בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרוש סיוע דחוף לפליטים בתל אביב

בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
לפני 16 שנים • 9 במרץ 2008
טוב, אדון "בא מהשתיקה", סלח לי, אבל זאת תהיה התגובה האחרונה שלי כאן. שכן, אתה לא ממש יודע להתווכח ולנהל דיון מושכל, ואני ממש לא בעניין של סתם התלהמות או לחלופין ברברת משפטית מהסוג שאתה מנסה לייצר כאן.
כמה כללי יסוד:
א. ביקשתי ממך להשיב לטענות, לא לנאום נאום! אתה לא בכנסת icon_smile.gif.
ב. תלמד לקרוא: אף אחד לא דיבר כאן על "רוב יהודי" והצורך בשמירה עליו, אלא דיברו כאן על הצורך בשמירה על מסגרת ערכים, אורך חיים ותרבות מסויימת (ראה דבריו של sigurd בדפים הקודמים).וזה לגיטימי לחלוטין למדינה מסויימת לנסות ולשמור עליו.ואם אתה חושב שזה כלכך פשוט - ראה מה קורה עכשיו "במולדת זכויות האזרח" (צרפת), בכל הקשור לשישה מליון מהגרים מוסלמים. אם הם לא ממש מצליחים, למה ניראה לך שלנו זה יהיה כלכך פשוט? יש לך איזשהם הצעות,רעיונות מעניינים שלא שמענו עליהם?
ג. איזה כיף להתעטף בקשקשת ההומניסטית הזאת,שמחוייבת רק להיגיון המופשט של עצמה, אתה תמיד נשמע כלכך "צודק", אבל בלתי מחוייב להציע דרכי פעולה ומחשבה לחשוב את ההווה והעתיד של החיים הכוללים במדינה הזאת.
ד. תפסיק עם ההשוואות לנאצים, זה ממש, אבל ממש לא אותו מקרה.
ה. הינה לך סוגיה הנובעת מבעיית הפליטים, חשוב עליה ונסה לענות עליה: האם אפשר לגרום לעם להילחם על חירותו? תהיה המלחמה הזאת איומה ועקובה מדם אשר תהיה? מדוע שלושת מיליון הפליטים האלה לא מנסים להרים קול זעקה בתוך ארצם ובעולם כולו? מדוע הם לא מנסים להתנגד, לבקש עזרה מהמעצמות ולהלחם במטורפים שהשתלטו על ארצם? באירופה לפני מלחמת 30 השנים ספרד כבשה את הולנד. הספרדים מיררו להולנדים את החיים בכל דרך אפשרית. ההולנדים, עם קטן, אבל נחוש ועם תושיה רבה לא נשבר. הם התארגנו והצליחו לגייס את אנגליה המעצמה הגדולה באיזור באותה תקופה לטובתם, והעיפו את הספדרים קיבינימט מעל אדמת הולנד.אם ההולנדים מסוגלים - למה האריתראים לא? מדוע אין איזה מרתין לותר קינג סודאני?
הבוסית​(שולטת)

בדיוק

הבוסית​(שולטת) • 9 במרץ 2008
אני מסכימה עם הבחור הקודם. המסקנה המתבקשת היא לשלוח אותם בחזרה לארצם שילחמו שם על זכויותיהם ועל כל מה שבא להם. אין להם מקום פה. שיסתלקו.
דוקטרינה​(שולט)

מצטרף לבוסית ולאמוץ.

דוקטרינה​(שולט) • 9 במרץ 2008
אין שום מקום להשוואה לנאציזם.

בישראל, אנחנו צריכים לקלוט אנשים שמעניין אותנו ומי שהחלטנו לקלוט אותו בארץ - ולא מי שכופה את עצמו עלינו. כל מי שהסתנן לישראל ואין לו אשרת שהייה או תייר או אזרחות ישראלית - לא צריך להיות בארץ.

דוק.
Queeny​(מתחלפת){being}

תזכורת, חזרה למקורות

Queeny​(מתחלפת){being} • 9 במרץ 2008
בתל אביב נמצאים כ 800 פליטים שחיים בבתי מחסה, בתנאים קשים, ותלויים בסיוע של מתנדבים.
לאחרונה נוצר מחסור במספר דברים ואנחנו פונים אליכם בבקשה לסיוע.

הפליטים נמצאים בכמה בתי מחסה מאולתרים. ניתן להגיע לשם ולמסור לידיהם את הדברים. יש לעשות זאת בתיאום עם מיכל. 077-9620959 michal@ardc-israel.org

בתי המחסה:

רח' מטלון 75, קומת מרתף.
הצרכים:
נעלי גברים, שמיכות, סבונים, (גם נוזליים), שמפו (לנשים), הנשים גם ביקשו תיקים כדי לשמור את בגדיהן.

רח' לבנדה 56.
הכניסה בין לבנדה 54 ל 56. יורדים במדרגות בין שני הבתים ומגיעים למקום ששימש פעם כפאב "הבולדוג".
הצרכים:
נעלי גברים, בגדי חורף, מעילים, שמיכות, סבונים (גם נוזליים), משחות שיניים, מברשות שיניים, מזרנים ליחידים.

רח' לבנדה 17.
הכנסיה של הסודנים.
ציוד לבית (ציוד למטבח וכו') וצעצועים לילדים.
בתיאום עם פטריק 050-3630373, או סיימון 054-6510937 (שניהם דוברי אנגלית)

רחוב שיבת ציון 37.
המחסן של הדארפורים.
ציוד לבית (ציוד למטבח וכו') וצעצועים לילדים.
בתיאום עם איסמעיל 054-5971228, או יאסין 052-5629084

סיוע למשפחות שהגיעו לת"א
כמו כן אנחנו זקוקים למתנדבים לסיוע למשפחות שהגיעו לת"א, ומתגוררות בעיקר בדרום העיר, בדירות שונות.
נא לפנות לרלי. reli30@012.net.il

לתרומות מזון ולהובלתו אפשר לפנות לשלומית (אם אפשר-לציין אם יש רכב):
shlomit.bornstein@gmail.com

לתרומות כספיות:
משלוח המחאות:
(עבור) סטודנטים למען פליטים
(הם כבר מעבירים את הכסף לת"א)
הכתובת: סטודנטים למען פליטים, רח' גוש עציון 85 דירה 29, באר שבע

חשבון הבנק הוא:
סטודנטים למען פליטים
מס חשבון 438435
מס' סניף 547
בנק פועלים

תודה
פעילים למען פליטים laplitim@gmail.com

יהי רצון שתמיד תהיו בצד הנותן.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 9 במרץ 2008
ג'ולי כתב/ה:
הם מהגרים שקבלו אישור לשהות כאן.

אני לא חולקת על זה שהמדינה הקנה שלנו לא יכולה לשאת בנטל אינסופי של פליטים.

אבל אלה שכאן, שאין ארץ שתקבל אותם, וישלחו חזרה לסודן, נידונים למוות.

הייתכן שזה לא מעורר אצלך פעמון שזועק "סאנט לואיס"?

?

עפ"י התכנית הנאצית נוסעי הסיינט לואיס לא היו אמורים להיקלט בשום מדינה. הם היו חלק ממסע תעמולה לפיו כל מי שאכפת לו מהיהודים שיקלוט אותם - ואם לא- אז שלא יבוא בטענות למשטר הנאצי על מה שקורה שם.
היהודים עלו על הספינה בידיעה שהם יקלטו, אחרת היו חוסכים מעצמם את עגמת הנפש.
לבסוף הם מצאו מקלט בכמה מדינות בעיקר בעזרת רב החובל (שאחרי המלחמה החזירו לו טובה ועידו לטובתו).
לסודאנים והרבה אפריקאים אחרים יש ברירות יותר קרובות להציל את עצמם, ככל שמדובר בסכנת חיים ולא במניעים כלכליים, יש הרבה מדינות באפריקה שהן יותר קרובות ומספיק בטוחות.

כמו שכבר כתבתי, קליטתם נדונה לכישלון.
העלויות עכשיו הן זניחות ובטלות. המחיר האמיתי יהיה בפשע ובבתי כלא ואולי אפילו בטרור.
בסופו של דבר כמו שנאמר "גם נאכל את הדגים המסריחים וגם נסולק מהעיר"
או בשפה מודרנית "גם ניקלוט אותם עם כל העלויות הכבדות וגם נצא גזענים (כי הם יאשימו את החברה הישראלית בכך שהדרדרו לפשע)"
הפתרון הנו מחנות זמניים עד שתמצא מדינה קולטת אחרת אם לא יוכלו לחזור לארצם.
וכמובן לדאוג שאף אחד לא עובר יותר את הגדר - גם אם זה אומר להפעיל על הגבול נשק.

ושוב ההשוואה לנאצים מיותרת.

המדיניות הנאצית לא הייתה להרוג או לגרש כל מי שיש בו פגם לכאורה (להבדיל מעמים שלמים שסומנו על ידם כאויבים ו/או מזיקים), אלא לעקר את מי שנשאו מחלות תורשתיות שהוגדרו כגורמות לכך שהחיים יהיו חיי סבל, ובכך למנוע את מעבר המחלות לדורות הבאים.

כמו כן במקרים קשים יותר, בעיקר של שיתוק מוחין, נקבע שיש לבצע מה שנקרא המתות חסד.

מדיניות דומה באותה תקופה הייתה גם בארה"ב.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_eugenics

ציטוט: אולי, במקום להציע פתרונות שמתמקדים בסמפטום, תציע פתרונות שמתמקדים במחלה

מי שבאמת רוצה לטפל במחלה צריך לשלוח שני מטוסי f16 להעניש את המשטר בסודאן כל פעם שמתקבל דיווח על טבח נוסף. רק כך הם לא ישאלו יום אחד איפה היה העולם.
דוקטרינה​(שולט)

רגע.

דוקטרינה​(שולט) • 9 במרץ 2008
שים לב - הסימפטום עליו אתה מדבר הוא בעצם הבעיה שלנו.
הסמפטום של המחלה שדורש שני מטוסי F16 הוא המחלה שבישראל.
עבור ישראל - הפליטים הללו הם מחלה.

ואגב, לכל מי שחושב שאני נאצי: תנסו לקבל אשראי שהייה או אשרת גרין קארד לארה"ב: הם עושים למי שרוצה אשרת שהייה בדיקות ריאה לוודא שאין לו שחפת או מחלת נשימה אחרת.

ואצלנו? האם בדקו את החברה הפליטים הללו מבחינה בריאותית שהם לא ידביקו אותנו עם מחלות שהם מביאים איתם מהארצות שכוחות האל משם הם הגיעו?

דוק.
בא מהשתיקה

Re: דרוש סיוע דחוף לפליטים בתל אביב

בא מהשתיקה • 9 במרץ 2008
Queeny כתב/ה:

[color=cyan]בשבוע האחרון נעשו בדרום תל אביב עשרות מעצרים של אנשים שהגיעו לארץ בלי תעודות. בין העצורים גם נוער וילדים, אשר הגיעו ללא הורים וללא מסמכים מזהים.
למאות הפליטים שהגיעו מסייעים הארגונים הבאים:
נציבות הפליטים של האו"ם בישראל http://www.unhcr.org/cgi-bin/texis/vtx/home
רופאים למען זכויות אדם http://www.phr.org.il/phr/
מוקד סיוע לעובדים זרים http://www.hotline.org.il/hebrew/index.htm
קו לעובד http://www.kavlaoved.org.il/
הוועד למען הפליטים http://cardisrael.org.accuwebhosting.biz/index.htm
והרבה מאוד אזרחים שנרתמים לעזור בכל דרך שהם יכולים: תרומות מזון, בגדים, שמיכות, כסף. תרומת זמן בהתנדבות במקלטים וסיוע אדמיניסטרטיבי. שינוע תרומות של אחרים אל המקלטים. סיוע נפשי ורפואי.

אפשר לסייע בדרכים הבאות:
סיוע במזון:
אפשר להתארגן בקבוצות סיוע, או ליום קבוע בשבוע. בכל מקרה, נא ליצור קשר מראש עם שלומית, שמרכזת את הנושא.
shlomit.bornstein@gmail.com

כמו כן: דרושים בדחיפות נהגים בעלי רכב, המתגוררים באזור תל אביב, או רעננה ופנויים לסייע בהובלת מזון בשעות הבוקר, הצהרים, או מוקדם אחר הצהרים. נא לפנות למשה plitimmoshe@yahoo.com

בתיאום עם גילה gilais@gmail.com אפשר לתרום את הדברים הבאים:
מזון לתינוקות וחיתולים, בגדי חורף ונעלים סגורות (יש לארוז בנפרד לגברים ונשים), (יש צורך ב: מעילים לגברים, נשים ונערים. נעליים סגורות לגברים, נשים ונערים. בגדי חורף לגברים), מזרנים, מצעים, מגבות ושמיכות, מוצרי הגיינה (סבונים, שמפו, משחות שינים וכו').

ציוד לבית (ציוד למטבח וכו') וצעצועים לילדים
ניתן לתרום בשני מקומות:
הכנסיה של הסודנים ברח' לבנדה 17. בתיאום עם פטריק 0503630373, או סיימון 0546510937 (שניהם דוברי אנגלית)
המחסן של הדארפורים ברחוב שיבת ציון 37. בתיאום עם איסמעיל 0545971228, או יאסין 0525629084

ציוד גדול (מקררים, מכונות כביסה, מיטות, ספות וכו'): ניתן לתאם עם שי במייל laplitim@gmail.com

לתרומות כספיות:
למשלוח המחאות: (עבור) סטודנטים למען פליטים (הם כבר מעבירים את הכסף לת"א)
הכתובת: סטודנטים למען פליטים, רח' גוש עציון 85 דירה 29, באר שבע

חשבון הבנק הוא:
סטודנטים למען פליטים
מס חשבון 438435
מס' סניף 547
בנק פועלים

להתנדבות במקלטים אנא פנו לאליס (באנגלית) alice@ardc-israel.org

תודה רבה

פעילים למען פליטים, הנוער העובד והלומד, אס"ף,
קוויני.

אתם אומרים שאני לא ריאלי ואתם כולכם ריאלים.

קוויני וחבריה עוזרים לפליטים הסודנים בשמיכות ובתרומות מזון. הפליטים כבר כאן. הם עברו את הגבול, שילמו כסף למורי הדרך הבדואים והחליטו להגיע לישראל.

ישראל החליטה לקבל כל מי שמצליח להכנס לשיטחה והיא לא יכולה לירות באנשים שרוצים להכנס לשטח המדינה שלא למטרות פיגוע טרור. באותם נתיבים עוברים סוחרי הסמים וסחר הנשים ללא מפריע. אם חושבים שהם פליטים היריות יהיו פשע וחיילים יסרבו פקודה. מפקד שיתן פקודה לחייל לירות בפליט ילך לכלא.

אני ריאלי.
אני מכיר את גלי העליה הקודמים מגאנה ומניגריה ואני יודע מה היחס שלהם למצוד המשטרתי אחריהם.
אנשים רעבים בלי שמיכות מודים למתנדבים שעוזרים להם אבל אחרי שהם נמצאים כמה זמן בארץ הקולטת הם לא מקבלים שהם אזרחים סוג ב' ויש אפנדים שישלמו להם שכר ללא זכויות סוציאליות.

הם לא מקבלים שכאשר האישה שלהם יולדת הם לא יקבלו את הטיפול בבית החולים שמקבלים האזרחים האחרים.
הם לא מקבלים שכאשר הם חולים לא יטפלו במחלה שלהן כמו האזרחים האחרים. הם שונאים את הסביבה ועלולים להגרר לפשע ולאלימות נגד אזרחי המדינה הקולטת. אנשים לא מקבלים מדינת אפרטהייד גזענית.

אותה טיפשות שדרשה מהפלשתינאים לעבוד אצל האפנדים בישראל, בלי הזכויות של אזרחי המדינה, וציפתה שהדור הראשון או השני של הפלשתינאים לא ישנא את היהודים ולא יהיה אלים. אם קולטים אנשים צריך לתת להם את מלוא הזכויות. אם הם לא מארץ שכנה צריך לתת להם אזרחות. גלי העליה הקודמים של העובדים הזרים קיבלו אזרחות.

התרומות חיוניות, אבל יש סיכוי שהפליטים ישנאו את אזרחי הארץ הקולטת, כאשר מתיחסים אליהם כאזרחים סוג ב' והמשטרה צדה אותם. אם מדינת אפרטהייד לא יכולה להתקייים יכולים להחליט מראש על מדיניות ותמיכה ולא לזרוק אותם בלי שמיכות ובלי אוכל ואחר כך להתפלא שתפסו כמה מהם בשוד אלים.

דיברתם על שמירת התרבות המערבית אבל אם יש מיעוט גדול עם תרבות אחרת חייבים לקבל את התרבות שלו. דיברתם על 6 מיליוני המוסלמים בצרפת. לא בדקתי אם יש שם 6 מיליוני מוסלמים אבל הצרפתים חייבים לקבל את התרבות של המיעוט בתוכם ואם הנשים רוצות לשים רעלה הצרפתים לא יכולים להכריח אותן להוריד את הרעלה. המיעוט מגיע עם כל הזכויות. בישראל יש מיעוט מוסלמי והוא יגדל ואם הוא ירצה להיות מוסלמי ישראל תקבל אותו ולא יכולה לדרוש תרבות מערבית.

הפליטים הסודנים הם מוסלמים. שמו אותם בקיבוצים ושרו להם :"הבאנו שלום עליכם" והתפלאו שהם ברחו משם.

נשארה בישראל האמונה שצהל יכול לשלוח שני מטוסים ולפתור הכל. הוא לא פתר את הטילים על חיפה, הקאסמים על שדרות והגראדים על אשקלון ולא יכול לפתור את הבעיות בישראל. הוא לא יפציץ אוכלוסיה אזרחית בסודן. הוא לא מבדיל בעזה בין אוכלוסיה אזרחית וטרוריסטים ומציעים שיפציץ בסודן אוכלוסיה אזרחית סודנית מהצד השני. אזרחים הם אזרחים משני הצדדים ומוסלמים טובחים מוסלמים אבל לא יכולים לטבוח אזרחים מהצד הטובח. כולם אזרחים. צהל לא מציל את האזרחים שמתים ונפצעים בישראל.

הכנסת צריכה להקציב כספים לפליטים ולא להשאיר פצצת זמן מתקתקת אבל ישראל משאירה פצצות מתקתקות בכל מקום ומתפלאה שיש פיגועים, טילים, קאסמים, גראדים וסכינים בכל מקום.

החוכמה הישראלית מוצגת בדיוני הכנסת. כשדנו היו 300 פליטים בכל הארץ ובקיבוצים. היום יש אלפים בכל המדינה ולתל אביב הגיעו מאות בחודש האחרון. השאירו את הטיפול למתנדבים, לא בנו גבול עם מעברים מסודרים ויחידה שתתטפל בבקשות ההגירה לישראל וציוו על צהל לקבל את הפליטים ולהעביר אותם לישראל . הקשר לשואה היה של חברי הכנסת מרציאנו, וילן , ברוורמן ושאר חברי הכנסת בדיון. היתה עתירה לבגץ לקבל את הפליטים כי זוכרים את השואה.

חברי הכנסת בדיון:
היו"ר יורם מרציאנו:

בוקר טוב, אני מבקש לפתוח את ישיבת ועדת הפנים של הכנסת בעקבות הצעתו של חבר הכנסת אבשלום וילן בנושא מצבם של הפליטים מדארפור. אני מבקש מהצלמים לא לחשוף את פניהם של הפליטות שנמצאות כאן עם ילדיהן. עולה היום סוגיה הומאנית, ולצערי הרב מדינת ישראל שהיא מדינה מתקדמת מתקשה להתמודד איתה. חבר הכנסת וילן הזמין את נציגי הפליטים מדארפור שנמצאים איתנו כאן יחד עם הילדים שלהם, ואני רוצה לקדם אותם בברכת ברוכים הבאים. הוא הזמין אותם לכאן כדי שהם יוכלו לספר לנו מעדות ראשונה מה הם עוברים במדינת ישראל מאז שהם חצו את הגבול.

אני מבקש להתחיל את הדיון, ולהעביר את רשות הדיבור לחברי חבר הכנסת אבשלום וילן על מנת שיציע לנו הצעות אופרטיביות כך שמדינת ישראל תוכל להצטייר כמדינה הומאנית ועושה מעשים הומאניים. אדוני חבר הכנסת אבשלום וילן, בבקשה. ...

אבשלום וילן:

תודה, חבר הכנסת יורם מרציאנו. קודם כל, אני רוצה לברך אותך בתור המנהל הזמני כרגע של הוועדה, בתקווה שתהיה גם קבוע. אין יותר סמלי מהעובדה שדווקא הדיון הראשון שלך עוסק בבעיה שהיא כל כולה הומניטארית. אנחנו - מדינת ישראל - באיזשהו מקום איבדנו קצת את הצפון. אני מודע לחלוטין לבעיה הביטחונית שנמצאת בגבולנו הדרומי, ורק אתמול קיבלנו תזכורת מאוד כואבת לכך. יש כרגע ‎288 איש מבקשי מקלט מסודאן שהצליחו להימלט מהתופת. מדובר בפחות מ-‎300 איש שהגיעו ממדינה שבה מתרחש רצח עם של מיליונים.

אני לא רוצה להיות ציני, ערך פה היושב ראש את ההשוואה, ויושבים פה גם חברי כנסת שעברו את אימת השואה. העם היהודי חייב להיות סופר רגיש לבעיית פליטים באשר היא. רק לפני ‎60 שנה יצאנו מתופת, כאשר ברחבי אירופה לא היו אנשים, מקומות, או מדינות, שהגישו סיוע.

אני ביקשתי את הדיון הזה לאחר שראיתי שעל-פי חוק ובסמכות אלוף בצה"ל הוציא פליטה עם ילדה בת ארבע, והוריד אותה בחוסר כול בתחנת רכבת באר שבע, ואמר להם ללכת כשרק בגדים על גופם. אני חושב שזהו דבר שהוא בל יעשה.

אני רוצה לשבח - יש פה ועד ציבורי, יש שדולה בכנסת, יש את נציגי סוכנות הפליטים של האו"ם בישראל. יש שורה שלמה של גורמים שהתנדבו לעזור. אני רק חושב שאנחנו - כנסת ישראל - לא יכולים להרשות לעצמנו שבמדינת ישראל מדינתו של העם היהודי, אנשים פליטים שבורחים מרצח עם, יושמו בעשר בלילה או בעשר בבוקר, בתחנת רכבת בעיר מרכזית בישראל, ויאמרו להם שלום. ..

.....
מדובר פה על ‎288 איש, ומפחידים אותנו שמחר זה זרם של אלפים ועשרות אלפים. אני לא מציע לעסוק בזרמים, אני מציע לעסוק בנושא בצורה נבונה ולמצוא פתרונות. אפשר לדבר עם מדינות אחרות, חלק אנחנו נקלוט, חלק אחרים יקלטו. את בעיית המעברים בגבול הדרום צריך לפתור בלי כל קשר לעניין הזה...

היו"ר יורם מרציאנו:

תודה לחבר הכנסת אבו וילן. חבר הכנסת פרופ' אבישי ברוורמן, בבקשה.

אבישי ברוורמן:
אין לי הרבה מה להוסיף, אני אדבר בקצרה כי הבעיה אצלנו בישראל היא שאנחנו מדברים הרבה ועושים מעט. אני יושב-ראש השדולה, ולא לקחתי על עצמי שום דבר בנוסף למוניציפאלי, זה הדבר היחיד שאני לוקח על עצמי ביחד עם חבר הכנסת גלעד ארדן. רוב משפחתי נספתה בשואה. כשאנחנו היהודים רצינו לברוח מאירופה הבוערת למדינת ישראל, היינו במחנות בקפריסין, היינו במקומות אחרים, ראינו את הסרטים, את "אקסודוס", ובשום מקום לא נתנו לנו גיבוי. לכן, אני פשוט מתפלץ ואני פשוט בוש כאשר יש השמדת עם בסודאן, ואני לא נכנס פה לעניינים פוליטיים, ומגיעים מספר קטן של פליטים.

יש דיונים לגבי משמעות השואה. אתמול היה יום השואה הבין-לאומי והעולם הכיר סוף כל סוף. יום אחרי יום השואה הבין-לאומי מדינת ישראל צריכה להגיד שאנחנו מתייחסים למאות הפליטים הסודאנים כמו שמתייחסים לבני אדם, כמו שאנחנו ביקשנו שיתייחסו אלינו כאשר לא התייחסו אלינו. אנחנו צריכים לומר שאנחנו עוזרים להם ופותרים את הבעיות.
.....

אבישי ברוורמן:
כל הזמן מנפנפים בשואה, ואנחנו מדברים ומדברים. עברנו כל כך הרבה, פעם אחת אנחנו צריכים להראות גם דוגמה. אנחנו לא מראים היום דוגמה לעולם לגבי התנהגות מוסרית. זוהי הזדמנות להתנהג קצת בצורה מוסרית, ולא להטיף לכל העולם כל הזמן.

אתם רואים איך מדינת ישראל מבצעת אחרי הדיבורים. אם הם כאן חייבים לתת להם תנאים.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 9 במרץ 2008
הרבה פעמים כאשר לצד מסויים בדיון כזה או אחר, אין תשובה עניינית - נשלף סתם הכרטיס הנאצי או פאשיסטי או גזעני וכיו"ב.

בלי קשר לכך שאני כמובן לא רוצה להכנס לפוליטיקה, זה קורה אצל כולם, אם כי בצד מסויים קצת יותר.

העניין הגזעני כאן ממש לא רלוונטי.

לדעתי כל המתנגדים לכניסתם של המהגרים "השחורים" מאפריקה, ובכלל זה אנוכי, לא עושים זאת מטעמי גזע - הרי אנחנו לא היינו מתנגדים אם קונדוליסה רייס, דנזך וושינגטון, טיירה בנקס או ביונסה היו עוברים לגור לידנו או יוצאים לדייט עם אחותנו.

גזענים היו מתנגדים.

העניין הוא עניין תרבותי, ערכי, לאומי ורצון לשמר דרך חיים מסויימת.

הייתי רוצה לשאול את הפעילות הנכבדות במקלטים,

שאלתם את המסכנים אם הם בעד מילת נשים? אם הם כבר עשו את זה לקרובת משפחה?

מה הם היו עושים אם היו מגלים שהבת שלהם חברה בכלוב ויוצאת לדייטים וסאשנים בלא הסכמת ההורים? - יש מצב שהיו אולי מחברים לה סלע ומעבירים אותה קורס צלילה חמישה כוכבים?

תשאלו אותם אם יש מקרים שמצדיקים רצח כדי לשמור על כבוד המשפחה.
הבוסית​(שולטת)

פליטים

הבוסית​(שולטת) • 9 במרץ 2008
מילא היו פליטים מאירופה או למצער מהמזרח הרחוק? אבל כושים מאפריקה?