צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

melody
לפני 18 שנים • 15 בספט׳ 2006
melody • 15 בספט׳ 2006
זאלוטוסים,
אני קוראת אתכם icon_smile.gif
יש לכם כאן תומכת נלהבת !
newoldone
newoldone • 15 בספט׳ 2006
נשמה אבודה,
הקול שלך נשמע, גם אם לא מגיבים.
(את בטח זוכרת מה רומי כתבה לך כאן בעבר. היא צדקה.)
נשמה אבודה
נשמה אבודה • 15 בספט׳ 2006
תודה חדשה-ישנה,
התגובה שלך הייתה לי לנחמה. (רומי צדקה, רק חבל שהצדק לא נעשה)
השולט אור​(שולט)

תשובה לזאלופון

השולט אור​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
אני שמחה על השאלות ואענה עליהן בגוף הטקסט.

את הדברים שציינת, גם דומים יכולים לומר, והם אמנם אומרים.
לא צריך חניכה, הכשרה או תארים בשביל זה. רק קצת נסיון ושכל ישר.

אז זה, שלא בדיוק. לרבים ורבות מאיתנו שכל ישר ועדיין אני יכולה לומר לך שכדי להכין את המפגש שהכנתי שוחחתי עם לא מעט סאביות במטרה לשמוע מהן על שיטות פגיעה ועל שיטות בעזרתן הדום המתעלל מנתק את הסאבית שלו מהכלל.
כשאתה לא שם אתה לא חושב על הדברים הללו כי אתה לא עושה אותם.
הכשרה מציגה בפני מי שמבקשות לתמוך את שלל השיטות כדי שאלה יוכלו להסביר אותן לסאבית. זה לא קשור לשכל ישר או לאינטיליגנציה, פשוט לידע - וכדי לצבור ידע צריך ללמוד.

ניגוד אינטרסים, אגב, יכול להתקיים גם בקרב סאביות. הרי זו ביצה. מה קורה במקרה של סאבית שמתייעצת איתה סאבית חדשה על דום שמיודד עם היועצת, אך אחרות הגדירו אותו כמסוכן? ומה קורה אם היועצת נפרדה פרידה טעונה מדום מסוים שעכשיו היא יודעת שמי שפונה אליה לעזרה נמצאת עמו בקשר?

הסאבית המייעצת תלמד בהכשרה שלה שבמקרה שיש ניגוד אינטרסים היא מעבירה את המתלמדת לסאבית אחרת.

מלבד זאת, כשמדובר בייעוץ שכזה מטבע הדברים יעלו גם סוגיות קצת פחות מוסכמות, ויהיה קשה להמנע מ"לחנך סאביות על פי שטאנץ". לדוגמה, מה היית אומרת לסאבית ששואלת אותך אם זה בסדר שהדום שלה הבהיר לה שהוא מעוניין שהיא לא תשתף אחרים במה שמתרחש ביניהם? יש לא מעטים ולא מעטות שהיו רואים בכך נורה אדומה, ובצדק מסוים, כי באמת מאפיין של מה שנקרא דומים מסוכנים הוא לרוב רצון לבודד את הסאבית ולמנוע ממנה לדבר על חוויותיה. אבל אני (זאלופון), דווקא כדום ודווקא כמי שלא ידוע כמסוכן למיטב ידיעתי, הייתי יודע שאני דווקא די דומה לאותו דום. גם אני לא מתלהב שפרטים מחיי האינטימיים יהפכו לנחלת אנשים אחרים ללא רשותי. לא כי אני חושש שהאנשים האחרים יפקחו את עיניה של הסאבית שלי לדברים האיומים שאני עושה לה, אלא כי אני אדם שאוהב פרטיות, למרות הבזקי אקסהיביציוניזם פה ושם, ומרגיש שצריכה להיות לי זכות להחליט למי יגיע מידע שאני מושאו.

יש הבדל בין אי רצון של דום שיחשפו את הסשנים שלו וזה לגיטימי לגמרי, לבין זכותה של סאבית להתייעץ עם סאבית אחרת על אותו הדום במקרה שהיא מרגישה שהוא לא מתחשב בגבולותיה, מסרב לעצור כשמילת בטחון נאמרת וכו'. המטרה היא לא להפוך את כלל הסשנים לפומביים אלא להתמקד אך ורק במקומות בהם הסאבית מרגישה שהיא במערכת יחסים בה ה"לא" שלא לא נשמע.

עכשיו, אם מדובר ברשימה של אנשים שפשוט נותנים דיעה אישית ושאין להם תואר ושהם מכל הגוונים והמינים, סיכוייה של מי ששואלת למצוא את שתי התשובות ולהחליט מי מביניהן מתאימה לה גבוהים יותר. אם מדובר במערך של חונכות שכולן מאותה אסכולה, יותר סביר שלא תהיה אפשרות ביטוי לרבגוניות של התחום הזה. חמור מכך - יותר סביר שהעצות שהן נותנות יזכו למעמד אחר, נשגב, בעיני מי שמקבלת אותן. למה הכוונה? כמי שיצא לו פה ושם לענות על שאלות של חדשים וחדשות באופן לא רשמי ובלי להקרא חונך, אני יודע שאחד המאפיינים הכי בולטים של חדשים בתחום הוא שהם חושבים שבדסמ זו תורה. שיש ספר כללים ושהם צריכים ללמוד איך עושה דום ואיך עושה סאבית. חדשים לא יודעים מה זה "חונך", ואם יש מישהו שייקרא כך, מבחינתם הוא נציגו של אותו ספר כללים. הוא זה שילמד אותם מה כתוב בספר. לכן יש לו מעמד לא רצוי בעיניי, כי אחד הדברים שהכי חשוב לדעתי ללמד חדשים הוא שאין שום ספר ואין שום כללים (למעט RACK...) ואין אף אחד שיודע יותר טוב.

יש כללים לבדסמ. הם לא אומרים מה מותר ומה אסור, הם כן אומרים שהכול צריך להיעשות מתוך הסכמה תוך שמירה על כללי בטיחות וממקום של שפיות ולא של איבוד השליטה. הדום המתעלל מתעלם ברוב המקרים לפחות מגורם אחד בכללים הללו. אנחנו מתכוונות ללמד את הסאבית שלא לוותר על הכללים הללו שמגינים עליה וגם על הדום שלה.

עד עכשיו התעלמתי מהרציונל שלכן, אבל אני מבין אותו מאד. לאפשר לכל אחד שרוצה להיות ברשימה, לא להכשיר אותם ולא לקרוא להם בשמות וכו' בעצם מסיר את הפיקוח והחותמת שלכן ממנה. לא מדובר כאן בהכרח בשאיפה לכוח, אלא בשאיפה לאיכות. גם אני, לו הייתי עושה רשימה כזו, הייתי רוצה לבחור אליה רק אנשים שראויים בעיניי. גם אני יודע שברשימה נטולת פיקוח עלולים להופיע אנשים שלא הייתי שולח אליהם בחיים סאבית לייעוץ או לשום מטרה אחרת. הייתי הכי שמח, כפי שודאי גם אתן הייתן הכי שמחות, אם אפשר היה לעשות רשימה קהילתית, כללית, מוסכמת על הכל ושמשקפת את המגוון האדיר שקיים בבדסמ, אבל שעדיין כל חבריה יהיו מקובלים עליי וראויים בעיניי.

אומר לך בפשטות מי ראויות להיות בין התומכות ומי לא - נשים בעלות בבדסמ, נשים שכללי הבטיחות של הבדסמ מהוות חלק בלתי נפרד מתפיסת עולמן הבדסמית, ובעיקר נשים שיודעות להקשיב. אני לא מחפשת קליקות, הן לא מעניינות אותי. אומר לך יותר מזה, אני לא מתכוונת להיות חלק ממערך התומכות. אני דומית וככזו אני לא מתאימה לליווי סאבית מתחילה. אני מתכוונת להקים את המערך, לסייע ביצירת ההכשרה, ומשם לתת להן את ברכת הדרך ולקוות שיחד נצליח להקטין את אחוזי הפגיעה בסאביות.

אבל אי אפשר. הבדסמ שלי לא טוב יותר משל אחרים. הדיעות שלי לגבי מה בטוח, שפוי וראוי לא נכונות יותר משל האנשים שהבדסמ שלהם לא מוסכם בעיניי, אולי אפילו מסוכן. אין לי את הסמכות להחליט מי הוא יועץ טוב ומי לא. אין מועצה מחוקקת לבדסמ שאני נשיאה. אם אני רוצה לפקח, להחליט, לסנן - אני בהכרח צריך ליצור רשימה פרטית, שמשקפת אותי, שכל תואר שניתן בה ניתן מצדי בלבד ושכל נסיון להציגו בפני חדשים וחדשות כמשהו אחר מכך הוא שקר. איכותה של הרשימה הזו תהיה מובטחת בעיני, אבל אני אייצג בה אותי ואת דרכי בלבד, ולא בטוח שהאיכות הרצויה בעיניי והדרך שלי הן אלו שצריכים להיות זמינים בלעדית לחדשים ונכונים עבורם. אז אני יכול לעשות את "רשימת זאלופון" שלי שהיא הכי טובה בעולם בעיניי - אבל אני לא יכול להתעלם מכך שזו רשימה פרטית שלי ושכך עליי להציג אותה. סביר להניח שלדן קאפ ולברוטל דום היו רשימות שונות לגמרי.

יצאה פה מגילה שאף אחד לא יקרא ובטח השרשור הגיע כבר לעמוד 18 בזמן שכתבתי את זה. נו שוין.[/quote]

אני קראתי ועניתי icon_smile.gif מקווה שקיבלת תשובות ראויות icon_smile.gif
השולט אור​(שולט)
אומר לך בפשטות מי ראויות להיות בין התומכות ומי לא - נשים בעלות ניסיון בבדסמ,

ברחה לי המילה icon_smile.gif
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
ציטוט: ולגבי כל השרשור הארוך, המילים שהכי הכאיבו לי כאן היו המילים שנכתבו על הקו החם. על הסלקציה שנעשתה בכניסה לקו החם- אולי יש דברים שאני לא יודעת, אני לא מחוברת כאן לשום קליקה- אבל אני כן יודעת שכבר הרבה זמן יש נסיונות לגבש קבוצה נוספת שתעבור הכשרה של הקו החם (נדמה לי שגם הכשרה הפכה להיות מילה שאסור להגיד), ולא מצליחים לגבש קבוצה כזו.
אבל הדבר הכי מכאיב היו המילים של בלק לוטוס על אנשים בקו החם שלא באמת רוצים לעזור אלא רק רוצים שתהיה להם הילה של כאלה שרוצים לעזור. אני לא יודעת על מה זה מבוסס אבל זה פגע בי עמוקות.

מייפל, גם אם את לא יודעת על כך, כן נעשתה סלקציה במועמדות לקו החם. בזמנו זאלו ואני הגשנו מועמדות לאור ואפילו לא קיבלנו תשובה של כן לא או למה לא, ואנחנו לא היחידים.
אני מניחה שחלק מהסיבות שבגללם לא מצליחים לגבש קבוצה נוספת כזו היא הכוחניות של הקו החם והחברים בו. הנסיון שלהם לרדוף את כל מי שלא מרחם אחרי הסאביות לא ממש מעורר חשק להצטרף אליו. הנסיון להכתיב קו אחיד ומדיניות אחידה לא מתאים לאלו שבינינו שאוהבים את דעתם שלהם (ואפילו חזו באתרי בדס"מ שירדו מגדולתם בעקבות נסיון להכתבת מדיניות ויישור קו). האנשים בקו החם אולי כן רוצים לעזור, אבל יותר מהכל נראה שהם רוצים שידעו שהם עוזרים ושישמעו את קולם. מצטערת אם נפגעת, אבל לכל דבר יש יותר מפן אחד, ובמקרה זה הפן האחר כנראה פחות קוסם.

ציטוט: אומר לך בפשטות מי ראויות להיות בין התומכות ומי לא - נשים בעלות ניסיון בבדסמ

השליטה, עם כל הכבוד לנסיון, ראיתי כאן נשים שמסתובבות שנים באתרי בדס"מ והנסיון שלהן מבחינת זמן רב אך משמעותו קטנה ביחס ליכולת לייעץ, ביחס לנסיון החיים וחדות האבחנה שהן לא רכשו.

ציטוט: אני דומית וככזו אני לא מתאימה לליווי סאבית מתחילה

ומה לגבי סוויצ'יות? גם הן לא מתאימות מחשש לניגוד אינטרסים?
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
קודם כל תודה על כל התגובות התומכות.

ואת, שוטרת, זונת צומי כמו כולן פה.
icon_biggrin.gif
icon_spank.gif

(צ'ו צ'ו צ'ו)

------------

מה כל כך בוער במיסוד העניין?
מה רע במצב הקיים?

המצב הקיים הוא שכרגע אם יש מישהי שמרגישה פגועה
או מישהי חדשה שנכנסה ורוצה ללמוד היא יכולה לפנות
לאנשים באופן אקראי על סמך אינטואיציה שלה ולדבר איתם.

כיוון שאנשים כותבים פה את דיעותיהם, יש צאט ויש בלוג
ויש מסיבות להיכרויות...כל אלה הם עוד כלים לדעת מי יתאים
לה ועל מי היא יכולה לסמוך בשיתוף מחשבותיה.

ואם היא לא משתמשת בכל אלה....אז כמו שאומר הפתגם:
אפשר להביא את החמור לבאר אבל אי אפשר להכריח אותו לשתות.

אמנם המצב הזה לא אידיאלי ורחוק מלהיות מושלם
אבל לדעתי הוא הטוב ביותר שניתן להציע כרגע מבלי לפגוע
במרקם החיזור וההנאה שבבדסמ ובהיכרויות בכלל.

החונכות הזאת זה סוג של הקצנת הדברים.
והקצנה מצד אחד גורמת להקצנה בצד השני.

לקחתן דברים נכונים ברובם והעצמתם אותם לרמות
של נבואת זעם ואימה. ועל שיטות קיצוניות יש תגובות קיצוניות.
יש פה "דחיפה" מאסיבית של רעיונות הגורמת להפרת האיזון הגם ככה עדין.

מרוב רצון טוב להגן על נשלטות אתן לא שמות לב
כמה דברים טובים אתן רומסות בדרך.

להדביק תווית לכל נשלטת שהיא מועדת לסכנה רק מעצם כניסתה
לתחום היא שגויה. אחר כך לך תסביר לאנשים שבדסמ זה דבר
חיובי עם גישה כזאת...

גם לא נכון לזלזל במי שלא מסכים או מתנגד בחריצות לעניין.
אחרי הכל, אם יש לזה כוונות מיסוד אז קהל תומך זה אחד
הדברים הכי חשובים שצריך. ללא תמיכה מסוימת
לא יהיה כמעט מי שיפנה אל המתנדבים.

אם הגישה תהיה אנטי כלפי המיסוד זה יפגע קשה מאוד
במתן העזרה. כי מי שהוא אנטי לא פונה.

בנוגע להיכרויות, אני לא ראיתי מערך חונכות באתרי היכרויות אחרים.
אני לא חושב שפה יותר מסוכן מאשר שם. אחרי הכל אנשים נמצאים
בכמה מקומות. ואנשים מפה גולשים גם במקומות אחרים.

שאלתן לגבי פתרונות אחרים. אלטרנטיבה.
התשובה שלי היא מה שכתבתי בהתחלת הדברים.

המצב הקיים הוא הטוב ביותר כרגע לדעתי. לא מושלם אבל זה מה יש.
לא חסרים אנשים שרוצים לעזור בסיטואציות כאלה. לפני ואחרי.
ואפשר למצוא אותם גם מבלי הדבקת סמכויות ותוויות ומיסוד העניין.

ושוב בוא נזכור שמדובר באנשים בוגרים ולא עוללים.
ולכן אישה ממוצעת הנכנסת לפה כבר תסתדר.

יש להיות מבולבל ויש להיות אבוד וחסר אונים. זה לא אותו דבר.
ייתכן כי אישה חדש שתיכנס תהיה טיפה מבולבלת מכל המידע החדש
אבל מכאן ועד חוסר אונים שמצריך הובלה וחונכות - יש עוד מרחק גדול.
השולט אור​(שולט)

לוטוס וזאלופון

בשלב כלשהו ההרשמה לקו החם נסגרה פשוט כי הגבלנו את מספר המשתתפים בכל קורס. אבל שלחתי על כך הודעה לכל מי שביקשו להירשם.

אין לי מושג מדוע לא קיבלתם את הודעתי. צר לי שהחזקתם את התחושות הללו בבטן במשך שנתיים במקום פשוט לפנות אליי ולשאול.

אני יותר ממקווה שתרשמו לקורס הבא של הקו החם ושתהפכו לתומכים בו.

ולגבי שאלתך:
ומה לגבי סוויצ'יות? גם הן לא מתאימות מחשש לניגוד אינטרסים?

אין לי מושג. עוד אין לי את כל התשובות. בשביל זה צריך לשבת יחד ולחשוב.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ספט' 15, 2006 5:59 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
אור,
תודה על שקראת את האנציקלופדיה שלי והגבת icon_smile.gif (ותודה גם לך, מל!)
עדיין אני לא רואה את הדברים כמוך. למען הקוראים התמימים שלא עשו שום דבר רע לא אצטט את התכתובת הארוכה אלא אשיב בנקודות המתייחסות אליה:

1. סאביות הן אנושיות כמו דומים. כפי שדום יכול לזהות ניגוד אינטרסים ולהעביר את החדשה (אני לא אוהב "מתלמדת" כי אין יותר מדי מה ללמוד בעיניי) למישהו אחר, כך גם סאבית. בשני המקרים, האדם יכול לנצל את תפקידו לרעה ללא קשר למינו או נטייתו הבדסמית.

2. הידע עליו דיברת, אשר יילמד בהכשרה, לא נקי מדיעות ואידאולוגיה. שרשורים ארוכים בפורומים הללו הוכיחו באופן ברור שאין הסכמה לגבי מה מסוכן וממה יש להזהר ומתי צריך לתת לאנשים חופש לעשות מה שהם רוצים, גם אם זה נראה לנו מסוכן. ציטטת בהודעה שפתחה את השרשור הזה חלקים ממאמרים שעוסקים בנושא. עם חלק ממה שנכתב שם אני מסכים מאד, אבל על חלק אחר יש לי ביקורת ארסית ובשום אופן לא אוכל לקבל אותו כ"ידע" לגבי בטיחות. בסופו של דבר כל "תכנית לימוד" שאני או את נגבש תייצג לא רק את המידע אלא גם את דיעותינו ואמונותינו.
אגב, בדוגמה שנתתי בהודעתי הקודמת לא התייחסתי רק לסשנים אלא לכל אספקט במערכת יחסים שאני חלק ממנה. אם סאבית שלי מרגישה שקולה לא נשמע במערכת, אצפה ממנה שתדבר על כך איתי ולא עם אחרים.

3. אני לא מבין למה את לא יכולה להיות יועצת לסאביות חדשות, רק משום שאת דומית. מה פוסל אותך? הרי את יכולה לסמוך על עצמך שלא תנצלי זאת לרעה (מכל מקום, לא פחות משסאבית יכולה לסמוך על עצמה), ואת הידע שנדרש (בצדק או לכאורה, לא משנה כרגע) מן הסתם יש לך שכן אחרת לא הית משתתפת בעיצוב ההכשרה. אז למה לא? רק כי את בעצמך לא סאבית? למה זה אמור למנוע ממך להעביר את הידע ואת העצות שלך?
ומה לגבי מי שהיו סאביות אבל עכשיו מגדירות עצמן כדומיות? או מי שהיו דומיות ופתאום גילו את הצד הנשלט? מוזרה לי ההבחנה הזו.
teacher​(שולט)

Sticks and stones...

teacher​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
ציטוט: חזרתי עכשיו מהעבודה ואני נדהמת לראות לאלו ממדים הגיע הדבר הזה שקורה כאן.
לא אומר הרבה כי נראה לי שהכל כבר נאמר. רק כמה משפטים קצרים.
ראשית, פתאום הבנתי שאני מפחדת לכתוב כאן. אני מפחדת מהתגובות הקשות, מהטון שלהן, מהמילים הפוגעות, מהסטיגמה שהולכת ונבנית לי. אני מפחדת מזה. זה כנראה אומר משהו.
שנית, כל הרעיון של הפגישה שיזמנו היה לפחות מבחינתי לגמרי תמים ומתוך כוונות טובות. אך ורק כוונות טובות. גם בפגישה עצמה לא היה שום דבר שאפשר להסתכל עליו ולומר שהוא נעשה מתוך אינטרסים או כוחנות. פשוט כמה נשים שיושבות ומדברות, בעיקר על עצמן.
הרעיון של חונכות (גם לי המילה הזו נשמעת עכשיו צורמת) לא בא מתוך מטרה ללמד מישהי מה זה בדסמ נכון. בסך הכל מדובר על אוזן קשבת, על מישהי לדבר איתה. אני יודעת שאני חיפשתי מאד מישהי כזו כשרק נכנסתי לכאן והיה לי לגמרי לא נעים לנדנד לנשים שלא הכרתי ורק קראתי את דבריהן בפורומים. אולי גם הפגיעה שאני נפגעתי כאן בראשית דרכי הייתה נמנעת אם הייתה מישהי כזו.
זה כל הסיפור. איך זה הפך למה שזה הפך אני לא מצליחה להבין.
ולגבי כל השרשור הארוך, המילים שהכי הכאיבו לי כאן היו המילים שנכתבו על הקו החם. על הסלקציה שנעשתה בכניסה לקו החם- אולי יש דברים שאני לא יודעת, אני לא מחוברת כאן לשום קליקה- אבל אני כן יודעת שכבר הרבה זמן יש נסיונות לגבש קבוצה נוספת שתעבור הכשרה של הקו החם (נדמה לי שגם הכשרה הפכה להיות מילה שאסור להגיד), ולא מצליחים לגבש קבוצה כזו.
אבל הדבר הכי מכאיב היו המילים של בלק לוטוס על אנשים בקו החם שלא באמת רוצים לעזור אלא רק רוצים שתהיה להם הילה של כאלה שרוצים לעזור. אני לא יודעת על מה זה מבוסס אבל זה פגע בי עמוקות.

אז בזמן שכולם ישנים, אני דווקא מתעורר.
קראתי את כל התגובות ואני מפריד בין כמה דברים.

1. אני מאוד מאמין בזמינות של מידע ולכן אני מנסה להפוך אותו לכמה שיותר זמין ברשת, לכל מי שרוצה. זו הסיבה שהצעתי גם לכן לאחסן כל מידע רלוונטי לתחום ה-BDSM וה-FETISH.

2. מתחיל להכעיס אותי שיטת ההתעלמות הבסיסית שלכן שכוללת טקטיקה בסיסית של להאשים את הגברים ככלל, כתירוץ פשוט לא לענות בצורה עניינית למה שנשאל

3. בגלל שאני מספיק עקשן, אני אעלה את העניין הזה שוב:
יש יותר ממכנה משותף אחד בין היוזמה הזו לקו החם. צאו מהשבלונה. רוצים שידעו עליכן יותר ושתהיו יותר זמינות? גם ככה הקו החם צריך להיות. אתן עוסקות בפגיעות - ככה גם בקו החם. עוד? היוזמים? כבר שייכים בחלקם לקו החם. אוזן קשבת? הקו החם !, בקיצור, זה בעצם עושה סדר.

4. אני בכלל לא אתייחס באריכות לעניין גיבוש הקבוצה הנוספת לקו החם, כי חוץ ממך מייפל סביר מאוד מאוד להניח שאף אחד לא ידע על זה. פוסט פשוט ב-'כללי' היה מסלק את הבעיה הזו. מה גם שאור אומרת בדיוק את ההיפך הגמור - שיש יותר מדי אנשים שרוצים... (והאמת? אי שם )

הכותרת לפוסט זה לא נבחרה סתם. המשפט כולו מתורגם לעברית אומר:
מקלות ואבנים יכולים לשבור את עצמותי, אך מילים לא יפגעו בי. (בתרגום חופשי)
וזה גם מתחבר ישירות למילים שלי על מה זה 'מזעזע' ומה לא.
אם יש דיון, אז יש דיון. אם להשתמש בדברי אור שנוסחו להפליא קודם :

ציטוט: ''..חברים יקרים, אתם יכולים ורשאיים להתנגד לאמור ועדיין זה יקרה. אז לא חבל על הצעקות? מי שיש לו שאלה או רעיון שיכולים לסייע בפיתוח הנושא לכיוונים מועילים - מוזמן לשאול ולייעץ, אבל מי שרק רוצה לצעוק כמה מסוכן הרעיון שסאבית מתחילה תלווה בסאבית ותיקה כדי לסייע ממנה לא ליפול בידיהם של דומים מסוכנים... באמת יכול רק לצעוק...''

''..יסלחו לי הדומים הנכבדים אם הצרחות ההסטריות שנשמעות כאן זוכות ממני להתעלמות. מי שמפחד מכך שלנשים תהיה הגנה לא ראוי בעיני להיות דום.
דום לא אמור לפחד מנשים חזקות או לחפש את הכבשה שהופרדה מהעדר. זה לא דום בעיניי, זה סתם פחדן...''

כלומר, הייתי אולי אומר לך שתחושת הפגיעה שלך מייפל, מזיזה לי את הקצה של המנדיבולה, ושהדיון ימשך, ושאת יכולה להמשיך לצעוק עד מחר, צעקות היסטריות, וכמי שלא בעסק אולי את פחדנית מדי כדי להיות ראויה להיקרא כך, ואת לא אמורה לפחד מגברים חזקים כי את סתם פחדנית.

אבל אני לא אגיד את זה, כי זה סתם בעעעע. (ביקורת לא סמויה בכלל icon_wink.gif )
אני באמת מצטער שאת מרגישה כך, ואני יודע שכאשר אנשים משקיעים ממיטב משאבי הנפש שלהם, הכרת תודה פשוטה זה משהו שמשוועים לו. לפחות זה, אם לא שום דבר אחר. ולהיות בקו החם ולספוג ביקורות כל הזמן זה לא קל וגם כואב.
אני באופן אישי מאמין שיכול לצאת מזה משהו טוב ומספיק שעוזרים למישהו אחד וזה היה שווה את הכל. יום אחד הקו החם יהיה במקום יציב, חזק ובריא. וזה לוקח זמן, משאבים ובעיקר נחישות מצד הנפשות הפועלות.

ובליסאנה: ''..ומה התוצאה? פתאם קול דממה דקה..''
אם זו קול דממה דקה, אני סקרן לשמוע את ההגדרה שלך ל'דקה'.
זה שאת אוטמת אזניים ועיניים - זה לא יעלים את הביקורת או את ההצעות הענייניות,
זה רק עושה אותך עיוורת וחירשת ולא חלק מהדו-שיח.

וזה:
ציטוט: ''..אני דומית וככזו אני לא מתאימה לליווי סאבית מתחילה..''

וסויצ'יות כניגוד אינטרסים??

זה פשוט טפשי, נקודה.
הרי שבייעוץ - אין יחסי שליטה, אז למה זה רלוונטי?
אין סקס או זוגיות, אז מה המין רלוונטי??
האם את באה לומר שבשביל לייעץ סתם, ללא אינטרסים, אי אפשר להתרומם מעל היותך אישה או שולטת??? אז מהי רמת הייעוץ בדיוק?
זה גול עצמי.

teacher