בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

צנזורה?

שוסי
לפני 11 שנים • 21 ביולי 2012
שוסי • 21 ביולי 2012
קטונתי,בחיי.
אבל אני חושבת שעלית על משהו-אוכל,בניגוד לסיגריות ואלכוהול אנחנו חייבים להמשיך לצרוך.אנחנו לא יכולים פשוט להעלים אותו מהחיים שלנו .אני לדוגמא מתמודדת עם התמכרות לא פשוטה לשוקולד.אומרים שאנשים חושבים על סקס כל 30 שניות-אצלי זה על שוקולד.העניין הוא,שהפתרון במקרה שלי הרבה יותר פשוט-אני יכולה לא להכניס אותו אליי הביתה-אי אפשר לעשות את אותו הדבר עם אוכל בכלליות.
בנוסף,אני חושבת שהשמנה הרבה פעמים מתחרשת דווקא אצל אנשים רגישים יותר והיא מבטאת רצון של להתחבא,להיות מוגנת וגם לא להיות אטרקטיבית(כי ככה אין סיכוי שאראה מושכת וכולם יתרחקו ממני ולא יפגעו בי)
שוסי
שוסי • 21 ביולי 2012
אני אישית זוכרת שקראתי את זה ב3 מאמרים בקורס פסיכולוגיה פיזיולוגית.
לדאבוני אין בידי את המאמרים כעת.
עם זאת,חיפוש קצרצר בגוגל מעלה את אלו:

http://mindrep.com/?tag=%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%93%D7%99%D7%90%D7%98%D7%94

http://www.lea-pinto.co.il/69606/%D7%93%D7%99%D7%90%D7%98%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4060544,00.html
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t}
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t} • 21 ביולי 2012
free spirit כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
וואי וואי, איך הכנסת לי!

זה לא הויכוח על נכים שדוחה אותי, מין הסתם. זה הויכוח על השמנה ואחריות אישית.

"מין הסתם"? בפעם האחרונה שחלקתי עמך פרט אישי מהחיים שלי בדיון החלטת בתגובה להתעלם מדבריי, להתקרבן ולהאשים אותי בהשתייכות לכת-לייקים פרי דמיונך. אחרי זה, שום דבר כנראה הוא לא "מין הסתם".
אני לא מדברת ממקום של דוגמנית שדופה שבחיים שלה לא שקלה קילו אחד מעל הגבולות שקבע אב"ב. אני דווקא מדברת ממקום של מישהי שירדה במשקל ועלתה שוב. למרות הגנטיקה, למרות הריון ולידה ולמרות אלף ואחד תירוצים - אני פשוט מסרבת לקבל את זה שאין לי שליטה על זה. זו רק האחריות שלי. אה, וזו דעתי האישית, על אף שהיא דוחה אותך.

דיאמנטה, סרטן הוא שם כולל לקבוצה של מחלות. יש סוגים רבים של סרטן ולכן ברור שחלקם נמצאים בטבלה - אני מדברת על סיבוכים וסוגים נדירים יותר שהתגלו רק בשלושת העשורים האחרונים והם לא נכללים בטבלת הליקויים.

סושי, אשמח לראות את המחקר שממנו הבאת את הנתון הסטטיסטי.

ספירט, בגלל זה ביקשתי שתכנסי ללינקים, אני אעתיק את מה שהם כותבים שם על גידולים באשר הם:

גידולים ממאירים ושפירים אחוזי הנכות ייקבעו בהתאם לפגימות באברים ובמערכות-הגוף השונים."

והלינק השני ששמתי מתאר עלך איך אפשר לקבל אחוזי נכות כאשר יש סרטן (לא משנה הסוג), על כך שיש כבר טופס מיוחד לכך, על כך שבהרבה מקרים אפילו לא צריך לעבור ועדה רפואית.
בבקשה ממך, תקראי לפני שאת מגיבה.
זונת סושי אייכן כתב/ה:
קטונתי,בחיי.
אבל אני חושבת שעלית על משהו-אוכל,בניגוד לסיגריות ואלכוהול אנחנו חייבים להמשיך לצרוך.אנחנו לא יכולים פשוט להעלים אותו מהחיים שלנו .אני לדוגמא מתמודדת עם התמכרות לא פשוטה לשוקולד.אומרים שאנשים חושבים על סקס כל 30 שניות-אצלי זה על שוקולד.העניין הוא,שהפתרון במקרה שלי הרבה יותר פשוט-אני יכולה לא להכניס אותו אליי הביתה-אי אפשר לעשות את אותו הדבר עם אוכל בכלליות.
בנוסף,אני חושבת שהשמנה הרבה פעמים מתחרשת דווקא אצל אנשים רגישים יותר והיא מבטאת רצון של להתחבא,להיות מוגנת וגם לא להיות אטרקטיבית(כי ככה אין סיכוי שאראה מושכת וכולם יתרחקו ממני ולא יפגעו בי)

בנוגע לחלק האחרון של התגובה שלך
עלית פה על משהו פסיכאטרי שאני מכירה icon_smile.gif
יש נשים (לא יודעת על גברים, אני מניחה שזה נכון גם שם) שבשביל שהסביבה תתרחק מהן, הן עושות את הכל על מנת לכער את עצמן- השמנה, לא להתאפר, לא ללבוש בגדים מחמיאים, ללבוש אפילו בגדים קרועים או עם כתמים וכדומה
הכל בשביל ליצור דחיה וריחוק מהסביבה.

לגבי אוכל, מה לגבי לבחור מה לקנות מהסופר?
אוכל בריא בלבד וכן הלאה, בלי ממתקים, בלי פיתויים למיניהם וכדומה.
מצד שני מספיק שאת קונה פסטה או אורז ואת אוכלת את זה בכמויות לא נכונות- וכבר זה גורם להשמנה.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
rapunzel כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
כאישה מלאה בעצמי, אני פשוט לא מבינה את כל הניסיונות האלו לברוח מאחריות אישית שזה משהו שמאפיין שמנים רבים. אף אחד לא דוחף אוכל לפה של אדם חוץ ממנו, ומה לעשות - כל אדם הוא ילד מספיק גדול לקחת אחריות על הבריאות שלו ולא לחפש אשמים מבחוץ. אפשר עד מחר לתרץ את זה, להאשים את אמא או את הילדים המרושעים בכיתה ג' שלעגו אבל בסופו של דבר - זה כל אחד עם השדים של עצמו ואף גורם חיצוני לא יכול להציל אותו, גם לא ניתוח קיצור/מעקף וגם לא קבוצות תמיכה. השינוי היחידי שצריך הוא במוח - ולכן ברגע שיותר אנשים שמנים יקחו אחריות על עצמם ועל גורלם הם גם יצליחו בתהליך.

וכאחת שמכירה מקרוב את נושא הנכות, צורמת לי ההשוואה הזו בין נכים שאין להם כל שליטה או יכולת בחירה לגבי מצבם לשמנים. פשוט לא מקבלת את זה - וזו דעתי.

השמנה מוגדרת כנכות ע"י בטוח לאומי - אני מקבלת על כך תגמול כספי בגלל מצב פיזי.

היתי בצד הרזה לתקופה מסוימת. לקחתי אחריות, הורדתי 50 קילו ( שוב - הורדתי חמישים קילו) לבד, בעזרת כוח רצון, התבגרות וחדר כושר. כל מי שעבר ועקב בבלוגי בשנתיים ומשהו האחרונות וכל מי שמכירני היכרות אישית - יודע להעיד על השינוי שעברתי. לקחתי אחריות על האכילה שלי ועל החיים שלי.

והנה עברו שנתיים. אני לא אומרת שאין אנשים שלא הצליחו לשנות באמת את חייהם בעקבות הנתוח וע"י דיאטה - א ב ל...

אני אומרת שאני הוכחה שהשמנה היא נכות מסוימת, והאמיני לי שסיימתי להאשים את אמא שהשאירה אותי לגדול אצל סבא וסבתא ז"ל, ואותם שגידלו וסתמו כל מצוקה עם אוכל.

ועדיין... אני אשה שמנה. כלומר אם זה היה כזה קל - היתי כבר נשארת במשקל נמוך ונפטרת מזה, נכון?..

בתור מישהי שירדה בשנה האחרונה 30 קילו בלי ניתוח או דיאטות כסאח, אני יודעת שזה לא קל, אבל תכל'ס זה עניין של התמדה והחלטה. אם מחליטים שזה מספיק חשוב עושים את השינויים הנדרשים, מקריבים את הקורבנות, מתעקשים להמשיך גם שקשה, וכן, גם מנסים להתגבר על אכילה רגשית.

קל לנוח על זרי הדפנה אחרי שיורדים במשקל, ודי לא משנה אילו מאמרים יביאו ויצטטו פה, זו רוב הסיבה שבגינה אנשים חוזרים להשמין. פה מוותרים על אימון, שם מנשנשים עוד עוגה ומכאן והלאה הדרך למעלה במשקל מהירה. מהסיבה הזו ספיריט הדגישה גם את ההתמדה.

אני מאמינה שבמצבים מסכני חיים כתוצאה מהשמנת יתר, צריך לאפשר סבסוד לניתוח קיצור קיבה, אבל לא קצבת נכות. אף אחד לא אמר שזה קל להתמודד עם השמנה, אבל בין קושי לנכות עוברת תהום עמוקה.

פרלין כתב/ה:

בחייאת ספיריט, מה זה עניינו של מישהו אם מאן דהוא יכול או לא יכול לרדת במשקל?
יש בזה משום תחיבת האף לעניינים היותר אישיים בחייו של אדם ושיפוט שבעיניי הוא לא רק מיותר, אלא קצת מטופש. הרי אנחנו לא באמת יכולים לדעת מה מידת כוח הרצון או האחריות שאדם לוקח על חייו.
לא יודעים מה התהליכים הפיזיולוגיים או הפסיכולוגיים שמונעים או עוזרים למישהו לרדת במשקל.

ואני חייבת להגיד לך שאני גם לא חושבת שזה עניינו של מישהו.

ברור שזה עניינה, ענייני ועניינו של כל מי שמשלם מיסים, כי מאיפה נראה לך שמגיעות הקצבאות? וחוץ מזה אם הקצבאות הללו מגיעות במקום קצבאות ראויות יותר, כמו למשל קצבאות להורים שילדו ילד נכה, אז מותר גם למי שמסתכל מהצד, להתמרמר ולהביע את דעתו בנושא.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 21 ביולי 2012
אני חוששת שבאמת הגבתי במקום הלא נכון וכך הפכתי ללא מובנת.
אני לא מדברת על קצבאות הנכות של ביטוח לאומי פשוט מכיוון שאני לא מבינה בזה אפילו קצת.

אני כן חושבת שהויכוח האם אדם אחראי או לא אחראי להשמנה שלו הוא לא במקום.
למה? כי לכל אחד יש את סט היכולות וההגבלות שלו ואנחנו באמת לא יכולים לדעת מה הביא אותו לאן שהוא הגיע.

לדבר על אחריות אישית זה טוב ויפה אבל זה אכן... אישי. מה שאתה יכול לדרוש מעצמך אתה יכול לדרוש רק מעצמך, לא מאף אחד אחר. זו אמונתי.
[quote="Black Lotus"][quote="rapunzel"]
free spirit כתב/ה:

פרלין כתב/ה:

יש בזה משום תחיבת האף לעניינים היותר אישיים בחייו של אדם ושיפוט שבעיניי הוא לא רק מיותר, אלא קצת מטופש. הרי אנחנו לא באמת יכולים לדעת מה מידת כוח הרצון או האחריות שאדם לוקח על חייו.
לא יודעים מה התהליכים הפיזיולוגיים או הפסיכולוגיים שמונעים או עוזרים למישהו לרדת במשקל.

ברור שזה עניינה, ענייני ועניינו של כל מי שמשלם מיסים, כי מאיפה נראה לך שמגיעות הקצבאות? וחוץ מזה אם הקצבאות הללו מגיעות במקום קצבאות ראויות יותר, כמו למשל קצבאות להורים שילדו ילד נכה, אז מותר גם למי שמסתכל מהצד, להתמרמר ולהביע את דעתו בנושא.

בחרתי להתייחס רק לחלק הזה של הציטוט שלך לוטוס.
זה שBMI מזכה בעד 20% נכות, זה לא אומר שזה מזכה בקצבה.
בשביל להיות זכאים לקצבה מביטוח לאומי יש לקבל 40 אחוז לפחות בריאותי (או 60 אחוז אצל עקרות בית) ואז יש עוד ועדה שקובעת את אובן כושר העבודה. ועדה זו מתרחשת רק אחרי שקיבלת 40 אחוז או 60 אחוז בריאותי.
באותה ועדה את צריכה לקבל מעל ל75 אחוז אובדן אי כושר על מנת להיות זכאית לקצבה המרבית, קצבה בסך 2500 ש"ח (פלוס מינוס) אשר בתוכה יש גם קח"ן אשר נקבע לפי האחוז הרפואי עצמו.
20 האחוז שנקבעים לפי הBMI הם כלום, בם בטח שלא מזכים בקצבת נכות שמשלמי המיסים משלמים עליה.

לגבי נושא ההשמנה בכלל, אני יכולה לומר באותה מידה שלחולי סכרת טייפ 2 לא מגיעים אחוזי נכות משום שהם אחראים לגורלם והם יכולים להפסיק לאכול מתוק, פסטה, אורז וכן הלאה.
אני יכולה להגזים ולהרחיב ולומר שאדם שאיבד את ידו בתאונת דרכים שהוא נהג שיכור לא זכאי לאחוזי נכות וזאת משום שהתאונה הייתה באשמתו הבלעדית.
בכל נושא אפשר למצוא אחריות אישית, השאלה היא לפי מה אנחנו שופטים את זה.

בנוגע לתהליך ההרזיה שלך לוטוס- כל הכבוד, באמת לא בציניות
אני מאחלת לך שבעוד חמש שנים זה עדיין יהיה ככה ושלא תעלי את המשקל בחזרה.

אני יודעת שגם אני רזיתי 30 קילו, עשיתי את זה בצורה כל כך לא טובה שגרמתי לעצמי אנמיה
היום יש לי את תסמונת המעי הרגיז, לפי השערת הרופאים בגלל אכילה לא נכונה בכלל.
כשעושים דיאטה מכניסים את הגוף למצב של שוק שכשאר הוא מקבל משהו שהוא כן "משמין" הוא סופג מזה יותר שומנים מאשר אצל אנשים רגילים שהגוף שלהם לא חווה את השוק.
כאשר אדם נמצא כל הזמן בדיאטה הוא מעביר את הגוף שלו אינספור טראומות.
ואגב לפי העצה של רוב האנשים כאן- את הדיאטה שלי עשיתי עם כושר של חמש ימים בשבוע (חדר כשר) והפסקתי לאכול ממתקים, ג'אנק פוד וכן הלאה.
לאחר שנה וחצי בערך העלתי כמעט את הכל בחזרה
והיום הורדתי שוב 15 קילו.

אי לא אומרת שלהרזות זה בלתי אפשרי.
אני כן אומרת שיש יותר משתנים מ"כוח רצון" בעניין הזה.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 21 ביולי 2012
diamante en bruto כתב/ה:
זונת סושי אייכן כתב/ה:
95% מהאנשים שהורידו הרבה במשקלם תוך 5 שנים חוזרים למשקלם המקורי.
כלומר,סטטסטית,הרזייה משמעותית הינה סיטואציה שאפשרית רק ל5% אחוזים מהאוכלוסיה.
כלומר2,יש כאן משהו שהוא מעבר לכוח רצון.

השאלה היא מה?
ואני מבקשת כאן רק תשובות רציניות ולא כאלה שמלגלגות.
מה יש בהשמנה שכוח רצון הוא לא מספיק?
אם נשווה את זה להתמכרויות אחרות כמו סיגריות או אלכוהול
האם לאנשים יותר קל להפסיק לעשן או להפסיק לצרוך אלכוהול מאשר אוכל מוגזם?
אני אישית חושבת שכן, גם בגלל סיבות רפואיות שמקשות על המצב וגם משקעים נפשיים שמקשים על המצב.
מצד שני, משקעים נפשיים יש גם באלכוהול וסיגריות.
אני אשמח לשמוע תשובות בנושא- אלא אם מישהו רוצה לפתוח דיון חדש בנושא השמנה, אבל דיון רציני, בלי ירידות, לכלוכים ושאר ירקות

כי בשתי ההתמכרויות האחרות - ההפרדה והגמילה מאוד מאוד ברורות. תראי לי אדם שמסוגל לחיות בלי אוכל?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
[quote="diamante en bruto"][quote="Black Lotus"]
rapunzel כתב/ה:
free spirit כתב/ה:

פרלין כתב/ה:

בחרתי להתייחס רק לחלק הזה של הציטוט שלך לוטוס.
זה שBMI מזכה בעד 20% נכות, זה לא אומר שזה מזכה בקצבה.
בשביל להיות זכאים לקצבה מביטוח לאומי יש לקבל 40 אחוז לפחות בריאותי (או 60 אחוז אצל עקרות בית) ואז יש עוד ועדה שקובעת את אובן כושר העבודה. ועדה זו מתרחשת רק אחרי שקיבלת 40 אחוז או 60 אחוז בריאותי.
באותה ועדה את צריכה לקבל מעל ל75 אחוז אובדן אי כושר על מנת להיות זכאית לקצבה המרבית, קצבה בסך 2500 ש"ח (פלוס מינוס) אשר בתוכה יש גם קח"ן אשר נקבע לפי האחוז הרפואי עצמו.
20 האחוז שנקבעים לפי הBMI הם כלום, בם בטח שלא מזכים בקצבת נכות שמשלמי המיסים משלמים עליה.

לגבי נושא ההשמנה בכלל, אני יכולה לומר באותה מידה שלחולי סכרת טייפ 2 לא מגיעים אחוזי נכות משום שהם אחראים לגורלם והם יכולים להפסיק לאכול מתוק, פסטה, אורז וכן הלאה.
אני יכולה להגזים ולהרחיב ולומר שאדם שאיבד את ידו בתאונת דרכים שהוא נהג שיכור לא זכאי לאחוזי נכות וזאת משום שהתאונה הייתה באשמתו הבלעדית.
בכל נושא אפשר למצוא אחריות אישית, השאלה היא לפי מה אנחנו שופטים את זה.

בנוגע לתהליך ההרזיה שלך לוטוס- כל הכבוד, באמת לא בציניות
אני מאחלת לך שבעוד חמש שנים זה עדיין יהיה ככה ושלא תעלי את המשקל בחזרה.

אני יודעת שגם אני רזיתי 30 קילו, עשיתי את זה בצורה כל כך לא טובה שגרמתי לעצמי אנמיה
היום יש לי את תסמונת המעי הרגיז, לפי השערת הרופאים בגלל אכילה לא נכונה בכלל.
כשעושים דיאטה מכניסים את הגוף למצב של שוק שכשאר הוא מקבל משהו שהוא כן "משמין" הוא סופג מזה יותר שומנים מאשר אצל אנשים רגילים שהגוף שלהם לא חווה את השוק.
כאשר אדם נמצא כל הזמן בדיאטה הוא מעביר את הגוף שלו אינספור טראומות.
ואגב לפי העצה של רוב האנשים כאן- את הדיאטה שלי עשיתי עם כושר של חמש ימים בשבוע (חדר כשר) והפסקתי לאכול ממתקים, ג'אנק פוד וכן הלאה.
לאחר שנה וחצי בערך העלתי כמעט את הכל בחזרה
והיום הורדתי שוב 15 קילו.

אי לא אומרת שלהרזות זה בלתי אפשרי.
אני כן אומרת שיש יותר משתנים מ"כוח רצון" בעניין הזה.

תודה על המידע, אבל הוא העלה בי תהייה - מה בעצם המשמעות של 20% נכות ולמה שמישהו ינסה שיכירו בה אם היא לא נותנת כלום?

אמנם לא פוליטיקלי קורקט לומר את זה, אבל כן, לנהג שאבד יד בתאונה בגלל שכרות לא מגיעה קצבת נכות לטעמי, וסכרת טייפ 2 לא מתפתחת תוך יום ולכן גם שם צריכה להיות אחריות אישית - הלכת לרופא, הוא הזהיר אותך והמשכת - אז כן, זה על אחריותך.

גם אני מאחלת לעצמי לשמור על ההישג ואפילו להמשיך לרדת, אבל יותר מהכל אני מקפידה להזכיר לעצמי לא לנוח על זרי הדפנה אלא להמשיך ולשמור בקפדנות, כי ברוב המקרים השאננות היא זו שגורמת לעלייה מחדש במשקל, אני גם לא יוצרת לעצמי חסכים כי אני מכירה היטב את הצורך בפיצוי ששובר המון דיאטות.

מכיוון שאת הנושא של שוק גופני כולנו מכירים, כל מה שצריך זה להזהר מכך. זה גם כן כרוך באחריות אישית. אם אתה יודע שירדת ושקיים סיכון כזה, אל תבלוס סופגניות כאילו אין מחר, ואם אתה בולס - אין לך למי לבוא בטענות מלבד לעצמך. גם אם יש יותר משתנים מכח רצון, אז הם עדיין נשארים בגדר הבחירה והאחריות האישית.

פרלין כתב/ה:
אני חוששת שבאמת הגבתי במקום הלא נכון וכך הפכתי ללא מובנת.
אני לא מדברת על קצבאות הנכות של ביטוח לאומי פשוט מכיוון שאני לא מבינה בזה אפילו קצת.

אני כן חושבת שהויכוח האם אדם אחראי או לא אחראי להשמנה שלו הוא לא במקום.
למה? כי לכל אחד יש את סט היכולות וההגבלות שלו ואנחנו באמת לא יכולים לדעת מה הביא אותו לאן שהוא הגיע.

לדבר על אחריות אישית זה טוב ויפה אבל זה אכן... אישי. מה שאתה יכול לדרוש מעצמך אתה יכול לדרוש רק מעצמך, לא מאף אחד אחר. זו אמונתי.

כל אדם יכול לעשות הרבה יותר משהוא מוכן לעשות, והוא גם יעשה את זה בתנאי קיצון או כשזה יתאים לו, ולכן אני לא מאמינה בביטוי "מה שאתה יכול לדרוש מעצמך" כלשונו, אלא כ"מה שאתה בוחר לדרוש מעצמך". מבחינתי, אם אדם לא מוכן או רוצה לדרוש מעצמו דברים, מותר לו להתבאס על המון דברים שקשורים לחיים בהשמנת יתר, אבל לא לבוא בדרישות לחברה שתעניק לו העדפות, יחס מיוחד או הטבות.