אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצד האפל של הפמיניזם הרדיקלי ואיך הוא פוגע בנשים

ממתקינקי
לפני 3 שנים • 11 באוק׳ 2020
ממתקינקי • 11 באוק׳ 2020
תודה אבל לא תודה. אני לומד מאנשים שאני רוצה להיות כמותם, ולא הפוך מהם. הלימוד הזה על דרך השלילה, זה לא משהו שאני צריך מחברת עבורו. אבל בכל מקרה, תודה, אני בטוח שיהיו רבים שייצאו נשכרים מלימוד ממך.
yosishoam
לפני 3 שנים • 19 באוק׳ 2020
yosishoam • 19 באוק׳ 2020
TheStrider כתב/ה:
yosi138711 כתב/ה:
לא יודע מי מכירה או לא מכירה את רונית אבל אני מכיר אותה אישית וקודם כל היא בחורה מדהימה .

לגופו של עניין הנושא הזה של תלונות שווא הוא המפתח לניכור הורי , כמעט כל מקרה של ניכור הורי מתחיל בתלונת שווא .

בהליכי גירושין להערכתי יותר מ-50% מהתלונות הן תלונות שווא לכן חוקרי משטרה כבר לא מייחסים אמינות לתלונות .

אני לא הייתי מתחיל לטפל בזה כי נגרם נזק למתלוננות אמת , זה הנזק המשני .

הנזק הישיר הוא ילדים שנפגעים / גברים שנפגעים ובסופו של דבר מאות מתאבדים בשנה ישירות מהחוקים המפלים בישראל .

אפשר לקחת את זה גם לחוקי המזונות המופרכים בארץ וחזקת הגיל הרך כשישראל היא המדינה המערבית היחידה שבה עדיין בוחנים את שני הפרמטרים העיקריים בנושא גירושין (החזקת ילדים ותשלומי מזונות ) על בסיס מגדרי ולא על פי טובת הילדים כמו שמקובל בעולם .

יש שינוי בשנים האחרונות מכיוון שדעת הקהל השתנתה אבל זה לא מספיק .

להערכתך? המקצועית? כי אתה חוקר בעל שם בינ״ל בדיני משפחה וקרימינולוגיה?

לא , כי אתה חוקר ..

לא מכיר אותך וגם לא הייתי רוצה להכיר גברים מסוגך , בכל מקרה יש לי יותר ידע ממה שיהיה לך אי פעם בנושא הזה .

מכיר מאות אבות בהליכים האלה , הייתי מבקר של עמותות שעוסקות בתחום , הייתי בכנסת לא מעט .

אבל אתה מבין .

תנסה להתחנף בתחום אחר , תחום שאתה לא פוגע בו בחיי אדם .

מודה שגברים מהסוג שלך מאוסים בעיני אפילו יותר מארגוני נשים שפועלים בשם שנאת גברים .
ממתקינקי
ממתקינקי • 19 באוק׳ 2020
נמענתי להביא את הסיפור האישי שלי, אבל הנה עוד אחד לסטטיסטיקה.

כשאני ביקשתי להתגרש, מצאתי את עצמי עצור על תקיפה למרות שאני זה שהזמין את המשטרה. הראיתי לחוקרת שקיבלתי נשיכה. המסקנה של החוקרת הייתה שהנשיכה הייתה תוצאה של הגנה עצמית. אז נפתח לי תיק פלילי וביליתי לילה במעצר. כמה ימים לאחר מכן קיבלתי בדואר רשום צו הרחקה מהבית לשנתיים שבמהלכם הקשר שלי עם ילדיי הוגבל לשעתיים בשבוע תחת פיקוח.

בכתב הטענות בצו ההרחקה נכתב שהפלתי את בני הפעוט על הראש, וגם שביצעתי בבתי הקטנה מעשי אינוס ושאני גם סוטה והומוסקסואל. מדהים שעל מעשים כאלה חמורים לא ישבתי בכלא, שהרי אני אשם מעצם היותי גבר.

וביום שזה יקרה לצדקנים הממהרים להתעלם מעדויות כאלה, לבן שלהם, לאח שלהם אולי אז הם יחשבו אחרת. אבל אין לדעת, אולי כדרכם של צדקנים הם ימהרו להאשים את היקרים להם באלימות, פשוט כי יש להם בולבול ובולבול אומר אלימות.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
צדקנים?
מכיר מאוד מקרוב סיפור של נער שהואשם באונס על ידי נערה. מילה שלו מול שלה. בילה גם לילה אחד במעצר, שזו חוויה איומה.
משרד החינוך כמעט מיידית כפה עליו לעבור בית ספר, וגם בקהילה בה הוא גר צצו בעיות מסויימות.
הפרקליטות, מצידה, שלחה אותו לטיפול, ולאחר מכן הושיבה אותו לגישור עם הנערה. זהו. בזה נסגר התיק. שום משפט, שום כלום.
אז נכון, תגובת משרד החינוך היתה היסטרית, והקהילה בה הנער חי גם גבתה ממנו מחיר מיותר. אבל, הפרקליטות עשתה מעל ומעבר כדי להמנע ממשפט, וממש לא ששה לקבל את גרסת הנערה. הם התחילו בלהמיר את הסעיף מאונס לבעילה שלא בהסכמה, ובסוף סגרו בגישור וטיפול.
כיום אני עובר גירושין, ואף אחד לא ממהר לקבל כל מיני טענות מוזרות שאשתי העלתה, כך שהיא די מהר ויתרה עליהן.
אז? האנקדוטות שלי מנצחות את שלכם?
או שאולי, רק אולי, יש כל מיני סיפורים ואפשרויות? אולי חלק מהמקרים מתנהלים עקום, וחלק כשורה? ואולי יש כאלה שבהם לא מאמינים לאישה, למרות שהיא דוברת אמת?
ברור שהמערכת לא מושלמת. זה לא אומר שהיא מאה אחוז שבורה.
ממתקינקי
ממתקינקי • 19 באוק׳ 2020
אז יש לי תשובה בשבילך. כשאני התגרשתי היו הרבה פחות מקרי של תלונות שווא ככלי להשיג יתרון במאבקי גירושין. מאז ועד היום, עורכי דין המליצו ללקוחות שלהם לנסות את הטריק הזה כל כך הרבה פעמים עד שהמערכת כבר מודעת לכך שאם גבר נעשה לפתע אלים נורא דווקא בסמוך למאבק גירושין, אז לא ממהרים להאמין לאישה.

כי היום יהיו פחות עורכי-דין שיגידו לשופט במהלך גירושין ״הגבר הזה אלים, הוא מכה, הוא מתעלל פיזית, כלכלית, מינית ונפשית. הוא אדם מסוכן, ואל תגידו אחר כך שלא התראנו על כך, כל יומיים קוראים בעיתון על גבר שרצח את גרושתו״, כי עורכי-דין יודעים שהאמצעי הנלוז הזה כבר מוכר לרוב העוסקים במלאכה.

כי מאז ועד היום, היו כל כך הרבה תלונות שווא עד שהשופטים התחילו להטיל קנסות כבדים על נשים שהוכח שניצלו את מערכת המשפט באופן ציני.

אבל הם לא יודעים את זה כי הם עושים כל כך טוב את מלאכתם.

אלא כי מאז ועד היום, יש עמותות שיש בהן מתנדבים פעילים רבים, גם מול הרווחה, גם מול המשטרה, גם מול הכנסת, גם מול בתי המשפט כדי להציף את המקרים הללו למודעות, כדי לא לאפשר למערכת להירדם בשמירה, כדי לוודא שהמערכת תהיה פחות עקומה ממה שהיא נוטה להיות.

אני שמח שיש פירות לעמל הזה, אבל זה לא ״מן אללה״ כפי שנדמה לך.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 20 באוק׳ 2020
תוכל להפנות אותי לנקודה המדויקת שבה כתבתי שזה "מן אללה"? כי הבסת נורא יפה את הטיעון הזה, בטח כתבתי את זה איפשהו, לא?
אז, בעצם, קודם כתבת איך פעם דפקו אותך, ועכשיו אתה מסביר שבתקופה שבה זה קרה, זה היה יוצא דופן, והיום יש גופים שנלחמים בתופעה הזו, והמערכת לא רצה לקבל כל טענה.
אז מה בעצם באת להגיד? בכנות שלא הבנתי
''''''''''
'''''''''' • 20 באוק׳ 2020
הכי אני אוהב, גברים שנפגעו במאבקי גירושין, ומשחקים אותה, כאילו הם טלית שכולה תכלת והאישה החליטה להתנכל להם ללא כל סיבה נראית לעין
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
Noblesavage, אתה באמת מאמין לעצמך שדברים כאלה לא קורים? לא אומר כמה זה נפוץ, וברור שיש גם מקרים הפוכים של בעלים שהורסים לאישה את החיים, אבל זה קורה, ברור שזה קורה. מכיר לא מעט בעלים שפתאום גילו שהם סוטי מין או מתעללים.
להגיד שזה לא קורה, זה כבר באמת צדקנות.
''''''''''
'''''''''' • 20 באוק׳ 2020
לא אמרתי שזה לא קורה, אמרתי שזה לא קורה בלי סיבה
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 20 באוק׳ 2020
לא יודעת אם בלי סיבה זאת המילה הנכונה... אבל זה בטח קורה בלי סיבה מוצדקת.
יש הרבה מאוד כעס בגירושים. זעם אפילו. המון המון חרדה. אני יכולה לראות איך הילדים נהיים חלק במלחמה בעיוורון הזעם הגדול.