לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאמר מתוך Psychology Today בענייני BDSM

פייה{O}
לפני 10 שנים • 17 במאי 2014
פייה{O} • 17 במאי 2014
פור גוד - איפה בדיוק בדרום אמריקה איוואסקה חוקית?
איך זה עובד? סתם נכנסים לבית מרקחת ומבקשים?
סתם לידע הכללי. icon_cool.gif
פור גוד
פור גוד • 17 במאי 2014
אני רואה ש"שידוליי" נושאים פרי, פייה (:
לא יותר מדי מסובך היום להתארגן על נסיעה לדרום-אמריקה שמטרתה היא לעבור 'טקס-איוואסקה' -"טיול-מאורגן-לטריפ", אפשר לומר.
האייוואסקה מצוי בראש-ובראשונה בשימוש בקרב השבטים האינדיאניים ביערות הגשם של האמזונס, אבל ניתן למצוא אותו גם במקסיקו ובעוד מקומות. כמובן שלא נכנסים לבית-מרקחת ופשוט מבקשים. האייואסקה הוא לא גלולה או אבקה. זהו סוג של גפן מטפסת הצומחת במהירות. נחוצה כמות גדולה ממנו כדי להרגיש השפעה כלשהי. למנה אישית יש צורך בחמש זמורות לפחות, באורך של כעשרים סנטימטר האחת. צריך למעוך את הזמורות ולהרתיח אותן במשך שעתיים או יותר, ביחד עם עלים של שיח אחר. עד כאן באופן כללי, וסתם לידע כללי . כי אני חושש שעוד קצת פירוט מעבר לזה, ואני כבר הולך להיות מואשם באיזו עבירה אבסטרקטית כמו "תיווך" או משהו כזה...
כן, אני כבר יכול להרגיש את הבולשת - עם כל השטינקרים שלה במוסדות "הטיפוליים" - הולכת וסוגרת עליי...(-:
פיה שעפה לה​(נשלטת){לא בעסק}
נתחיל בתודה. בהחלט שרשור מעניין מאד ונותן המון חומר למחשבה.
קטונתי מלהתייחס לדברים או להגיב עליהם.
רק אגיד שגם המרצה שהייתה לי במבוא לפסיכולוגיה (שמספיק קצת גוגל על מנת לגלות שהיא נחשבת ל״בכירה״ ומאד מוערכת בתחום התמחותה), הזכירה מספר פעמים את התנגדותה לסמים, ואת הקשר בין התפרצות מחלות נפש לשימוש בסמים, ועוד אז תהיתי מעין לה המידע והסטטיסטיקות שכן זה לגמרי לא משהו שנחקר .
כנראה שטיפת מוח שנעשת בתואר שני לפסיכולוגיה קלינית icon_wink.gif

בתיכון קראתי ספר נורא מעניין על השימוש באיוואסקה, על ידי עדות אישית של משתמש והתובנות שלו לאחר השימוש. אני לא זוכרת את שם הספר, אבל הוא בהחלט היה מעורר מחשבה ושובר סטיגמות ודעות קדומות (מישהו מכיר את הספר ויודע להגיד לי את שמו??)

ואסיים בשאלה על מרחיבי תודעה לחכמי השרשור icon_wink.gif
כנשלטת, שחווה סשנים בצורה היותר מנטלית, עמוקה ואינטליגנטית.
האם ניתן לייחס גם לפיק של הסשן כמרחיב תודעה? הרי ברור לכולנו שבזמן הסשן עצמו הגוף עובר מהמצב הרגיל שלו למצב חירום - מפריש כמויות היסטריות של אדרנלין ומשככי כאבים, ולגמרי עובר למימד אחר.
אני אתייחס בצורה מטפורית - האם ניתן להגיד שהקולות שנשמעים בזמן שימוש בסם שווי ערך לקולות ולמסרים שהצד השולט מעביר את הצד הנשלט?
האם ניתן להגיד שהשקט הנפשי שנחווה בזמן שימוש בסם דומה לשקט לאחר הצלפות מרובות?
ובמקום להמשיך לחפור פשוט אשאל מה לדעתכם הקווים הדומים והשונים בין שימוש בסמים לבין סשן מנטאלי?
פור גוד
פור גוד • 17 במאי 2014
פייה שעפה לה, תהיי בריאה, לאן עפת לך ? כמה שאלות עמוקות בתגובה אחת !
את פותחת פה ממש מרחבים חדשים לדיון - הקשר הכללי שיש בין מצבי סאב-ספייס של התודעה במהלך סשנים סאדומזוכיסטיים מחרמנים לבין Altered States of Consciousness, הקשר בין הההשפעה ההיפנוטית-סוגסטיבית שיכולה להיות לקולו של השולט על מצבו הנפשי של הנשלט לבין הזיות-אודיטוריות בכלל ( קרי שמיעת קולות )...
אבל אולי כשיהיה לי קצת זמן אתייחס לנקודה או שתיים שנוגעות בשאלות הללו. וכעת רק אחזור ואומר משהו שכבר אמרתי - אין לי ספק בכלל שיש כל מיני קשרים ( גלויים וסמויים ) בין המחקר של המיניות, המחקר של התודעה, והמחקר של מצבי-נפש אקסטאטיים בכלל.

נ.ב - אבל איני יכול שלא לנצל את ההזדמנות הזאת שנפלה לידיי כפרי בשל, ולהמשיך הלאה "בשידוליי." ובכן אחד הדברים היחודיים שמאפיינים טריפ של פטריית הסילוסייבין המופלאה - בניגוד לDMT , LSD וכו' - הוא שאתה שומע בו ק ו ל, קול שמדבר אלייך... (-:
פור גוד
פור גוד • 17 במאי 2014
אזהרה. במחשבה שנייה, אני רוצה להזהיר מראש : כמה שאלות אחרות שהעלתה פייה-שעפה-לה, ושנוגעות ב"שקט הנפשי" או ב"הפרשת-האנדורפינים במהלך סשן" וכו' – עשויות להוביל אותנו במדרון החלקלק והמהיר ישר אל הדיון - הכל כך מפחיד, אמא'לה.. - ב"סמים הקשים" – הרואין וקראק-קוקאין, ובמה שהם מלמדים אותנו על הפיזיולוגייה של המוח.
כידוע, אחת התגליות החשובות ביותר בחקר-המוח בשלושים השנים האחרונות הייתה שהוא מייצר בעצמו ( וגם מפריש ביתר-שאת בכל מיני מצבים ) מולקולות הקרויות אופיאטיים-טבעיים – או בשפת העם 'אנדורפינים' – שהן מולקולות דמויות-אופיום ( בית חרושת לסמים, כבר אמרנו? ). אופיום הוא חומר-הגלם המופק מהצמח הקרוי הפרג התרבותי ( אני רוצה להדגיש פה כמובן את המילה 'תרבותי'...), וכל הנגזרות הסינטטיות שלו – החל ממורפיום וכלה בהרואין - הם משככי הכאבים החזקים ביותר, ובין החומרים הממכרים ביותר בטבע.
מספרים כי באיראן - עד למהפכה של חומייני - האופיום ונגזרותיו הסינטטיות היה חוקי, והיית יכול לקנות אותו בכל בית מרקחת מקומי בלא מרשם בכל פעם שהיה לך כאב בטן, ויותר משמונים אחוז מהאוכלסייה היו מכורים. כנ"ל - בכל פעם שאתם קוראים איזה סופר או מקשיבים לאיזה מלחין מהמאה ה-19, אתם יכולים להיות בטוחים שהוא די בוודאות היה מכור למורפיום ( זה היה חוקי אז ).
אבל מעניין לציין שעל אף היותו של האופיום על שלל נגזרותיו חומר ממכר בטירוף ללא ספק - וזה מלמד משהו חשוב מאד כנראה על ההשפעה התרבותית החשובה שיש גם בעניין הזה - דיווחים ראשונים על התמכרות לאופיום יש רק מהמאה ה-18.
ומאורות-אופיום הרי היו כבר בסין. וסין היא התרבות הכי עתיקה, לא סתם יש כל כך הרבה סינים...
כמובן שנאלץ אולי גם לדון בקוקאין ובקשר שלו למרכזי-העונג ולדופאמין וכו'. ואני רק רוצה לציין בהערת אגב, שגילוי הקוקאין בזמנו, אפרופו שימושים רפואיים, הוא שפתח לראשונה את האפשרות לבצע ניתוחי-עיניים

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת מאי 17, 2014 11:29 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
פיה שעפה לה​(נשלטת){לא בעסק}
פור גוד כתב/ה:
פייה שעפה לה, תהיי בריאה, לאן עפת לך ? כמה שאלות עמוקות בתגובה אחת !
את פותחת פה ממש מרחבים חדשים לדיון - הקשר הכללי שיש בין מצבי סאב-ספייס של התודעה במהלך סשנים סאדומזוכיסטיים מחרמנים לבין Altered States of Consciousness, הקשר בין הההשפעה ההיפנוטית-סוגסטיבית שיכולה להיות לקולו של השולט על מצבו הנפשי של הנשלט לבין הזיות-אודיטוריות בכלל ( קרי שמיעת קולות )...
אבל אולי כשיהיה לי קצת זמן אתייחס לנקודה או שתיים שנוגעות בשאלות הללו. וכעת רק אחזור ואומר משהו שכבר אמרתי - אין לי ספק בכלל שיש כל מיני קשרים ( גלויים וסמויים ) בין המחקר של המיניות, המחקר של התודעה, והמחקר של מצבי-נפש אקסטאטיים בכלל.

נ.ב - אבל איני יכול שלא לנצל את ההזדמנות הזאת שנפלה לידיי כפרי בשל, ולהמשיך הלאה "בשידוליי." ובכן אחד הדברים היחודיים שמאפיינים טריפ של פטריית הסילוסייבין המופלאה - בניגוד לDMT , LSD וכו' - הוא שאתה שומע בו ק ו ל, קול שמדבר אלייך... (-:

מבחינתי החיים הם יישות שלמה לשאלת שאלות קשות וניסיון למצוא להם תשובות (אחרת לשם מה נוצרנו יצורים בעלי יכולת תבונה?? בניגוד לשאר היונקים והחיות בפרט)

מחכה בשקט בשקט ובסקרנות רבה להתיחסותך icon_smile.gif
אם זיכרוני אינו מטעה אותי קראתי איפשהוא שבזמן סקס וסמים אותם נקודות במח מופעלות.. זה יכול להסביר הרבה דברים icon_wink.gif

אני אוותר על פטריות לעת עתה ואסתפק רק בקולו של אדוני המדהים icon_smile.gif
פור גוד
לפני 10 שנים • 18 במאי 2014
פור גוד • 18 במאי 2014
א. נשאלתי שאלה טובה באותו הפורמאט הקרוי על דרך ההלצה "פרטי" ( כי היום כידוע הפרטיות היא כבר ערך השייך לנחלת-העבר בלבד, ואפשר רק להתרפק עליה בנוסטלגיה. "האח הגדול", כפי שמספרים לנו, כבר קורא היום את כל התכתובות-האלקטרוניות, ומחפש כמובן מילות-מפתח כמו 'אלקאיידה' 'מגדלי-התאומים' או...'אייוואסקה' icon_wink.gif ) - והשאלה הייתה למה בעצם אי-אפשר למכור את האייואסקה בתור משקה ( קרי את התוצר-הסופי של תהליך ההרתחה ) בבתי מרקחת, במדינות שבהן הוא חוקי ? ובכן זו שאלה טובה. ואני לא בטוח לגמרי בתשובה שלי. אבל ממה שהבנתי, ועד-כמה שניסיוני מגיע, רק הגזע הטרי של הגפן הוא בעל השפעה, ולא נמצאה עוד דרך טובה לייבש או לשמר אותו. הגפן המיובשת חסרת תועלת לגמרי. ( לעומת זאת, את ה-DMT שהוא חומר סינטטי אפשר היה כמובן למכור בבתי מרקחת, אם רק היו רוצים ). דבר שני, יש המון כבוד במקומות הללו - וכבוד מוצדק לגמרי - לטקס האייוואסקה עצמו ( הטקס השאמאני ), שאינו כולל רק את השתייה של המשקה, אלא עוד כמה מרכיבים חשובים שמסייעים לו להפוך להיות מועיל עבור הבנאדם. אבל כבר שמעתי על טקס אייוסקה אחד לפחות שנערך בארץ, ואני משער שאם יש לשמועה הזאת בסיס כלשהו, הרי שמישהו כנראה מצא דרך לגדל אותו איכשהו בחממה לשימושו אישי (ואולי גם את השיח השני שיש בו MAO ושהכרחי לפירוק האיטי של הDMT בגוף ). אבל אני לא באמת יודע אם זה נכון.

נ.ב - אבל נראה כי לאחר השרשור הזה, כבר לא תיוותר לי כל ברירה ( ואני כבר ממילא מתכנן לעשות את זה די הרבה זמן ) אלא להדפיס טי-שירטס בשלל צבעים-וגוונים, ולחלק אותם לאנשים כדי שיסתובבו אתם ברחובות, טישרטס שעליהם יהיה כתוב באותיות קידוש-לבנה : “FOR GOOD חף מפשע ! “ (:

ב. ודבר שני, ולעניין השאלה שהעלתה הפייה-שעפה-לה ( לאן, לאן ? ) בנוגע ל"שקט הנפשי" ו"לשפריץ האנדורפינים" המופרש במהלך הסשן הסאדו-מאזוכיסטי.
ואני רוצה לפתוח קודם-כל בשאלה החשובה כל-כך, שכל חברי הכלוב כבר וודאי חסרי-סבלנות וסקרניים לדעת עליה משהו, והיא כמובן: איך מרגיש סוטול של הרואין משובח ?
כי זו שאלה חשובה, כפי שנראה, גם להבנת התופעה של ההתמכרות-לאוננות ( התמכרות שפרויד קרא לה כידוע “ההתמכרות-הראשונית” או בלעז: "דה-פריימל-אדיקשן" ) או את ההתמכרות-לפורנו, הכל-כך רווחת היום בקרב קטינים - הן קטינים לא-ברוחם והן קטינים ברוחם (כמו ג'יימס ? ) כמו גם בקרב המבוגרים – במיוחד אלו העובדים בתעשיית ההייטק - או לחלופין, להבנת תהליך ההתמכרות הדי-מהיר לסקס סאדו-מאזוכיסטי העובר על הבנאדם שמתחיל להתנסות בו ( התמכרות שיכולה גם להיות הרסנית לעתים, אם ניזכר בפוסטים התכופים, המיוסרים והמבוהלים, אם-כי היפים כשלעצמם, של מישהו כמו בייגל. )
ונתחיל בסיפור האמתי והמפורסם שסיפר ג'ון טרבולטה:
ובכן לקראת צילומי הסרט "ספרות-זולה" פנה ג'ון טרבולטה ( שאמור היה לשחק בסרט מכור להרואין) ושאל את טרנטינו את אותה השאלה בדיוק: איך מרגיש סוטול של הרואין ? כי הוא רצה לדעת איך לשחק את התפקיד, והוא מעולם לא עשה הרואין... ( הערה : לעשות הרואין הוא לא מצא זמן, טרבולטה, בניגוד לרוב כוכבי הוליווד האחרים. אבל רק מפני שבמרבית זמנו הפנוי הוא היה עסוק כמובן, מעבר להשתקעות בלימוד הכתבים המחופפים אך המרתקים של הסיינטולוגיה, בניסיונות פיתוי של גברברים צעירים ונאים בבתי-המרחץ של לוס אנג'לס, על מנת שיקיימו אתו יחסי-מין הומוסקסואליים - אוראליים ואנאליים כאחד ).
והתשובה שטרנטינו ענה לו הייתה: “ תשתה בבת-אחת בקבוק שלם של ערק, ואחר כך תיכנס לברכה מחוממת ותצוף בה על גבך בשקט איזו שעה ”... וזה מה שטרבולטה עשה, ועל פי הדגם הזה של ההרגשה הוא עיצב את המשחק שלו בסרט.
עכשיו, זאת אפשרות אחת להתקרב קצת לסוטול של הרואין.
אבל דרך הרבה יותר טובה, שתהיה גם מוכרת ומובנת יותר לחברי הכלוב החרמנים ( אני משוכנע בכך ) היא לנסות לדמיין את הסוטול של האורגזמה (“המוות הקטן", כמו שהצרפתים קוראים לו ) כלומר אתן אותן כמה שניות בודדות של הקלה-מענגת ושל התרוקנות הדחף-המיני שאתה חש לאחר הגמירה, ושבה אתה מרגיש שקט רגוע ונינוח, ואפילו אדיש .
אז נסו לדמיין את הסוטול הזה, שכולנו מכירים כל כך טוב, אבל תמתחו אותו בדמיונכם על פני שעות ארוכות – ודמיינו גם שאתם זוכים בו בלי המאמץ להתחרמן שקדם לו ובלי ההתפרקות של המתח המיני...
ממש "גן עדן", לא ? (-:
אבל בעניין זה – אם זה לא היה ברור מאליו – אינני עסוק כלל-וכלל ב"שידולים “.
אלא ממש להפך.
ואם אני עסוק בכלל במשהו כרגע, הרי זה אך-רק במחקר מדעי נטול-פניות, מהסוג שג'יימס היה נדלק ממנו...

נ.ב - ואם כבר בג'יימס הקוונטולוג-החובב עסקינן, אני רוצה להפנות אליו שאלה הנוגעת איכשהו לענייננו, אם-כי באופן אסוציאטיבי ועקמומי למדי: האם אתה סבור כי את אותו שפריץ מנטלי של עונג-האורגזמה המתפשט במרחב-התודעה שלנו ( לא המולקולות של האנדורפינים או האופיאטים עצמן. אני יודע שהם חלקיקים, לפחות כך הם נראים מבעד לעדשת המיקרוסקופ ), עלינו לתאר במונחים של גל או של חלקיק ? (-:

ודבר אחרון: בהצלחה למכבי בגמר היום. תראו לספרדים העדיפים מבחינה ספורטיבית – אבל שעד שנות-השבעים ממש עוד התקיים אצלם משטר פשיסטי למהדרין - מאיפה משתין הדג
פור גוד
פור גוד • 18 במאי 2014
קבלו תיקון : הזכירו לי עכשיו שהספרדים ( העדיפים מבחינה ספורטיבית טהורה, אין ספק בכך ) התחילו לזייף מבחינה מוסרית עוד הרבה קודם ( הרבה לפני המשטר הפשיסטי של הרודן פרנקו ) - עוד בתקופת האינקוויזציה... (:
פייה{O}
פייה{O} • 18 במאי 2014
פור גוד כתב/ה:
(ואולי גם את השיח השני שיש בו MAO ושהכרחי לפירוק האיטי של הDMT בגוף ). אבל אני לא באמת יודע אם זה נכון.

סליחה על הקטנוניות אבל אם כבר אנחנו בכזה דיון מלומד -
האיוואסקה מכילה (כאמור) DMT שאם נלקח דרך הפה (ולא בעישון או בהזרקה) מפורק בגוף במהירות ע״י האנזים MAO, לפני שהוא מספיק לסובב את עולמנו במסע רוחני מסעיר, ולפיכך יש לקחת אותו עם מעכב MAO (יענו MAOI) - זה יכול להיות תרופה וזה יכול להיות, מסתבר, צמח ממשפחת הקפה. [ותודה למקור המדעי המהימן שלי, ויקיפדיה].
בכל אופן, מכיוון שזה עובד ברמה זו או אחרת על סרוטונין, עלולות להיות לזה תופעות לוואי די מסוכנות (במיוחד למי שנוטל נוגדי דיכאון ממשפחת ה-SSRIs כדוגמת ציפרלקס או פרוזק).
היה נחמד (ובעיקר מרגיע, בשבילי לפחות) אם היה אפשר לדייק איכשהו במינונים של זה - נשמע שלחקחים כמות די אקראית ואיתה את הצמח עם ה-MAOI שגם כמותו די אקראית, ואז אלוהים יודעת כמה חומר פעיל באמת מגיע בסוף לשכל...
כאמור, סתם לידע הכללי.
מי יודע מתי תזדמן קפיצה קטנה לדרום אמריקה. icon_rolleyes.gif
Melody303​(נשלטת)
Melody303​(נשלטת) • 18 במאי 2014
פור גוד כתב/ה:
אבל דרך הרבה יותר טובה, שתהיה גם מוכרת ומובנת יותר לחברי הכלוב החרמנים ( אני משוכנע בכך ) היא לנסות לדמיין את הסוטול של האורגזמה (“המוות הקטן", כמו שהצרפתים קוראים לו ) כלומר אתן אותן כמה שניות בודדות של הקלה-מענגת ושל התרוקנות הדחף-המיני שאתה חש לאחר הגמירה, ושבה אתה מרגיש שקט רגוע ונינוח, ואפילו אדיש .
אז נסו לדמיין את הסוטול הזה, שכולנו מכירים כל כך טוב, אבל תמתחו אותו בדמיונכם על פני שעות ארוכות – ודמיינו גם שאתם זוכים בו בלי המאמץ להתחרמן שקדם לו ובלי ההתפרקות של המתח המיני...
ממש "גן עדן", לא ? (-:

והמולטי אורגזמיות בינינו? מה איתנו?
במקרים הנדירים שמנצלים את היכולת הזו אצלי, סוף רצף האורגזמות יותר מתאים לתיאור ההקלה המענגת מהעונג שכבר מזמן הפך לכאב מאשר תחושת העונג של האורגזמה הבודדת.
לא נראה לי תרגום ראוי להיי של הרואין. p:
אולי אם רק באורגזמה גברית עסקינו. התיאור הטיפוסי שלה יותר תואם למה שאתה מתאר. לא לי לדעת.

ידע תרבותי כללי הספיק לתאר לי את ההיי של הרואין מספיק טוב כדי לבחור להמנע ממנו. הרגשה כללית של סיפוק, חוסר דאגות, וכדומה. עד סוף ההיי, בנקודה זאת להשיג עוד ממנו הופך למניע הכי חזק להמשך הקיום, אולי אף מעל יצר ההשרדות הבסיסי שלנו.
לא תודה. icon_smile.gif

ולגבי אי הודאות בכמויות הרלוונטיות לשימוש באיוואסקה (או פסילוסיבין), זו בדיוק הסיבה שפסלתי אותם, וניסיתי LSD מדוד בדיוק של מיקרוגרמים במקום, לספק את סקרניותי בנושא סמים הזייתיים.