סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גיקיות.ים וחנוניות.ים בכלוב התפקדו!

randos
לפני שבוע • 6 בספט׳ 2024

האמת זה מסתדר מעולה בעיניי, האבולוציה דווקא לא סותרת את הדת,

randos • 6 בספט׳ 2024
שוסי כתב/ה:
randos כתב/ה:
אוקיי תקראו לי רנדוס, אני חרדי (ממש שחור לבן כן כן) אז נשאר עם כינוי בלבד.
אני בן 25 ואני סטודנט (כבר תואר שני) למדעי המחשב (טוב גיק או לא).
אז תחומי העניין שלי הם ממש רחבים, ברמה כזו שזה מבלבל אותי במה להתמקד מרוב שהכל פשוט מעניין אותי. אבל התחומים שכרגע אני עם אינטראקציה אליהם זה: מחשבים כמובן על כל מה שכרוך בזה (כלומר גם מתמטיקה), אמנות (אישית מצייר), ספרים - קורא המון, פסיכולוגיה, היסטוריה, ביוגרפיות, סרטים, תשחצים (מזמין אתכם לנסות לנצח אותי), פודקאסטים (שומע כל יום שתיים שלוש), התפתחות אישית, שרטוט ופטנטים (כתחביב אני משרטט מוצרים), ובכללי ללמוד כל מה שאפשר ומעניין icon_smile.gif
אני כאן האמת לא כדי לחפש אהבה אבל נהנה מהריגוש שבאתר ומהשיחות (הנהדרות) שלפעמים יוצא מכאן, כמובן שאשמח להכיר ולשוחח (במרחב הוירטואלי כמובן) א.נשים (טוב, למען האמת בעיקר נשים אני מוקף בעודף גברים בחיי).
מוזמנים 😊

תמיד סיקרן אותי לדעת איך מדע ( אבולוציה וכו) מסתדר עם דת

זהו שדווקא המדע מסתדר מקסים עם הדת, האבולוציה לא סותרת את היהדות בכלל (מפתיע אה?)
בהמשך אערוך את ההודעה הזו עם הסבר רק מתריע מראש, זה יהיה ארוך ופילוסופי.
randos
לפני שבוע • 7 בספט׳ 2024

Re: האמת זה מסתדר מעולה בעיניי, האבולוציה דווקא לא סותרת את

randos • 7 בספט׳ 2024
randos כתב/ה:
שוסי כתב/ה:
randos כתב/ה:
אוקיי תקראו לי רנדוס, אני חרדי (ממש שחור לבן כן כן) אז נשאר עם כינוי בלבד.
אני בן 25 ואני סטודנט (כבר תואר שני) למדעי המחשב (טוב גיק או לא).
אז תחומי העניין שלי הם ממש רחבים, ברמה כזו שזה מבלבל אותי במה להתמקד מרוב שהכל פשוט מעניין אותי. אבל התחומים שכרגע אני עם אינטראקציה אליהם זה: מחשבים כמובן על כל מה שכרוך בזה (כלומר גם מתמטיקה), אמנות (אישית מצייר), ספרים - קורא המון, פסיכולוגיה, היסטוריה, ביוגרפיות, סרטים, תשחצים (מזמין אתכם לנסות לנצח אותי), פודקאסטים (שומע כל יום שתיים שלוש), התפתחות אישית, שרטוט ופטנטים (כתחביב אני משרטט מוצרים), ובכללי ללמוד כל מה שאפשר ומעניין icon_smile.gif
אני כאן האמת לא כדי לחפש אהבה אבל נהנה מהריגוש שבאתר ומהשיחות (הנהדרות) שלפעמים יוצא מכאן, כמובן שאשמח להכיר ולשוחח (במרחב הוירטואלי כמובן) א.נשים (טוב, למען האמת בעיקר נשים אני מוקף בעודף גברים בחיי).
מוזמנים 😊

תמיד סיקרן אותי לדעת איך מדע ( אבולוציה וכו) מסתדר עם דת

זהו שדווקא המדע מסתדר מקסים עם הדת, האבולוציה לא סותרת את היהדות בכלל (מפתיע אה?)
בהמשך אערוך את ההודעה הזו עם הסבר רק מתריע מראש, זה יהיה ארוך ופילוסופי.

שבוע טוב, בא לכתוב תשובה ואז קולט שיש כ"כ הרבה מה לכתוב, אז תמקדו אותי בשאלה ואוכל לענות תשובה ממוקדת כי ליטרלי אפשר לכתוב סדרה של ספרים בלי בעיה בכלל בנושא icon_smile.gif
שוסי
לפני שבוע • 8 בספט׳ 2024
שוסי • 8 בספט׳ 2024
הבסיס של באבולוציה אומר שהאדם הוא התפתחות של הקוף.
איך הדת מתייחסת לכך?
hshay​(נשלט)
לפני שבוע • 8 בספט׳ 2024
hshay​(נשלט) • 8 בספט׳ 2024
מישהו היה בדריקס בחיפה?
randos
לפני שבוע • 9 בספט׳ 2024
randos • 9 בספט׳ 2024
שוסי כתב/ה:
איך הדת מתייחסת לכך?

יש כמה גישות ביהדות לגביי הנושא.
יש גישה ששוללת מכל וכל קשר בין בני האדם לקופים וטוענת שאולי אנחנו נמנים על אותה משפחה אך אין קשר.
הגישה המקובלת והנפוצה היא שאמנם אכן אנחנו אותה משפחה אך תולדת הקוף מהאדם ולא להיפך, בפרשת נח מסופר על דור "הפלגה" אנשים שרצו למרוד בקב"ה וכעונש הוא הפך אותם לקופים ורוחות כדי לשלול מהם את היכולת (יש שמסבירים בכך את חקיינות הקוף באדם שזה סוג של חסך של הקופים שמנסים לחזור ולהיות אנושיים).
יש גישה נוספת שטוענת שהמוצא שלהם הוא קדום יותר עוד מדור שת (הדור השני, בנו של אדם הראשון) ושזה סוג של ייצור שנולד מהאדם אך אינו אנושי בדומה לשדים שנולדו לאדם הראשון.
שוסי
לפני שבוע • 10 בספט׳ 2024
שוסי • 10 בספט׳ 2024
randos כתב/ה:
שוסי כתב/ה:
איך הדת מתייחסת לכך?

יש כמה גישות ביהדות לגביי הנושא.
יש גישה ששוללת מכל וכל קשר בין בני האדם לקופים וטוענת שאולי אנחנו נמנים על אותה משפחה אך אין קשר.
הגישה המקובלת והנפוצה היא שאמנם אכן אנחנו אותה משפחה אך תולדת הקוף מהאדם ולא להיפך, בפרשת נח מסופר על דור "הפלגה" אנשים שרצו למרוד בקב"ה וכעונש הוא הפך אותם לקופים ורוחות כדי לשלול מהם את היכולת (יש שמסבירים בכך את חקיינות הקוף באדם שזה סוג של חסך של הקופים שמנסים לחזור ולהיות אנושיים).
יש גישה נוספת שטוענת שהמוצא שלהם הוא קדום יותר עוד מדור שת (הדור השני, בנו של אדם הראשון) ושזה סוג של ייצור שנולד מהאדם אך אינו אנושי בדומה לשדים שנולדו לאדם הראשון.

אז בעצם הדת סותרת את האבולוציה.
איך זה מסתדר לך?
סנטוריון
סנטוריון • 10 בספט׳ 2024
שוסי כתב/ה:
איך הדת מתייחסת לכך?

האדם הוא לא התפתחות של הקוף. קופים ובני אדם הם בני-דודים שהתפתחו מאב קדמון משותף.

ולשאלתך, הדת תמיד משחקת משחק כפול. כשמביאים משהו בתנ"ך שהוא קישקוש לא-מדעי הטענה היא שהתנ"ך הוא רק אלגוריה ושמדובר בדימויים. מצד שני הם לוקחים טענות אחרות שכן מסתדרות עם ממצאים מודרניים וטוענים שהתנ"ך הוא פשוטו-כמשמעו. אי אפשר לנצח: כשזה לא מתאים זה חופש ספרותי, וכשזה מתאים זו הוכחה שהתנ"ך בעצם נכתב על ידי מומחים בתורת הקוונטים.
noomi​(נשלטת){Ashenn}
noomi​(נשלטת){Ashenn} • 10 בספט׳ 2024
מבקשת למקד את הדיון - כאן פורום חנונים, לא פורום דיבייט דתות. הנושא מעניין מאוד גם אותי אבל אולי תפתחו לו שרשור נפרד או תדיינו בצ'אט.
Master Bruce
Master Bruce • 10 בספט׳ 2024
noomi כתב/ה:
מבקשת למקד את הדיון - כאן פורום חנונים, לא פורום דיבייט דתות. הנושא מעניין מאוד גם אותי אבל אולי תפתחו לו שרשור נפרד או תדיינו בצ'אט.

חחח איזו תשובה של חנונית!
שוסי
שוסי • 10 בספט׳ 2024
סנטוריון כתב/ה:
שוסי כתב/ה:
איך הדת מתייחסת לכך?

האדם הוא לא התפתחות של הקוף. קופים ובני אדם הם בני-דודים שהתפתחו מאב קדמון משותף.

ולשאלתך, הדת תמיד משחקת משחק כפול. כשמביאים משהו בתנ"ך שהוא קישקוש לא-מדעי הטענה היא שהתנ"ך הוא רק אלגוריה ושמדובר בדימויים. מצד שני הם לוקחים טענות אחרות שכן מסתדרות עם ממצאים מודרניים וטוענים שהתנ"ך הוא פשוטו-כמשמעו. אי אפשר לנצח: כשזה לא מתאים זה חופש ספרותי, וכשזה מתאים זו הוכחה שהתנ"ך בעצם נכתב על ידי מומחים בתורת הקוונטים.

אבל האב הקדמון הוא לא אנושי.ולפי הדת מי שיצר את האדם הוא אלוהים ולא אב קדמון שהוא לא אנושי
השאלה היא,איך אתה בתור אדם שהוא דתי אבל רציונאלי מתייחס לכך