בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסתננים? פליטים? - אשמח לדיון אינטליגנטי

זאלופון​(שולט)
לפני 12 שנים • 29 במאי 2012
זאלופון​(שולט) • 29 במאי 2012
separated self כתב/ה:
מסקרן אותי, לדעתכם:
אריתראי, סודני, דרפורי וחברים - יעברו סלקציה באחד מהליינים של מסיבות הקהילה?

אם הם יבואו בשחור.
AIR​(נשלט)
AIR​(נשלט) • 29 במאי 2012
סיגורני כתב/ה:
Air כתב/ה:
אחוזי פשיעה בין סודנים ליהודים ,פוליטיקה של ימין או שמאל ,ערבים ויהודים ,דיונים וכו ....
כל אלו מעניינים לי את ה XXX .
הדבר היחיד שאני מעוניין בו זה שאני ושכניי נחיה בשלווה ,בכבוד וללא פחד .
נא לגרש אותם מפה בצורה הומנית או מאידך שכל הנטל לא יפול על תושבי דרום ת"א ,אלה על שאר תושבי המדינה.
תמשיכו לחפור פה בפורום ,זה לא יביא אותנו לשום מקום.

תושבי הדרום מפילים על עצמם את הנטל.
אף אחד לא מכריח אותם להשכיר דירות - אבל כמה קל "לעשות מכה" על 10 אנשים בדירה אחת-
ולתוצאות? נדאג אחר כך "יהיה בסדר".

אני אגיד לך מה שאמרתי לרז- להאשים אחרים בצרות שאנחנו עושים לעצמנו זה מאוד לא סקסי.

סליחה ?
על מה את מדברת בדיוק ? באיזו פלנטה את חיה ?
אני משכיר להם דירות ? השכנים שלי משכירים להם דירות ? וכיצד הפכת סבל של אנשים למשהו סקסי ?
תמשיכי לכתוב בפורום עם הכוס תה שלך ,ביסקוויט בצד ולצחקק ואנחנו תושבי הדרום כבר נפעל לבד .
לא צריך אותכם.
צלילה
צלילה • 29 במאי 2012
זאלופון כתב/ה:
separated self כתב/ה:
מסקרן אותי, לדעתכם:

אם הם יבואו בשחור.

אני קצת פחות משועשעת

בואו נעשה סדר
אתם יודעים ואני יודעת שהבעיה היא כסף
כסף כסף כסף
"הסודנים" הם לא רעים
הם מסכנים ואומללים
ואנשים אומללים נהיים נואשים
אנשים נואשים גונבים וגם אגרסיבים כשהם חשים כחיה רדופה
אם היה להם כסף , הייתם קוראים להם תיירים, ומחייכים אליהם.
ואני לא מדברת על האונס בשום צורה !!!מבחינתי האנסים האלה צריכים סירוס וסירה קטנה באמצע האוקינוס. וגם האנסים היהודים ביחד איתם !

הם משתינים בחצרות כי אין להם שירותים !!
אגב בחצר הבית שלי, בית די בסדר במרכז תל אביב משתינים כולם בעיקר לבנים לפי הסטסטיקה שלי.

ולכן תסלח לי הברווזע שלרגע חשבתי על זה שהם מתקשים לארגן לעצמם כסף ללחם וגבינה אז מסיבות ?!?!

אז למה הממשלות הכניסו אותם ? שאלה טובה ....
וגם לא פשוטה .

ולגבי המסיבות אדבר בשם עצמי בלבד למרות שברור לי שכל בעליי הליין ( רגע היסטורי ) יסכימו.
אני אישית לא בוחנת את דתו של מי שבא לבלות וגם לא את את צבעו או את העדה שלו
אלוהים ישמור פולניות נכנסות לליין שלנו, ואם זה לא לברליות אז לברליות מה היא בעצם ?

אדם שיודע מה היא מהות הליין שנרשם דרך אתר ברור או הגיע דרך חבר מוכר ומתנהג כראוי ובדרס קוד נכנס.

אני לא שוב אזכיר שחלק ניכר מהתלונות הרציניות שקיבלתי היתה על אנשים לבנים !!! נראה לי יהודים והשם ישמור אף בדסמים ...

טוב, כהרגלנו בקודש סטינו מהנושא !! סוטים.
up u rs​(אחרת)

אייר, נשמה- שתה מיים ותנשום

up u rs​(אחרת) • 29 במאי 2012
אני תושבת דרום העיר בדיוק כמוך .(ואנחנו אפילו מכירים...)
שמעתי איך בעלי דירות מדברים -שמעתי מבעל בית לפני כשנתיים שחזר בו ביום שהייתי אמורה לחתום על חוזה שכירות איתו- שהוא לא יחתום איתי "כי 5 סודנים משלמים יותר" (דירת חדר של 15 מ"ר ,כן?)
אני מכירה היטב את "שוק העבדים" בפינת קיבוץ גלויות ואת הסיבות שקבלנים אוספים עובדים משם- 15 ש"ח לשעה (לפעמים פחות) ,יום עבודה של 18 שעות.בלי ביטוח לאומי, בלי תאים סצויאליים
מחלת ה"לעשות מכה"ותאוות הבצע הן חלק ממה שהביא עלינו את הצרות האילו.
תבוא בתלונות לשכנים שלך שלא רואים אותך מסנטימטר.
אם אתה היית במקום הסודנים- הייתי לוקח כל דירה איפה שמוכנים להשכיר לך.
וצפון תל אביב, מה לעשות- יש בעלי בתים שמעבירים כל דייר פוטנציאלי "תחקיר בטחוני" (ערבים, תלושי משכורת של שנה, אישור חשבון בנק...הרבה דברים שלמהגרים אין)

למה זה דווקא ככה בדרום?
שאלה מצויינת.אבל מה שבטוח- שזה התחיל הרבה לפני שהסודני הראשון גנב את הגבול.
גרתי בשכונת התקווה עוד לפני "המתקפה הסודנית"- הרבה דברים טובים על השכנים שהיו לי שם- אין לי.
צר לי אם אני נשמעת גזענית/אשכנזיה פאלצנית- אבל בתלונות אנחנו יכולים לבוא רק על עצמנו.
דרך אגב- עובדה חד משמעית-אין יותר מקרי אונס /תקיפה/פריצות בארץ מאשר היו לפני כמה שנים- יש יותר דיווח על כל מקרה שמהגר מעורב בו.
זאת האופנה עכשיו.
לפני חצי שנה החגיגה התקשורתית הייתה ביב מיקרי אונס קבוצתי של "בני טובים"-היום כולם על הסודנים.
זה אומר שאין יותר מקרי אונס ברמת אביב? לא. זה פשוט אומר שזה מוכר פחות עיתונים.
Inside your head
Inside your head • 29 במאי 2012
זאלופון כתב/ה:
separated self כתב/ה:
מסקרן אותי, לדעתכם:

אם הם יבואו בשחור.

זה נקרא "הומור שחור"?
walking dead
walking dead • 29 במאי 2012
אבל זו בדיוק הנקודה.

הם אכן חיים בעוני שכידוע לכל מי שאולץ ללמוד כמה קורסי חובה בסוציולוגיה הינו הגורם העיקרי לפשע. ואנחנו, כידוע לכל מי שאולץ ללמוד כמה קורסי חובה בכלכלה, לא מדינה עשירה שיש לה תקציבי עתק ולכן אין לנו יכולת כלכלית להחזיק אותם כאן. ואז הפתרון שאתם מציעים הוא פשוט לתת להם כסף ודיור חינמי? תעסוקה? כאילו, ברצינות? כשיש לנו כל כך הרבה עניים ומובטלים אצלנו (כידוע לכל מי שאולץ לקרוא את דו"חות מבקר המדינה כחלק מלימודיו)?

באמת נראה לכם שמסתננים לא חוקיים צריכים לקבל פה עדיפות על ניצולי שואה, על נכים ובעלי מוגבלויות, על חיילים משוחררים וזוגות צעירים שגם עם שתי משכורות לא יכולים להרשות לעצמם לקנות בית? אם ככה, בדרך אל המוסריות הטהורה והמושלמת, נראה לי שהלכתם מעט לאיבוד.

על החתום, פ.ס, יודנראט ראשית של אתר הכלוב.
נילי ונילי
נילי ונילי • 29 במאי 2012
אייר, אתה יכול להאשים אך ורק את הממשלה הישראלית. מבקשי מקלט משוחררים ממאסר בקציעות מקבלים כרטיס נסיעה באוטובוס לתחנה מרכזית תל אביב, ומכוונים לשם ביודעין ובכוונת מכוון.
שלא ימכרו לך סיפורים. זה לא ש"אף אחד לא רוצה לעשות משהו כדי לעזור". הממשלה יוצרת באופן אקטיבי ומכוון בעיה בדרום תל אביב.

אל תהיה תמים.
מלכתא
מלכתא • 29 במאי 2012
נילי ונילי כתב/ה:
אייר, אתה יכול להאשים אך ורק את הממשלה הישראלית. מבקשי מקלט משוחררים ממאסר בקציעות מקבלים כרטיס נסיעה באוטובוס לתחנה מרכזית תל אביב, ומכוונים לשם ביודעין ובכוונת מכוון.

או לאילת או לבאר שבע.
כל הדרום לאורכו ולרוחבו.
צלילה
צלילה • 29 במאי 2012
מכיוון שלפני שנים שנים ....שנה וקצת הייתי בגבול הספציפי אז אגיד שהם עולים על אוטובוס בהתאם לבחירתם ...

אני מרחמת עליהם
מאוד
האם אני מעדיפה שיקחו כסף מניצולי שואה ויתנו להם
לא , אני לא
אני מעדיפה שיהיה לכולם
גם גם וגם
כמדינה בשיטה הקיימת בעולם(מדינות גבולות וכו') היום אין אפשרות לתת לכל מי שרוצה להגר לאן שהוא רוצה כי אנחנו נקרוס. אגב אנחנו זה גם החרדים, הערבים, הימנים, השמאלנים, הפולניות והמרוקאים, כולם !
ואני תוהה במה האנחנו הזה של חרדי שירק בפניו של חייל מילואים האנחנו הזה של ערבי שמייחל למותי בגלל הדת שלי, האנחנו הזה של איזה גזען שקורא לי סוטה ( ולא בקטע מגניב ) בגלל העדפות המניות שלי במה ה"אנחנו " הזה עדיף על ה"אנחנו " שלהם.
אני לא מוצאת משום מה העדפה .
אני כן מתחברת לשורשי היהודים , חיבור מפחד!!!
חיבור של שואה וסבל מהחשש פן ישמידו אותנו .

הפחד בסופו של יום הוא השליט ולא ביבי כמו שדמיינתם.
נילי ונילי
נילי ונילי • 29 במאי 2012
מלכת האהבה, אני לא חושבת שהאבסורד בדברים שלי עבר. אם היתה מדיניות מסודרת של טיפול במבקשי מקלט יכלו ברמת העיקרון להחליט על פיצול המעמסה הכלכלית/חברתית בין כלל הרשויות המקומיות. היה ניתן לחלק את ה"תפוסה" בין רשויות מקומיות שווה בשווה, או באופן דיפרנציאלי בהתאם ליכולת הכלה (רשויות עשירות יותר יקבלו יותר פליטים, רשויות עניות יותר יקבלו פחות) או לפי איזה כלל שבעולם שהיו מחליטים עליו.

לעומת זאת, מה שקורה כרגע הוא שכל מי שמשתחרר מהמעצר בקציעות מקבל כרטיס אוטובוס לתחנה מרכזית תל אביב.

כך, במקום להטמיע 45 אלף פליטים בתוך האוכלוסיה המקומית, לחלק את המעמסה ולפזר אותם בצורה הגיונית- במקום כל זה - המדינה יוצרת באופן אקטיבי מעמסת יתר על דרום תל אביב ומסה קריטית של אנשים שמצטברת על שכונה/שכונות בטווח קטן.

אני לגמרי מבינה את הפחד שלך. וזה קקה. בנאדם לא צריך לפחד בסביבת המחיה שלו, והזכות להגנה ולתחושת בטחון היא אחת מזכויות האדם הבסיסיות ביותר. מה עוד נשאר לנו מלבד תחושת בטחון ביומיום שלנו, תכל'ס? אבל נראה לי חשוב להגיד שתחושת הבטחון של תושבי דרום תל אביב נפגעת בגלל בעיה שהמדינה יצרה במכוון, ושהיתה יכולה להימנע. מדיניות טיפול בפליטים באופן לאומי היתה יכולה להוריד מהמעמסה על השכונה שלך ולהחזיר לך את תחושת הבטחון במרחב.