לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכופט

Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
לפני 4 שנים • 16 באוג׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
גם אני.
אבל נראה לי שמוטב כך. תארי לך שאת התגובות הקשוחות היא הייתה מקבלת בגוף שני. וגם, אם היינו יודעים ב-100% הכל הכל הכל, אז גם היה מוזר לדון בזה. זה חיים של אנשים, מה אנחנו מתפלפלים פה? אבל ככה, כשזה הכל בעקיפין, עוד אפשר לקחת בחשבון שדברים כאלה קורים, הם קרו ליותר מאדם אחד בשנה, ויש ערך לדיבור על זה גם ברמה התיאורטית.

אם הייתי מכירה אותה אישית לא הייתי רוצה לדבר עליה בצורה כזאת. הייתי רוצה להיות שם בשבילה ולברר מה באמת יעזור לה, לאינדיווידואל שהיא, ולא לכתוב פה את דעתי על מה שלדעתי ראוי לעשות ב"מקרים כאלה".

אני באופן אישי לא הגבתי למישהי ״ספציפית״
הגבתי לסיפור שמישהי כתבה, שאין לי מושג עד כמה הוא מדוייק או נכון.
אם יש מישהי ״ספציפית״ שקוראת את זה היא צריכה לקחת את התגובות בערבון מוגבל.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אם היא פמינאצית אז היא לא צריכה שתיידע אותה על מטרתן של הפמינאציות.
ובכלל, אפשר רגע לעצור לפני שזה הופך לשרשורפלצת של מיזוגנים נגד מיזאנדרים ולהיזכר שאנחנו מדברים פה על בני אדם שנפגעו על לא עוול בכפם?...

"איפה האחריות שלה" זו שאלה הזויה בהקשר הזה, כי היא לא עשתה שום דבר רע לאף אחד, והוא כן. אז כבר נעלמה לנו הסימטריה שמעולם לא הייתה.
זו הייתה טעות לבטוח בו, *וזה לא מוריד בשום דבר מחומרת המעשים שלו*.
Lanya Colson
Lanya Colson • 16 באוג׳ 2020
אלפא,
אם זו ההגדרה לפמינאציות:
״ פמינאציות מתגאות בשנאת גברים, מטרתן היא עליונות נשית ודיכוי המין הגברי ולא משנה הנזקים והשלכות בדרך. ״
אז אני לא.

ולגבי שנאת גברים, הוא (הניק) האשים אותי ישירות שאני שונאת גברים. אז בגלל זה זה השתרבב לתגובה שלי אלייך. נדמה לי.

לסיכום, אני לא שונאת גברים. ולא פמינאצית.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Green eyed girl כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
גם אני.
אבל נראה לי שמוטב כך. תארי לך שאת התגובות הקשוחות היא הייתה מקבלת בגוף שני. וגם, אם היינו יודעים ב-100% הכל הכל הכל, אז גם היה מוזר לדון בזה. זה חיים של אנשים, מה אנחנו מתפלפלים פה? אבל ככה, כשזה הכל בעקיפין, עוד אפשר לקחת בחשבון שדברים כאלה קורים, הם קרו ליותר מאדם אחד בשנה, ויש ערך לדיבור על זה גם ברמה התיאורטית.

אם הייתי מכירה אותה אישית לא הייתי רוצה לדבר עליה בצורה כזאת. הייתי רוצה להיות שם בשבילה ולברר מה באמת יעזור לה, לאינדיווידואל שהיא, ולא לכתוב פה את דעתי על מה שלדעתי ראוי לעשות ב"מקרים כאלה".

אני באופן אישי לא הגבתי למישהי ״ספציפית״
הגבתי לסיפור שמישהי כתבה, שאין לי מושג עד כמה הוא מדוייק או נכון.
אם יש מישהי ״ספציפית״ שקוראת את זה היא צריכה לקחת את התגובות בערבון מוגבל.

בהחלט. ובכלל זו עצה טובה לפורומים מקוונים באשר הם.
Lanya Colson
Lanya Colson • 16 באוג׳ 2020
עוד הערה אלפא ברשותך:

״ במקרה הנל לא מדובר על גבר ששכב עם אישה והיא לא הסכימה״

זה לב המחלוקת.

אני חושבת שלא היתה שם הסכמה חופשית לכל מה שהוא עולל לה. (בסיפור כפי שהובא בפורום, אין לי מושג מה קרה באמת ואם)

אני מוכנה לנסות לשכנע אותך בצדקתי.
AlphaPower​(שולט)
AlphaPower​(שולט) • 16 באוג׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
ובכלל, אפשר רגע לעצור לפני שזה הופך לשרשורפלצת של מיזוגנים נגד מיזאנדרים ולהיזכר שאנחנו מדברים פה על בני אדם שנפגעו על לא עוול בכפם?...

"איפה האחריות שלה" זו שאלה הזויה בהקשר הזה, כי היא לא עשתה שום דבר רע לאף אחד, והוא כן. אז כבר נעלמה לנו הסימטריה שמעולם לא הייתה.

היא כתבה שהיא פמינאצית ולא שונאת גברים אבל זה לא משהו שלא משתלב יחד אז חידדתי את האג'נדה(בהמשך היא תיקנה את עצמה ושללה את היותה פמינאצית).

נחזור לגיבורה הראשית- היא לא עשתה שום דבר רע? חוסר האחריות שלה הוא דבר רע שהיה יכול לפגוע בה בצורה קשה מאוד, זה בדיוק כמו להיכנס לתוך כלוב של אריות רעבים.
זה שהוא לכאורה לא בסדר לא מזכה אותה על חוסר האחריות שלה!

Lanya Colson כתב/ה:

עוד הערה אלפא ברשותך:

זה לב המחלוקת.

אני חושבת שלא היתה שם הסכמה חופשית לכל מה שהוא עולל לה. (בסיפור כפי שהובא בפורום, אין לי מושג מה קרה באמת ואם)

עברתי על זה בכל הגוונים בראש וניסיתי לנתח את המקרה לכאורה המסופר ועדיין אני לא רואה פה מעשה פלילי אשמח לשמוע את הטיעונים שלך למרות שאני בטוח שלא אשתכנע.
נועני
נועני • 16 באוג׳ 2020
היי,
אני כמעט אף פעם לא מגיבה (ועכשיו אולי חלק מכם יגידו... "טוב שכך, תמשיכי לשתוק"). אני גם לא יודעת לשפוט את הסיפור כי לא הייתי שם ונשמע שאותה אישה עברה חוויה לא פשוטה ולא מעצימה וזה מקום רע להיות בו בטח בהתחלה. אף אחת לא צריכה להרגיש ככה וכמובן שיש לשולט אחריות רבה.
מצד שני, האלימות בתגובות שיש פה לחלק מהאנשים, השיפוט המהיר וחוסר היכולת להכיל תפיסות שונות היא מטרידה לא פחות.
הפרשנות לאותו אירוע יכולה להיות כל כך שונה, אני חושבת על אירועים שהייתי בהם שכל אחד יכל לפרש אותם באופן אחר והאמת שממש הייתי פוחדת להיות שולט (טוב שאני נשלטת).
החוויה של כל נשלטת היא אחרת וגם הצורך שלה אחר. יש נשלטות שצריכות לאט ולהגדיר יחד כל דבר ויש כאלו שצריכות שיאתגרו את הגבולות שלהן.
בהתחלה כשרק נכנסתי לעולם הזה, חלק מהריגוש שלי היה מזה שהשולט לא עצר בגבולות שלי. שהוא גרם לי לעשות דברים שלא רציתי. לפעמים זה היה מוגזם. לפעמים הצטערתי בדיעבד, לפעמים זה כאב מידי, לפעמים הפסקתי או לא חזרתי יותר אבל לפעמים גם התרגשתי מאד, גדלתי, התעצמתי ונהנתי מאד.
נראה לי לגמריי לגיטימי להסכים שיש מילת ביטחון ואיתה עוצרים לגמריי (מה שאין באונס) ובכל שאר הטווח לפעמים "מתחשבים" בנשלטת ולפעמים "מותחים את הקו" כי אחרת הפכנו תפקידים. זה גם בסדר להחליט שאם הנשלטת משתמשת במילה הזו אז הגעתם למקום לא מתאים ולא נכון עבורכם. זה לא אומר שאין לשולט אחריות בהבנת המצב. זה לגמריי אחריותו להיות רגיש למצב ולנשלטת. זה לא אומר שהוא לא צריך לראות את הנשלטת ולכבד אותה. להיפך. הוא חייב! אבל הוא לגמריי לא חייב לעשות את כל מה שהיא רוצה או מבקשת, כי אחרת אין בזה שום ריגוש. בהחלט מותר לו להחליט שגם לו לא מתאים בכל שלב. יש דרך מכבדת לעשות את זה, כמובן, אבל גם בעולם הונילי פגשתי גברים שלא יודעים להתנהג.
אם אני כנשלטת מבקשת והוא מיד מציית, אז אני באה לזירה שבה אני היחידה שקובעת את החוקים ולמעשה השולט הוא העבד שלי ששולט בי כרצוני.
הדיון הזה מטריד אותי וכן הוא גורם לי לחשוב הרבה.
מבחינתי זה היה יכול להיות בסיס נפלא לדיון ותפיסות של גבולות ושליטה אבל זה בעיקר סימן לי את גבולות הדיון.
חינוך זה חשוב, תמיכה זה חשוב, סימון גבולות זה חשוב, ולדעת מתי לא מתאים לי יותר זה הכי חשוב.
שמה עלי שכפ"ץ וקסדה
icon_smile.gif
Lanya Colson
לפני 4 שנים • 17 באוג׳ 2020
Lanya Colson • 17 באוג׳ 2020
AlphaPower כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

היא כתבה שהיא פמינאצית ולא שונאת גברים אבל זה לא משהו שלא משתלב יחד אז חידדתי את האג'נדה(בהמשך היא תיקנה את עצמה ושללה את היותה פמינאצית).

נחזור לגיבורה הראשית- היא לא עשתה שום דבר רע? חוסר האחריות שלה הוא דבר רע שהיה יכול לפגוע בה בצורה קשה מאוד, זה בדיוק כמו להיכנס לתוך כלוב של אריות רעבים.
זה שהוא לכאורה לא בסדר לא מזכה אותה על חוסר האחריות שלה!

Lanya Colson כתב/ה:

עוד הערה אלפא ברשותך:

זה לב המחלוקת.

עברתי על זה בכל הגוונים בראש וניסיתי לנתח את המקרה לכאורה המסופר ועדיין אני לא רואה פה מעשה פלילי אשמח לשמוע את הטיעונים שלך למרות שאני בטוח שלא אשתכנע.

פלילי זו מילה שלך.
אני דיברתי על הסכמה.
האם כשאת ישנה לילה ראשון אצל אדם זר בעיר אחרת, ושת הברירות שלך הן להתלבש וללכת ולהתמודד עם כל מה שקרה לבד (דבר די משפיל) או להמשיך בסשן שלא בא לך בטוב, ולא מכבד את גבולותיך. האם בחרת להישאר כי רצית את הסשן? או כי מאוד לא רצית להיזרק החוצה לבד באמצע הלילה?
זאת בעיני לא הסכמה. היא הפעילה מילת ביטחון ואז נסוגה כי היה עונש על הפעלת מילת ביטחון. לבחור משהו שבאותו הרגע נראה פחות נורא מהאלטרנטיבה, לא אומר שהיא רצתה את זה.

זה לא בהסכמה, זה לא שפוי, זה לא מכבד, לא בטוח.
זה אולי נראה כמו בדסמ, אבל מבחינה ריגשית, הוא התעלל בה. והיא לא בחרה את זה ולא רצתה את זה.

הנה. ניסיתי.
AlphaPower​(שולט)
AlphaPower​(שולט) • 17 באוג׳ 2020
Lanya Colson כתב/ה:
פלילי זו מילה שלך.
אני דיברתי על הסכמה.
האם כשאת ישנה לילה ראשון אצל אדם זר בעיר אחרת, ושת הברירות שלך הן להתלבש וללכת ולהתמודד עם כל מה שקרה לבד (דבר די משפיל) או להמשיך בסשן שלא בא לך בטוב, ולא מכבד את גבולותיך. האם בחרת להישאר כי רצית את הסשן? או כי מאוד לא רצית להיזרק החוצה לבד באמצע הלילה?
זאת בעיני לא הסכמה. היא הפעילה מילת ביטחון ואז נסוגה כי היה עונש על הפעלת מילת ביטחון. לבחור משהו שבאותו הרגע נראה פחות נורא מהאלטרנטיבה, לא אומר שהיא רצתה את זה.

זה לא בהסכמה, זה לא שפוי, זה לא מכבד, לא בטוח.
זה אולי נראה כמו בדסמ, אבל מבחינה ריגשית, הוא התעלל בה. והיא לא בחרה את זה ולא רצתה את זה.

הנה. ניסיתי.

מעשה ללא הסכמה=פלילי
עדיין להישאר במקום "הרעיל" זאת הבחירה הבלעדית שלה, ועוד אחרי שהיא רואה את ההתנהגות שלו לכאורה עדיין היא תישאר איתו?
עדיף ללכת ממקום כזה רעיל "מושפלת" מאשר להישאר לישון אצלו(!) ולא לדעת מה יהיה בהמשך.
אני לא מסוגל להבין איך אדם כלשהו ירצה להישאר לישון אצל אדם אוין.
זה שהוא התנה את מילת הביטחון(בעיני דבר עלוב ביותר) זאת בחירה שלו והוא לא חייב לה כלום ובטח שלא חייב לתת לה להישאר אצלו אם לא מתאים לו.
אנחנו מדברים פה על אישה בגירה ברת דעת ולא על ילדה בת 12 שלא מבינה כלום מהחיים שלה.
"לפחד" מלהרגיש מושפלת ולהישאר שם.. נו באמת, אפילו אין אפשרות להחשיב את זה כמעשה תחת לחץ.
Lanya Colson
Lanya Colson • 17 באוג׳ 2020
נראה לי הכי קרוב להסכמה שאני ואתה נגיע icon_smile.gif
זה לא רע.