לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סאבים יקרים, האם גם לכם זה קורה?

זאלופון​(שולט)
לפני 18 שנים • 23 בדצמ׳ 2005
זאלופון​(שולט) • 23 בדצמ׳ 2005
המלכה הכחולה כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
היי לילכי
הפתיחה של השרשור היתה פריקת עודף פוטנציאלי פעולה באקסונים במערכת העצבים נטו.
בהמשך מיקדתי את זעמי ע"מ שלא אפגע חלילה בשוכני הכלוב =)

חחח
במקרה למדתי על מערכת העצבים וזה ממש דבילי מה שכתבת ולא קשור לכלום...
icon_twisted.gif

וגם הסובלימציה לא ממש במקום... תארו לכם שכל מי שכאן שלומד משפטים היה מתחיל לכתוב "סוביודיצה" בכל מקום, וכל הרופאים לעתיד ממלאים את הפורומים ב"זוננה בניאן" וכדומה, וכל הפיזיקאים זורקים "קוואנטים" על כל צעד ושעל, והסוציולוגים לא משלימים משפט ללא איזו "פרדיגמה" אחת או שתיים... הרעיון ברור. זה סתם מעצבן. וללא ספק נובע מפיקסציה שתקעה אנרגיה ליבידינלית בשלב האוראלי ועתה מנגנוני הגנה כגון אינטלקטואליזציה משמרים את הטראומה בתת מודע, אבל יתכן שאני עושה בעצם הזדהות השלכתית בצורה כלשהי מתוך כך שהאגו שלי לא השיג אינטגרציה וקיימת אצלי הפרדה דיכוטומית בין אובייקט אידאלי לאובייקט רודף. אולי קצת אסוציאציות חופשיות ישחררו את זה.
icon_twisted.gif
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 23 בדצמ׳ 2005
זאלופון כתב/ה:
המלכה הכחולה כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
היי לילכי
הפתיחה של השרשור היתה פריקת עודף פוטנציאלי פעולה באקסונים במערכת העצבים נטו.
בהמשך מיקדתי את זעמי ע"מ שלא אפגע חלילה בשוכני הכלוב =)

חחח
במקרה למדתי על מערכת העצבים וזה ממש דבילי מה שכתבת ולא קשור לכלום...
icon_twisted.gif

וגם הסובלימציה לא ממש במקום... תארו לכם שכל מי שכאן שלומד משפטים היה מתחיל לכתוב "סוביודיצה" בכל מקום, וכל הרופאים לעתיד ממלאים את הפורומים ב"זוננה בניאן" וכדומה, וכל הפיזיקאים זורקים "קוואנטים" על כל צעד ושעל, והסוציולוגים לא משלימים משפט ללא איזו "פרדיגמה" אחת או שתיים... הרעיון ברור. זה סתם מעצבן. וללא ספק נובע מפיקסציה שתקעה אנרגיה ליבידינלית בשלב האוראלי ועתה מנגנוני הגנה כגון אינטלקטואליזציה משמרים את הטראומה בתת מודע, אבל יתכן שאני עושה בעצם הזדהות השלכתית בצורה כלשהי מתוך כך שהאגו שלי לא השיג אינטגרציה וקיימת אצלי הפרדה דיכוטומית בין אובייקט אידאלי לאובייקט רודף. אולי קצת אסוציאציות חופשיות ישחררו את זה.
icon_twisted.gif

משפטים...פסיכולוגיה...קרימינולוגיה...רפואה...
לא צריך את כל זה בשביל להבין מה כתבתי. האם אתם זקוקים לקורס בהומור? icon_razz.gif
אגב זאלופון, את בסוף השנה אני מגיש מחקר גדול בנושא החירטוש שכתבת, רק בצורה מחרטשת רחבה יותר icon_smile.gif
אולי אפרסם אותו כאן. נראה.
פסיכו לוג​(שולט)

Re: כהכללה אכזרית, יכול להיות שתפקיד הדומיננטי מושך אנשים רע

פסיכו לוג​(שולט) • 23 בדצמ׳ 2005
אדורה כתב/ה:
כמתבוננת מהצד לעת עתה, אני באמת מנסה להבין את כל ענין ה"זאת עסקה ששני הצדדים נהנים בה", אבל זה קשה. האם לא הגיוני שאדם שיש לו צורך לשלוט באדם אחר, ובודאי אחד שהוא אוהב, יהיה אדם גועלי? זה לא אחד מתנאי המבצע?

נראה לי שבשביל זה הגעתי לכאן, כדי לישב את הענין הזה ביני לבין עצמי.

המחקר שלי עוסק בין היתר בסיבות שמביאים בני אדם להיות סאדיסטים (מבחינה מינית). אני מאמין שזהו צורך נפשי ברוב המקרים, ולא מבנה אישיות שלילי דוקא.
הסאדומאזוכיזם הוא דרך לפרוק את הלחצים בדרך מקובלת יחסית, עם מינימום פגיעה (שוב- יחסי לאיך שזה היה יכול להשתחרר)
זאלופון​(שולט)

אדורה כתב/ה:
כמתבוננת מהצד לעת עתה, אני באמת מנסה להבין את כל ענין ה"זאת עסקה ששני הצדדים נהנים בה", אבל זה קשה. האם לא הגיוני שאדם שיש לו צורך לשלוט באדם אחר, ובודאי אחד שהוא אוהב, יהיה אדם גועלי? זה לא אחד מתנאי המבצע?

חשבי רגע, מדוע את מרשה לעצמך לנשק את בן זוגך? האם לא הגיוני שאדם שיש לו צורך להעביר מהרוק שלו לפיו של אדם אחר יהיה אדם גועלי (או לפחות מגעיל)?
התשובה הפשוטה היא שאת מרשה לעצמך לעשות זאת, ואף נהנית מכך, משום שבן זוגך לא רואה את העברת הנוזלים הזו כדוחה אלא נהנה ממנה. אילו באמת רצית להרע לו, כנראה שהיית אדם גועלי. אבל מאחר וכוונתך טובה, את לא.

אותו כנ"ל עובד ביחסים בדסמיים. לשלוט באדם שאינו נהנה מכך ולהכאיב לו מבלי שהוא מפיק מכך עונג הן לאו דווקא תכונות חיוביות, ובוודאי כאשר אותו אדם הוא, לפחות בהגדרה, אהוב. אבל אם האדם בו רוצים לשלוט רוצה שישלטו בו, זה בדיוק כמו שהאדם אליו מעבירים רוק רוצה לקבל את הרוק הזה. הפעולות עצמן לא משנות. מה שמשנה הן הכוונות והמשמעות שיש לפעולות הללו בעיני מי שנוטלים בהן חלק.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 23 בדצמ׳ 2005
תלוי למה הוא שולט
אני לא שולטת כי זה עושה לי טוב להשפיל אנשים ולהנמיך אותם, או להרביץ להם כי יש לי נטיות אלימות
אלא כי זו נטיה מינית שהשקשר היחיד בינה לאישיות שלי זה אולי דומיננטיות ותו לא...
הבדסמ קיים עבורי כהשלמה בין שני אנשים עם נטייה הפוכה.
בירדי

בירדי • 23 בדצמ׳ 2005
זאלופון כתב/ה:
אדורה כתב/ה:

חשבי רגע, מדוע את מרשה לעצמך לנשק את בן זוגך? האם לא הגיוני שאדם שיש לו צורך להעביר מהרוק שלו לפיו של אדם אחר יהיה אדם גועלי (או לפחות מגעיל)?
התשובה הפשוטה היא שאת מרשה לעצמך לעשות זאת, ואף נהנית מכך, משום שבן זוגך לא רואה את העברת הנוזלים הזו כדוחה אלא נהנה ממנה. אילו באמת רצית להרע לו, כנראה שהיית אדם גועלי. אבל מאחר וכוונתך טובה, את לא.

אותו כנ"ל עובד ביחסים בדסמיים. לשלוט באדם שאינו נהנה מכך ולהכאיב לו מבלי שהוא מפיק מכך עונג הן לאו דווקא תכונות חיוביות, ובוודאי כאשר אותו אדם הוא, לפחות בהגדרה, אהוב. אבל אם האדם בו רוצים לשלוט רוצה שישלטו בו, זה בדיוק כמו שהאדם אליו מעבירים רוק רוצה לקבל את הרוק הזה. הפעולות עצמן לא משנות. מה שמשנה הן הכוונות והמשמעות שיש לפעולות הללו בעיני מי שנוטלים בהן חלק.

שלום אדורה,

אני רוצה להשמיע דעה שונה מידידי זאלופון המשכיל אך דמגוג שלא במתכוון.

להשוות יחסי שולט-נשלט לנשיקה (או "החלפת רוק" כפי שמכנה זאת חברי האמפירי), זה כמו להשוות שפעת לעגבניה, אפשר למצוא כמה קווי דמיון אבל מוכרחים להסכים שאלה שני דברים שונים לחלוטין.

שימי לב, יש אלטרנטיבה. גם אם את רוצה להתנסות בדברים שאתר הכלוב מדבר עליהם, אין זה אומר שחובה עליך לאמץ את השקפת עולמם של מרבית שוכניו, שרוב הזמן נטולה כל ביקורת עצמית, ומבטיחה בתמורה רק נוחות והשלמה.

יש משהו נכון בהנחה הבסיסית שלך, על אדם שרוצה לשלוט. אני לא חושב שהמילה גועל היא הנכונה, פשוט בגלל שבאופן אישי אני לא מאמין שאנשים פועלים מתוך רוע, ואני לא רואה בזה דבר מגעיל. אבל אין ספק שיש במשחקי השליטה המון רבדים של אלימות, ואם את נגעלת מאלימות - הרי שזה אומר עליך רק דברים טובים.

מעטים עושים בדס"מ מתוך רוע טהור. הרוב עושים את זה כי נוצרו בתוכם כוחות שרוצים לשלוט או להישלט. זה פתרון פסיכולוגי נסגני לכל מני בעיות שהחברה המודרנית מציבה בפנינו.

כן, זה אלים, וזה יוצר סתירות פנימיות וקונפליקטים שצריך להתמודד איתם. לפעמים זה גם כרוך בייסורים. אלה שהפנימו את עניין השליטה, אלה שהשלימו איתו כך שהם יכולים לדבר עליו כמו על נשיקה ולכתוב עליו תורות פילוסופיות ומאמרים "מדעיים", הם אנשים שעשו לעצמם חינוך מחדש. אנשים עם הרבה אומץ, ועם הרבה אמונה בכך שהכל הוא יחסי והכל סובייקטיבי, ולכן הכל הוא בר שינוי, גם הערכים הכי יסודיים ובסיסיים של האדם.

הצעתי אליך היא לא לפחד להתנסות, אבל לא לוותר על הזווית הביקורתית. היא תעזור לך להבין מה קורה, ותעזור לך לשמור בכל רגע על קשר עין עם פני השטח. לא לצלול עמוק מדי לתוך האפלה בלי ביקורת ובקרה.

בהצלחה.
זאלופון​(שולט)
קראת לי דמגוג, אך בפועל - לא אמרת שום דבר שונה משמעותית ממה שאמרתי אני...
ואני עוד בדיוק התכוונתי לכתוב בשרשור אחר שאני מסכים איתך (עוד כמה רגעים וזה יקרה!)
Tame
Tame • 23 בדצמ׳ 2005
אדורה
מספיק שתשוחחי ותכירי את הדומים והדומיות שבאתר ותגלי שברובם הם אנשים מאוד נחמדים, נעימים וטובים אל הבריותicon_smile.gif
יהיו כאלה שלא כמובן, אבל זה לא בגלל שהם דומים אלא בגלל שהם יצורים אנושייםicon_smile.gif

ופסיכולוג בספת עור,
דווקא לכל מה שזאלופון כתב יש משמעות עקבית, אישית מאוד נהיניתי לקרוא כל כך הרבה מילים גבוהות שכל אחד אחר היה סתם דוחף באופן אקראי אבל הוא ממש סידר וגם אמר משהו בדרךicon_smile.gif

בכל מקרה אין טעם לעשות מחקרים באתרים באינטרנט, אין לך שום קבוצת ביקורת ואין לך שום ערובה לכך שמה שאתה שומע מאנשים הוא באמת מה שהם חושבים/מרגישים.
זה רק יבלבל אותך.

בכל מקרה שרשור מהנה, התחיל ברגל שמאל אבל אוהב את הכיוון שאליו הוא התפתחicon_smile.gif
המלכה ננה NNA

תגובה לשאלה

המלכה ננה NNA • 23 בדצמ׳ 2005
ומה אם מישהי הייתה נחמדה ומקסימה ופתאום היא תפוסה כמה זמן יעבור עשד שהיא תהפוך להיות חרא של בן אדם ?
אני שואלת כדי לדעת אם להתחיל לדאוג
Mistress Morbid​(שולטת)

Re: כל

Mistress Morbid​(שולטת) • 23 בדצמ׳ 2005
hubby כתב/ה:
כל המלכות הן זבל

לוזר,
אני אוהבת אנשים שיש להם דעה שלילית בלי לעבור דברים קודם....

המלכות הן מלכות
ולך לא מגיע אפילו להיות עבד

icon_evil.gif
    התגובה האהובה בשרשור