צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם להתערב?

TV_Eye​(שולט)
לפני 14 שנים • 24 באוג׳ 2010
TV_Eye​(שולט) • 24 באוג׳ 2010
יש מושג כזה שנקרא "פרסי דארווין" , פרס שניתן לאנשים כלכך טיפשים, שטיפשותם הביאה למותם ובכך הם עזרו לדלל את אוכלסית הטיפשים בעולם.

יש את המשפט המפורסם "stupid people deserve to die". אז אני לא אומר שאני מאחל מוות או נזק בלתי הפיך לאף אחד.

אבל אם מישהי מספיק מטומטמת להיכנס לסשן עם שולט שיכור מהתחת,בלי מילת ביטחון, בלי רשת ביטחון, כי זה יותר מגניב !! אז תסלחי לי היא מטומטמת. אם היא עושה סשן עם מישהו שהיא לא מכירה ולא יודעת אם הוא יכבד את המילת ביטחון שלה היא גם מטומטמת.
בדיוק כמו שאם ההחלטה שלה לבדוק מה קורה שדוחפים, מזלג לשקע.

הקהילה צריכה לתת תמיכה לחברים שלה, הקהילה אפילו צריכה לעזור לחברים שלה, אבל היא לא יכולה להיות משטרת המחשבות של החברים שלה.

אני יודע שזה אתר BDSM, אבל בחיית קחו אחריות על מה שאתם עושים. אל תיכנסו לסשן שאתם לא תדעו איך לצאת ממנו. אל תעשו משהו אם אתם לא יודעים מה אתם עושים ואל, אל תצפו שמישהו יקח את האחריות למעשים שלכם חוץ ממכם!
newoldone
newoldone • 24 באוג׳ 2010
אחריות היא לא משהו עם גודל קבוע, שככל שהיא מתחלקת בין יותר אנשים כך לכל אחד מהם יש חלק יותר קטן בה. לכל אדם יש 100% אחריות על הדברים שביכולתו לעשות (ואך ורק עליהם).

אם אנחנו אומרים שלאדם מהקהל יש אחריות לעצור מה שנתפס אצלו כסכנה ממשית, בזה לא הפחתנו כהוא זה מאחריותם של שני בני הזוג. ואם אמרנו שכל אחד מבני הזוג אחראי לבחירות שלו ולתוצאות שלהן, בזה לא הפחתנו כהוא זה מאחריותו של הצופה לעצור סכנה.

לכן הקריאה לזוג "קחו אחריות" לא אומרת שום דבר על השאלה המרכזית כאן: מה צריך לעשות צופה בקהל שרואה משהו שלהערכתו יגמר רע. היא לא רלבנטית.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 24 באוג׳ 2010
שוב פעם,
יש פה עניין של מידתיות.

אם את אומרת שהשולט שיכור מהתחת, זה אומר שאפשר לראות בבירור שהוא שיכור, לא בראש טוב, לא קצת משוחרר, שיכור.
במקרה כזה, כמו שאת אומרת, שאתה גם רואה שהסאבית קשורה, עם גאג, לא יכולה לתקשר.

והמקרה שאת תיארת הוא מקרה קיצוני, ונדיר, וחריג.
כן זה מסוג המקרים שבהם אם אין DM שאתה יכול להשיג בפחות מדקה, כדאי ללכת ולוודא מה קורה.

אבל שוב, כמו שאמרתי, העדיפות הראשונה בכל מקרה, היא לקרוא לDM

אין פה כללים של שחור ולבן,
זה למה הדיון הזה כל כך מורכב.

בוא נלך צעד אחד קדימה לרגע.
במקרה שמישהו כן הולך לפנות לאחד האנשים באמצע הסשן שלהם,
אתה צריך לזכור משהו אחד,
יש הבדל פיזיולוגי במצב שהאנשים האלו נמצאים בו כרגע מאשר אם סתם היית ניגש אליהם ברחוב.
הם דרוכים, מלאים באנדנלין, ובמצב מנטלי מאוד שונה מהרגיל.
לכן, תהיה עדין, וזהיר.
לילה לבן
לילה לבן • 24 באוג׳ 2010

במקרה שהעליתי, השולט לא היה זר לסאבית.
מה שכן היה, היה חוסר יכולת שלה לראות כמה הוא שיכור. הוא אלכוהוליסט ותיק, ויודע לכסות.
עד שהיא הבינה, היא כבר לא יכלה לתקשר את זה לאף אחד.

היה לה סימן ביטחון, השולט התעלם.

ובכלל לא בטוח שהמצב השיכור שלו לא התפתח בין הרגע הראשון של הקשירה, לעוד כמה דקות או יותר עד שהיא הרגישה בסכנה. אבל בכל מקרה, גם אם אולי הייתה צריכה לראות את זה ולא עלה בידה.... זה גועל נפש להגיד שמגיע לה למות בגלל זה.

אם הסובבים באמת גם לא הבינו שהוא שיכור, אז אני לא מאשימה אותם בכלום. מה שאני אומרת, זה שנשמע שיש פה כמה אנשים שחושבים שבכלל אין מצב להתערב, גם לא דרך DM, גם כשרואים שיש פה מצב מסוכן.

ואני מסכימה שאם יש כזה, אז קודם ל-DM.

זה פשוט מקומם אותי הרעיון שאם שמים תווית של סשן על אקט, פתאום האקט הזה עובר ליקום מקביל בו חוקי האנושיות מפסיקים לפעול.

ולמי ששאל -- אין פה קשר למה שקורה בבית כשאין קהל. הרבה דברים נוראיים קורים בין כתלי בתים פרטיים, כולל אונס וגילוי עריות והתעללות בילדים או בני/בנות זוג... מי שטיפש שם, מי שחכם... מי שיש לו ברירה או אין... זו שאלה אחרת פשוט.

השאלה פה הייתה מה אתה עושה כשאתה רואה את זה קורה.

TV_Eye​(שולט)
"השולט לא היה זר לסאבית..... .הוא אלכוהוליסט ותיק"
אם הוא לא זר לה והוא אלכוהוליסט ותיק, אז היא ידעה ורצתה להיכנס איתו לסשן!
זה היה בחירה שלה, טיפשית ככל שהיא היתה. ואם היא עשתה את סימן הביטחון שלה והוא התעלם. זה חמור בצורה בלתי רגילה, ואני חושב שאת צריכה להגיד לכולם מי אותו דום שלהבא ידעו להתרחק ממנו כמו מאש!!!!

ובסשן חוקי האנושיות אינן מפסיקים לפעול, נהפוך הוא ! חוק חברה מתוקנת אינו מתיר לאף אחד לעצור אקט מקובל ומוסכם בין 2 אנשים.
בדיוק כמו שאת לא היית רוצה שאם את תלכי ברחוב עם בן זוגך, אז כל אזרח שני יזרוק לכם הערה על מה אתם עושים לא בסדר, וזקנות יעצרו אותכם ויגידו לך "תעזבי אותו ! הוא לא נתן לך יד שעברתם בכביש"

אם קורה אסון מישהו נופל מישהו מתמוטת אז אני יהיה הראשון שארוץ לעזור, ואני מקווה שעוד רבים אחרים. אבל כן תמיד צאו מנקודת הנחה שאנשים שעושים סשן הם בוגרים בטוחים ועושים הכל בהסכמה.

אני מבין שחלקכם עברתם חוויות לא קלות, ומחפשים מישהו אחר להאשים. זה טבעי וזה אנושי! אבל מה לעשות שיחידים שאשמים זה רק שעשה את המעשה ומי שהסכים להיכנס לאותו סיטואציה.
TV_Eye​(שולט)

''השולט לא היה זר לסאבית..... .הוא אלכוהוליסט ותיק''
אם הוא לא זר לה והוא אלכוהוליסט ותיק, אז היא ידעה ורצתה להיכנס איתו לסשן!
זה היה בחירה שלה, טיפשית ככל שהיא היתה. ואם היא עשתה את סימן הביטחון שלה והוא התעלם. זה חמור בצורה בלתי רגילה, ואני חושב שאת צריכה להגיד לכולם מי אותו דום שלהבא ידעו להתרחק ממנו כמו מאש!!!!

ובסשן חוקי האנושיות אינן מפסיקים לפעול, נהפוך הוא ! חוק חברה מתוקנת אינו מתיר לאף אחד לעצור אקט מקובל ומוסכם בין 2 אנשים.
בדיוק כמו שאת לא היית רוצה שאם את תלכי ברחוב עם בן זוגך, וכל אזרח שני יזרוק לכם הערה על מה אתם עושים לא בסדר, וזקנות יעצרו אותכם ויגידו לך ''תעזבי אותו ! הוא לא נתן לך יד שעברתם בכביש''

אם קורה אסון מישהו נופל מישהו מתמוטת אז אני יהיה הראשון שארוץ לעזור, זה הדבר הנכון לעשות בעת מצוקה. ואני מדגיד בעת מצוקה ולא בעת שלפי דעתך היא אולי במצוקה, כי אולי במצוקה זה אולי לא!
תמיד צאו מנקודת הנחה שאנשים שעושים סשן הם בוגרים בטוחים ועושים הכל בהסכמה.

אני מבין שחלקכם עברתם חוויות לא קלות, ומחפשים מישהו אחר להאשים. זה טבעי וזה אנושי! אבל לצערי היחידים שאשמים זה רק שעשה את המעשה ומי שהסכים להיכנס לאותו סיטואציה.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 24 באוג׳ 2010
ציטוט: זה פשוט מקומם אותי הרעיון שאם שמים תווית של סשן על אקט, פתאום האקט הזה עובר ליקום מקביל בו חוקי האנושיות מפסיקים לפעול.

סלחי לי, אך זו *את* שמתעלמת *לחלוטין* מכל חוק של הגיון פשוט ושכל ישר.

להיכנס לסשן עם אדם שלא מכירים? טיפשות. להיכנס לסשן עם אדם שיכור? טיפשות. לתת למישהו שלא סומכים עליו לקשור אותך ולמנוע ממך אפילו למחות? טיפשות בריבוע.

ואת רוצה שיצילו אותך? אף-אחד לא יכול להציל אותך מטמטום כזה, מצטער. את אדם בוגר - גלי אחריות על חייך ועל הבחירות שלך.

אין הדבר דומה כלל וכלל למצב בו נכפית עלייך הסיטואציה - אם אותו דום חטף אותך מהקהל והחליט לבצע בך את זממו. נראה לי שבמקרה כזה יהיה לו דייט מרגש עם רצפת המועדון במקום.

ובכל מקרה, על מה אנחנו מדברים פה? הרי פציעות רציניות אמרנו שלא תהיינה, גם לא צלקות. אז אולי עוגמת-נפש קשה במקרה הגרוע ביותר, וההבנה שלא עושים שטויות כאלה בעתיד. צריך ללמוד איכשהו...

ציטוט: השאלה פה הייתה מה אתה עושה כשאתה רואה את זה קורה.

מניח שמדובר בשני בגירים שבחרו לעשות את זה, ושאין לי שום זכות להגיד להם מה לעשות או לא לעשות.

ציטוט: ני סופר מסוקרן על מי מפילים את האשמה כאשר משהו כזה מתרחש בבית? על supercat, החתול של השכנה? או שאולי לכן עושים את זה בפומבי כי מראש סומכים על צד שלי כלשהו שיעזור. אם כן וזה אכן המצב, קחו אחריות ותקבעו מראש עם אדם עליו את סומכים שיעצור את המתרחש ברגע שייצא משליטה.

cheer.gif
לילה לבן
לילה לבן • 24 באוג׳ 2010

מקבי, לפני שאתה קורא *לי* מטומטמת...
אנא קרא ביתר דיוק את מה שכתבתי.

כתבתי על מצב אמיתי, לא אמרתי שזה קרה לי (כשאומרים "נגיד" אז זה היפותטי, כן?)

שנית, אמרתי בבירור שזה היה סשן עם אדם מוכר. לא אדם לא מוכר. לא שזה אומר שיודעים עליו הכל, והוא לא יכול פתאום "להפתיע".

שלישית, זה שמכירים מישהו, זה לא אומר שבאותו רגע יודעים על מצב האלכוהוליזם שלו. לצערי במקרה המדובר זה התחיל להתבהר בזמן אמת.

רביעית, ה"הגיון" שאומר שאם מישהו טיפש ברגע אחד אז מגיע לו כל תוצאה אפשרית ללא הגבלות, עד כדי קהל שרואה שולט שיכור עושה דברים מסוכנים בסשן... ויוצא מ"הנחה" שזה אדם בגיר ויש לזה הסכמה... זה הגיון לגמרי, איך לומר... מטומטם.

חמישית, זה בדיוק, אבל בדיוק מצב של כפייה כשכבר אין הסכמה לדבר. מי שאומר שאין לבחורה (או בחור) יכולת להסיר את הסכמתה לאחר שהתחיל הסשן הוא בעצם דוגל באונס. אז מה אם חצי שעה לפני זה היא הסכימה? עכשיו היא כבר לא מסכימה, ואף אחד לא מוכן לעזור לה? רוע צרוף.

(שוב, לא מדובר במי שלא מבין שהאדם שיכור. אני מדברת על מישהו שאומר -- אז הוא שיכור, אבל היא כנראה הסכימה [כנראה!!], אז מגיע לה כלללללללל מה שיקרה לה. למה שאני אעשה מעשה?)

שישית, אני ממש לא רוצה שיצילו אותי. ולא צריכה. ומקווה שאף פעם לא אצטרך. אבל אם יקרה מצב ומישהו יסכן את חיי, אתפלל לכל הכוחות ביקום שלא אתה ולא TV נמצאים בסביבה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי אוג' 24, 2010 4:30 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
newoldone
newoldone • 24 באוג׳ 2010
ציטוט: להיכנס לסשן עם אדם שלא מכירים? טיפשות. להיכנס לסשן עם אדם שיכור? טיפשות. לתת למישהו שלא סומכים עליו לקשור אותך ולמנוע ממך אפילו למחות? טיפשות בריבוע.

ואת רוצה שיצילו אותך? אף-אחד לא יכול להציל אותך מטמטום כזה, מצטער. את אדם בוגר - גלי אחריות על חייך ועל הבחירות שלך.

אין הדבר דומה כלל וכלל למצב בו נכפית עלייך הסיטואציה - אם אותו דום חטף אותך מהקהל והחליט לבצע בך את זממו. נראה לי שבמקרה כזה יהיה לו דייט מרגש עם רצפת המועדון במקום.

העובדה שהיא כמשתתפת נהגה בחוסר אחריות, לא משנה כלום באחריות שלך כצופה. אלה שני דברים שלא תלויים זה בזה. האחריות שלך לעצור סכנה (כשאתה מעריך שיש כזו) היא רק שלך, בלי קשר למה שהיא עשתה או לא עשתה.
(ואת הדחף לחנך אותה כדאי לדחות לזמן אחר.)

ציטוט: אני סופר מסוקרן על מי מפילים את האשמה כאשר משהו כזה מתרחש בבית? על supercat, החתול של השכנה?

על אף אחד. האחריות של הזוג היא אותה אחריות בבית ובציבור. אלא שבציבור יש עוד אנשים, והשאלה כאן היא עליהם, מהי האחריות שלהם.
TV_Eye​(שולט)
[B]

אני חושש שאני צריך לחדד את דעתי כאן.

אם אתה רואה אדם במצוקה, חובתך! ח-ו-ב-ת-ך!!!!!! ללא כחל וסרק!! לעזור לו ויהי מה ! גם על חשבון כל דבר אחר. נקודה !!!!

שזה נאמר, אני מדגיש לעזור לאדם במצוקה, לא למישהו שנראה לך שאולי הוא במצוקה, זה התערבות בוטה בחופש התנועה ובחופש הפרטיות של אדם. וזה יותר נורא מכל דבר אחר.

שוב, לעזור? במידי. אבל רק במי שאתם בטוחים ב100 אחוז שזקוק לעזרתכם.

נ.ב
אדם שהוא "מוכר" בקהילה, זה נקרא לעשות סשן עם מישהו שאתה מכיר, מוכר ומכיר זה דומה אך לא זהה.
[B]