ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ספין אוף קטן

מקבי​(מתחלף)
לפני 14 שנים • 25 בינו׳ 2010
מקבי​(מתחלף) • 25 בינו׳ 2010
ציטוט: אבל *קיים* כאב בדס"מי שהוא לא אלימות.

אין. אפילו אם אדם מכאיב לעצמו, זו אלימות (של אדם כלפי עצמו).

אם כואבת לו הבטן כי הוא אכל יותר מדי שוקו וביצים קשות, אז זה לא בדסמי ולא אלים.

אם הוא דפק את הזרת בכוננית בזמן שהלך לפגוש את המלכה שלו, זה גם לא אלים, אבל גם לא בדסמי במיוחד.
Lakshmi​(נשלטת)
לפני 14 שנים • 25 בינו׳ 2010
Lakshmi​(נשלטת) • 25 בינו׳ 2010
מקבי כתב/ה:
ציטוט: אבל *קיים* כאב בדס"מי שהוא לא אלימות.

אין. אפילו אם אדם מכאיב לעצמו, זו אלימות (של אדם כלפי עצמו).

אם כואבת לו הבטן כי הוא אכל יותר מדי שוקו וביצים קשות, אז זה לא בדסמי ולא אלים.

אם הוא דפק את הזרת בכוננית בזמן שהלך לפגוש את המלכה שלו, זה גם לא אלים, אבל גם לא בדסמי במיוחד.

מכבי,

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.
מקבי​(מתחלף)
לפני 14 שנים • 26 בינו׳ 2010
מקבי​(מתחלף) • 26 בינו׳ 2010
ציטוט: מכבי,

אלוהים נמצא בכל, זה חלק מהקטע שלו.

הוא קונטרול-פריק.

אהה, ו*מקבי. icon_smile.gif
newoldone
newoldone • 26 בינו׳ 2010
רפאל כתב/ה:
אני חושב שהחיפוש אחר סאדיזם הוא הרסני בעיקרו. לכן זה לא יהיה מדויק לקרוא להצלחתו בשם "בניה".

ואני חושבת שאבן בניין בסיסית של קשר שהוא בכללותו אינו קשר הרסני אינה 'הרסנית בעיקרה', גם אם הדחף ההרסני הוא חלק מהמניע התת-קרקעי שלה.

רפאל כתב/ה:
בקונטקסט רחב יותר, של קשר כלשהו, הרי שיצרים הרסניים ותוקפנים אינם מופיעים במבודד. הם חלק מן האדם, וחלק מכל מה כל שהוא מביא לקשר. ואם מבנה הנפש הנתון של אדם הוא סדיסטי/מזוכיסטי, כמובן שהדבר צריך לבוא לידי ביטוי בקשר. אז בקונטקסט כזה כמובן שדברים יכולים להיות בונים. זה פשוט שקשר בדרך כלל מכיל הרבה יותר מאשר אמוציות בדס"מיות.

אלא שאני חושבת שהיצרים ההרסניים שכדבריך אינם מופיעם במבודד, לא מופיעים לצד הדברים האחרים שבקשר, אלא באינטגרציה אתם (או אם לדייק יותר - לא בהכרח מופיעים לצידם ויכולים להופיע באינטגרציה. כי כאמור - זה לא תמיד ולא אצל כולם).

אני לא חושבת שאני אצליח כאן לשכנע אותך, או את כל האחרים שאומרים "כאפה=אלימות". יש אינטואציה מאד בסיסית שאומרת שמובן מאליו שהפעלת כוח במטרה להכאיב היא אלימות, ואני מבינה (על אמת) את האינטואיציה הזו, כי היא קיימת גם אצלי. אבל קיימת אצלי גם אינטואיציה בסיסית נוספת, שיש הבדל בין הפעלת כוח מכאיב ביחסי שליטה לבין "אלימות" כפשוטה. וההבדל הזה איננו פתק ההסכמה שמודבק לאקט מבחוץ, אלא משהו יותר אינהרנטי לו.
דייני אם אני אצליח להעמיד בסימן שאלה את הקביעה שכל מי שנותן ביטוי לאינטואיציה השניה הזו ונזעק להגיד "בדס"מ אינו אלימות", הוא מכחיש מציאות ו/או מתחסד.
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 26 בינו׳ 2010
מקבי כתב/ה:
ציטוט: מכבי,

אלוהים נמצא בכל, זה חלק מהקטע שלו.

הוא קונטרול-פריק.

אהה, ו*מקבי. icon_smile.gif

נו נו בבקשה,

מבחינתי את הבדל בין מקבי למכבי
ולכן אקרא לך מכבי.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 26 בינו׳ 2010
ציטוט: נו נו בבקשה,

מבחינתי את הבדל בין מקבי למכבי
ולכן אקרא לך מכבי.

יש הבדל בין מכבי למקבי.

מכבי, כפי שניתן לראות בבירור, כותבים עם כ', ואילו מקבי כותבים עם ק'.

הכינוי שלי, אם תקחי מבטך מעט ימינה, כתוב עם ק', כלומר מקבי, ועל-כן, לכתוב 'מכבי' זוהי טעות.

היית יכולה, כמובן, לטעות אף יותר, ולכתוב 'מקבי' כ- 'אבשלום' או 'מלכישוע', ולכן אולי כדאי לומר תודה שטעית רק באות אחת.

גם זה משהו, בימינו.
אחותופל
לפני 14 שנים • 27 בינו׳ 2010
אחותופל • 27 בינו׳ 2010
ToothFairy כתב/ה:
Grey / Green כתב/ה:
רגע, אפשר לחזור שניה קצת אחורה?

כשאתה מכניס סטירה לאהובתך תוך כדי זיון -- וזה הרי הכי לואו-לבל שהבדסמ מאפשר לנו -- באיזה מובן זה לא אלימות?

היא נהנית מזה ומרוצה מזה שהכנסת לה סטירה. אתה מרוצה, גם כי נתת דרור לצורך הזה שהיה לך, וגם כי היא, שאתה אוהב ורוצה לרצות, מרוצה עכשיו. הכל בסדר, כמו שאומרים. הכל מאוד טוב.

באיזה מובן לא הייתה פה אלימות?

אתה היכית והיא כאבה. היה פה מעשה של דיכוי, היה פה מעשה של שליטה. הייתה אלימות. ההבדל היחיד, יש שיאמרו שהוא הבדל גדול, בינך ובינה ובין מישהו שמרוצץ למישהו אחר את הראש בצינור חלוד אי שם בנמל הוא שאחרי מעשה האלימות המסויים הזה, כולם מרוצים. עוד הבדל -- אבל בעיני, וזה נכון במיוחד אחרי קריאה של חלק מההודעות כאן, במיוחד אחת של יולי, זה לא הבדל מאוד גדול -- הוא שאת האלימות הזאת הזמינו.

סליחה שאני מתפרץ פה עם האמירות הפשטניות שלי בדף האחת עשרה של הפלפולים החכמים. אבל זאת נראית לי כמו אמת מאוד בסיסית: הסטייה שלנו עוסקת באלימות, וטוב לנו איתה.

well,
ההודעה שלך מוכיחה שלא קראת ,לא חצי, לא רבע ואפילו לא שליש מהתגובות כאן לפני שהגבת.
ואם היית קורא, היית, אולי,מבין את ההבדל בין אלימות וכאב שהוא בדס"מי...

וההודעה שלך מוכיחה שאין לך חצי, שליש ואפילו רבע (כן, רבע! רבע זה יותר קטן משליש לידיעתך הזערורית) משכלו של האדם הממוצע.
את עוד לא התקרבת בכלל ללהוכיח שיש הבדל בין אלימות ל"כאב שהוא בדסמי".
באמת שניסו כבר מלא להסביר לך שה"כאב הבדסמי" שלך לא מתגשם מהאוויר ונדרש אקט אלים כלשהו ליצור אותו. אבל את לא ממש קולטת, הא?

מה יקרה כשתקלטי סופסוף שמדובר באלימות? עולמך יתפרק לרסיסים?
Morticia
Morticia • 27 בינו׳ 2010
עצוב לראות איך אנשים אלימים מנסים להצדיק את האלימות שלהם בכוחניות כה רדודה...

יש אנשים אלימים
ויש אנשים שאינם אלימים

מכל הסוגים והמינים

בעיני אנשים הנוהגים באלימות כלפי אחרים פשוט אינם שולטים
Bloody
Bloody • 27 בינו׳ 2010
בעיני נשים שלא נוהגות באלימות, אינן שולטות icon_razz.gif
Morticia
Morticia • 27 בינו׳ 2010
Bloody כתב/ה: