לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

צנזורה?

Tobias​(אחר)
לפני 12 שנים • 20 ביולי 2012
Tobias​(אחר) • 20 ביולי 2012
צ'שייר כתב/ה:
שמע tebayes
גם צהלות שיטנה וקריאות ללינץ' של המון המסתער על ערבי הנחשד כמחבל היא ,"התנהגות אמוציונלית ודי אנושית" כהגדרתך.נוכל להסכים כי "האמוציה האנושית" לא הופכת אותה לראויה?
ולנמשל-התכנסנו כאן,בנות ובני מעגלים חברתיים שונים,השקפות עולם שונות,גילאים שונים והרלוונטי מכל,בעלי סטיות שונות.מה אם כך המכנה המשותף ,למעט הספנק דייט, המותיר אותנו במקום הזה?
לטעמי,יש לכך תשובה אחת בלבד-הציפיה לסובלנות סטייתית הדדית אותה לא נמצא במעגלים חברתיים ואינטרנטים אחרים.עכשו,בוודאי "שמותר ואנושי"לעקם פרצוף בפומבי אל מול עולמו של האחר כפי שאף "מותר" לקרוא ממגילת איכה במסיבת יום הולדת.אלא שה"מותר" הזה הוא בדיוק אותו "מותר" ממנו אנחנו נמלטים לכאן מעת לעת.השיפוטיות מעקמת הפרצוף.
אתה מצליח לדמיין לעצמך באתר לסבי המשתתפות מעקמות את אפן בפומבי לנוכח הומוסקסואליזם גברי" כי זה מסוכן בריאותית" או כי זה מבטא"שנאת נשים" ? נכון שלא? הן הרי לא תעלנה על דעתן,ללא קשר למידת החיבה האישית שלהן לתופעה,לחטוא בדריכה על אותה סובלנות אותה הן מבקשות לעצמן.
ואותה סובלנות אמיתית,לא מוצהרת וססמאתית,היא,לדעתי לפחות ,נשמת אפו ועילת קיומו של האתר הזה.
אז כן,"מותר ואנושי" לצקצק בלשון לנוכח סטיה לא אהודה.רק אל יתפלא המצקצק אם בנסיבות אלה הוא נתפש ע"י אחרים לא רק כמאוס אלא גם כצבוע.
ולא,חד משמעית הדברים לא כוונו אליך אישית.

לא כל כך הבנתי האמת צ'שייר.
לא אמרתי שההתנהגות אמוציונלית ואנושית, אמרתי אמוציונלית ואוטומטית, וזה נאמר כפירוט לא כהצדקה. הפואנטה הייתה שהרבה מהתגובות שמקבלים לנושאים של טאבו הן אמוציונליות ואוטומטיות, ממש לא מוצדקות וממש לא כאלו שמגיעות מחשיבה מודעת ושקולה, אלא להפך.
רציתי להדגיש שזה דבר שצריך לספוג בפורום ציבורי כשמעלים נושא לשיחה, ואין ממש מנוס ממנו, כי למנוע מאותם אנשים להגיב, אפילו שאתה רואה כמה התגובה אוטומטית ונשלפת בלי הרבה חשיבה, שיקול, או מחקר אלא מתוך אמוציה מיידית, זה לצנזר אותם גם כן.

אני בעד לתת מקום לדיון בכל נושא, לא משנה כמה הוא "מגעיל, מוקצן, מטריד,טיפשי, מופרח, או מיותר"
הפואנטה היא לרוב להיות מסוגלים לדבר על הנושא מבלי יותר מדי ריבים מיותרים.
וזה קורה.
היו פה המון שירשורים מעניינים לאורך השנים, שגם אם כמה עמודים מתוכם הוקדשו לטרול כזה או אחר או לריבים, שאר השרשור היה של הבעת דעה, וקונפליקטים מנוסחים היטב.

לגבי סובלנות.
סובלנות לגבי מיניות, מגדר, וסטיות היא דבר שנאבקתי בשבילו בעצמי המון שנים, אני לא לוקח אותו כמובן מאליו, ואני לא אקח אותו מאחר.
בנוסף לזאת, צריך לשים הבדל בין סובלנות לבין היתר לפגוע ולבריונות.
וזה היה כאן. האדם המדובר נחסם לא על תכנים מעוררי קונפליקט שהוא פרסם, אלא על מעשה של סחיטה ואיום.

ואם תקרא את התגובות הקודמות שלי תוכל לראות שכמו שכתבתי, אני די אוהב את העובדה שהוא מצליח לעורר דיונים עם השטויות שלו.
לא התכנים שלו הם הדבר שבעייתי לי, כי קל לראות שהוא פרובוקטור פשוט, ואין לי בעיה עם זה, זה לא דבר מאיים, רק עוד טרול במערכת.

צריך פשוט להבדיל בין בריונות לבין חופש הביטוי. ואני חושב שעל זה חלק מהדיון כאן חל.
אם לא נעשה את זה או נדון בזה, אנחנו מאפשרים לאנשים לעשות שימוש לרעה בזכות יסוד שלנו, ובסופו כמו שקורה המון, זה בדיוק מה שמוביל לצנזורה,
הפחד שאין גבולות מוביל להצבה של גבולות סופר ברורים ובלתי גמישים, כדי למנוע פגיעה.
אתה יכול לראות מה קרה בארצות הברית עם זה כשכל אחד התחיל לתבוע שם על כל פיפס, ועל איך הם לכודים במלכודת פוליטקלי קורקטית.
בלוסום​(לא בעסק)
לפני 12 שנים • 21 ביולי 2012

Re: המלט -

בלוסום​(לא בעסק) • 21 ביולי 2012
Red Leaf כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
Red Leaf כתב/ה:
המלט כתב/ה:
diamante en bruto כתב/ה:
המלט כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
אתיחס רק לשורה אחת שבלטה וצרמה לי מאוד -

אפשר להפסיק להיות שמן.

זה ממש לא נכון. אני נאבקת בהשמנה כל שנותי הבוגרות, הרזתי לתקופה בעזרת נתוח לקיצור קיבה -

ועתה לדאבוני הרב העלתי את רוב המשקל בחזרה.

כך שלא, לא כולם יכולים להפסיק להיות שמנים, זו הכללה שאיננה נכונה...

עם כל התסכול והצער שבדבר, את טועה. וההשוואה לנכים לחלוטין איננה הוגנת. אם אדם בריא רוצה מספיק, הוא ירזה. נכה, לעומת זאת, יכול לרצות עד מחר והוא לא יתחיל ללכת פתאום.

המלט, לא כל אדם פשוט "יכול להפסיק להיות שמן"
להשמנה יש מגוון סיבות מלבד אכילה יתרה: בלוטת התריס שלא מתפקדת, כדורים כרוניים שלוקחים שרובם (לפי אלו שנתקלתי בהם לפחות) משמינים וכן הלאה.
אני לא אומרת שזה נכון לגבי כל המקרים, אבל יש כן הרבה מקרים שכל מה שציינתי תקף לגביהם.
להרזות זה לא דבר פשוט, להרבה מהאנשים שאני מכירה- גם כשאוכלים נכון, עושים כושר וכן הלאה.
לפעמים יש גם משהו בגנטיקה ש"עוזר" להשמנה, כלומר, מקשה מאוד על אדם לרזות.
אני לא אומרת שזה לא אפשרי, אני אומרת שזה מאוד מאוד קשה במרבית המקרים. גם כאשר "שמים מחסום לפה".
אני מכירה מקרה ספציפי שבו אישה רזתה כממאה ומשהו לארבעים קילו
איך?
היא הפסיקה לאכול.
או ליתר דיוק אכלה קוטג' ליום.
לשמחתי הרבה, היא חיה היום. השמינה קצת בחזרה, בעיקר השמינה בגלל הכדורים שהיא לוקחת ובגלל בלוטת התריס שלה שלא עובדת, אבל היא עדיין בקושי אוכלת משהו.

בנוגע לאותו אדם שכתב את הפוסטים. אם זה היה רק מסתכם בפוסטים שלו או אפילו בפרסום דברים בפרומים ניחא, אבל אותו אדם גם נכנס לבלוגים של אנשים וניסה להעליב אותם שם בכל דרך.
אני אישית דוגלת בחופש הביטוי, מאוד.
אני לא חושבת שהיה צריך להעיף אותו מכאן בגלל הדברים שהוא כתב, אני כן חושבת שאם הוא איים על אנשים אז זה כבר מצריך העפה מהאתר.
ואני בהחלט חושבת שהדברים שהוא כתב הם מעבר להסתה או מעבר ל"אמירת אמת" כלשהי בחוסר טקט. הבנאדם כיוון לפגוע, לא באמת מעניין אותו הבריאות של הנשים השמנות, מעניין אותו לפגוע, זה בעיניי טרול.

לא אמרתי שזה קל. כמו כן, דיברתי על "אדם בריא".

אני נוטה להסכים איתך המלט. רוב האנשים שאני מכיר, לא מטפלים בעצמם - ומאשימים את הסביבה, את הגנים ומה לא כאמתלות למצבם הבריאותי. חלק מאוד קטן, עושה משהו אמיתי בשביל זה. לקבל תפריט של תזונאית קופת-חולים, זה לא דיאטה, כמו שללכת רבע שעה ביום, זה לא ספורט.
מי שרוצה להרזות, ומצבו הנוכחי מפריע לו - צריך להבין שהוא יצטרך לעשות שינוי ולהקריב דברים עבור זה - לרבות אוכל לא בריא(שעשוי להיות מאוד טעים וקשה לוויתור), עצלנות, זמן מחשב/טלוויזיה וכדומה. רוב האנשים, לא מוכנים לעשות ויתורים מספיקים ולהתחייב למטרה, גם כשהם יודעים שהם טועים ושזה חשוב מאוד לבריאותם.
אני מכיר מספיק אנשים שהם באמת חולים, ולא סובלים תירוצים כמו גנטיקה, מחלות וכדומה, וברגע שהבינו שיש טעם לעשות מעשה, הם עשו מה שצריך, שינו את סגנון חייהם, התחייבו למטרה - והצליחו. בלי שום תירוצים, להיפך - ההגבלות רק איתגרו אותם יותר, ודירבנו אותם להמשיך ולהלחם.

מספר האנשים שבהם לא יכולים להרזות, בגלל בעיות אמיתיות, קטן באופן מאוד משמעותי, ממספר האנשים שטוענים שהם לא יכולים לרזות, בגלל בעיות בריאותיות.

אולי לא תכליל? הנה אני דוגמא מצויינת: לפני שהלכתי לניתוח לקיצור הקיבה, הבנתי שאם לא אעשה שינוי טוטאלי מהמוח, כלום לא יעזור. אז לקחתי אחריות על עצמי, על החיים שלי, על האכילה והרגשות שלי, ובעזרת הניתוח הורדתי כמעט 50 (!) קג ממשקלי. דברים נראו נפלא. שיניתי הרגלים, הלכתי לחדר כושר, אכלתי עד שובע - היה נראה
שהכל בחיים שלי הולך להשתנות.

ואז החיים קרו לי, כמה דברים שגרמו לתאבון שלי לחזור במלוא עוזו, לאכילה שלי לחזור להיות רגשית,
והשמנתי את רוב המשקל שהורדתי.

אז אני חושבת שאתה חוטא בכך שאתה מכליל ומנפנף את הגורמים להשמנה, שכפי שראית הם חזקים יותר מכל רצון לפעמים, כאילו היו דבר של מה בכך. מתוך הנסיון שלי רואים כמה אתה טועה בטיעון שלך.

לא רואים כלום.
יש מספיק מטפלים שמתמחים באכילה כפייתית שיכלו לעזור. מה שאת תיארת זה מה שקורה לרוב האוכלוסיה, מגיעים לתוצאה מסויימת, מזניחים - ואז מתפלאים שחזרתם למצב ההתחלתי ואף חמור מכך.
בYNET היו מספיק כאלה שסבלו מאכילה רגשית, ויחד עם זאת, הגיעו לתוצאות מאוד טובות - החוכמה, והקושי הארי - הוא לשמור על התוצאות, אחרי שהשגת אותן, ולא להכנע.

מצטערת שאני מכבידה על השרשור ומצטטת את כל הטקסט, אבל בעיני הוא חשוב.

לעניננו: אני דוגמא. ברגע שיש כלל - יש יוצאים מהכלל. אין אחוז הצלחה של 100% של ניתוחי קיצור קיבה וגם לא של דיאטות. בעיני, זה אומר שמה שכתבת זה לא bullet-proof, כלומר זה מעיד על כך שקשה להפסיק להיות אדם שמן.
ובנוסף, כמו ש diamante en bruto כתבה - יש הכרה בנכות מסוימת בבט"ל לאומי עקב השמנה (גם אני מוכרת ככזו ומקבלת אותה), כך שבעיני זו עוד הוכחה לכך שהשמנה היא מצב שקשה לצאת ממנו וגובל בנכות (נפשית ופיזית).
walking dead
walking dead • 21 ביולי 2012
כאישה מלאה בעצמי, אני פשוט לא מבינה את כל הניסיונות האלו לברוח מאחריות אישית שזה משהו שמאפיין שמנים רבים. אף אחד לא דוחף אוכל לפה של אדם חוץ ממנו, ומה לעשות - כל אדם הוא ילד מספיק גדול לקחת אחריות על הבריאות שלו ולא לחפש אשמים מבחוץ. אפשר עד מחר לתרץ את זה, להאשים את אמא או את הילדים המרושעים בכיתה ג' שלעגו אבל בסופו של דבר - זה כל אחד עם השדים של עצמו ואף גורם חיצוני לא יכול להציל אותו, גם לא ניתוח קיצור/מעקף וגם לא קבוצות תמיכה. השינוי היחידי שצריך הוא במוח - ולכן ברגע שיותר אנשים שמנים יקחו אחריות על עצמם ועל גורלם הם גם יצליחו בתהליך.

וכאחת שמכירה מקרוב את נושא הנכות, צורמת לי ההשוואה הזו בין נכים שאין להם כל שליטה או יכולת בחירה לגבי מצבם לשמנים. פשוט לא מקבלת את זה - וזו דעתי.
walking dead
ואם כבר מעלים פה את נושא הקצבאות של ביטוח לאומי זה הזמן לציין עובדה שאנשים רבים אינם מודעים אליה. טבלת הקצבאות מעודכנת לסוף שנות החמישים לערך, ולכן יש נכים קשים רבים הסובלים ממחלות קשות שהתגלו שנים לאחר מכן, כמו למשל סוגים של סרטן. וחולים אלו, שבניגוד לשמנים הם באמת חולים ואיןם להם כל שליטה או יכולת בחירה לא מוכרים לקבלת נכות ועוברים שבעת מדורי גיהנום כדי לקבל את המגיע להם. בימים אלו יש פעילות אינטנסיבית לעדכון הטבלאות והתאמתן לשנות האלפיים, ובתקווה רבה שייעשה צדק וישונו סעיפים כך שמי שבאמת צריך לקבל קצבה יקבל אותה.
בלוסום​(לא בעסק)
free spirit כתב/ה:
כאישה מלאה בעצמי, אני פשוט לא מבינה את כל הניסיונות האלו לברוח מאחריות אישית שזה משהו שמאפיין שמנים רבים. אף אחד לא דוחף אוכל לפה של אדם חוץ ממנו, ומה לעשות - כל אדם הוא ילד מספיק גדול לקחת אחריות על הבריאות שלו ולא לחפש אשמים מבחוץ. אפשר עד מחר לתרץ את זה, להאשים את אמא או את הילדים המרושעים בכיתה ג' שלעגו אבל בסופו של דבר - זה כל אחד עם השדים של עצמו ואף גורם חיצוני לא יכול להציל אותו, גם לא ניתוח קיצור/מעקף וגם לא קבוצות תמיכה. השינוי היחידי שצריך הוא במוח - ולכן ברגע שיותר אנשים שמנים יקחו אחריות על עצמם ועל גורלם הם גם יצליחו בתהליך.

וכאחת שמכירה מקרוב את נושא הנכות, צורמת לי ההשוואה הזו בין נכים שאין להם כל שליטה או יכולת בחירה לגבי מצבם לשמנים. פשוט לא מקבלת את זה - וזו דעתי.

השמנה מוגדרת כנכות ע"י בטוח לאומי - אני מקבלת על כך תגמול כספי בגלל מצב פיזי.

היתי בצד הרזה לתקופה מסוימת. לקחתי אחריות, הורדתי 50 קילו ( שוב - הורדתי חמישים קילו) לבד, בעזרת כוח רצון, התבגרות וחדר כושר. כל מי שעבר ועקב בבלוגי בשנתיים ומשהו האחרונות וכל מי שמכירני היכרות אישית - יודע להעיד על השינוי שעברתי. לקחתי אחריות על האכילה שלי ועל החיים שלי.

והנה עברו שנתיים. אני לא אומרת שאין אנשים שלא הצליחו לשנות באמת את חייהם בעקבות הנתוח וע"י דיאטה - א ב ל...

אני אומרת שאני הוכחה שהשמנה היא נכות מסוימת, והאמיני לי שסיימתי להאשים את אמא שהשאירה אותי לגדול אצל סבא וסבתא ז"ל, ואותם שגידלו וסתמו כל מצוקה עם אוכל.

ועדיין... אני אשה שמנה. כלומר אם זה היה כזה קל - היתי כבר נשארת במשקל נמוך ונפטרת מזה, נכון?..
walking dead
לעניין הטבלאות הלא-מעודכנות של ביטוח לאומי התייחסתי בתגובה נוספת ואין לי כוונה לחזור על עצמי.

לגבי יתר דברייך, רפונזל:
מי אמר שזה קל? אף אחד לא הבטיח שדה של שושני קינמון ולא מדובר בתהליך עם "תאריך יעד". הורדת יפה במשקל וזה ראוי לציון אך גם היכולת לשמור על זה ולהמשיך בתהליך חשובה לא פחות ואף אחד לא יכול לעשות את זה עבורך חוץ ממך. את בוחרת מה לקנות בסופר, את בוחרת מה ייכנס אליך הביתה ומה לא, את בוחרת מה לבשל ואיך, ואת בוחרת כמה לאכול ומתי. אף אחד לעולם לא יעשה את הבחירות האלו עבורך. זה תהליך שאינו קל לאף אחד ובכל זאת אני מכירה אנשים שהיו שמנים, ונשאו על גבם חבילות לא פחות קשות, ובכל זאת הצליחו לרזות ולשמור על זה ואפילו בלי שום ניתוח או פנייה לגורם חיצוני.

אז לא, מבחינת השומן את לא נכה, לדעתי. מה את? את אישה שמקבלת החלטות לא נכונות ולא יותר מזה, ועל זה לא מגיעה לך - לדעתי האישית - שום קיצבה שאמורה להגיע לחולים אמיתיים.
בלוסום​(לא בעסק)
free spirit כתב/ה:
לעניין הטבלאות הלא-מעודכנות של ביטוח לאומי התייחסתי בתגובה נוספת ואין לי כוונה לחזור על עצמי.

לגבי יתר דברייך, רפונזל:
מי אמר שזה קל? אף אחד לא הבטיח שדה של שושני קינמון ולא מדובר בתהליך עם "תאריך יעד". הורדת יפה במשקל וזה ראוי לציון אך גם היכולת לשמור על זה ולהמשיך בתהליך חשובה לא פחות ואף אחד לא יכול לעשות את זה עבורך חוץ ממך. את בוחרת מה לקנות בסופר, את בוחרת מה ייכנס אליך הביתה ומה לא, את בוחרת מה לבשל ואיך, ואת בוחרת כמה לאכול ומתי. אף אחד לעולם לא יעשה את הבחירות האלו עבורך. זה תהליך שאינו קל לאף אחד ובכל זאת אני מכירה אנשים שהיו שמנים, ונשאו על גבם חבילות לא פחות קשות, ובכל זאת הצליחו לרזות ולשמור על זה ואפילו בלי שום ניתוח או פנייה לגורם חיצוני.

אז לא, מבחינת השומן את לא נכה, לדעתי. מה את? את אישה שמקבלת החלטות לא נכונות ולא יותר מזה, ועל זה לא מגיעה לך - לדעתי האישית - שום קיצבה שאמורה להגיע לחולים אמיתיים.

לגבי הקצבה - הסברתי לך בפרטי, קצבתי מוצדקת ביותר.

לגבי שאר התגובה שלך - תודה לך כל כך!
Purple Phoenix​(נשלטת){Loki the t}
free spirit כתב/ה:
ואם כבר מעלים פה את נושא הקצבאות של ביטוח לאומי זה הזמן לציין עובדה שאנשים רבים אינם מודעים אליה. טבלת הקצבאות מעודכנת לסוף שנות החמישים לערך, ולכן יש נכים קשים רבים הסובלים ממחלות קשות שהתגלו שנים לאחר מכן, כמו למשל סוגים של סרטן. וחולים אלו, שבניגוד לשמנים הם באמת חולים ואיןם להם כל שליטה או יכולת בחירה לא מוכרים לקבלת נכות ועוברים שבעת מדורי גיהנום כדי לקבל את המגיע להם. בימים אלו יש פעילות אינטנסיבית לעדכון הטבלאות והתאמתן לשנות האלפיים, ובתקווה רבה שייעשה צדק וישונו סעיפים כך שמי שבאמת צריך לקבל קצבה יקבל אותה.

אני לא יודעת על אילו טבלאות את מדברת, אבל מהידע האישי שלי (בתור מישהי שגם עסקה בזה בתקופה מסויימת), חולי סרטן זכאים אוטומטית בשנה הראשונה של הסרטן לתשלום מלא מביטוח לאומי, אלא אם זה התעדכן בשנה האחרונה, לא מצאתי לינק שמוכיח את זה ספציפית אבל כן מצאתי לינקים שתומכים בתשלומים מביטוח לאומי בנושא סרטן:

להלן לינק המפרט את כל הלקויות: http://www.btl.gov.il/Laws/pages/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%20%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%9C%D7%A0%D7%9B%D7%95%D7%AA%20%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99%D7%AA%20%D7%95%D7%A0%D7%A4%D7%92%D7%A2%D7%99%20%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94.aspx

אגב, זה מתעדכן בכל שנה.

ועוד לינק שמדבר על זכאויות חולי סרטן: http://www.medical-rights.co.il/ArticlesDisplay.asp?Artnum=169&CatRef=6

ובלי קשר לכך, לאבא שלי היה סרטן, מספר פעמים באיזור המעיים- הוא מקבל 100 אחוזי נכות.

אני האחרונה שתדבר בעד ביטוח לאומי, אני לא סובלת את המוסד הזה, הרבה דברים עובדים עקום שם.
אבל אני כן בעד עובדות נכונות ואמיתיות.

בנוגע להשמנה:
עובדה רפואית- למי שבלוטת התריס עובדת לאט מידי (TSH גבוה וT3 או T4 נמוכים) זה כמעט בלתי אפשרי עבורו להרזות, זה מצריך עבודה קשה ביותר, מעל לאדם הממוצע.
עובדה רפואית נוספת- יש גורמים גנטיים שעוזרים למצב ההשמנה ומקשים על הרזיה
עובדה רפואית נוספת- כמעט כל כדור רפואי שלוקחים, במיוחד כדור פסיכיאטרי, גורם להשמנה.
ככה ספציפית אישה שאני מכירה, לא אוכלת כמעט כלום במשך היום, יוצאת הרבה מהבית ולא מבלה את מרבית היום במיטה (תודה לאל, כמה שזה שונה מפעם) השמינה רק מהכדורים ומהבלוטה שלא עובדת אצלה.
היא אגב אובססיבית להשמנה, אנורקסית לשעבר והכל.
ככה זה כשהיא מסתכלת במראה שעתיים בכל יום ובוחנת את הגוף שלה.

אני לא אומרת שלהרזות זה בלתי אפשרי
אני אומרת שיש גורמים רפואיים שמקשים מאוד על העניין אצל הרבה אנשים
ואלו שאין להם את הגורמים הרפואיים האלה הם ברי מזל, מכיוון שאותם גורמים רפואיים לא משפיעים רק על המשקל.
nomorenomore
nomorenomore • 21 ביולי 2012
אבוי וגוועלד - דיון על השמנה. לא דובר פה על צנזורה לפני רגע????