בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל מילה מיותרת

Cauchy{Venus Blue}
לפני 13 שנים • 11 בספט׳ 2010
Cauchy{Venus Blue} • 11 בספט׳ 2010
אני אסביר את הקשר:

שני *חיילים* נהגים נכנסו לשטח פלסטינאי ונרצחו - מזעזע.
חיילי מדינת ישראל הפציצו והרגו ופצעו מאות אנשים חלק אזרחים וחלק חיילים (שטעו או לא טעו בדרך, פשוט הגיעו לעבודה) - מזעזע.

האם המעשה של מדינה ישראל מלמד על ההתנהגות שלה מול אוכלוסיה אזרחית? האם מעשה הלינץ מלמד על התנהגות פלסטינאים מול אוכלוסיה אזרחית? כי אני מכיר ישראלים שבקרו בשטחים וחזרו לא מפוצצים במכות.

הרמז הוא שתעמולה ודמגוגיה זולה יש בשפע לשני צדדי המלחמה (לצד עם היותר הרוגים יש יותר, במפתיע). לנסות ללמוד מזה על אופי האוכלוסיה... זה כמו לנסות ללמוד מפרי על העץ כולו.

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אכן הוכחה ניצחת.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2_%D7%A2%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%AA_%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%A7%D7%94#.D7.A9.D7.9C.D7.91_.D7.90.27:_.D7.AA.D7.A7.D7.99.D7.A4.D7.94_.D7.90.D7.95.D7.95.D7.99.D7.A8.D7.99.D7.AA

אבל זה בסדר, לנו יש הצדקה אנחנו במלחמה והרגנו חיילים. וגם לא עם הידיים כמו ברברים, אלא עם פצצות ממטוסים.

מסקנה הגיונית היא שאנחנו טובחים בכל ערביי ישראל.

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אתה מוכיח טענה באמצעות עצמה. אתה מניח שהם יישחטו דיי מהר, כלומר שהפלסטינאים פשוט יכנסו ויטבחו בכל המתנחלים וזה בא ללמד על סוג האנשים שהם. אבל כמובן ההנחה היא שזה סוג האנשים שהם ולכן הם ישחטו.
פלסטינאים בונים את ההתנחלויות האלה, מבלי לרצוח את יושביהן (כנראה שהבנאים שראיתי ספציפית לא מעוניינים בפוליטיקה כמו שהם מעוניינים בפרנסה).

האמת שאתה צודק, לא צריך להניח כלום

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%A5'_%D7%91%D7%A8%D7%9E%D7%90%D7%9C%D7%9C%D7%94

בשביל זה יש עובדות

icon_confused.gif

אההה??? מה הקשר? לנסות להסית את הדיון הזה למשהו אחר הוא מעשה פחדני, אם אין מה לענות לא חייבים.

2 נהגים שהלכו לאיבוד, הותקפו על ידי ההמון, נרצחו בלינץ מזעזע! אותו המון שיהיה חלק מהמדינה הפלסטינית העתידית . וכל זה נעשה שהם היו בתוך מבנה של כוחות המשטרה הפלסטינית.
לכן אני לא הייתי סומך על הפלסטינים שישמרו על האזרחים היהודים במידנה הכזו.

שום קשר למלחמה לחיילים או משהו אחר.

ואני חושב שכל מי שיש לו עניין לגבי הטרור הערבי חייב לראות את הלינק הזה
http://www.youtube.com/watch?v=nBJVAPtFF6s&feature=related
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 11 בספט׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
אני אסביר את הקשר:

שני *חיילים* נהגים נכנסו לשטח פלסטינאי ונרצחו - מזעזע.
חיילי מדינת ישראל הפציצו והרגו ופצעו מאות אנשים חלק אזרחים וחלק חיילים (שטעו או לא טעו בדרך, פשוט הגיעו לעבודה) - מזעזע.

האם המעשה של מדינה ישראל מלמד על ההתנהגות שלה מול אוכלוסיה אזרחית? האם מעשה הלינץ מלמד על התנהגות פלסטינאים מול אוכלוסיה אזרחית? כי אני מכיר ישראלים שבקרו בשטחים וחזרו לא מפוצצים במכות.

הרמז הוא שתעמולה ודמגוגיה זולה יש בשפע לשני צדדי המלחמה (לצד עם היותר הרוגים יש יותר, במפתיע). לנסות ללמוד מזה על אופי האוכלוסיה... זה כמו לנסות ללמוד מפרי על העץ כולו.

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אכן הוכחה ניצחת.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2_%D7%A2%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%AA_%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%A7%D7%94#.D7.A9.D7.9C.D7.91_.D7.90.27:_.D7.AA.D7.A7.D7.99.D7.A4.D7.94_.D7.90.D7.95.D7.95.D7.99.D7.A8.D7.99.D7.AA

אבל זה בסדר, לנו יש הצדקה אנחנו במלחמה והרגנו חיילים. וגם לא עם הידיים כמו ברברים, אלא עם פצצות ממטוסים.

מסקנה הגיונית היא שאנחנו טובחים בכל ערביי ישראל.

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אתה מוכיח טענה באמצעות עצמה. אתה מניח שהם יישחטו דיי מהר, כלומר שהפלסטינאים פשוט יכנסו ויטבחו בכל המתנחלים וזה בא ללמד על סוג האנשים שהם. אבל כמובן ההנחה היא שזה סוג האנשים שהם ולכן הם ישחטו.
פלסטינאים בונים את ההתנחלויות האלה, מבלי לרצוח את יושביהן (כנראה שהבנאים שראיתי ספציפית לא מעוניינים בפוליטיקה כמו שהם מעוניינים בפרנסה).

האמת שאתה צודק, לא צריך להניח כלום

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%A5'_%D7%91%D7%A8%D7%9E%D7%90%D7%9C%D7%9C%D7%94

בשביל זה יש עובדות

icon_confused.gif

אההה??? מה הקשר? לנסות להסית את הדיון הזה למשהו אחר הוא מעשה פחדני, אם אין מה לענות לא חייבים.

2 נהגים שהלכו לאיבוד, הותקפו על ידי ההמון, נרצחו בלינץ מזעזע! אותו המון שיהיה חלק מהמדינה הפלסטינית העתידית . וכל זה נעשה שהם היו בתוך מבנה של כוחות המשטרה הפלסטינית.
לכן אני לא הייתי סומך על הפלסטינים שישמרו על האזרחים היהודים במידנה הכזו.

שום קשר למלחמה לחיילים או משהו אחר.

ואני חושב שכל מי שיש לו עניין לגבי הטרור הערבי חייב לראות את הלינק הזה
http://www.youtube.com/watch?v=nBJVAPtFF6s&feature=related

צר לי אבל אני חושש שאתה לא מבין את פשר החשש שלי ואני חושב גם של זאלו ואנשים אחרים. הצבא מבצע מדיניות מסודרת, לטוב ולרע. חייל שמבצע פקודה הוא לא עושה זאת כי בא לו או כי זה מה שהוא רוצה.המהווים שלו לא משחקים כאן שום משקל. הוא עושה את זה כי הוא כפוף לגוף היחיד שיש לו זכות להפעיל כוח וזה המדינה והממשל.

למדינה יש את המונופול על אלימות, גם כלפי אזרחיה וגם כלפי גורמי חוץ. המדינה היא היחידה שמותר לה לעצור אנשים ולמנוע מהם את חופש התנועה (בתי סוהר למשל) והיא החידה שמותר לה להפעיל כוח קטלני (אישור מלחמה או הוצאה להורג).
כאשר ישות מדינית לא מתפקדת והאזרחים בה משתמשים בכוח קטלני, הבעיה היא באותו המון, לא במדינה ולא בממשל. כאשר אותו המון עושה את זה תחת חסות הממשלה בעוד הממשלה מעצימה עין זה בעיתי מאוד. כאשר היא עוצמת שתי עיניים את האף ואוטמת את האוזניים אז כבר יש לנו בעיה אמיתית.

לכן כאשר ההמון מבצע לינץ ב2 נהגי מילואים, ישנה אפשרות מאוד ממשית שהוא גם יבצע לינץ כזה גם בעתיד ובמיוחד אם הוא יהיה הריבון היחידי בשטח וגורמי הביטחון שאמורים להגן על כל אזרחי הישות המידנית הזו, כנראה לא יתערבו (ואם כן קשה לי להאמין שזה יהיה לצד היהודים).

אגב, אני לעומתך לא מכיר הרבה אנשים שניכסנו לרמאללה ללא תיאום עם אף אחד, הצהירו שהם יהודים ויצאו משם בחיים.

אתה יותר ממוזמן ללכת לשם והעמיד אותי על טעותי
רפאל
רפאל • 11 בספט׳ 2010
זאלופון כתב/ה:
אני חושב שהדעה האישית של אנשים מושפעת פחות ממידת הלגיטימציה שהם
סבורים שיש לממשלה דמוקרטית להפסיק את התמיכה בתיאטראות משיקולים פוליטיים, ויותר
מאופי השיקולים הפוליטיים עצמם. נניח שהאמנים היו מחליטים, מסיבותיהם שלהם, שהם אינם
מוכנים להופיע בישובים ערביים, והממשלה היתה מודיעה כי היא שוקלת להפסיק את תקצובם עקב
כך. האם היה מתנהל אותו ויכוח בנדון? ההשערה שלי היא שכן, אבל רוב המתווכחים היו מביעים
דעה הפוכה בתכלית.

אני מקבל את זה. אני עדיין חושב שבמדינה דמוקרטית צריך להשאיר מקום גם למחאה אקטיבית.
אבל כנראה שלא הייתי טוען את הדברים שטענתי בצורה שווה בכל מקרה של חרם חברתי.

השיקולים הפוליטיים עצמם הם כנראה העיקר כאן. ההתיישבות באריאל אינה חוקית על-פי החוק
הבין-לאומי. היא מעשה של גזל שלווה בדיכוי של כמה מליונים ובשלילת זכויות אדם. זה מקום שיש
בו חוקים של אפרטהייד והוא אחת הסיבות שישראל אינה דמוקרטיה בימינו. אני חושב שהחוקיות
של המקום הזה מוטלת בספק.

אני רואה בחרם השחקנים חלק ממאבק מוסרי למען שלומם של בני-אדם ולמען הדמוקרטיה
בישראל. לכן, כל הדיון ב"אופני התגובה של הממשלה לחרם" נראה לי מעוות מעיקרו.
Cauchy{Venus Blue}
TV_EYE,

אז למעשה אתה טוען שהבעייה היא שהרשות הפלסטינאית אינה מאורגנת ולכן יש סכנה למי שיגור שם (כמובן כולל את הפלסטינאים עצמם). אני חושב שחלק מהתהליך שהפלסטינאים עוברים (איתנו ולבדם) הוא ביסוס ממשלה יציבה עם כוח אכיפה. אני חושב שכבר רואים בפועל את התוצאות של התהליך הזה.

המחשבה שכל אזרח יהודי ישר נרצח ברמאללה מניחה שלפחות אחוז ניכר מאנשי רמאללה הם רוצחים בלתי מבחינים. אני יכול להבין איך מצורת חשיבה כזו מגיעים למסקנה שלא ניתן לעשות שלום.
על מה מבוסס הטיעון שכל ישראלי שייכנס לרמאללה ירצח?
TV_Eye​(שולט)
Cauchy כתב/ה:
TV_EYE,

אז למעשה אתה טוען שהבעייה היא שהרשות הפלסטינאית אינה מאורגנת ולכן יש סכנה למי שיגור שם (כמובן כולל את הפלסטינאים עצמם). אני חושב שחלק מהתהליך שהפלסטינאים עוברים (איתנו ולבדם) הוא ביסוס ממשלה יציבה עם כוח אכיפה. אני חושב שכבר רואים בפועל את התוצאות של התהליך הזה.

המחשבה שכל אזרח יהודי ישר נרצח ברמאללה מניחה שלפחות אחוז ניכר מאנשי רמאללה הם רוצחים בלתי מבחינים. אני יכול להבין איך מצורת חשיבה כזו מגיעים למסקנה שלא ניתן לעשות שלום.

סתם שאלה, אתה קורא את מה שאני כותב ? או סתם עונה על שאלות של עצמך?
Cauchy{Venus Blue}
אשמח אם תראה לי משפט אחד שלא הגבתי אליו...

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
TV_EYE,

TV_Eye​(שולט)
Cauchy כתב/ה:

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
TV_EYE,

. כאשר אותו המון עושה את זה תחת חסות הממשלה בעוד הממשלה מעצימה עין זה בעיתי מאוד. כאשר היא עוצמת שתי עיניים את האף ואוטמת את האוזניים אז כבר יש לנו בעיה אמיתית.!!!!!!

הבעיה היא שהמנגנון הביטחוני מדיני, ייתן לזה יד.

חוץ מזה אני מציע לך לא לזלזל בפלסטיניים, יש להם מנגנון ממשלתי מאוד משומן. כמו שאמרתי, אם מחר הם יחליטו להקים מדינה. היא שלהם אם ישראל תרצה או לא.
Cauchy{Venus Blue}
ואני עניתי שהרשות הפלסטינאית עוברת תהליך שאנחנו רואים את תוצאותיו כבר עכשיו, בפרט בנוגע למניעת טרור כנגד ישראל.

שוב אני יכול לתת דוגמאות לפעילות מתנחלים ועצימת עיניים ישראלית. כמו שחזרו ואמרו - שלום עושים בין אוייבים ולא בין ידידים.

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
TV_EYE,

. כאשר אותו המון עושה את זה תחת חסות הממשלה בעוד הממשלה מעצימה עין זה בעיתי מאוד. כאשר היא עוצמת שתי עיניים את האף ואוטמת את האוזניים אז כבר יש לנו בעיה אמיתית.!!!!!!

חוץ מזה אני מציע לך לא לזלזל בפלסטיניים, יש להם מנגנון ממשלתי מאוד משומן. כמו שאמרתי, אם מחר הם יחליטו להקים מדינה. היא שלהם אם ישראל תרצה או לא.
TV_Eye​(שולט)
Cauchy כתב/ה:
ואני עניתי שהרשות הפלסטינאית עוברת תהליך שאנחנו רואים את תוצאותיו כבר עכשיו, בפרט בנוגע למניעת טרור כנגד ישראל.

שוב אני יכול לתת דוגמאות לפעילות מתנחלים ועצימת עיניים ישראלית. כמו שחזרו ואמרו - שלום עושים בין אוייבים ולא בין ידידים.

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
TV_EYE,

שוב אני בעד שלום, אין לי בעיה עם ערבים, אני חושב שאת רוב המתנחלים המבודדים צריך להעיף לכל הרוחות.
אני בעד לגמרי 2 מדינות ל2 עמים.

פשוט אתה טענת שזו השערה שהם יבצעו לינץ' סתם באנשים. אני רק העמדתי אותך על הטעות.
זה הכל.

שנה טובה
Cauchy{Venus Blue}
שנה טובה (:

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

TV_Eye כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
TV_EYE,

שוב אני בעד שלום, אין לי בעיה עם ערבים, אני חושב שאת רוב המתנחלים המבודדים צריך להעיף לכל הרוחות.
אני בעד לגמרי 2 מדינות ל2 עמים.

פשוט אתה טענת שזו השערה שהם יבצעו לינץ' סתם באנשים. אני רק העמדתי אותך על הטעות.
זה הכל.

שנה טובה