צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

never
לפני 16 שנים • 11 בנוב׳ 2007
never • 11 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:
never כתב/ה:

אני שוב בהלם מהדברים שאת כותבת...
"הסיגריה הבודדת" ועוד "סיגריה בודדת" שאת ורבים אחרים מעשנים, מזהמות את האוויר שכולנו נושמים וגורמות לסרטן ולמחלות אחרות שהורגות אנשים ואת טוענת שקנס של 1000 ש"ח הוא חסר פרופורציה?
מה שאת אומרת בעצם שחיי אדם והסבל שיגרם לו ממחלתו שווים פחות מאלף ש"ח.
את כנראה לא ראית מישהו קרוב אליך גוסס מסרטן.

לא ים, זה לא מה שאמרתי.
אמרתי שהסיגרייה הבודדת שלי לא תגרום לאף אחד סרטן או מחלות וכך הדבר.
אוסף הסיגריות של כל אחד מהמעשנים עלול לגרום לכך.
כמו שאת לא חוטפת קנס על דבר אחר שאת עושה בגין כל יתר הפעמים שתעשי זאת או לחליפין יתר הפעמים שאחרים יעשו זאת לא הוגן שכך יהיה לגבי סיגריות.

אם תתני לי קצת יותר קרדיט, את תעצרי שניה כשתקראי משהו "שכתבתי" ונראה לך מופרך ואז תביני שאמרתי בעצם משהו אחר או שאולי לא הבהרתי עצמי כראוי. אולי גם תגלי לפעמים שאני באמת מדברת שטויות, אבל אני לא עושה את זה בתדירות שבה את מייחסת לי.

ואם לא הבנת עדיין, אני לא נגדך וכן אכפת לי ממך ומאחרים שלא מעשנים ולמעשה גם מאלו שלא אכפת להם שיעשנו לידם. כן, למרות שאני מעשנת ואפילו לא מעט. אז נסי לקרוא אותי מהמקום הזה.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 11 בנוב׳ 2007
כשקונסים מפעל מזהם לא קונסים אותו על כמות מי השופכין שהזרים לסביבה באותו יום, אלא על עצם העובדה שזיהם.
גם הקנס הוא לא על הסיגריה הספציפית שתעשני באותו רגע אלא על כך שהפרת את החוק ועישנת במקום אסור, וזה לא משנה אם עישנת סיגריה אחת או עשר עד שהפקח הגיע לרשום את הקנס.
ואת בעצמך הודית שאת לא מעשנת סיגריה אחת ביום אלא הרבה, הזיהום מצטבר ומרעיל את האוויר באותה מידה שכל עשן אחר מזהם.
הזיהום המצטבר של סך הסיגריות שלך ושל אחרים הוא שהורג אנשים (גם אותך אבל זכותך להתאבד, אני לא אתערב לך בזכות להרוג את עצמך), במיוחד כשהוא מתרכז במקומות סגורים.
ומצטערת, אני לא נותנת קרדיט למי שמתעקש שזכותו לזהם לי את הריאות ועוד מקטר שהקנס על כך גבוה.
שמפניה
שמפניה • 11 בנוב׳ 2007
לא לעניין לנשוף את הסיגריה לפנים של הלא מעשן וצריך לתת להם מקומות שלהם. החוק לא נותן למעשנים מקומות כי רוצים להכריח אותם לא לעשן. מעשנים רוצים מקומות עישון שלא יפריעו לאחרים.

הזיהום בסביבה הפתוחה לא מגיע מסיגריות. כשקונסים מפעל מזהם בודקים כמה הוא זיהם ונותנים לו אפשרות לשפוך זיהום מטוהר לתוך הים. הזיהום המטוהר גם מזוהם. גם הפליטה לאויר עם המסננים מזהמת את האויר. הפליטות המסוננות מזהמות את הסביבה יותר מכל הסיגריות.
ים,
ההשפעה של ביקורים במחלקות האונקולוגיות בבתי חולים יכולה להיות זהירות מכל סיגריה וכל כוס אלכוהול ויכולה להיות הפוכה כשמישהו שמכירים הוא צעיר, מעולם לא עישן סיגריה אחת ולא שתה אלכוהול.
אחרי שהולכים לרופאים הם אומרים שהמרכיב המשפיע הוא גנטי והשני הוא לחץ.

רואים מעשנים שותי אלכוהול, שחיים בלי מחלה, ומי שלא שתה ולא עישן סיגריה אחת, גוסס מסרטן קשה.
לא רוצים להזיק ללא מעשנים ומתמרמרים על החוק הפטרוני. יותר קל להביא מעשן כבד שיצמצם את הסיגריות לסיגריה עם כוסות קפה או אלכוהול מאשר לגמול אותו.
אני הצלחתי שרוב הסיגריות של בעלי המעשן הכבד יהיו איתי כשאנחנו מעשנים ביחד.

החוק יביא לפתיחת מועדונים ומסיבות פרטיות עם היתר לעשן ויהיו פאבים ומועדונים בלי עישון.

בהריון תשמרי טוב. אין בילוי ששוה סיכון לילד.
שיהיה במזל.
never
never • 11 בנוב׳ 2007
ים_yam כתב/ה:
ומצטערת, אני לא נותנת קרדיט למי שמתעקש שזכותו לזהם לי את הריאות ועוד מקטר שהקנס על כך גבוה.

תראי, אני לא אגיב על יתר הדברים שאמרת כי את כל הזמן מנסה להוכיח למה את צודקת. ומטרתי היא לא להוכיח את צדקתך או צדקתי.
ניסיתי להבהיר מה הבעייתיות בחוק הזה ובכלל בנושא הזה וזאת על מנת לגרום לך ולאחרים להבין את הקושי כדי שאולי כך תיהיו רוויים בפחות שנאה וכעס. זה לא אומר שביקשתי שתלחמו עבורי או כל דבר אחר.

ובבקשה אל תשכתבי את דבריי, בעיקר כשאת עושה את זה בצורה שגויה לחלוטין.
לא טענתי
שזכותי לזהם לך את הריאות, למעשה אף ציינתי על גבי השרשור שאני חושבת שלא ראוי לעשות זאת.
מקבי​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 12 בנוב׳ 2007
מקבי​(מתחלף) • 12 בנוב׳ 2007
ציטוט: אני אמשיך לעשן לי להנאתי, מבלי להתחשב בך.....לא מתאים לך תשאר בבית. החוק הזה שווה לתחת....עכשיוי יש מעט רעש תיקשורתי. בעוד כמה חודשים...אתה תחזור לנשום את העשן שלי

למה נדמה לך שאם החוק לצידי, שאני אסבול בשקט? גם לפני החוק הייתי מבקש מאנשים במפגיע לכבות סיגריות, אז עכשיו בכלל... ולא ייכבו, זה ייגרר לצעדים פחות נעימים. לומר לבעל העסק שמישהו מסכן אותו בקנס של כמה עשרות אלפי שקלים אומר שמהר מאוד אותו מעשן ייזרק מהמקום, אם לא יכבה מהר את הסיגריה. אני אפילו לא אצטרך לנקוף אצבע - ואני מוכן לנקוף אפילו את כל האגרוף, כשזה מגיע לבריאות שלי ולהנאה שלי.

ציטוט: מקבי. אני אנסה להסביר לך את הקושי של המעשנים עם החוק הזה כפי שהוא ובהתאם למצב הדברים היום.

הקושי מוכר וברור לי לחלוטין. זה לא זר לי. אבל הדבר היחיד שאני יכול לומר לכל הנקודות שהבאת זה "באסה, תתמודדו.". אני לא חושב שזאת חובה או זכות לעשן - זה הרגל מגונה ותוקפני (כשהוא בפרהסיה) שאנשים מסגלים לעצמם מרצונם החופשי. מעניין לי ת'תחת שהם מכורים - שלא יהיו. שיפסיקו. או שלא, מצידי שימותו מהסיגריות שלהם, רק שלא יגררו אותי איתם. מסריח לי, מבחיל לי, ועכשיו כשיש חוק שמגבה אותי אז *ממש* אין סיבה שאסבול יותר. את מדברת איתי על הנאה? פאק יור הנאה. תיהני ממשהו שלא פוגע בי, או שתיהני כשאני לא בסביבה.

ציטוט: אגב, להזכירך, מעשנים מעשנים הרבה יותר משהם (או אתה) משתינים.

את תתפלאי כמה פעמים בשעה צריך להשתין אחרי מספיק בירה ושוטים. ועדיין, אני לא שולף את הג'ונסון ומשתין על אנשים בבאר.

ציטוט: קח בחשבון שככל שהתנאים בהם אני מעשנת פחות נוחים (אני אתעלם מעקיצות בנושא, מי שרוצה לבחור להיות אטום ולא להבין את רוח הדברים - מוזמן) כך תחושת סיפוק הצורך שלי מהסיגרייה קטנה.

תגידי, את בכלל רואה מה את כותבת?! מה לעזאזל אכפת לי מתחושת הסיפוק המזדיינת שלך?! תתחברי מצידי לאגזוז של טרנזיט מהשטחים.תיכף תבקשי ממני לאונן בפומבי כי המאהב שלך לא עושה אותך מספיק בבית. חלאס עם הקורבנות הזאת.

ציטוט: הצורך לעשן הוא פיזי אך הוא גם נפשי.

לכי לפסיכולוג.

ציטוט: גמילה מסיגריות הוא לא דבר פשוט

אין יותר פשוט מזה. פשוט להפסיק. זה קשה מאוד, אבל פשוט ביותר.

ציטוט: דברים כאלו ודומים להם יוצרים אנטגוניזם ברמה לא נמוכה כלל.

תאמיני לי (ואם קראת מה שכתבתי עד עכשיו, את בוודאי מאמינה) ששנים ארוכות של שאיפת עשן בלתי-רצונית מעוררות הרבה, הרבה יותר אנטגוניזם. אנטגוניזם זו מילה חלשה - זעם זו מילה יותר מתאימה.

ציטוט: החוק כרגע מאוד בעדכם מבלי להתחשב בנו.

החוק הזה הוא בעד *כולם*. להיות מעשן זו בחירה, לא גזרה.

ציטוט: גובה הקנסות שתקעו מוגזמים וחסרי כל פרופורצייה.

סוף-סוף קצת עונשים ראויים במדינה הזאת... ועדיין, כולה קנס כספי. מה דעתך על מאסר בגין תקיפה בנסיבות מחמירות (כשהסיגריה היא הכלי)? נשמע לי דבש.

ציטוט: גובה הקנסות שתקעו מוגזמים וחסרי כל פרופורצייה.

אז אולי את וחבריך המעשנים רוצים לעשות תורות? כל פעם, רק אחד יעשן, תעשו הפסקה של עשר דקות, ואז מישהו אחר יעשן. אחרת, הסיגריה האחת שלך ושל עוד מאה כמוך במקום סגור, זה סבל נוראי בשבילי. מה גם שאת לא מעשנת אחת, אלא חפיסה וחצי בערב, לעיתים... אז תודה רבה, אבל לא בא לי לעשן 700 סיגריות בערב אחד, ולהסריח כמו פסטרמה מעושנת אחרי זה.

בקיצור, בניגוד אלינו הלא-מעשנים, שלא הייתה לנו ברירה אלא לסבול עד היום, לכם יש בחירה - אתם יכולים להמשיך לעשן ואז לסבול כשאתם לא יכולים לעשות את זה במקומות ציבוריים, או להפסיק לעשן ולהפסיק לסבול. אני מקווה שלפחות רובכם יעשה את את הבחירה הנבונה.
Na'ama

אם יחליטו להגיע לדאנג'ן לדוגמא ולאכוף את החוק הזה

Na'ama • 12 בנוב׳ 2007
אז הסיגריות יהיו הבעיה האחרונה שלנו שם..... אני בטוחה שזה יבוא בתור הלם לרובכם אבל ישנו חוק האוסר על התערטלות בציבור, ועל זה מקבלים קנס הרבה יותר גדול ולילה במעצר.

ומכיוון שלא עצרתם בחוק הזה אז אני משערת שאתם לא מתכוונים לעצור גם בחוק האוסר עישון.

סירטון נעים.... icon_twisted.gif
XXXXXXX​(לא בעסק){כונפה מהכל}
[quote="מקבי"]
ציטוט: אני אמשיך לעשן לי להנאתי, מבלי להתחשב בך.....לא מתאים לך תשאר בבית. החוק הזה שווה לתחת....עכשיוי יש מעט רעש תיקשורתי. בעוד כמה חודשים...אתה תחזור לנשום את העשן שלי

למה נדמה לך שאם החוק לצידי, שאני אסבול בשקט? גם לפני החוק הייתי מבקש מאנשים במפגיע לכבות סיגריות, אז עכשיו בכלל... ולא ייכבו, זה ייגרר לצעדים פחות נעימים. לומר לבעל העסק שמישהו מסכן אותו בקנס של כמה עשרות אלפי שקלים אומר שמהר מאוד אותו מעשן ייזרק מהמקום, אם לא יכבה מהר את הסיגריה. אני אפילו לא אצטרך לנקוף אצבע - ואני מוכן לנקוף אפילו את כל האגרוף, כשזה מגיע לבריאות שלי ולהנאה שלי.

מקבי אשמח להפגש ולפגוש את האגרוף שלך....
never
never • 12 בנוב׳ 2007
מקבי

מה שהכי משעשע הוא שאתה מסתובב עם חתימה כזו:
כשאתה נלחם במפלצות, הישמר לבל תהפוך גם אתה לאחת... וכשאתה בוהה אל תוך התהום, זכור כי גם התהום מתבוננת לתוכך." - פרידריך ניטשה

להתייחס אליך מעבר זה לא בשבילי.
never

Re: אם יחליטו להגיע לדאנג'ן לדוגמא ולאכוף את החוק הזה

never • 12 בנוב׳ 2007
Na'ama כתב/ה:
אז הסיגריות יהיו הבעיה האחרונה שלנו שם..... אני בטוחה שזה יבוא בתור הלם לרובכם אבל ישנו חוק האוסר על התערטלות בציבור, ועל זה מקבלים קנס הרבה יותר גדול ולילה במעצר.

ומכיוון שלא עצרתם בחוק הזה אז אני משערת שאתם לא מתכוונים לעצור גם בחוק האוסר עישון.

סירטון נעים.... icon_twisted.gif

icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 12 בנוב׳ 2007
ציטוט: מקבי אשמח להפגש ולפגוש את האגרוף שלך....

אתה בקטע של פיסטינג? icon_razz.gif חבל, כי אני לא בקטע של גברים.

ציטוט: מקבי

מה שהכי משעשע הוא שאתה מסתובב עם חתימה כזו:

את לא מפלצת, נכון? את פשוט לא רואה את הדברים בצורה שבה יש לראות אותם. זה חבל, זה סתם גורם לך לסבל (נפשי ופיזי), אבל זו הבחירה שלך, כמו שכבר אמרתי. לא חילקתי את העולם למעשנים ולא-מעשנים - חילקתי אותו לאנשים שמוכנים לגרום לאחרים סבל בשביל ההנאה שלהם, וכאלה שלא. את תמיד יכולה להחליף מחנה.

ציטוט: להתייחס אליך מעבר זה לא בשבילי.

אין צורך. היה צורך שיועבר פה מסר, והוויכוח שלנו שימש אותי בתור במה לכך. לא מעבר.

אני באמת מסוגל להבין את הצורך בסיגריה, את הערגה, הכמיהה, ההתמכרות. מה שאני לא מסוגל להבין זה את היכולת לנטרל את המוסר ודרך-הארץ בשביל לספק את עצמך. על אותו משקל - אני לא מסוגל להבין השתמטות משירות לאומי, לא מסוגל להבין שוד, רצח, אונס וכו', פשעים שמטרתם סיפוק הפרט על חשבון האחר. מבחינתי, עישון בחברה הוא בדיוק כמו כל אלה, גם אם הנזק שלו נמוך יותר. זו פגיעה בחפים-מפשע לכל דבר ועניין. אני לא יכול לשתוק על זה כזה דבר.