סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקימה מחדש את הקו החם

נילי ונילי
לפני 13 שנים • 20 ביולי 2011
נילי ונילי • 20 ביולי 2011
free spirit כתב/ה:
מתקנת את דבריי, קורבן לאלימות מינית הוא כל אדם שנאלץ לקיים מגע מיני בניגוד לרצונו.

אני חושבת שאת מבלבלת אלימות מינית בתקיפה מינית.
שוסי
שוסי • 20 ביולי 2011
רפאל כתב/ה:
פרחונית כתב/ה:

אוקיי אז היא סובלת מפיצולי אישיות.
יש לך מושג מה זה בכלל ?
במה זה מתבטא ?
באיזה מצב זה נמצא אצלה ?

אני לא יודע מה זה בדיוק ריבוי אישיויות. אני לא יודע איך זה בדיוק פועל אצל השליטה. אבל אני בהחלט זוכר את האופרת סבון הבאה: בחורה בשם פרודנס התאהבה בעבר במי שלימים נעשתה בת זוגה של השליטה. או אם לדייק - בת זוגה של קלייר (שהיא אחת האישיויות של השליטה). מאחר שפרודנס לא קיבלה אהבה בחזרה היא כאבה מאוד את הרומן שהתפתח בין מושא אהבתה לבין קלייר. כואב, אבל קורה. אלא שבכך לא מסתיים הסיפור. השליטה, בעלת היוזמות המבורכות, החליטה לפנות לפרודנס, לתמוך בה ולהיות לה לאוזן קשבת. אבל מבלי להגיד לה שהיא בעצם קלייר. וכך נוצר המצב הפתולוגי, שפרודנס בוטחות בשליטה וספרת לה את אשר על ליבה, מבלי לדעת שהיא בעצם מדברת עם קלייר. כשפרודנס גילתה מה בדיוק קורה, מובן שהיא הרגישה מרומה עד מאוד. אבל כשהיא כתבה על כך בכלוב, השליטה יצאה מייד בספין והאשימה את פרודנס בכך שעשתה אווטינג לריבוי האישיויות שלה. בעעעעעעעע. גם חשוב לציין שלאורך כל הפרשה הזו השליטה אמנם תפקדה מצוין עם ריבוי האישיויות שלה. זו רק פרודנס שלא תפקדה מצוין.

אז כך יראה הקו חם?

היוזמה בהחלט מבורכת. כמו שמועדון סאדו הוא יוזמה מבורכת. אבל לא כל אדם מתאים לניהול של מועדון סאדו, ולא כל אדם מתאים לניהול של קו חם.

אם אכן מדובר בפיצול אישיות אז השליטה לא היתה מודעת בכלל לקיומה של קלייר.
לא טוענת לשום צד,מציינת עובדות פשוטות.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 20 ביולי 2011
לא נכון.

ודי. אמרתי שלא אתעסק בעניין הזה יותר.
אני מזמינה אותך לקרוא יותר לעומק על פיצול ולא לבסס את הידע שלך על סדרות טלביזיה.
שוסי
שוסי • 20 ביולי 2011
השליטה כתב/ה:
תודה נילי ותודה יולי.

ואני אומר כאן משהו שמקומם אותי לומר - כי הוא לא עניינו של איש. מדובר בחיי הפרטיים.
אבל אני אומר את זה לטובת אלה שבאמת שואלים ולא יודעים ולא אתייחס לאלה ששואלים כדי לפגוע.

יש לי פיצול אישיות.
זו לא סכיזופרניה.
לא מדובר בשמיעת קולות או באיבוד שפיות מכל סוג.
פיצול נגרם כתוצאה מטראומה בילדות. במקרה שלי - מכות מגיל שנתיים ואונס מגיל שש.
הפיצול נגרם כשהנפש של הילד לא מסוגלת להתמודד עם עוצמת הפגיעה - נוצרת אישיות נוספת שתפקידה להגן ולקחת על עצמה את הפגיעה.
ברוב המקרים, בשנות הילדות, האישיות המקורית לא מודעת לכך שיש עוד אנשים בתוך הגוף. היא פשוט לא מבינה לאן נעלמות שעות מחייה בכל יום.

בהתבגרותי כשהבנתי שיש לי פיצול אישיות - הלכתי לטיפול.
השתתפתי גם במחקרים בנושא - מחקרים באם נאמר לי שמבחינת רמת המודעות שלי והתפקוד עם הפיצול, אני נמצאת בין 20% הגבוהים ביותר בעולם של אנשים עם פיצול שמתפקדים ביומיום כמו כל אדם אחר.

ככל שאני חווה חיים יציבים ובריאים, הפיצולים שלי לא יוצאים כלל.
אין בזה צורך עוד.
הם יצאו בעיקר רק אם אהיה בסכנה.
תפקידם הוא להגן.

ביומיום התפקוד הבלעדי הוא שלי. כלומר, אם לא הידיעה שמפיצול אי אפשר ל"הבריא", כי מחקרים הוכיחו שאין שילובים מוחלטים - אם לא הידיעה הזו אפשר היה לומר שנפשית אני בריאה לפחות ואולי אפילו יותר מרוב האנשים שאני מכירה.

אין לי כוונה להיכנס לארונות בשם הבורות החברתית מול פיצול האישיות שלי.

הסברתי לא מזמן למישהי שפנתה אליי בפרטי בשאלה "מה זה?"
שפיצול במצב שלי דומה להרבה מחשבים שמחוברים ברשת לאותו שרת ראשי. לכל מחשב יש את הזיכרון שלו, אבל לכולם יש את הזיכרון הראשי וכולם פועלים בסינכרון מושלם.

אני מקווה ששאלת הפיצול שלי ירדה בזאת מהפרק.
לא שאלתי אף אחד כאן לגבי הבעיות או ההגדרות הנפשיות שלו/ה, ואני בטוחה שאם היו טורחים לענות לי בכנות, היו מתפרשות פה לא מעט הפרעות.

בנוגע לסיפור פרודנס, אני לא רוצה להמשיך לדבר בזה.
אין לי מושג אם טעימה היא פרודנס בלבוש אחר אבל אם אצא מתוך הנחה שלא - אז אין לי זכות לקחת את המכתבים שכתבה לי פרודנס ולהציב אותם כאן כהוכחה לחפותי.
זה שלה ולא של רפאל.
עם כל הכבוד לרפאל.
על סיפור פרודנס אני לא מתכוונת להמשיך ולדבר. מדובר בחיים אחרים ובתקופה אחרת.
בנוגע לשאר - הסברתי.

השליטה,אני מצטערת,אבל פיצול אישיות הוא אכן מצב של חוסר שפיות.גם אם רוב הזמן את מתפקדת כעצמך(ואני מאמינה לך)עדיין,כשהאישיות האחרת פורצת,את במצב לא שפוי.
ובנימה אישית-אני שמחה שאת מתנהלת ומתפקדת בהצלחה והלוואי ולא תצטרכי עוד לעולם לשלוף את האישיות האחרת שלך.
שוסי
שוסי • 20 ביולי 2011
השליטה כתב/ה:
לא נכון.

ודי. אמרתי שלא אתעסק בעניין הזה יותר.
אני מזמינה אותך לקרוא יותר לעומק על פיצול ולא לבסס את הידע שלך על סדרות טלביזיה.

לא סדרות ולא בטיח. תואר שני בפסיכולוגיה ועבודה במרכז הרפואי "שלוותא".
אבל זה באמת לא ענייני ולך זה לא נעים,אז אני מתנצלת ודי.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 20 ביולי 2011
זונת סושי,
אם היא תצליח לשכנע שפיצול אישית(ועוד כמה פיצולים, לא אחד)
לא מעיד על היות האדם לא שפוי, זו תהיה אחת הבדיחות הכי טובות שרצו פה באתר.

יותר מכל מה שנכתב עד עכשיו בשירשור הזה.

זה דבר אחד לקבל אדם שיש לו פיצולים. (לקבל במובן של להיות מודע לזה ולהיזהר, לא לעודד זאת)
וזה דבר שני לשתף איתו פעולה ולהעמיד פנים איתו שהוא נורמלי ובעצם זה סתם משהו זניח.
כאילו יש לו רק אלרגיה למשהו...
פרחונית​(לא בעסק)
פרחונית​(לא בעסק) • 20 ביולי 2011
זונת סושי כתב/ה:

השליטה,אני מצטערת,אבל פיצול אישיות הוא אכן מצב של חוסר שפיות.גם אם רוב הזמן את מתפקדת כעצמך(ואני מאמינה לך)עדיין,כשהאישיות האחרת פורצת,את במצב לא שפוי.
ובנימה אישית-אני שמחה שאת מתנהלת ומתפקדת בהצלחה והלוואי ולא תצטרכי עוד לעולם לשלוף את האישיות האחרת שלך.

מה ההגדרה שלך למצב הלא שפוי (המסויים הזה) ?
שוסי
שוסי • 20 ביולי 2011
לי(ז' סושי)אין הגדרה למצב לא שפוי.קטנותי לחלוטין טין מלהגדיר משהו חדש בתחום הזה.
ממה שיודע לי בלימודים והפרקטיקום :אדם הפועל מתוך חוסר יכולת איהרנטי בהבחנה של טוב ורע או ו/ פועל מתוך חוסר מודעות מוחלטת למעשיו,אפשר להגדירו כפועל מתוך חוסר שפיות.
ושוב קטנותי מאבחון(ובטח שלא דרך הנט)אבל מתוך מה שאני יודעת וחווה בעבודה,פיצול
אישיות הוא מצב שבו האדם לא מודע למעשיו.
טעימה אוהבת
טעימה אוהבת • 20 ביולי 2011
בכל אירגון המכבד את עצמו נערכים מיונים, כשמראש מעדיפים לקבל למישרה, אדם שלא מעל בעברו.
אין שום ערובה שהוא יחזור על המעל אבל אין ביטחונות שזה לא יקרה בעתיד.
קל וחומר כשמדובר באיוש מישרה רגישה המצריכה אמון מלא.
ועכשיו נשיק זאת לקו החם שעתיד לקום לקהילה ביזמה הברוכה של השליטה.
לאור שלל ההתבטאויות הלא מוסריות, החוזרות ונישנות שלה מעל גבי הפורום.
לאור היחס החסר סבלנות מינימלית כלפי כל מי שביקר אותה.
לאור פיצול האישיות שהיא סובלת מימנו וכבר הביא אותה למעשה הונאה בקהילה.
האם יש מקום להפקיד את ניהול המערך החשוב הזה בידי השליטה, רק בגלל שהיא הסמיכה עצמה לעניין?
מעבר לזה-
היא זו שהולכת לראיין מועמדים שיופנו להכשרה באיוש הקו הזה.

זו תהיה שגיאה ובכיה לדורות
ולשמחתי יותר ויותר חברים מעידים שהם חושבים כמוני.

ולא אל תגידו לי למה את לא מציעה את עצמך לתפקיד או לא מתנדבת
אם הייתי חושבת שאני מתאימה הייתי מנדבת את עצמי אבל אני מספיק כנה עם עצמי להבין שאינני מתאימה לתפקיד הרגיש והחשוב הזה.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 20 ביולי 2011
זונת סושי,
אני מציעה לך לחזור לספרי הלימוד.
יש לפחות עשרה שלבים שונים בפיצול אישיות
אבל אף אחד מהם לא מוגדר כחוסר שפיות.

וכן, אני מודעת לחלוטין למעשיי כל הזמן.
בין גיל שנתיים ועד גיל חמש עשרה - לא הייתי מודעת.
מאז עברו כמה שנים.
ו...
גם כשלא הייתי מודעת לעובדה שאובד לי הזמן
אף אחד מהפיצולים שלי מעולם לא עשה מעשה של חוסר שפיות.

אני מציעה לך באמת לא לדבר על דברים שאין לך מושג בהם אבל יש לך בהם אג'נדה ברורה.

ואם את פסיכולוגית וטובת הקהילה לנגד עינייך - אנא, קחי את ניהול הקו החם לידייך.