לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

ויטו אנדוליני
לפני 16 שנים • 10 בנוב׳ 2007
ויטו אנדוליני • 10 בנוב׳ 2007
כנראה זה השיר שהיה מקריא מאיר אריאל ז"ל לשופטים:

בשביל לעשן

ביצוע: מאיר אריאל
מילים ולחן: מאיר אריאל

"בשביל מה אתה חי? שאל אותי הזקן
הדלקתי סיגריה ואמרתי: בשביל לעשן
אמרתי לו
אני מתעורר בשביל לעשן
שותה קפה בשביל לעשן
קורא עיתון בשביל לעשן
מחרבן בשביל לעשן
וכל מה שאותי מעניין,
וכל מה שאני מתכוון זה לעשן

אני מתקלח בשביל לעשן
אוכל משהו בשביל לעשן
יוצא לטייל בשביל לעשן
לאורך החוף בשביל לעשן
וכל מה שאותי מעניין,
וכל מה שאני מתכוון זה לעשן..."
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)

Re: תגובה לרחפנית.

נסיך הכתר כתב/ה:
רחפנית אולי באמת הגיע הזמן שתשני את הכינוי שלך.
או שאת באמת מרחפת או שאת מתכחשת וחיה במציאות שנוחה לך.
נחקק חוק נכון, ןצודק מאין כמוהו.
שום הסברים לאלו המזלזלים בחוק החדש לא ייתקבלו.
כמו שאמרתי מקודם גם לבעלי העסקים יש אינטרס שהחוק יישומם כהלכה.
צפויים קנסות כבדים לבעלי עסק שלא יישמו את החוק החדש.
כבר אמש ראיתי בחיפושי אחר פאב מסעדה - שלטים מאירי עיניים בכניסה בחוץ על איסור עישון
בתוך המקום- נכון זה קצת קשה לעכל את החוק החדש, במבט קדימה החוק ייתקבל וייושם.

האר את עיני בבקשה "נסיך הכתר" איך הכינוי שלי בדיוק מתקשר למה שאמרת?
(נסה להבין את האוקסימורון שבניק שלי לפני שתנסה לקשור אותו לחו"ד כזו
או אחרת).
ולענייננו,
איפה ראית בדיוק הכחשה או זילזול לגבי החוק בדבריי?
ומי אתה שתחליט ששום הסבר לא יתקבל? אתה הרשות המחוקקת?
אתה חבר המושבעים השופט והתליין?
NOT.
מה שאתה כן, זה בלתי סובלני בעליל לדיעות של אחרים כשהן נוגדות
את שלך.
אפ'חד לא בא פה לזלזל בחוק, מה שכן באים פה, זה להציג צד
של אלו שכן מעשנים ולנסות להציע פתרונות חילופיים,
ואפרופו חוקים, אני "בטוחה" שאתה מעולם לא עברת
על חוק כלשהו בין אם ביודעין או לא?
(למשל מהירות בכביש וכד').
אז מספיק לנופף "בשמירת החוקים" אתה לא מתדיין פה עם קהל
עברייני, אתה מתדיין עם אנשים שהם בדיוק כמוך,
רק שהם אוהבים לעשן-אז כמו שמכבדים את דיעותיך,
נסה להתעלות על עצמך ולכבד את דיעותיהם.
אגב, יש באפשרות בעלי העסקים להכריז על עיסקם כעל מותר לעישון
ולקבל היתר לכך, אז חוק הקנסות הכבדים שאתה כל כך נאחז בו, לגבי אותם
עסקים מותרים יוותר בלי שיניים.

כפי שאמרתי (ולא השכלת כנראה להבין) בתור אזרחית במדינה דמוקרטית,
אני רשאית לבחור לאן ללכת בין אם זה למקום שעלול להזיק לי לבריאות ביודעין
(ואשר מכריז על כך), כגון מועדון ו/או פאב למעשנים ובין אם לא.
אתם נאחזים בקטע של הנו לימיט ושל הדאנג'ין בתביעה ליישם את החוק,
ולמה? כי זה מקום "סו קולד" של קהילת הבדסמ-אך גם למקומות כאלו,
במידה ויסכימו להשקיע סכום חד פעמי, יש פיתרון לכפיפה אחת של מעשנים
ולא מעשנים.

אגב "נסיך", בכל השרשור הזה ניסו לשמור על רמה אישית מכובדת
(לעיתים זה צלח לעיתים זה לא), חבל שאצלך זה לא צלח ובחרת להגיב
לדברי בצורה שהגבת.
shila

.

shila • 10 בנוב׳ 2007
מאותגר כתב/ה:
כנראה זה השיר שהיה מקריא מאיר אריאל ז"ל לשופטים:

בשביל לעשן

ביצוע: מאיר אריאל
מילים ולחן: מאיר אריאל

"בשביל מה אתה חי? שאל אותי הזקן
הדלקתי סיגריה ואמרתי: בשביל לעשן
אמרתי לו
אני מתעורר בשביל לעשן
שותה קפה בשביל לעשן
קורא עיתון בשביל לעשן
מחרבן בשביל לעשן
וכל מה שאותי מעניין,
וכל מה שאני מתכוון זה לעשן

אני מתקלח בשביל לעשן
אוכל משהו בשביל לעשן
יוצא לטייל בשביל לעשן
לאורך החוף בשביל לעשן
וכל מה שאותי מעניין,
וכל מה שאני מתכוון זה לעשן..."

חופשי..
לא רואה את עצמי בפאב השכונתי בלי סיגריה..שנפסיק לבלות?
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 10 בנוב׳ 2007
ציטוט: לא רואה את עצמי בפאב השכונתי בלי סיגריה..שנפסיק לבלות?

לא בהכרח. להפסיק לעשן, לפחות בתוך הפאב העצמו, זה כל מה שמבקשים ממך. זה באמת לא כזה רציני. יוצאים החוצה, מסדרים את הקריז, וחוזרים פנימה. מי שהעישון כל-כך חשוב לו, זה כבר מזמן לא בגלל שהוא נהנה לעשן... אז מה זה משנה מתי או איפה אתם עושים את זה? אני גם צריך להשתין, נניח. ייראה טיפה מוזר אם אעשה את זה על פרצופם של אנשים אחרים בזמן בילוי, לא? אז אני הולך שתי דקות לשירותים, וחוזר. לא הורס שום בילוי.

ואולי, בחייאת, זה גם יעזור להפחתת אחוז המעשנים באופן כללי.
kinkycat

אוויר......

kinkycat • 10 בנוב׳ 2007
עד שלא נחנקתי מסירחון של סיגריה, לא ידעתי מה נפלא הוא ריחו של האוויר...
XXXXXXX​(לא בעסק){כונפה מהכל}
לפני 16 שנים • 11 בנוב׳ 2007

Re: חבורה של בכיינים יפי נפש שמבטלים את זכותי לחיות כאוות נפ

מקבי כתב/ה:
bael כתב/ה:
אני רוצה לעשן היכן שבא לי!!! ואם פאקינג לא מוצא בעינייכם. תזדיינו החוצה מהבר ולא אני......ולך ים היקרה את מזמנת לקרוא את השורה האחרונה בפוסט שלי.

Yeah baby! סוף-סוף, מישהו שכן בקשר לחוסר-המוסריות, הבהמיות והאלימות שבו! כל הכבוד. באמת שאין בעיה. ברגע שאתה אומר שלא אכפת לך מזה שאני סובל מהעישון שלך, אני מקבל את זה בהבנה, ומבטל גם את האכפתיות שלי כלפי הנזק שעשוי להיגרם לך כתוצאה מהפעולות שלי ושל אחרים כנגדך (וזה לא איום, אלא רק תרחיש אפשרי). בוא נגיד ככה - אם עצמות שבורות לא כואבות מספיק, אז קופות חיסכון שבורות תיכאבנה יותר. icon_razz.gif icon_biggrin.gif

כמו שאמרתי - עכשיו כשהחוק לצידנו, לא נסבול יותר בשקט.

אני אמשיך לעשן לי להנאתי, מבלי להתחשב בך.....לא מתאים לך תשאר בבית. החוק הזה שווה לתחת....עכשיוי יש מעט רעש תיקשורתי. בעוד כמה חודשים...אתה תחזור לנשום את העשן שלי icon_twisted.gif
never
never • 11 בנוב׳ 2007
מקבי כתב/ה:

לא בהכרח. להפסיק לעשן, לפחות בתוך הפאב העצמו, זה כל מה שמבקשים ממך. זה באמת לא כזה רציני. יוצאים החוצה, מסדרים את הקריז, וחוזרים פנימה. מי שהעישון כל-כך חשוב לו, זה כבר מזמן לא בגלל שהוא נהנה לעשן... אז מה זה משנה מתי או איפה אתם עושים את זה? אני גם צריך להשתין, נניח. ייראה טיפה מוזר אם אעשה את זה על פרצופם של אנשים אחרים בזמן בילוי, לא? אז אני הולך שתי דקות לשירותים, וחוזר. לא הורס שום בילוי.

מקבי. אני אנסה להסביר לך את הקושי של המעשנים עם החוק הזה כפי שהוא ובהתאם למצב הדברים היום.
דבר ראשון, הצורך בסיגרייה לא דומה לצורך להשתין. כדי להבין את זה נסה להקביל את מה שאומר לך לדברים *שאתה אוהב וזקוק להם* (ואם אין לך כאלו, אז זכית.)
לרוב, הבאסה בלצאת לעשן הם אחת או יותר מהאפשרויות הבאות:
1. חלק מההנאה של הסיגרייה היא לעשן אותה תוך כדי הבילוי
2. חוסר הנוחות בלהשאיר את בן הזוג שלך במסעדה כשאתה צריך לצאת החוצה (ולא נעים לצאת ולהשאיר שולחן ריק לפני סגירת חשבון)
3. להכנס לאקווריום מסריח שיש בו איוורור שלא הייתי מספקת אפילו לאילו השוהים באויר הפתוח (ותאמין לי שאם השירותים היו מספיק דוחים - אתה היית מחפש עץ רענן או סתם קיר כדי להשתין).
4. למצוא את עצמך במרחק *כמה דקות* הליכה מהמקום בו היית במקור רק כדי למצוא תא מחניק לעשן בו (בעיקר בקניונים)
5. לצאת החוצה בלי קשר למזג האויר, להצמד לקירות כדי להגן על עצמך מפני הרוח והגשם או לחליפין למות מהשמש הלוהטת (ואתה יודע מצוין ששני אלו קיימים בארץ. ולא, אני לא דרמטית מידי, זה כך).

אגב, להזכירך, מעשנים מעשנים הרבה יותר משהם (או אתה) משתינים. אז צריך לחזור על הריטואל הזה המון פעמים.

את זה על עצמי בלבד אומר, למרות שאני משערת שכך זה את אצל הרוב המכריע של המעשנים:
קח בחשבון שככל שהתנאים בהם אני מעשנת פחות נוחים (אני אתעלם מעקיצות בנושא, מי שרוצה לבחור להיות אטום ולא להבין את רוח הדברים - מוזמן) כך תחושת סיפוק הצורך שלי מהסיגרייה קטנה.
הצורך לעשן הוא פיזי אך הוא גם נפשי. היעדר סיפוק הצורך הופך אותי אישית לחסרת סבלנות באופן מאוד לא ידידותי לסביבה - או לעצמי, פוגע בריכוז שלי וכו'.

וסתם לידיעתך, האמירה הזו שאולי כך יעשנו פחות היא מעצבנת. גמילה מסיגריות הוא לא דבר פשוט, גם התעלמות מהצורך המיידי לא באה בקלות. כך שלומר את זה מבלי להניד עפעף נורא מרגיז. מיותר לציין שזה נשמע כאילו "אתם הולכים לחנך אותנו", למרות שתכלס לא זו מטרתכם כלל, דברים כאלו ודומים להם יוצרים אנטגוניזם ברמה לא נמוכה כלל.

ועוד דבר, סביר להניח שמעשנים שאומרים שלא אכפת להם מכם אומרים זאת מכמה סיבות:
1. תחושת חוסר אונים - החוק כרגע מאוד בעדכם מבלי להתחשב בנו. המצב בחוץ עם יישום החוק לא יהיה ידידותי כלפינו - וזה בלשון המעטה.
2. חוסר האיכפתיות של חלק מכם יוצרת תגובה כזו.
3. תחושת התיעוב הנושקת לשינאה שעולה אצל חלק מכם מאוד מעוררת הדדיות שלילית כזו.

קחו בחשבון שאנחנו אולי מעשנים במועדונים ופאבים בלי חשבון אבל בכל יתר המקומות (שמהווים חלק משמעותי בהרבה מהחיים שלנו) אנחנו אלה שמתניידים בהתאם לאיזורי העישון.
גם אם יש כאלו שלא מתחשבים בזה גם במקומות אחרים - הם המיעוט, מרבית המעשנים לא עושים זאת. אז כן, הבילויים מהסוג הזה הם בין הבודדים שמאפשרים לנו להינות כמו שאנחנו רוצים. ותכלס', באופן אישי הייתי מעדיפה שהמצב יהיה הפוך ואוכל לעשן במסעדה ולא בפאב אבל כנראה שדוקא במקומות האלו אחוז המעשנים גבוה יותר/ שהצורך לעשן גבוה יותר ולכן כך זה נראה היום.
אבל כן.. מבינה את הפגיעה כשמעשנים דוקא במקומות כמו הדאנג'ן ודומיו כי באמת אין תחליף לסגנון בילוי כזה.
never
never • 11 בנוב׳ 2007
מקבי כתב/ה:

אה, ועוד דבר שמרגיז לא פחות..
גובה הקנסות שתקעו מוגזמים וחסרי כל פרופורצייה.
כשאתה מקבל דוח על חנייה בגובה 100 ש"ח אתה עוד אומר נו, טוב (ולא בגלל שבא לך לזרוק 100 ש"ח) אבל אם תחטוף דוח על 250 שקלים על אותה עבירה אתה תקלל אותם כל היום. וגובה הקנס על עישון גבוה בהרבה..

זה חסר פרופרוציה, מכעיס וניצול עמדת כח לרעה.
לא מענישים על משהו *שיכול לקרות* בגלל משהו שעשית אלא על הפגיעה הספציפית שאתה גורם (ועם כל הכבוד, סיגרייה אחת שאני מעשנת ליד מישהו - אפילו על מישהו, לא תגרום לנזק בשווי כזה או בשווי שיתקרב אליו בכלל (למעשה, הסיגרייה הבודדת שלי תפגע רק מעט באחרים).
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 11 בנוב׳ 2007
never כתב/ה:

אה, ועוד דבר שמרגיז לא פחות..
גובה הקנסות שתקעו מוגזמים וחסרי כל פרופורצייה.
כשאתה מקבל דוח על חנייה בגובה 100 ש"ח אתה עוד אומר נו, טוב (ולא בגלל שבא לך לזרוק 100 ש"ח) אבל אם תחטוף דוח על 250 שקלים על אותה עבירה אתה תקלל אותם כל היום. וגובה הקנס על עישון גבוה בהרבה..

זה חסר פרופרוציה, מכעיס וניצול עמדת כח לרעה.
לא מענישים על משהו *שיכול לקרות* בגלל משהו שעשית אלא על הפגיעה הספציפית שאתה גורם (ועם כל הכבוד, סיגרייה אחת שאני מעשנת ליד מישהו - אפילו על מישהו, לא תגרום לנזק בשווי כזה או בשווי שיתקרב אליו בכלל (למעשה, הסיגרייה הבודדת שלי תפגע רק מעט באחרים).

אני שוב בהלם מהדברים שאת כותבת...
"הסיגריה הבודדת" ועוד "סיגריה בודדת" שאת ורבים אחרים מעשנים, מזהמות את האוויר שכולנו נושמים וגורמות לסרטן ולמחלות אחרות שהורגות אנשים ואת טוענת שקנס של 1000 ש"ח הוא חסר פרופורציה?
מה שאת אומרת בעצם שחיי אדם והסבל שיגרם לו ממחלתו שווים פחות מאלף ש"ח.
את כנראה לא ראית מישהו קרוב אליך גוסס מסרטן.