בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכלוב- דו''ח מצב.

מקבי​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 21 בינו׳ 2008
מקבי​(מתחלף) • 21 בינו׳ 2008
ציטוט: ברמה הפרקטית, בהרבה מקרים האדם יוותר על כל הענין ולא יתן אותה לא לזה ולא לזה.

לא נכון. ברמה הפרקטית, הכי קל לתת להומלסים. הם הכי נגישים (ממש מתחת לבית!), וההעברה היא מיידית, בלי הובלה ושום פרוצדורות - מהספק ישירות אל הלקוח. icon_razz.gif

ציטוט: לא במובן המתמטי של מספר אינסופי, אלא במובן הפרקטי: היחס בין הקיים וההשקעה הנדרשת כדי לנצל אותו, לבין מה שצריך כדי שאנשים לא ימותו מקור.

זה שנורא קל לתת שמיכה שבסך-הכל יושבת בארון או בבוידעם, זה נכון. אבל עדיין, כמה שמיכות ישנות כבר יש לבנאדם בבית? אחת, שתיים? וכמה הומלסים ונזקקים יש? החשבון פשוט.

אין לי בעיה ברמה הפרטית, שאדם ייתן להומלס (שוב, חס וחלילה לא כסף). אבל אם כבר מתארגנים ותורמים ביחד, במרוכז, אז לדעתי שווה לתת לעניין התעדוף מחשבה.

אבל, כמו שנאמר פעמים רבות על-ידי ועל-ידי אחרים... אדם באמונתו יחיה. אם אנשים רוצים לתרום להומלסים ולא לאחרים (או גם לאחרים, אם יש להם הרבה מאשבים), אז בסדר גמור. לי פשוט יש סדרי-עדיפויות שונים מעט, וסימפתיה למטרות טיפה שונות. icon_smile.gif
נוריתE
נוריתE • 21 בינו׳ 2008
ואתם חושבים..שתוכלו לשנות את האנשים האלו האחת או שניים שהגיבו בצורה הזאת ,בשירשורים שעסקו בעזרה לחלשים?
בכל מקום ישנם טיפשים וסוציומטים וחסרי לב וסתם מטומטם זמין אחד או שניים לרפואה,
אפשרלהעלות עוד ועוד נושאים בנושא עזרה לעניים וחלשים ורק לקוות שאנשים ייענו ויעשו
אבל אתם טוחנים פה מיים,מוציאים כוחות ואנרגיה לשווא,ואלו שצחקו וזילזלו ימשיכו לעשות כך,אז תעשו אתם,כמוני,מה שאתם יכולים ותמשיכו הלאה

ובודי..
הלא אתה שאמרת ?:

BODYGUARD כתב/ה:

היום, במיוחד הכלוב ,כאתר הגדול בישראל לקהילת הבדס''מ, החשוף לכלל האוכלוסיה

מתוך מודעות ופירסום, חשוב שישמור על הציביון הנכון. מי שנכנס מהעולם החיצוני

ורואה מה קורה כאן נאחז באימה פעמיים. פעם אחת בשל היותנו "סוטים" ופעם אחת בשל

מה שאנו מביעים כאן.
.
דו''ח מצב.

ןלזה ,היגבתי לך.
מה איכפת לי בכלל מה חושבים כל האלו מבחוצ,לאיפה אתה הולך?
בנאדם יכול לקוות ולתקן עולם שלם,אבל כל שביכולתו לעשות הוא לתקן את עצמו ולקוות,שאחרים יעשו ככה. והמשאלההזאת שלך..כבר היגבתי לך וחשבת שאני באה פה לזלזל בנושא הכל כך חשוב של חמלה על בני אנוש?
אבל לצפות מכלללללללל הקהילה שתעשה כמו שאתה אומר?דחיל ראבק,איפה אתה חי?
כשהמדינה הזאת,לא עוזרת וכל יום צצים וקמים אירגוני עזרה פרטיים חדשים, כיככה זה פה, אם אתהרוצה שמהו יעשה,עשה זאת בעצמך ואל תסמוך על אחרים,קודם כל,
רק תראו את קיצבאות הסיוע העלובות שיש כאן במדינה,רק תרעו את ניצולי השואה הבודדים שחיים בצורה ש..נעזוב

חכמה גדולה הלצעוק בריש גלי ובראש חוצות,אני נותן נותן נותן,
שמעתם פעם על מתן בסתר?מי שיכול לתת שייתן ומי שרוצה לספר לכולם כמה הוא נותן שיספר
או..שתמישיכו להוציא אוויר על שלשה חרייתים קטנים שכל מטרתם היתה להלהיב ולעצבן אתכם ות''ו לא.

אני גדלתי בצורה אחרת וגידלתי את הבת שלי בצורה אחרת.גם אם אני לא רצה כל יומיים לעשות ד''וח מצב של כמה נתתי ולמי ומתי ובאיזו צורה.
huan
huan • 21 בינו׳ 2008
ציטוט: אני עדיין עומדת מאחורי האמירה הכביכול פנטזיונרית ששמיכות ישנות אינן משאב מוגבל.

לא במובן המתמטי של מספר אינסופי, אלא במובן הפרקטי: היחס בין הקיים וההשקעה הנדרשת כדי לנצל אותו, לבין מה שצריך כדי שאנשים לא ימותו מקור.

בדיוק באותו מובן שבמערכת הבריאות, למרות המשאבים המאד מוגבלים שלה שכולנו מודעים להם (ע"ע סל התרופות) - אקמול הוא משאב בלתי מוגבל. וזה לא אומר, אגב, שאין אנשים שחסר להם אקמול.

חואן, אתה מדבר פה כביכול בשם המציאות הפרקטית בניגוד לאוטופיה, אבל למעשה אתה לא מדבר פרקטיקה. אתה מדבר ברמה התיאורטית.

ברמה התיאורטית שמיכה שלא ניתנת להומלס היא שמיכה שיכולה להינתן לאדם אחר שזקוק לה באותה מידה (אם כי אני לא שמעתי על אחרים שמתו מקור). ברמה הפרקטית רוב השמיכות הישנות שלא ניתנות להומלסים נשארות ללא שום שימוש.

ברמה התיאורטית, כשמצב של הומלס מצליח לגעת בלב/מצפון של אדם במידה שמניעה אותו לתת שמיכה, ואומרים לו 'רגע, נתינה להומלס זה פחות טוב, לפני שאתה נותן אותה תחשוב על דרכים יותר טובות לנצל אותה, תחשוב למשל על הפליטים מדרפור' - הוא יגיד 'נכון, אני באמת צריך לבדוק את תורת התעדוף לפני שאני נותן משהו'. ברמה הפרקטית, בהרבה מקרים האדם יוותר על כל הענין ולא יתן אותה לא לזה ולא לזה.

זו המציאות הפרקטית.

במידה ואתה תורם שמיכה כי ההומלס נגע לך בלב/מצפון (ואדם אחר כשל מלעשות זאת) ואתה רוצה להרגיש טוב עם עצמך או/ו לנקות את מצפונך - אז תן את השמיכה להומלס בסבבה , אך לפחות תהיה כנה עם עצמך ואל תזיין את השכל על טוב ליבך, נדיבותך ואיך שאתה הגבר בגברים מציל אנשים מקור (חבל שנדיבותך איננה מספקת בכדי שלא יגבעו ברעב יומיים מאוחר יותר).
במידה ויש לך בבוידם 10 שמיכות ובמקרה מישהו עובר מדלת לדלת ואוסף שמיכות להומלסים, ועם אף אחד לא היה ובר הן היו נשארות בארון, אז תן אותם להומלסים - אבל תהיה כנה עם עצמך.

אם אתה באמת רוצה להביא שינוי ולעזור למישהו ולא רק להרגשה הטובה שלך ולמצפון שלך - אז אתה תיקח את השמיכות שלך, תשקיע מאמץ נוסף ותיתן אותם למישהו שהם באמת יעזרו לו, ולא תסתפק גם בזה - ואז תקבל את הזכות לזיין את השכל בכל הקשור לטוב ליבך, נדיבותך וכו אבל לא לפני זה.

עם אתה זורק בקבוקים כדי להרגיש טוב עם עצמך/ובגלל המצפון המציק (כי חוץ מהבקבוקים אתה מזהם את כדור הארץ בכל דרך שאתה יכול, נוהג ברכב שטח למכולת ומיצר 20 קילו אשפה ביום) לסל המיחזור כי הוא נמצא בדרך לעבודה, ולא רחוק מהבית (כדי שחס וחלילה לא תצטרך להיסחב עם הבקבוקים) זה אולי יותר טוב מכלום - אבל מישם עד להתפאר בתואר "ירוק","ידיד הסביבה" ולעזור לכדור הארץ - המרחק הוא מאוד מאוד מאוד גדול.
פנטין
פנטין • 21 בינו׳ 2008
במידה ואתה תורם שמיכה כי ההומלס נגע לך בלב/מצפון (ואדם אחר כשל מלעשות זאת) ואתה רוצה להרגיש טוב עם עצמך או/ו לנקות את מצפונך - אז תן את השמיכה להומלס בסבבה , אך לפחות תהיה כנה עם עצמך ואל תזיין את השכל על טוב ליבך, נדיבותך ואיך שאתה הגבר בגברים מציל אנשים מקור (חבל שנדיבותך איננה מספקת בכדי שלא יגבעו ברעב יומיים מאוחר יותר).
במידה ויש לך בבוידם 10 שמיכות ובמקרה מישהו עובר מדלת לדלת ואוסף שמיכות להומלסים, ועם אף אחד לא היה ובר הן היו נשארות בארון, אז תן אותם להומלסים - אבל תהיה כנה עם עצמך.

אם אתה באמת רוצה להביא שינוי ולעזור למישהו ולא רק להרגשה הטובה שלך ולמצפון שלך - אז אתה תיקח את השמיכות שלך, תשקיע מאמץ נוסף ותיתן אותם למישהו שהם באמת יעזרו לו, ולא תסתפק גם בזה - ואז תקבל את הזכות לזיין את השכל בכל הקשור לטוב ליבך, נדיבותך וכו אבל לא לפני זה.

עם אתה זורק בקבוקים כדי להרגיש טוב עם עצמך/ובגלל המצפון המציק (כי חוץ מהבקבוקים אתה מזהם את כדור הארץ בכל דרך שאתה יכול, נוהג ברכב שטח למכולת ומיצר 20 קילו אשפה ביום) לסל המיחזור כי הוא נמצא בדרך לעבודה, ולא רחוק מהבית (כדי שחס וחלילה לא תצטרך להיסחב עם הבקבוקים) זה אולי יותר טוב מכלום - אבל מישם עד להתפאר בתואר "ירוק","ידיד הסביבה" ולעזור לכדור הארץ - המרחק הוא מאוד מאוד מאוד גדול.[/quote]

ממש נכון.