בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם להתערב?

לילה לבן
לפני 14 שנים • 25 באוג׳ 2010
לילה לבן • 25 באוג׳ 2010

יולי, מה שעשו לך היה מעשה נורא icon_sad.gif

אבל זה בעצם מעלה נושא נפרד, שזה כלל ההתנהגות במועדונים והמסיבות של הקהילה. אני לא חושבת שתמצאי בדיון הזה אף אחד שדוגל בהפרעות כאלה -- ובטח לא מעט שהיו רוצים לכסח את הצורה של מי שהפריע ככה לסשן, בחוסר כבוד, חוסר התחשבות, חוסר דרך ארץ.

ואני בראשם.
באמת מצטערת לשמוע שזה קרה.

מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 25 באוג׳ 2010
אבל זה העניין, מה שאת מתארת פה, הוא התנהגות בהמית פסולה שכל קשר בינה לנושא הנידון פה מקרי בהחלט. אף אחד פה לא מצדד בהטרדות והצקות, אנחנו מדברים על התערבות אך ורק לטובת המסתשנים ומתוך אכפתיות ולא חרמנות או רוע או השד יודע...
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
כחולית כתב/ה:
[...] שאולי אם נפריד את ההורה מהילד או את הגבר מאשתו אז נגרום יותר נזק מתועלת וכו' [...] ו"דברים שרואים מכאן לא רואים משם".

אני מסכימה בגדול עם כל מה שאמרת, אבל צריך גם לתת את הדעת שיש גם מקרים שלאנשים נהרסים החיים בגלל תלונות מיותרות. כשבאמת אין בעיה ומדובר סתם בשכן טוב מידי, הרי להפריד ילד מההורה זה באמת גרוע. יותר גרוע מכמה פליקים בטוסיק זה בטוח. גם ההתערבות יכולה לגרום נזק.

כל מה שאני אומרת זה שאין כלל אצבע. כל מקרה לגופו וגם, שווה להתייעץ.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
כחולית כתב/ה:
אבל זה העניין, מה שאת מתארת פה, הוא התנהגות בהמית פסולה שכל קשר בינה לנושא הנידון פה מקרי בהחלט. אף אחד פה לא מצדד בהטרדות והצקות, אנחנו מדברים על התערבות אך ורק לטובת המסתשנים ומתוך אכפתיות ולא חרמנות או רוע או השד יודע...

מה שהתכוונתי זה שגם אם הכוונה הייתה טהורה לחלוטין, במצבי הכבול לא הייתי יודעת את זה. מאיפה אני יודעת מה הייתה הכוונה? אני פאקינג קשורה ומרחפת. כל מה שאני יודעת במצב כזה זה שפתאום הקושר שלי צריך להסיט את המבט ממני ולהתחיל להתעסק באנשים אחרים. כל מה שאני יודעת זה שפתאום הטילו אותי למציאות ואני מרגישה מותקפת. כוונות טובות זה אחלה, פשוט - צריך לחשוב לפני שיורים, להשתדל להתחשב, ולא רק להתרכז ב"למנוע אסון מעל לכל" ובדרך לדרוס.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 25 באוג׳ 2010
הבעיה היא שיש מעט מאוד אנשים שמתלוננים על חשד להתעללות לצד אנשים שלא מתלוננים, יותר מידי אנשים שותקים ו"מתעסקים בענייניהם".
לא ממהרים להוציא ילדים מהבית, הרבה פעמים אף נוצרת ביקורת חברתית כעו"סים לא מוציאים אותם ואם השכן או המורה או הגננת טעו, ברור שזה יוצר מצב לא נעים של פגיעה בשמו הטוב של אדם, אולם המצב בו ילד או חסר ישע אחר נפגעים- הוא מצב גרוע הרבה יותר.

זהו בדיוק המצב פה. היד לא צריכה להיות קלה על ההדק מצד אחד, ומצד שני כמתעורר חשד שהוא מבוסס למדי (על פי ידע וניסיון וכלל אצבע), יש לבדוק את הדברים (אחרי הכל, איש לא מתקשר מיד למשטרה בגלל סאבית קשורה שלדעתו השולט שלה מצליף בה חזק מידי, נכון?).

ושוב, ברור שכשאת קשורה אין לך מושג מה הייתה כוונת המשורר, אבל סביר להניח שבדיעבד תוכלי לסלוח לאדם שהעיר בצורה מנומסת ועל בסיס המחשבה או הידיעה שמשהו במה שהשולט שלך עושה לא תקין ושתתרגזי אם תביני שהיה מדובר רק במטרד. אם נחליט שכל הפרעה שהיא ולא משנה אם היא ממניע טוב או רע פסולה, נפספס הרבה מקרים בהם יכולנו לעזור ולמנוע פגיעה.

טובת הנשלט/ת אמורה להיות מעל הכל ועדיף לטעות ולהפריע ושאח"כ הזוג יחזור לסשן עד כמה שניתן, מאשר לא להפריע והסשן ייצא מכלל שליטה או יפגע במי מהמשתתפים ואז הפגיעה חמורה יותר.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
ברור. פשוט, טובת הנשלטת זה גם לא להכריח אותה כשהיא באמצע הריחוף שלה, להתאפס. זו נחיתה מאד מאד לא רכה.

את צודקת, ברור. הבעיה היא, שלאנשים נחמדים וטובי לב, לא צריך להסביר איך לא להרוס לאנשים אחרים את החיים. ולאנשים שצריך להסביר להם, מאד קשה לתת כלל. רואים דוגמאות ואיכשהו לומדים להגיב בהתאם.
נוריתE

Re: האם להתערב?

נוריתE • 25 באוג׳ 2010
מריונטה של אדוני כתב/ה:
תדמיינו שאתם במסיבה, מסתכלים מסביב, מוזיקה רעש וכן גם מסתכלים על הסשנים. פתאום אתם קולטים בזוית העין סשן שלדעתם יצא משליטה משהו ביחס של השולט/ת, משהו שמדליק לכם נורה אדומה . , אתם מזהים שהנלט/ת במצוקה ולא יודע/ת כיצד לעצור. השאלה שלי היא.. האם תתערבו? האם תיגשו לשולט/ת ותעירו לו? או שאולי פשוט תגידו לעצמכם.."זה לא קשור אלינו" ותמשיכו הלאה.

מה עוצר בעדכם מלהתערב? האם זה הפחד של התגובה של השולט/ת?אן שאתם מקווים שמישהו אחר ייגש?

הולכים לאחראי/ם
הולכים לDM
להתערב לבד זה רק להוסיף שמן למדורה

אני פעם אחת נסתי להתערב ישירות
כמעט
חטפתי מכות מאותו דומיקולו

ברחוב
אם תתקלי בשודד או משהו כזה
תתקשרי למשטרה
אותו דבר.