בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המפגש שהיה ומסקנותיו (כלובי, קפוץ פנימה)

צ'יטה​(שולט)
לפני 18 שנים • 15 בספט׳ 2006

בייבידול

צ'יטה​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
אספר לך משהו מצ(ח)יק. אני, וממש לגמרי לא רק, משמשים כבר כחונכים, או כל מילה אחרת שתמצאי לתאר באופן שיסבר את אוזנייך.
מה שאני עושה, ורק עליו יכול להעיד, הוא פשוט אוזן קשבת, לפניות בגובה העיניים בכלל, שבהם, אותה אחת יוזמת כמעט לגמרי בכלל.
כשמישהי כזו פונה אלי, היא בוחרת לשאול מה שעולה על דעתה. היא עלולה לשאול אותי, איפה קונים חסה בכלל, ואפילו לא עלינו, אני לגמרי עלול לא לדעת. אני יכול להמליץ לה, על מישהו, שלמיטב ידיעתי, יודע איפה אכן קונים חסה. היא יכולה לקבל את עצתי, או לזרוק אותה לפח. הכל ממש לגמרי בסדר בעיני.
הכבוד הגדול שנפל בחלקי, שבחרה בי כנשוא לשאול על חסה, או אפילו לא עלינו, על מה "דעתי האישית" על מדיקל. אני כבר יכול לשתף אותך, שזה עושה לי צמרמורת בכלל. אבל אם מישהי בוחרת להתייעץ בי בנושא, אני אומר לה, מי לפי מיטב דעתי, המצומצמת, יודע הרבה על מדיקל.

האם יש בזה משהו משפיל ? בעיני לא. האם עברתי הסמכה בכלל ? לגמרי לא. אלא אם את כן סופרת, את נסיוני המצומצם פה ושם, בעולם הקסום הזה, שלשמו התכנסנו פה כולם.
כך שבתפיסתי בכלל, יש שם גובה עיניים, יש שם יוזמת המתייעצת לכל אורך הדרך. אני לא מאמין בלדחוף עזרה בכלל, בטח שלמישהי שלא מעוניינת בכך. הכח כל הזמן אצל המתייעצת, בתפיסתי.

ולגבי מקרים מאד אקסטרימיים, של סאביות שנועצו בי בדרכן לאבדון. וואללה גם זה קרה. כל שיכולתי לומר הוא שלדעתי זה מסוכן, בלשון המעטה, מה שאת הולכת לעשות. ולשבת ולהחריש לי אל מול מקלדת שוממה, בתחושה קשה, של חוסר ישע. אבל זה שלי בכלל, ואסור לי בכלל, לומר לה מעבר לכך כלום.
אגלה לך סוד כמוס נוסף. בתנאי שלא תגלי לאף נפש חיה לעולם, היו שנועצו בי, שקפצו ראש, לבריכות בלי מים, ואפילו נפגעו בהם. אלה החיים. אני לא יכול לקחת אחריות על סאבית. הייתי שם, במקרים שנפגעו, אחרי שחזרו משם, זבות דם, וקיבלו ממני חיבוק. זה כל מה שאני יכול לעשות. דווקא מפני האופן העדין, בו לדעתי נכון לתת עצות. שהרי אני לא מורה בכלל, ומי בכלל מתיימר להיות בר סמכה.

לגבי לצפות בסשנים שלי. אני לא יכול בכלל להציע לך הצעה מפתה שכזו. אבל גם אם היה מתמזל מזלי, ויכולתי, לא הייתי מציע לך בכלל. כל זה כמובן בתנאי, שבכלל היית בוחרת להתייעץ בי בכלל. למה בעצם ? כי זה נשמע לי משהו שאת בכלל צריכה לבקש, ולא אני להציע. מאותו מקום שאת היחידה שמניעה יחסים שכאלה.

שיהיה לך יום טוב, ימים קסומים, וחוויות מרגשות עד כלות, עם אותו דום שלך. מאחל לך, שנסיונך איתו, יהפוך לקלס, את כל סיפורי האימה הללו, שלא יהיו מנת חלקך כלל.
babydoll
babydoll • 15 בספט׳ 2006
השליטה כתב/ה:
אם המילה היא שמשפילה אין לי שום בעייה להחליף אותה במילה "ליווי", ליווי בצעדים הראשונים בקהילה. אני שמחה שמצאת את דרכך ושאת אינך מרגישה צורך להיעזר (למרות שקשה לי להבין למה את צריכה להמציא ניק חדש כדי שאדונך לא ידע שאת כותבת פה...), אבל יש לא מעט נשים ואפילו גברים שנפגעו במהלך צעדיהם הראשונים ושהפגיעה הייתה נמנעת אם הם היו מקבלים ליווי כזה.

כתבת: היו גם שולטות שהציעו לי חונכות ולראות סשן עם עבד או שפחה ורצו להפגש לשיחה.

אני מקווה שברור לך שממש לא לזה אנחנו מכוונים פה.

חונכות היא מילה שמקורה בהכשרה מקצועית והיא מביעה גם הבדלי מעמדות בין החונך והחניכה.
חונכות היא גם מילה שקשורה בהכשרה מעשית.
על הגל הזה של רצון טוב שלך ושל מייפל רוכבים כבר הרבה מאוד שולטים ושולטות שמציעים חונכות מעשית לכינויים החדשים שנרשמים לכלוב.
אני בטוחה שיש לכן רצון טוב אבל אם תציעו חונכות יחד עם ההצעה שלך יופיעו עוד הרבה הצעות של שולטים ושולטות שיציעו חונכות מעשית של השתתפות בסשנים כמו שיש היום.
כבר החונכות תפסה תאוצה גדולה ויש הרבה מאוד הצעות.
מי יודע מי מהשולטים הוא חונך מדופלם ומי לא?
חונכות הוא דבר מסוכן כי הרעיון הרגיל שלו הוא הכשרה מעשית.
אחר כך תשאלו מאיפה לסאבית עלה רעיון של חונכות ולמה הסאבית הלכה עם חונך לראות סשן בדירה ועברה סשן מהסרטים.

אני יודעת שבכלוב יש הבדלי מעמדות אבל גם בליווי יש אמירה כאילו מישהי תלותית וצריכה יעוץ מתמשך.
צריך להיות אוזן קשבת גם לפעם אחת ולבעיה אחת ולא בשיטת ליווי או לא כלום.
אם היא תבחר להמשיך כי היועץ או היועצת היו נחמדים היא תמשיך בעצמה.
אני חושבת שהמקום היחידי שבו סאבית נמצאת במעמד של אי שיוויון הוא עם השולט שהיא בחרה.
יעוץ או עזרה הוא מונח יותר טוב.

השולט שלי לא רוצה שאהיה בקשר עם הקהילה ואני הסכמתי לא לדעת מי הסאבית הקודמת שלו.
הוא ביקש לשמור על צנעת חייה כי אמר שהיא בקשה.
כיבדתי את הבקשה.
אני יודעת שכתבתן שיש סיכון אבל אם תהיה אזהרה אני מקווה להרגיש.
אני רוצה להיות בקשר עם הקהילה.
אני מקווה לשכנע אותו אבל זאת חייבת להיות ההחלטה שלו.
בינתיים אני קוראת באינטרנט.
babydoll

Re: בייבידול

babydoll • 15 בספט׳ 2006
צ'יטה כתב/ה:
אספר לך משהו מצ(ח)יק. אני, וממש לגמרי לא רק, משמשים כבר כחונכים, או כל מילה אחרת שתמצאי לתאר באופן שיסבר את אוזנייך.
מה שאני עושה, ורק עליו יכול להעיד, הוא פשוט אוזן קשבת, לפניות בגובה העיניים בכלל, שבהם, אותה אחת יוזמת כמעט לגמרי בכלל.
כשמישהי כזו פונה אלי, היא בוחרת לשאול מה שעולה על דעתה. היא עלולה לשאול אותי, איפה קונים חסה בכלל, ואפילו לא עלינו, אני לגמרי עלול לא לדעת. אני יכול להמליץ לה, על מישהו, שלמיטב ידיעתי, יודע איפה אכן קונים חסה. היא יכולה לקבל את עצתי, או לזרוק אותה לפח. הכל ממש לגמרי בסדר בעיני.
הכבוד הגדול שנפל בחלקי, שבחרה בי כנשוא לשאול על חסה, או אפילו לא עלינו, על מה "דעתי האישית" על מדיקל. אני כבר יכול לשתף אותך, שזה עושה לי צמרמורת בכלל. אבל אם מישהי בוחרת להתייעץ בי בנושא, אני אומר לה, מי לפי מיטב דעתי, המצומצמת, יודע הרבה על מדיקל.

האם יש בזה משהו משפיל ? בעיני לא. האם עברתי הסמכה בכלל ? לגמרי לא. אלא אם את כן סופרת, את נסיוני המצומצם פה ושם, בעולם הקסום הזה, שלשמו התכנסנו פה כולם.
כך שבתפיסתי בכלל, יש שם גובה עיניים, יש שם יוזמת המתייעצת לכל אורך הדרך. אני לא מאמין בלדחוף עזרה בכלל, בטח שלמישהי שלא מעוניינת בכך. הכח כל הזמן אצל המתייעצת, בתפיסתי.

ולגבי מקרים מאד אקסטרימיים, של סאביות שנועצו בי בדרכן לאבדון. וואללה גם זה קרה. כל שיכולתי לומר הוא שלדעתי זה מסוכן, בלשון המעטה, מה שאת הולכת לעשות. ולשבת ולהחריש לי אל מול מקלדת שוממה, בתחושה קשה, של חוסר ישע. אבל זה שלי בכלל, ואסור לי בכלל, לומר לה מעבר לכך כלום.
אגלה לך סוד כמוס נוסף. בתנאי שלא תגלי לאף נפש חיה לעולם, היו שנועצו בי, שקפצו ראש, לבריכות בלי מים, ואפילו נפגעו בהם. אלה החיים. אני לא יכול לקחת אחריות על סאבית. הייתי שם, במקרים שנפגעו, אחרי שחזרו משם, זבות דם, וקיבלו ממני חיבוק. זה כל מה שאני יכול לעשות. דווקא מפני האופן העדין, בו לדעתי נכון לתת עצות. שהרי אני לא מורה בכלל, ומי בכלל מתיימר להיות בר סמכה.

לגבי לצפות בסשנים שלי. אני לא יכול בכלל להציע לך הצעה מפתה שכזו. אבל גם אם היה מתמזל מזלי, ויכולתי, לא הייתי מציע לך בכלל. כל זה כמובן בתנאי, שבכלל היית בוחרת להתייעץ בי בכלל. למה בעצם ? כי זה נשמע לי משהו שאת בכלל צריכה לבקש, ולא אני להציע. מאותו מקום שאת היחידה שמניעה יחסים שכאלה.

שיהיה לך יום טוב, ימים קסומים, וחוויות מרגשות עד כלות, עם אותו דום שלך. מאחל לך, שנסיונך איתו, יהפוך לקלס, את כל סיפורי האימה הללו, שלא יהיו מנת חלקך כלל.

צ'יטה תודה. אני מאחלת לך ימים קסומים, וחוויות מרגשות עד כלות עם אותה סאבית שתמצא.
אני יודעת שהסאבית שלך לא תעבור סיפורי אימה כי אתה נשמע בחור טוב כזה עם הרבה רצון טוב.
גורגורון טוב כזה.

בגובה העיניים יותר טוב. חונך היא מילה רעה וחונכות היא מילה רעה.
אני חושבת שאם תכתוב את השם שלך ברשימת החברים או היועצים תקבל פניות מסאביות שרוצות להכיר אותך כחברות או לדבר איתך.
אני לא יודעת מה הבדסמ המוסכם. קראתי בבלוג שלך מה אתה מתאר על הבדסמ שלך.
אתה מנסה ומשנה וכל אחד מוצא את הבדסמ שלו.

אם השולט שלי יחליט שהוא מוכן להכיר אנשים מהקהילה הייתי רוצה להכיר אותך, את אור השליטה ואת מייפל אבל בגובה העיניים.
רשימת החברים והחברות או היועצים והיועצות שמיועדת לכולם, סאביות וסאבים שולטים ושולטות מראה שהכל בגובה העיניים, אין בדסמ אחד ואין מומחים.
יש חברים שמוכנים להיות אוזן קשבת, ליעץ, לשמוע ולדבר.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
בייבי דול, אני יכולה להבטיח לך שאם יום אחד זה יהיה רק בגובה העיניים.
אני לא מסכימה עם הרבה דברים שאמרת, ומסכימה עם חלק אחר מדברייך, אבל האמת היא שאני כבר די עייפה מהדיאלוג הזה פה.
פתחתי רשימת מתנדבים למפגש הראשוני. אני מתארת לעצמי שימים יגידו מה יהיה עם היוזמה.
לילה טוב לכולם.
aka BODYGUARD

באמת שלא יכולתי להתאפק...

aka BODYGUARD • 15 בספט׳ 2006
וחי נפשי החוטאת שזו תגובתי האחרונה כאן
ובטח שבנושא הזה...

בעמוד 14 או 15 עדיין משתמשים במילה
הכשרה/חונכות...
ובאותה נשימה נאמר שזו מילה לא "הכי טובה"...

מכל הסיפור הזה צר לי רק על דבר אחד באמת,
מדובר על נשלטת של דום, שפתחה ניק נוסף,
מבלי שהוא יודע או יידע, ורצה עם הכביסה שלה
ושלו כאן לאור נרות הכלוב...
בניגוד לדעתו ובניגוד לידיעתו..

ולך השליטה..
אם נשלטת שלי תרוץ לספר לחברה שלה/
"חונכת" מלווה או WTF שיקראו לזה,
על המערכת שלה איתי כדום-
היא תמצא עצמה מהר מאד עצמה רחוק
ממני עם ההודעה האחרונה:
"את בחופשה".
ומדוע?
כי כביסה מכבסים בבית, לא ברחוב.
אם לא טוב לה היא יכולה ללכת,
בנועם ובחן, ללא מלחמות אגו ושאר
מבישין...
וכן...
זו המנטרה של הדום המסוכן,
הצרחן,ההיסטרי.
מי שחושבת שהבדס"מ מורכב מאלמנטים
הבנויים על יסודות גן חובה-
טוב לה שתשב ותמציא ניק, ותוציא החוצה
את המערכת שלה. כישלון באמון..
אם העלמה היתה פונה בשקט לדמות שנראית לה אמינה
לפחות לא היתה "נאלצת" לפעול מאחורי גבו של אדונה.
אז אם הגוף האמור ממליץ לנשלטות לפעול כך
אני אקח את ברכתי לנושא...
לא מגיעה לכם ברכת הצלחה.
זה מביש.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת ספט' 16, 2006 12:49 am, סך-הכל נערך פעם אחת
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 15 בספט׳ 2006
בראש ובראשונה ולפני שאתייחס לדבר שהפריע לי מאוד כחברה לשעבר בפורום סגור,
אני מאחלת המון הצלחה, אם יהיה מקרה אחד פחות של התעללות בזכות המיזם הזה, אני יותר מאשמח.

אני בהחלט יכולה להבין את ההסתייגות או החשד שיש לכמה דומים מפני השמצתם בפורום סגור בו הם לא יכולים להגיב. נכון שהשמצה יכולה להעשות גם בפגישה בבית קפה בו נפגשות 3-4 סאביות אבל זה לא דומה לרמת החשיפה השלילית שתעשה בפורום. מבחינתי השמצה היא לכתוב פרטים שליליים על מראה הדום, ריחו, משקלו, פרטים אישיים ועוד כל מיני פרטים שאינם רלוונטים כלל וכלל לביטחונה של סאבית והנובעים מחוסר אהדה של סאבית כלפי דום מסויים.
דברים כאלה בטח לא היו נכתבים בפורום פתוח וחבל שהעובדה שאותו פורום המוגדר כסגור נוצלה בצורה שכזו.

אני סבורה שחובה על מנהלות פורום סגור לעשות כל שביכולתן שזה לא יקרה.
יש לזה ריח רע מאוד.

ושוב, בהצלחה.
מיינד

שלוחה של עלמה ולמה הפקולטה לסאביות מתחילות

מיינד • 15 בספט׳ 2006
אולי כדאי שיפתחו פה
פקולטה להסמכת סאבית
פקולטה להסמכת שפחה
תואר שני ועבודה מעשית בנושא הנקבע על ידי המאסטר
תואר שלישי בעבודה מעשית שלא היתה כמוהה עד היום אחרת לא תקבל דוקטורט

עכשיו נשאר לבחור רק את המאסטרים
Tamashi Nawa​(שולט)

והנה דעתי- נא לקרוא בנחת.

Tamashi Nawa​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
לקח לי הרבה זמן עד אשר בחרתי לכתוב כאן אולם הגעתי למסקנה כי זה מתבקש ונחוץ.
אני מבקש להבהיר כי כל אשר כתבתי כאן הוא בחזקת ביקורת בונה מתור ראיית החשיבות של הנושא ולא במטרה לקטול יוזמה זאת שהועלתה כאן. אמרתי את דעתי הכנה בלי שום חשבון אישי או התייחסות לאנשים ספציפיים אלא רק לנושאים הנידונים.

ראשית, אני חושב שמניעת פגיעה היא מטרה מאוד חשובה, ואוזן קשבת לשאלות ופחדים של סאביות ואנשים בכלל זוהי מטרה חשובה. אני פשוט חושב שהדרך שהוצגה כאן אינה הדרך הנכונה ביותר, ואעלה כמה סוגיות ותהיות שחשבתי עליהן.
א. מי יחליט מיהן ה"יועצות"? האם יהיו זה אלו אשר מינו את עצמן כיוזמות בלי לשאול אף אחד אם לדעתם הם מתאימות לשמש בתפקיד הנ"ל?
ב. מי יחליט מי ומדוע יכנס לרשימת האנשים (דומים או דומיות) מסוכנים? האם מספיקה תלונה אחת עלומה ממישהי בילתי נודעת כדי להכריז על אדם כמסוכן או שיתבצע בירור מול האדם אם בכלל יש דברים בגו? במידה ולא יתבצע בירור הרי זה במה מאוד נוחה לחיסול חשבונות. במידה וכן יתבצע בירור, מי יהיה ה"חוקר" אשר יברר את הגרסאות? ואולי שני הצדדים מסוכנים?
ג. האם תהיה גם רשימת סאביות/סאבים מסוכנים? הרי אם מדובר על פגיעה כאי שמירה על הכללים, הרי סאבים בסכנה מדומיות לא פחות מאשר סאביות מדומים. ואם מדובר בסכנה מתקיפה מינית, הרי סאבים יכולים להוות סכנה לדומיות. האם זה אומר שיהיו רשימות של דומים/דומיות, סאבים/סאביות מסוכנים?
ד. מה בדבר הכרזה על סאביות מסוכנות? סאביות אשר משמיצות דומים או דומיות שהיו להן כנקמה על פרידה או פגיעה נפשית מאכזבה ממערכת היחסים שלא הצליחה. האם גם הן יכנסו לרשימת ה'מסוכנים'?
ה. מה קורה אם 'גופי השלטון' בוחרים יועצת אשר לדעת רבים או אפילו בודדים אינה מתאימה לתפקיד ועשתה לדעתם דברים אשר אינם הולמים תפקיד מייעץ לאחרים? האם למשמע כל תלונה היועצים יוותרו על תפקידם? ואם לא, אז מי ישפוט ויחליט מהו מעמדם ומה ראוי?
ו. האם לקחתם בחשבון שהרכבת רשימה כזאת וקיומו של פורום סגור הוא הזמנה זועקת וברורה לחיסול חשבונות מצד אחד, ולתביעות של הוצאת דיבה מהצד השני? חיסולי חשבונות כבר היו הרבה פעמים גם בפורומים הפתוחים, ותביעות עדיין לא היו אבל זה רק עניין של זמן לדעתי.....
לאור כל האמור לעיל, ואני מאמין שאלו נקודות רלוונטיות ביותר, אני חושב שהצעדים הנכונים לנקוט בהם הם הרבה יותר מתונים.
א. אני אישית מאמין כי פורומים סגורים אינם בסיס טוב להעברת מידע ואתרים אחרים אשר בהם קיימים פורומים סגורים הוכיחו כי ברוב המקרים רב הנזק על התועלת בקיומם והם הופכים במהרה למגרש המשחקים הפרטי של האחראיים עליהם. ואין מה לעשות – "כח הוא גורם משחית" ואין אף אדם אשר מחוסן מכך.
ב. הבעיה הנוספת של פורום סגור היא שזה פוגם בעיקרון של קשר אשר מבוסס על אמון בין שולטים ונשלטים. אין לי בעיה ומובן שיש דברים אשר הנשלטת שלי לא מספרת לי, אולם כאשר ישנם מקומות מסוימים ושיחות מסוימות אשר בהם היא מעורבת ובאופן עקרוני היא "מסתירה ממני דברים" או שאפילו אם יש מידע שהיא ראתה ולדעתה ראוי שאני אדע עליו אולם היא מנועה מלספר לי עליו – לדעתי זה עלול להביא קשרים רבים למקומות לא טובים ולא בריאים.
ג. אני מאוד נגד רשימות שחורות, רשימות חיסול, ורשימות מכל סוג אחר. אם וכאשר מתבצע דבר מה לא מוסרי או לא חוקי, יש דרכים אחרות לרבות דרכים חוקיות להתמודד עם זה, ואני מאוד בעד טיפולים כאלו בלי לחשוב פעמיים.
ד. הייתי מאוד תומך ברשימה של יועצים אשר ישמשו כאוזן קשבת או כמקום לשאול שאלות אישיות הן לדומים ודומיות בראשית דרכם והן לסאבים וסאביות. מניסיון שלי אני יודע שלא פעם פנו אלי ואל רבים אחרים הן דומים ודומיות על מנת לבקש הדרכה איך מה וכיצד להתחיל ומה בטוח וראוי, ובמקביל גם סאביות רבות אשר התייעצו בי ובאחרים על מה נכון, בטוח וראוי, וכיצד עליהן להתנהג ולנהוג במקומות שונים ומצבים כאלו ואחרים. מכאן אני מסיק כי הרצון של האנשים השונים הוא לקבל מגוון דעות מכל קצוות הקשר הבידי אס אמית, ולכן אני דווקא כן חושב שיש מקום ליועצים מכל הסוגים – שולטים, שולטות, נשלטים ונשלטות, וסוויטצ'ים. אין צד אחד שיותר חשוב וראוי מאחרים.
ה. הבעיה היחידה והעיקרית עם הסעיף הקודם שכתבתי היא – מי יכלל ברשימה שכזאת? לא ניראה לי שניתן יהיה להגיע לרשימה מוסכמת של יותר משלושה אנשים אשר לא יעוררו התנגדות נמרצת מצד אנשים שונים בקהילה או שבעברם אין שערוריות והתנהגות אשר מעמידים את השתתפותם בגוף שכזה באור מאוד בעייתי.
ו. מה שאני בהחלט מאוד תומך בו הוא רעיון שהועלה כאן בשרשור – הודעת פתיחה אשר תישלח לכל נרשם חדש ובו הסבר קצר על מהות הBDSM, מבט כללי על הכללים וכללי הביטחון הנהוגים, תוך הדגשה כי אלו הם רק הלצות וייעוץ ולא חוקים, והזמנה פתוחה לסור לפורום אלפוני על מנת ללמוד ולקרוא עוד לפני שמתחילים בפעילות מעשית. לדעתי כל פעילות מעבר לזאת עלולה להית בעייתית ביותר ולגרום יותר נזק מאשר תועלת - בהתאם לסעיפים ולבעיות שהעלתי כאן.

בהתחשב בכל הדברים הנ"ל אשמח לקחת חלק, לייעץ ולסייע בכל הפעילויות אשר בסופו של דבר יסייעו לשפר את תחושתם וביטחונם של אנשים וזאת מבלי לגרום לפגיעה באחרים או להביא לסכסוך ופילוג.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 15 בספט׳ 2006
ציטוט: ה. הבעיה היחידה והעיקרית עם הסעיף הקודם שכתבתי היא – מי יכלל ברשימה שכזאת? לא ניראה לי שניתן יהיה להגיע לרשימה מוסכמת של יותר משלושה אנשים אשר לא יעוררו התנגדות נמרצת מצד אנשים שונים בקהילה או שבעברם אין שערוריות והתנהגות אשר מעמידים את השתתפותם בגוף שכזה באור מאוד בעייתי.

נכון מאד. ולכן, אם רוצים ליצור בכל זאת רשימה כזו, צריך לעשות שני דברים:
1. לא להגביל אותה, כי לא ברור למי יש הסמכות להגביל. אף רשימה שלא תעוצב על ידי לא תהיה נקיה מאנשים שאני סבור שאין להם מקום בה, וכמוני כל חבר אחר בקהילה. האלטרנטיבות הן או ליצור רשימה של אנשים שראויים בעיני קבוצה מאד מצומצמת של מארגנים ובעיניהם בלבד, או ליצור רשימה שפתוחה לכולם, שבה אף אחד לא מקבל את מבוקשו והיא לא של אף אחד - אבל של כולם. היא לא מותאמת לטעמו האישי של איש וככזו משקפת את הכלל.
2. מכיוון שרשימה שאינה מוגבלת בידי גוף שמייצג רק את עצמו דינה בהכרח לכלול אנשים שכל חבר בכלוב יחשוב שאינם ראויים (ובעצם, גם רשימה שכן מסוננת לפי טעמם של אנשים ספציפיים), צריך להבהיר בצורה ברורה מאד שהרשומים בה אינם "חונכים", "מלווים", "יועצים" או כל תואר אחר שנותן להם הילה כלשהי בעיני אדם חדש. הם פשוט בני אדם עם נסיון שמוכנים לתרום מנסיונם וזמנם. לא יותר. מבחינה זו, חברי הרשימה לא שונים ממני או ממך עכשיו, כשפונה אלינו סאבית בשאלה. כשאין הילה כזו, החדש שפונה בשאלה לא יתייחס ליועץ שלו כגורו והסיכוי לניצול קטן בהרבה.

עוד רעיון: אני זוכר שבשרשור הסיוע לנפגעי הצפון בעת המלחמה האחרונה, רוב ההודעות הנאלחות של חלאות שביקשו לנצל את המצב והציעו "מקלט" לדומיות או סאביות בלבד היו של אנשים אלמונים יחסית, שאת שמם מעולם לא ראיתי בפורומים או בבלוגים. אני חושב שאפשר להגביל את הרשימה לאנשים מוכרים, וכך לצמצם את האופורטוניזם שרשימה כזו מעוררת. כמובן, כל אחד מוכר בעיני מי שמכיר אותו וצריך לקבוע קריטריון למוכרות, רצוי קריטריון אובייקטיבי. הקריטריון שעולה אוטומטית במוחי הוא מספר הודעות בפורום, אבל הוא לאו דווקא מאד טוב כי יש אנשים טובים ומוכרים שלא כותבים בפורומים. צריך לחשוב עוד בנושא.

ציטוט:
ו. מה שאני בהחלט מאוד תומך בו הוא רעיון שהועלה כאן בשרשור – הודעת פתיחה אשר תישלח לכל נרשם חדש ובו הסבר קצר על מהות הBDSM, מבט כללי על הכללים וכללי הביטחון הנהוגים, תוך הדגשה כי אלו הם רק הלצות וייעוץ ולא חוקים, והזמנה פתוחה לסור לפורום אלפוני על מנת ללמוד ולקרוא עוד לפני שמתחילים בפעילות מעשית. לדעתי כל פעילות מעבר לזאת עלולה להית בעייתית ביותר ולגרום יותר נזק מאשר תועלת - בהתאם לסעיפים ולבעיות שהעלתי כאן.

אהבתי את טעות ההקלדה ואני מסכים עמה icon_smile.gif
אני חושב שיהיה קשה מאד למצוא נוסח שיהיה קונצנזוס לגבי ה"כללים" שיש בבדסמ. אם שולחים הודעה כזו, היא חייבת להיות כללית ודי "פרווה", כזו שבאמת מדברת רק על הבסיס שבבסיס ומזמינה את האדם לחפש מידע נוסף בעצמו.
babydoll
לפני 18 שנים • 16 בספט׳ 2006

מה שהשולט לא יודע לא יכול להזיק.

babydoll • 16 בספט׳ 2006
BODYGUARD כתב/ה:

מכל הסיפור הזה צר לי רק על דבר אחד באמת,
מדובר על נשלטת של דום, שפתחה ניק נוסף,
מבלי שהוא יודע או יידע, ורצה עם הכביסה שלה
ושלו כאן לאור נרות הכלוב...
בניגוד לדעתו ובניגוד לידיעתו..

לא כיבסתי כביסה מלוכלכת כי לא יודעים מי הוא ומי אני.
כאשר ידעו מי אנחנו לא ידעו מי הסאבית הקודמת שלו.
יש סיבות לא לגלות ולא לדבר עם הסאבית הקודמת.
אני לא יודעת מי הסאבית הקודמת.
אני לא חושבת שגיליתי משהו מרעיש או חשוב.

זאלופון, אם אתם רוצים לבחור לפי מספר הודעות צריך להוסיף גם זמן בכלוב כדי לא לקבל ניקים חדשים. כדי להגיע למכסת ההודעות מועמד מוכר יכול לכתוב כמה הודעות ויתרשמו ממנו.
ההודעות מראות את הדעות של מי שכותב.

איפה יש פורומי סאביות סגורים ומי מנהל אותם?
לא בעיה לפתוח פורום סגור לכל נושא אם מייפל ואור מחפשות אתר.
לי בעצמי היה פורום סגור באתר ההוא אבל בנושא אחר שלא קשור לבדסמ.
היו בפורום הסגור שלי הרבה חברים ולא היו בעיות.
.