ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בואו נדבר על אלימות בכלוב

מUחדת
לפני 14 שנים • 28 ביוני 2010
מUחדת • 28 ביוני 2010
free spirit כתב/ה:
כלובי כתב/ה:
לבקשת המעורבים (חלקם לפחות) הדיון בנושא האישי (שנדמה שאין בו גם עניין ציבורי מי יודע כמה) שהתפתח מכאן הוסר מן השרשור.

אתם כמובן מוזמנים לסקול אותי באבנים ולעזוב את הכלוב במחאה.

המשך יום נפלא

כלובי

icon_smile.gif

אל דאגה. איומים באלימות פיזית הם נחלתו של מישהו אחר כאן icon_rolleyes.gif

אין בליבי עליך, כלובי. אתה עושה עבודה טובה.
כמו פריספיריט- גם אני קצת המומה מאיך שהדברים התגלגלו,
ואם לומר את האמת, ואין אני נכנסת לשיקולייך (טוב. נכנסת. ימח שמי)-
לא ברור לי איך דווקא מי שנוהג באלימות מילולית כמעט פלילית זוכה להגנתך.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 28 ביוני 2010
כלובי כתב/ה:
לבקשת המעורבים (חלקם לפחות) הדיון בנושא האישי (שנדמה שאין בו גם עניין ציבורי מי יודע כמה) שהתפתח מכאן הוסר מן השרשור.

אתם כמובן מוזמנים לסקול אותי באבנים ולעזוב את הכלוב במחאה.

המשך יום נפלא

כלובי

icon_smile.gif

מצער שמחקת. האיש הזה לא ראוי שמעשיו ודבריו הבזויים יוחבאו. להיפך, צריך להציגם לראווה, כדי שכולם יוכלו לראות בדיוק מי הוא בפעם הבאה שהוא משתלח באחרים, מאיים עליהם, מנסה בהתנשאות לחנך אותם או משלח לעברם בעזות מצח האשמות שקריות.
אדם זכאי לפעמים שיגנו עליו מפני דברי אחרים, אך לא מפני דבריו שלו. עליהם עליו לקבל אחריות.

לא אוסיף על מנת שהשרשור הזה לא יתפתח שוב לכדי משהו שימחק. רק חבל לי שבפעם הבאה שמשהו כזה יקרה (וללא ספק יקרה), אי אפשר יהיה לסיים הכל ברגע אחד על ידי לינקוק לשרשור שהיה פה, שבאמת הפך כל מילה נוספת למיותרת.

רציתי לסיים באיזו בדיחת וובוזלות כנגד ההזמנה לסקילה פומבית, אבל לא מצאתי אחת. אם למישהו יש, אנא תרמו לי (אני מדגיש: בדיחת וובוזלות, לא בדיחת דני נוימן. כאלה יש לי די והותר).
teacher​(שולט)

דיון או זיון?

teacher​(שולט) • 28 ביוני 2010
בלי קשר להתפתחויות האחרונות, הדיון הזה הוא כשני קוים מקבילים שלעולם לא יפגשו.
כשבקצה האחד הזוית של בכוח המוח המעשית, שמדברת על הדברים ב'תכלס', ובקצה השני הזוית שמציג רפאל, הפילוסופית, שמנתחת את הנושא מתוך עולם של עקרונות.
אנשים כמו אב''ב תמיד ישתחלו לתוך הפער הזה בין שני הקצוות וינצלו אותו למטרותיהם הפרטיות.

ככה זה גם בחיים. הפער בין החוק לרחוב הוא גדול.
בתוכו תראו הרבה אנשים שלא ממש מגיע להם, מקבלים את יומם, מפיצים את משנתם ורוכבים
על הסובלנות הכל כך עקרונית.

לצערי, מאחורי המקלדת וליד המסך דברים נראים אחרת לגמרי מאשר פנים מול פנים.
אנשים מרשים לעצמם קיצוניות, ברבריות וחוסר נימוס נוראיים. ובנושא הזה אב"ב אינו היחידי.
זו חוכמה קטנה מאוד להיות גבר גבר בקצות האצבעות. אנשים כאלה, באופן פרדוקסאלי, או אולי לא,
מוצאים את עצמם עם יותר זמן מקלדת מאשר היו רוצים, בדיוק מהסיבה הזו: הגסות הזו לא עוברת טוב מהמסך למציאות.

אנחנו פה בכלוב, אולי יותר מאשר במקומות אחרים, עושים את ההפרדה המלאכותית הזו.
אולי זה הסודיות, הכינויים, הכינויים הכפולים, הביישנות בחלק מהמקרים, כל אלה עושים את
ההפרדה המלאכותית לגבול מאוד ברור, יותר מדי ברור, בין הוירטואל למציאות.

רשת האינטרנט שאמורה להיות ההמשך הקיברנטי של עצמנו קיבלה מקום עצמאי משל עצמה וכללים מנפרדים.
אנחנו שוכחים שלהיות בנאדם, להיות עצמנו, מחייב אותנו גם באינטרנט.

ובשורה תחתונה, אב"ב ודומיך, אך לא רק אתם:
היו ויהיו בכלוב דיונים על הרבה נושאים. חלקם שנויים במחלוקת, חלקם על גבול הגרוטסקי. מסשן גזעני ועד לסטלאג, מנזקים בלתי הפיכים ועד לסדיזם פתולוגי.
דברים גרועים יותר מדיון על משקל גוף, זה בטוח. אני מבטיח לכם שאם זה היה נראה כמו דיון או שיח סביר, לא הייתי כותב את זה.

אבל זו היתממות מכוערת, מצידך, אך בעיקר מצד הפילוסופים ואנשי 'זכויות הדיבור' המגנים על הזכות ה''דמוקרטית'' שלך ושכמותך להשמע כאן, שנגדה אני יוצא.
חלאס, לא נמאס להיות כל כך עקרוניים? אני מקווה שלא תמצאו עצמכם בצד המטרה של חיציו המורעלים של מישהו. יכול להיות שכבר לא ישאר מי שיגן עליכם.

הכומר מרטין נימולר:
ציטוט: ''בהתחלה הם לקחו את כל הקומוניסטים אבל לא צעקתי כי לא הייתי קומוניסט.
ואז הם לקחו את כל עובדי האיגודים, אבל לא צעקתי כי לא הייתי באיגוד.
אחרי זה הם לקחו את כל היהודים, אבל לא צעקתי כי לא הייתי יהודי.
ולבסוף הם לקחו אותי, אבל לא היה אף אחד שיצעק בשבילי''

אנשים, אל תתנו יד לאלימות וביריונות מסריחה, בשם חופש הביטוי. אל תחשבו לרגע שחוסר מעש ואדישות יגרמו להם ללכת.
הם לא עושים את זה למען חופש הביטוי והם לא עושים את זה למטרת הדיון. הם עושים את זה מרוע לב צרוף ומחוסר כבוד בסיסי לבני אדם אחרים.
לי זה ברור כשמש ולא צריך דיון כל כך ארוך כדי לראות את זה.

רפאל, אתה באמת לא רואה את זה?

מתנצל, זה הכי קרוב לבדיחת וובזלה, לקראת המונדיאל הבא
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

כל מה שטיצ'ר אמר

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 ביוני 2010
ובנוסף - אולי הגיע הזמן להקים פורום גימו"ד?

מקום שבו יוכלו להתקבץ ביחד כל מי שהם גרפומנים, יהירים, מרירים ודחויים.

עד שיוקם פורום שכזה, רצוי לחשוב על כך שהגיע הזמן לשנות את תרבות הדיון בכלוב - מרוב חופש ביטוי ואביריו, יש לא מעט פורומים שהפכו לבמה של שתיים-שלוש דמויות קבועות שעוד עסוקות בתלונות מרות על הצחנה והשעמום בפורום שהחריבו במו ידיהם.

יש בבדסמ מגוון אדיר - מה לחובבי החבלים ולמלחכי המגפיים? חובבי משחקי האש מפהקים או מתחלחלים כשהם רואים מחט נעוצה באיברים רגישים וחובבות הדגדוג ממש לא מבינות מה כל כך מהנה בהצלפות.

קל מאד להיכנס לוויכוח בסגנון של Your Kink Is Not My Kink, שמתורגם כאן מאד בקלות ל"הקינק שלי שולטטתתת!!!! והקינק שלך נחותתטטטט".

קל מאד לבזות, להשפיל, לגמד ולבוז למי ששונה ממך וקל שבעתיים לעשות זאת באמצעות מקלדת, מרחוק.

בעיני, מי שיש בו צורך כה חזק לגמד אנשים אחרים כדי להרגיש גדול וחזק אמור כבר להבין היכן שורש הבעיה - לא צריך דוקטורט כדי להבין שהבעיה איננה לא בפורום חברות של חיילים, לא במצביעי הליכוד וגם לא בנשות הכלוב.

חופש ביטוי, שיח שמעודד דיון, שאלות ותשובות שמאפשרות שיתוף בידע וניסיון אינם יכולים לפרוח במדמנה המילולית שאב"ב ורפאל מקפידים על טיפוחה.

הגיע הזמן לתרבות שיש בה פתיחות, סובלנות, שיחה שמכבדת את זכותם של אנשים להיות אחרים - ואפשר לעשות את כל זאת בלי הסתה, ביזוי ושלילת זכותם של אנשים אחרים.

טרולים קיימים בכל מקום ברשת, אך טרם ראיתי טרול כמו NOAMI4U שמוצא לעצמו קרקע כה פוריה מתחת לגשר שאמור להיות בין כל מה ומי שאנחנו.

בין אם אנחנו מדברים שמי שכבר הוכיח במקומות אחרים את האובססיה שלו נגד נשים מעל מידה 38 ובין אם אנחנו מדברים על מי ששם את עצמו למבקר המסעדות של הבדסמ וחשף בדרך לא מעט מאנשי הקהילה - הגיע הזמן לשים לתופעה הזו סוף, אם הכלוב רוצה להמשיך לקיים את המטרות שלשמן הוקם.

הגיע הזמן שהכלוב יחזור לעסוק בבדסמ, להיות מרחב שמאפשר לנו לעסוק באהבה ובמה ובמי שאנחנו אוהבים - יש מספיק שנאה מסביב גם בלי הנאומים של אב"ב.

icon_twisted.gif
קייסי
לפני 14 שנים • 29 ביוני 2010

Re: דיון או זיון?

קייסי • 29 ביוני 2010
teacher כתב/ה:

לצערי, מאחורי המקלדת וליד המסך דברים נראים אחרת לגמרי מאשר פנים מול פנים.
אנשים כאלה, באופן פרדוקסאלי, או אולי לא, מוצאים את עצמם עם יותר זמן מקלדת מאשר היו רוצים, בדיוק מהסיבה הזו: הגסות הזו לא עוברת טוב מהמסך למציאות.

בדיוק. וכמו שציינת, אב"ב הוא ממש לא היחיד.
רודני מקלדת קטנים, על שפמם המטאפורי
ופס הריר הדמגוגי שהם משאירים בעקבותיהם,
ניכרים בדרך כלל בגאלוני המלל הארסי שהם מפרישים
לאורך כמות מרשימה במיוחד של שעות מסך.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

Re: כל מה שטיצ'ר אמר

Dan_Kap כתב/ה:

שאלה: אני גרפומנית. האם זה הופך אותי אוטומטית ליהירה, מרירה ודחויה? סתם, סקרנות אינטלקטואלית.

(צוחקת, צוחקת, לא להילחץ)
קייסי

Re: כל מה שטיצ'ר אמר

קייסי • 29 ביוני 2010
יולי Yuli כתב/ה:
Dan_Kap כתב/ה:

שאלה: אני גרפומנית. האם זה הופך אותי אוטומטית ליהירה, מרירה ודחויה? סתם, סקרנות אינטלקטואלית.

(צוחקת, צוחקת, לא להילחץ)

הוא בטח התכוון לכאלה שהם גם וגם וגם וגםicon_smile.gif
ואת? את אחד הדברים המשובבים כאן. את יותר ממוזמנת להשית עלינו תמיד את תוצריך הגרפומניים!
רפאל

רפאל • 29 ביוני 2010
teacher כתב/ה:

לא טיצ'ר, אני לא רואה את "זה". אני לא רואה באב"ב איום על הדמוקרטיה.

האמת קרובה למה שאמרת. והיא שאין מרחק רב בין המרחב הווירטואלי לבין מציאות, בניגוד למה שלפעמים נדמה לנו. ולכן, אם אתה חושב שדברי הכומר מרטין לותר רלוונטיים למצב חובה עליך להזהיר מפני הרודנות האב"בית שמאיימת על הסדר החברתי ושלום העולם. וחובה עליך לעשות זאת במציאות, ולא מאחורי המסך. רצוי שתגיש בג"ץ ושתדרוש שיטפלו באב"ב.

אני חושב שדברי הכומר שציטטת מגוחכים בהקשר הנתון. אני חושב שבדיוק כמו שאמרת, מאחורי המקלדת וליד המסך אנשים מרשים לעצמם קיצוניות. בקלות הם קוראים לחסימה או להעפה של כל קשקשן תימהוני. והם עושים את זה בשביל לא פחות מאשר הגנה על הדמוקרטיה והשוויון בין בני-האדם. נדמה לי שהפוזה הצדקנית הזו לא מסוגלת להתקיים במציאות, ואף אחד לא היה דורש את מה שאתה דורש במציאות.
בכוח המוח​(שולטת)

בכוח המוח​(שולטת) • 29 ביוני 2010
רפאל כתב/ה:
teacher כתב/ה:

לא טיצ'ר, אני לא רואה את "זה". אני לא רואה באב"ב איום על הדמוקרטיה.

האמת קרובה למה שאמרת. והיא שאין מרחק רב בין המרחב הווירטואלי לבין מציאות, בניגוד למה שלפעמים נדמה לנו. ולכן, אם אתה חושב שדברי הכומר מרטין לותר רלוונטיים למצב חובה עליך להזהיר מפני הרודנות האב"בית שמאיימת על הסדר החברתי ושלום העולם. וחובה עליך לעשות זאת במציאות, ולא מאחורי המסך. רצוי שתגיש בג"ץ ושתדרוש שיטפלו באב"ב.

אני חושב שדברי הכומר שציטטת מגוחכים בהקשר הנתון. אני חושב שבדיוק כמו שאמרת, מאחורי המקלדת וליד המסך אנשים מרשים לעצמם קיצוניות. בקלות הם קוראים לחסימה או להעפה של כל קשקשן תימהוני. והם עושים את זה בשביל לא פחות מאשר הגנה על הדמוקרטיה והשוויון בין בני-האדם. נדמה לי שהפוזה הצדקנית הזו לא מסוגלת להתקיים במציאות, ואף אחד לא היה דורש את מה שאתה דורש במציאות.

לא. אתה שוב טועה.
זה לא בשם הדמוקרטיה.
לא כל פעם שמישהו מגהק כאן, זה למען הדמוקרטיה.
אל תכניס מילים לפה לאחרים.