בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המשפטים שעולים לכם על העצבים

מקבי​(מתחלף)
לפני 14 שנים • 22 במאי 2010
מקבי​(מתחלף) • 22 במאי 2010
ציטוט: האמת שכן. תקין לחלוטין. אני אפילו לא מתחכמת כרגע.

לא ידוע לי על החוק הכובל אזרחים לסוג אחר של שירות.

ציטוט: אבל היום יש אפס. למעשה, אפס הוא אחד המספרים החשובים ביותר במתמטיקה; למשל, בזכותו הממשיים הם שדה.

אני משתמש בביטוי "אין אפס" כדי לתאר מצב בלתי-אפשרי, או לחילופין, מצב שלא יכול להיות בו שינוי - "זה המצב ואין אפס", כלומר, אפס הוא סוג של 'קבוע', אי-אפשר להטות אותו, לשנות אותו, לחלק בו וכו'.

ציטוט: אפשר (אבל לא חוקי) להשתמט מכל דבר אחר שהחוק מחייב: מתשלום מיסים, למשל, מטסט לאוטו וכולי.

אבל זה לא שירות.

ציטוט: WTF??? באמת יש ביטוי כזה לבן/בת זוג?

'אוחז' הוא פועל ולא שם-עצם. "אוחז?", הווה אומר, "יש לך חבר\ה?".
מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}
מקבי כתב/ה:
אני משתמש בביטוי "אין אפס" כדי לתאר מצב בלתי-אפשרי, או לחילופין, מצב שלא יכול להיות בו שינוי - "זה המצב ואין אפס", כלומר, אפס הוא סוג של 'קבוע', אי-אפשר להטות אותו, לשנות אותו, לחלק בו וכו'.
אם כבר, ממך הייתי מצפה ל"זה המצב ואין בלתו". באותה מידה אתה יכול להגיד "זה המצב ואין חמש", או פשוט "זה המצב ואין C", כאשר C מתאר קבוע כללי כלשהו. icon_smile.gif

מקבי כתב/ה:
ציטוט: אפשר (אבל לא חוקי) להשתמט מכל דבר אחר שהחוק מחייב: מתשלום מיסים, למשל, מטסט לאוטו וכולי.
אבל זה לא שירות.
אה, התכוונת רק להוספת המילה "צבאי" אחרי שירות. ברור שהבנתי את זה מיד, רציתי לבדוק אם גם השאר הבינו. icon_redface.gif

מקבי כתב/ה:
ציטוט: WTF??? באמת יש ביטוי כזה לבן/בת זוג?
'אוחז' הוא פועל ולא שם-עצם. "אוחז?", הווה אומר, "יש לך חבר\ה?".
ווי זמיר. זה מסוג הדברים שגורמים לי לשמוח על כך שאני מסתובבת עם אנשים "מגניבים": בכך נחסך ממני מפגש עם ביטויים כגון אלה.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 22 במאי 2010
ציטוט: אם כבר, ממך הייתי מצפה ל"זה המצב ואין בלתו". באותה מידה אתה יכול להגיד "זה המצב ואין חמש", או פשוט "זה המצב ואין C", כאשר C מתאר קבוע כללי כלשהו.

'אפס' דומה ל'אפעס' היידי, שמשמעו דבר, מאומה, כלום וכו'. אז זה כן הגיוני. icon_smile.gif

ציטוט: אה, התכוונת רק להוספת המילה "צבאי" אחרי שירות. ברור שהבנתי את זה מיד, רציתי לבדוק אם גם השאר הבינו.

בתי-הקברות מלאים באנשים שעשו טעויות.

ציטוט: ווי זמיר. זה מסוג הדברים שגורמים לי לשמוח על כך שאני מסתובבת עם אנשים "מגניבים": בכך נחסך ממני מפגש עם ביטויים כגון אלה.

אוי ויי איזמיר (woe is me), וזה יותר משהו שקוראים בכתבות רכילות\מאמרים עם תמונות של כוסיות, ושואלים אותן שאלות משמימות (צריך לשים משהו בין ציץ לטבור), ואחת מהן היא בדר"כ "אוחזת? -- כן, כבר שלוש שנים, הוא כדורגלן, לא מדבר הרבה ומכה רק לפעמים."
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 22 במאי 2010
teacher כתב/ה:
''אח שלו''

זה לא משפט אלא הטיה לשונית בגוף רביעי.

"
גוף רביעי הוא כינוי בלתי-רשמי לציון מעורפל וכולל של אנשים בלתי-ידועים או של הציבור הכללי. בשפה העברית לא קיימים שמות גוף מיוחדים לגוף הרביעי, ולשם כך משתמשים בצורת "אחשלו" במין זכר המשותפת לשלושת הגופים. בשפות אחרות, כגון גרמנית וצרפתית, קיימים שמות גוף לגוף הרביעי, והם מוטים (בשתי שפות אלו) כמו גוף שלישי יחיד. המשפט העברי "תגיד לי, אחשלו, מה הבעיה שלך, בונה לך מפה", הוא דוגמה לביטוי בגוף הרביעי אשר אינו כולל פועל או שם גוף; התרגום הגרמני, למשל, של משפט זה משתמש הן בפועל והן בשם גוף ולכן חוסך את הבלבול הרב אליו נקלעים דוברי השפה העברית ואת המצבים המוגדרים כ"פיצול אישיות".

Tell Me, his brother, what's your problem, come here go away

באופן כללי, ומתוך ניסיון ויקיאישי, בכל הקשור ל"גוף" ולפורנו, לא היה מזיק לאף אחד ללמוד גרמנית.
"

זה כמעט מויקיפדיה.
וחוצמזה, אני בן יחיד, הרבנות אסרה עלי את הטיית ה"אחי" מסיבות רפואיות באונה הקדמית.
מקבי​(מתחלף)
לפני 14 שנים • 23 במאי 2010
מקבי​(מתחלף) • 23 במאי 2010
ציטוט: ''אח שלו''

אחד האהובים עליי. זה פשוט ביטוי משעשע.
גמדון - חזק ביותר! icon_lol.gif
זה באמת משהו שלא הצלחתי להבין, הקטע הזה עם "אח שלו": אח של מי, בדיוק?

עוד אנשים מעצבנים:
1. אלה שעומדים מאחוריך בסופר ונצמדים אליך/מועכים אותך עם העגלה שלהם. בדרך כלל מדובר באלה שרק מחכים לרגע בו יהיה שטח קטנטן פנוי על הדלפק, ותמחילים להעמיס את המוצרים שלהם בהיסטריה. וכל זה רק בשביל שיוכלו להמשיך לחכות בחוסר סבלנות.
2. אלה שאומרים "נו? מה קורה?" בכל רגע. (בתור בסופר, למי שתוהה.)
2. אנשים שכשמגיע תורם הם נזכרים פתאום ששכחו לקחת "רק משהו אחד", ותוקעים את כל התור.
3. באופן דומה, אנשים שרק בקופה שמים לב לכך שהם לקחו מוצר פגום, והולכים (זוחלים, יותר נכון) להחליף אותו.
4. אנשים ששואלים בקופה על מבצעים.
5. קופאיות ב"הום סנטר" בנשר. icon_evil.gif סתם, זו לא אשמתן. אני מניחה שאם הן היו יעילות מלכתחילה, הן לא היו מתקבלות לעבודה שם.

(ר', שביום חמישי בבוקר גילתה את העובדה המצערת: לא רק לעובדי הטכניןו היה גשר בחג.)
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 23 במאי 2010
ציטוט: . קופאיות ב"הום סנטר" בנשר

אין יותר גרוע מסופר פארם. הגעתי פעם לאחד בחצות וחצי או משהו, לא הייתה נפש ברחוב, שלושה אנשים נכנסו לסופר, וחיכיתי יותר מעשר דק' בתור בקופה. להגיע להסכמה בנושאי דת ומדינה היה לוקח פחות זמן.
לפני 14 שנים • 26 במאי 2010
אלה שכותבים תחת סעיף גבולות: "אין כאלה", או "יקבעו אך ורק על ידי המלכה". מאידך, זו אינדיקציה טובה לבחור לא רציני או שולט מלמטה.
נילי ונילי
לפני 14 שנים • 29 במאי 2010
נילי ונילי • 29 במאי 2010
"אוהבת לפנק/להתפנק?"

אם אתה רוצה ללקק/מציצה- תגיד שזה מה שאתה רוצה. אל תחביא את זה מאחורי שם הקוד "פינוקים".

מעצבנים אותי אנשים שלא יודעים לדבר את התשוקות שלהם.