לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכופט

philosophic john​(שולט){ginny}
לפני 4 שנים • 16 באוג׳ 2020
philosophic john​(שולט){ginny} • 16 באוג׳ 2020
'לא ברור לי ממה נובעת האמונה העיוורת שיש פה לרוב המגיבים שהסיפור הנ״ל הוא 100 אחוז אמת לאמיתה.'

פשוט מאוד:
זו לא הפעם הראשונה שבה משתפים בכלוב ובקהילות בדס'מ אחרות בחוויה כזו.

בהתחשב בסיטואציה המתוארת בסיפור (נשלטת חסרת נסיון, שולט עם דפוס חוזר של מניפולטיביות) אמירות מהסוג הזה שמבקשות עוד עובדות לפני שיהיה דיון או מטילות ספק באמיתות הסיפור יביאו לתוצאה אחת - השתקה. לא יהיו דיונים כאלה.
MagisterDolor​(שולט)
MagisterDolor​(שולט) • 16 באוג׳ 2020
"זו לא הפעם הראשונה שבה משתפים בכלוב ובקהילות בדס'מ אחרות בחוויה כזו."
אז אם פעם מישהו גנב משהו, הרי אם אני אספר שאתה גנבת ממני משהו, הרי זה נכון כנראה.
זה הרציונל מאחורי הטענה שלך?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אין לי שום אמונה עיוורת.
אני אומרת שאם קורה דבר כזה - יש לפנות לגורמים שיכולים לעזור. לפנות לחברה לתמיכה מיידית ותיעוד, לפנות ל-1202 לתמיכה מקצועית וייעוץ, לפנות למשטרה בשביל לבדוק אם יש בסיס לחקירה פלילית.

אני לא יודעת אם הסיפור אמיתי או לא וגם אין לי שום סיבה להתעסק בשאלה הזאת. אני לא שוטרת ואני לא צריכה 100% מהעובדות כדי לומר מה דעתי.
MagisterDolor​(שולט)
"אני לא יודעת אם הסיפור אמיתי או לא וגם אין לי שום סיבה להתעסק בשאלה הזאת. אני לא שוטרת ואני לא צריכה 100% מהעובדות כדי לומר מה דעתי."

כמה אחוז עובדות דרושות לך על מנת לחרוץ גורלו של אדם?
לדווח לכלובי?
לעשות שיימינג?
לבקש את שמו בפרטי?

דעה זה נחמד, אבל לינץ' על דפי הפורום - פחות בעיניי.
היום זה מגרש הנשלטות, מחר זה אנחנו...

אני רק רוצה להבהיר שאין לי מושג במה מדובר, מי הכותבת (קצת שונאת גברים), מי החשוד בגירוש הנשלטת החמודה מביתו בבושת פנים, ולכן כלל לא התייחסתי לסיפור, אלא רק לתגובות icon_smile.gif
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
איך בדיוק קפצת ל"לחרוץ גורלו"? "לינץ"?
מה הקשר בין דיווח לבין לינץ'? בשביל מה הביטויים הדרמטיים האלה?
דיווח וחשיפה זה הדבר הכי הכי בסיסי. אם אנחנו רוצים שמישהו אי פעם ידע את העובדות - זה השלב הראשון וההכרחי.
ואז אם הצד השני רוצה להגן על עצמו - הוא יכול.

ואני לא אומרת בוא נכתוב הכל בפורום וניתן לכולם להשתלח. דווקא לכלובי כי הוא לא יעשה פה אאוטינג והוא יודע אם היו כמה דיווחים על אותו הניק. דווקא למשטרה כי יש לה כלים לבדוק מה קרה - מה שלנו אין ולא יכול להיות. יחקרו לא רק אותו אלא גם אותה, ינסו לאמת את הסיפור. אם היא משקרת, יעלו על זה.

איזה גורל יכול להיחרץ על ידי בדיוק? שום גורל. מקסימום חוסר נוחות קל.

וגם - מה בדיוק אתה מציע לעשות במקום? נגיד שדבר כזה קורה במציאות. מה לדעתך הקורבן אמור לעשות במקרה כזה?
פראנסס
פראנסס • 16 באוג׳ 2020
מתי התחיל הטרנד של "שנאת גברים"? עם קשר, בלי קשר, יאללה בואו נשחיל את הביטוי.

לא יודעת אם הסיפור אמיתי. אולי הוא מבחן כולל לאחדות הקהילה ובחינה מדוקדקת למי כדאי לבוא כשבאמת יקרה משהו.
אבל בכל זאת, מטרת הפורום הוא שיתוף, התייעצות וכד'. הפורום הוא לא בית משפט ואין לו כוחות על.
אנשים אומרים את דעתם בסך הכל, מגיבים לסיפור. הלינץ' שחלק כל כך מזועזעים ממנו - ברור לכם שהוא לא באמת יכול לבוא לידי ביטוי במציאות, נכון?
לספר לכלובי - זה מה שמפחיד אתכם? כלובי התליין? הרבה סיפורים מגיעים לכלובי, אני משערת. האם אי פעם כלובי פנה אלינו ושאל לדעתינו? האם לחסום או לא לחסום? מה אתם אומרים חברי הכלוב המכובדים? עושה רושם שכלובי יודע להסתדר עם כל הסיפורים וגם כוחו מוגבל ב"הריסת חייו" של מישהו.
מישהו ביקש פרטים בפרטי? כדאי לא לחשוב בכלל על מה קורה בפרטי ואיזה פרטים עפים שם. זה הלינץ' הנורא? זו שנאת גברים?
שיימינג - זה באמת חמור מאוד. במיוחד כאן. ניק - הכי שיימינג. וגם הוא אסור ודווקא את אלו, כלובי חוסם מייד.

קצת פרופורציות.
אפשר להגיד שכסיפור, זה לא סימפטי ואף אחד לא רוצה לעבור כזה. אמת או לא אמת? אם תחשבו על זה קצת, מעבר להתלהמות - זה באמת לא משנה.
מה שבטוח, אם באמת יקרה למישהי או מישהו סיפור כזה - אל תבואו לפורום ואל תבקשו עזרה מ"הקהילה". אלא אם יש לכם הוכחות מצולמות ומוקלטות. כמו שהמשטרה לא שולחת כל אחד לבית משפט אלא אחרי שיש הוכחות. ככה הפורום.
הכי קהילה שתמצאו כאן זה מפגשי שיבארי. גם משהו.
שרשור מהמם.
MagisterDolor​(שולט)
"וגם - מה בדיוק אתה מציע לעשות במקום? נגיד שדבר כזה קורה במציאות. מה לדעתך הקורבן אמור לעשות במקרה כזה?"

בדיוק מה שכתבת. פשוט להגיב - דווחי לכלובי ופני למשטרה.
אין צורך בכל ה"לתלות אותו מהזין בכיכר המדינה עם העגורנים של אתר הבנייה שם כי הפסיקו את העבודות"

כמו כן, להדגיש את הצורך בזהירות כאשר מכירים אנשים חדשים באופן כללי.

חוץ ממני כמובן.
אליי אפשר ישר לבוא להיקשר.
זה בטוח לגמרי icon_smile.gif
philosophic john​(שולט){ginny}
philosophic john​(שולט){ginny} • 16 באוג׳ 2020
דולור,
'להדגיש את הצורך בזהירות כאשר מכירים אנשים חדשים באופן כללי.'

למה להדגיש צורך בזהירות אם אתה לא מאמין לסיפור? ממה צריך להיזהר?

כולנו יודעים שפניה למשטרה לא תעזור ושפניה לכלובי רק תביא להחלפת ניק.

דיונים כאלה מעלים, טיפה, את הסיכוי שנשלטות ונשלטים עם מעט נסיון יזהרו יותר. זו התועלת שבהם. השתקתם - כפי שאתה מנסה לעשות - מונעת גם את זה.

אז איך בדיוק תדגיש את הצורך בזהירות? באמצעות סיפורים על כיפה אדומה והזאב?
MagisterDolor​(שולט)
אני התייחסתי לתגובות המתלהמות בלבד icon_smile.gif

כפי שציינתי, לא התייחסתי בכלל לסיפור כי מבחינתי הוא בגדר סיפור... לא משהו שבטוח קרה בדרך בה הוא מתואר icon_smile.gif
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אה אוקיי, אני רואה שירדנו מההתנגדות לדיווחים ונשארנו רק עם הביטויים הציוריים והאמוציונליים. סבבה, גם אני לא עפה על זה. אם כי, ת'יודע, נראה לי שכשמישהו כותב פה "בא לי שיתלו אותו מהזין" זה יותר ביטוי ציורי ואמוציונלי מאשר קריאה לפעולה. אבל בסדר, עם הביקורת הזאת אין לי כוונה להתווכח.