שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ההופעה של פינק פלוייד (!!!)

Tame
לפני 19 שנים • 3 ביולי 2005
Tame • 3 ביולי 2005
טיצ'ר זה לא שיר ציני?
ובטי, אני מסכים איתך שהיתרון הגדול במופע הזה הוא התודעה הציבורית לעניין אפריקה...
אבל לא, אני לא חושב שלהביא דברים לתודעה הציבורית, עך אף שמעשה מבורך, הוא המעשה היעיל ביותר שהיו יכולים לעשות אתמול.
כי המטרה בסופו של דבר היא אפריקה ומה שאפריקה צריכה זה השקעה מבחוץ, חוקים מיטיבים שידאגו ששאר המדינות לא ידרסו אותם כמו הן דורסות היום.
לא הפחתה בחובות, כמו שפומיקי אמרה - זה לא מה שיוציא אותם מהבוץ. הממשלות שם מושחתות גם אם המדינות שם יגיעו ל0 חוב תוך כמה שנים החוב יתפח ויגדל שוב והכסף המערבי לא יגיע לתינוק האפריקני אלא לכיסם של המיוחסים.
פומיקי

תראו חבר'ה,

פומיקי • 3 ביולי 2005
לא היה כאן איזה נסיון להעלות מודעות, ואני בטח שלא באה בטענות לפרפורמרים, גם לא למארגנים. רק מרחשי ליבי. בסך הכל, כמו שבטי אמרה, נורא קל לשבת בסלון ולדבר על פילוסופיה. זה היה גדול. ענק. יפהפה. אבל זה לא היה משהו שישנה את העולם. עוד לפני ההופעה האדירה, התראיין גלדורף, ואמר בעצמו שהוא לא מאמין שזה ישנה משהו. הבנאדם הרים הפקה מדהימה, רתם את כל מי שרק אפשר, ואפילו הוא לא מאמין שזה יעבוד.
עד זה אני מדברת.
על הצד האפל של הירח.

אה, ועוד משהו שהמופע הזה הזכיר לי:
יפה לראות איך יחסי אהבה (אפלטונית במקרה זה) בין גברים מוציאה משהו כל כך חזק מתוכה. ישבתי לראות את ההופעה הזאת עם שני ידידים שלי שמזמן לא ראיתי אותם יחד. יש בינהם יחסי חברות - תחרות, שנמשכים כבר הרבה שנים. הקשבתי להם, והסתכלתי על המסך, ואפשר היה לראות שני ענקים, שאוהבים אחד את השני, ששונאים אחד את השני, שגורלם צמוד - תלוי אחד בשני, שלא משנה מה, הם יהיו קשורים לנצח. לא חסרים כאלה, גם ג'ון ופול כאלה, גם השניים האלה שלי. מעניין היה לחשוב איך המוזיקה הייתה נשמעת, אם כולם פשוט היו מסתדרים אחד עם השני.

ובנימה זו - למישהו יש הקלטה? האינטרנט לא מספיק לי.
כלובי
כלובי • 3 ביולי 2005
בואו נסכים שלהזיק זה לא הזיק
ואם זה עשה אפילו קצת טוב קריא העלה את המודעות, ובאיזו שהיא צורה ישפיע על ה-G8 זה בכלל סבבה.

היה נחמד להתנתק מענייני היום הכתומים כחולים פלסטינים יהודים ולהנות קצת מהצד המואר של הירח. הצד הטוב שיש לאנשים. זה לא אומר שאין לאותם אנשים גם צד רע.

ואגב טיים - אגו נפוח זה רכיב אלמנטרי חיוני אצל כל פרפורמר. כמו כבד אווז מודלק ומנופח שחיוני כנראה לטעם שלו (לא נוגע בכאלה דברים)
אבל זה מה שעשה את ההופעה של רובי וויליאמס לאחת הטובות שהיו שם בעיני, וזה מה שעשה את ההופעה של מדונה לכזאת, וגם וויל סמית היה מעולה ועוד רבים אחרים. בטח ובטח חברי הפינק פלויד שהתרגשנו והזלנו דמעה איתם אבל מצד שני גם הם לא נראה לי סובלים מרגשי נחיתות icon_smile.gif

אפשר להיות ציניים ולזהות עוד אלף מניעים אחרים אצל כל אחד מהמשתתפים, זה לא סותר את זה שהושוגו גם כמה מטרות טובות בדרך. וזה הרבה מאד בתקופתנו.
Tame
Tame • 3 ביולי 2005
כלובי,
אותי וויל סמית' ורובי וויליאמס ממש החליאו, הפוזה לדעתי חשובה להם יותר מהמוזיקה (ולא לטעות ולחשוב שאני חושב שהמוזיקה שלהם טובה או משהו).
אצל מדונה היה גם הרבה אגו, אבל לפחות היא אמרה משהו, היה לה סוג של מסר.

ולא, אני לא חושב שפינק פלויד עלו לבמה עם אגו גדול ונפוח, אולי יש להם אבל אם הם לא מחצינים אותו אז זו לא בעיה ולא מפריע (כמובן שאולי להם אישית זה כן מפריע). חבל לי רק שהם לא אמרו שום דבר כמעט..

כמו שאמרתי, הופעה טובה לדעתי נתנו לקהל גרין דיי מי שלא ראה מומלץ ביותר, מי שכן ראה אשאל - מסכימים? לא מסכימים?
סאב-לימינל
סאב-לימינל • 3 ביולי 2005
דרך אגב,מי שפיספס את ההופעה של הפינק פלוייד(כמוני למשל)יכול להוריד את מה שהתרחש בשבת.לא יאומן באיזו מהירות זה הגיע לרשת.
Tame
Tame • 3 ביולי 2005
סאב,
זה שודר בלייב באינטרנט icon_smile.gif
scorpio king​(שולט)
לפני 19 שנים • 5 ביולי 2005

אל תתנו למציאות להפריע לכם עם העובדות...

scorpio king​(שולט) • 5 ביולי 2005
אני מודה ומתוודה שבתור אדם שמואשם לא אחת במידה לא מועטה של ציניות דיי הפותעתי לראות את הציניות שמשתוללת כאן למול פרוייקט שלדעתי הוא דוגמא מצויינת לכך שלמרות הכל מסתבר שיש עוד מצפון בעולם (אפילו לסלבריטים).

טיים ,פומיקי (והחבר הקיפטליסט מסטנפורד) אמרתם הרבה דברים אך למרבה הצער למרות הלהט שבו אמרתם את זה, רובם איך לומר חסרי אחיזה במציאות אם להתבטא בעדינות. זו תהיה קצת בעיה להגיב תגובה יסודית שתבהיר את כל הנקודות שהעלתם מבלי לגמור בסוף בעבודה סטונדטיאלית , אבל פטור בלא כלום אי אפשר .
אין ספק שרוב הדברים שנכתבו כאן (אלו שלא קשורים לצד המוזיקלי של הערב) הם עדות מדוברת שלא לומר צועקת שהבהירה לי עד כמה היה צורך בלייב8. הדינמיקה הבינלאומית בכל מה שקשור למנגנוני המימון והעזרה הביןלאומיים היא עניין שרחוק מלהיות נהיר ומובן לציבור הרחב, והיא רק מדגימה עד כמה חשובים יחסי הציבור שנעשו כאן.

קצת עובדות:
למרות שיהיה מי שיתייחס בביטול נטול כל הבנה מינימלית למרבה הצער לנושא ביטול החובות של יבשת אפריקה, מדובר בנושא החשוב ביותר שעומד כרגע על הפרק בכל מה שקשור לעזרה של המדינות המתועשות והעשירות לעולם השלישי.
בונו מודע היטב לחשיבות הנושא וידע להרים את הכפפה ברגע הנכון והקריטי ואת המסר הזה הוא מנסה להעביר גם אם לא בהצלחה מלאה מסתבר לציבור הרחב במערב השבע.
זה קצת קשה בעולם שלנו להעביר לציבור הרחב מסרים מורכבים בעולם שבו יכולת הקשב ארוכה כאורך פרסומת בת 30 שניות, כך שלא נראה לי שדווקא הפרסומת המסוגננת עם קמרון דיאז וג'סטין טימברלייק מהווה בעיה. אולי היא לא מדייקת אבל היא דיי צודקת בכל מה שקשור לכך שכסף היה פותר הרבה בעיות באפריקה.
אותו כסף שהוא חלק מערימת החוב הבלתי נגמרת שאותה מנסים כל מי שאפריקה יקרה להם למחוק מהספרים.
ברקע הבלתי ידוע לציבו הרחב (ולא שזה סוד כזה גדול שהסתירו ממישהו) עומדת מחלוקת בין ארופה לאמריקאים אם לתאר את זה באופן גס. האמריקאים מתנגדים למחיקת חובות ליבשת בעוד מדינות רבות באירופה מנסות לקדם את הרעיון של מחיקת חובות לאפריקה. צריך להבהיר כאן שזה די נוח לארופה להחזיק דיעות שכאלו כל עוד רוב החובות הם לאר"הב או לגופים הקשורים בה אבל לא ניכנס לזה לכאן.
בועידת הG8 שתיערך בסקוטלנד בסוף השבוע הנוכחי יעשה ניסיון להגיע לאיזה שהם הבנות בנושא הזה כך שזה ממש לא סתם שכך משום מקום לכאורה נוצר צורך בקונצרט הזה כדי להעלות את המודעות לכך בציבור ובתקשורת הכללית. ברוב הזמן למרבה הצער הנושאים הסבוכים האלו בדרך הכלל לא מגיעים לידיעה רחבה, למרות שהחשיבות שלהם היא מכרעת.

לכל מי שנדמה לו שמחיקת חוב היא עניין כל כך לא חשוב וטכני ראוי שידע מספר דברים.
חוב הוא לא רק עניין טכני שרק רשום בספרים.
החוב הזה צובר ריבית שאותה צריכים לשלם מדינות אפריקה מהתקציבים השוטפים שלהם ולכן התחזוקה שלו יקרה ביותר.
אי תשלום הריבית על החוב יוצר מצב של חדלות פירעון מצד המדינות ולא מאפשרות להן לגייס כסף נוסף ודחוף בשווקים הבין לאומיים כי קצת קשה להלוות למי שפושט רגל.
בנוסף לכך כל הלוואה חדשה נוספת למדינות האלה נושאת תווית בעייתית מלכתחילה לאור החובות הקיימים בגלל הידיעה שמדובר בבור ללא תחתית.

הניסיון הנוכחי הוא ניסיון לפתוח מעין דף חדש עד כמה שניתן. למחוק חובות ישנים, לדאוג להפסקת הדימום הכספי הנוכחי ולהבטיח כספים חדשים מתוך ניסיון לשפר את עתידה של היבשת.
אפריקה של שנת 2005 זקוקה לצעדים דרסטיים עם מינימום של ציניות מערבית אם היא רוצה ליצוא ולו סיכוי מינימלי להצלחה.
כמה שזה נחמד לשבת כאן להרגיש צודק ולהאשים את האדם הלבן בחוליים של אפריקה אבל המציאות הפרקטית בשטח אגב היא קצת שונה. עתידה של אפריקה תלוי במידה רבה בנכונות של כסף "לבן" זה שעוד לא ברח משם להמשיך להשקיע וליצור. כבר הרבה שנים עברו מאז שהאדם הלבן עזב את אפריקה והפסיק לשלוט בה והמציאות בשטח היא כזו שהשחורים השכילו לעשות לבדם את כל הטעויות האפשריות.

מי שירצה יוכל לקרוא עוד קצת מזווית שונה
כאן
כלובי
לפני 19 שנים • 6 ביולי 2005
כלובי • 6 ביולי 2005
אני גם מסכים שהציניות מוגזמת - כמו שכתבתי, גם אם יש מוטיבים נוספים לכל אמן הרי שבסך הכל יש סיכוי שהארוע האדיר הזה ישנה משהו בעתידה של אפריקה וזה דבר מדהים ששווה את הכל.

אבל בשביל הציניקנים, הנה רשימה של אמנים שהופיעו והשינוי במכירות התקליטים שלהם בעקבות ההופעה, על פי נתונים מרשת חנויות המוזיקה הבריטית HMV:

1. Pink Floyd 'Echoes - Best Of' - 1,343%
2. The Who 'Then & Now' - 863%
3. Annie Lennox 'Eurythmics Greatest Hits' - 500%
4. Dido 'Life for Rent' - 412%
5. Razorlight 'Up all Night' - 335%
6. Robbie Williams 'Greatest Hits' - 320%
7. Joss Stone 'Mind, Body & Soul' - 309%
8. Sting 'Greatest Hits' - 300%
9. Travis 'Singles' - 268%
10. Madonna 'Immaculate Collection' - 200%
11. Scissor Sisters 'Scissor Sisters' - 174%
12. Mariah Carey 'Greatest Hits' - 170%
13. Snoop Dogg 'Rhythm & Gangsta' - 166%
14. The Killers 'Hot Fuss' - 131%
15. U2 'Best Of: 1990 –' - 116%
16. Elton John 'Greatest Hits 1970 – 2002' - 111%
17. Keane 'Hopes & Fears' - 101%
18. The Beatles 'Number 1s' - 71%
19. Snow Patrol 'Final Straw' - 69%
20. REM 'Reveal' - 50%
21. Stereophonics 'Language, Sex, Violence, Other' - 36%
22. Coldplay 'X&Y' - 3%
Tame
Tame • 6 ביולי 2005
אני לא חושב שאפשר לראות בביקורת כלפי הדרך שבה נקטו המארגנים כציניות.

בואו נניח שאכן מחיקת החובות הן הדבר החשוב ביותר (ושוב לדעתי, אפילו שההבנה שלי איננה מתקרבת אפילו למומחיות, מחיקת החובות לא תוציא את אפריקה מהבוץ - השלטונות המושחטים רק יהנו מהכסף). הרבה כבר אמרו ובנוסף לכך מארגן הארוע עצמו שזה כנראה לא יעבוד..
המטרה המיידית פה היא לשכנע קבוצה של 8 אנשים, המטרה העקיפה היא שה8 אנשים הללו ימחקו לאפריקה את החובות. במקרה שהמטרה המיידית תיכשל כפי שאמרו המארגנים - מה יצא מכל זה?
הילדים באפריקה ימשיכו למות,
השלטון בכל המקומות ימשיך להיות מושחת
והמערב נהנה ממופע אדיר...

אני לא אומר שלא היה צריך לעשות כלום, אני רק אומר שהיה אפשר לעשות אחרת, לדעתי בכמות כזו של כסף היה אפשר למנוע הרבה מאוד מוות והמחשבה בכלל על האפשרות שהכל ירד לטימיון בG8 מרתיחה אותי. אם זה עושה אותי ציני אז תקראו לי ציני... אבל אני עדיין חושב שבמקרה שמדובר בחיי אדם אסור להמר - חייבים ללכת על בטוח. אם בסופו של דבר הG8 לא ימחקו את חובותיה של אפריקה, לא יהיה עדיף לוותר על כל המופע המעולה שהיה רק בשביל להציל ילד אפריקני אחד?? תחשבו כמה ילדים אפשר היה להציל בכמות כזו של כסף..
כלובי
כלובי • 6 ביולי 2005
שכחתי להוסיף שהפינק פלויד הודיעו שיתרמו את ההכנסות הנוספות בעקבות המופע לצדקה.