שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אני זורקת כפפה: התארנות לשינוי הגישה בציבור/ממסד ליחסי סאדו

master281
לפני 18 שנים • 29 באפר׳ 2006

Re: ולמען הסר ספק...

master281 • 29 באפר׳ 2006
הפנתרה הורודה כתב/ה:
אני בהחלט בעד העלאת המודעות...
רק נגד פעולות מחאה דרסטיות כמו הפגנות, חסימת כבישים, שריפת אזיקי פרווה, פיזור גלגלי כאב על הכביש... icon_smile.gif
פעולות כאלו רק יעוררו עוד יותר אנטי וסלידה. הכל צריך להיות בצורה מאופקת וסבלנית מאוד.

כל הכבוד על היוזמות והנכונות לפעול, אנשים. כך מתחיל שינוי אמיתי.

הפנתרה הורודה.

ענבר כל הכבוד על הראיון זה יהיה מאוד מאוד קשה

ופנטרה שכחת מחסומי כבישים מחבלים ושטי עור icon_wink.gif
נוריתE
נוריתE • 29 באפר׳ 2006
עד שלא תשתנה הגישה בתוך הקהילה אין מה לחפש לגיטמציה ועזרה בחוצ לבעיות הפנימיות שלנו. השינוי בא מבפנים
huan
huan • 29 באפר׳ 2006
אף אחד לא דיבר על פעולות דרסטיות כמו חסימת כבישים ודברים דומים שלא יביאו לשום דבר חוץ משנאה וחשדנות אלא על פעולות מתונות בהרבה שכוללים בתוכם האעלאת מודעות והסברה בנושא.
ובאשר לחוסר הלכידות של הקהילה....הממ עם מישהו מכיר את הקהילה ההומו לסבית קצת מקרוב בטוח מודע לכל המלחמות הפנימיות, האדישות והחוסר לכידות של הקהילה הזאת אך למרות כל זאת הם עדיין מצילחים להתארגן סביב נושאים חשובים ולהגיע להשגים.
אני אישית לא מאמין שהמקסימום שאנשים פה יכולים זה להגיע למסיבות ועם קצת הסברה,עידוד וארגון אפשר בהחלט להפיק ולארגן ארועים ופעולות בעלי משמעות אמיתית שבאמת יעזרו לקהילה ככלל בטווח הקרוב והארוך.
עמק יא רוק​(אחר){הנסיכה ברנ}
[אתם מציעים להביא אנשים לכלוב ,שאמנם
הוא אתר מושקע וברובו מורכב מנושאים
ותגובות מדהימות, אבל מוצף ב...
סורי, מטעמי נימוס אני אוותר על המילה הכתובה.

שמע כל אחד מביא את החבילה שלו......
הכוונה היא לא לעשות את כלובי עשיר (למרות שזה יהיה נחמד) אלא להביא לפני השטח את עצם קיום הקהילה כקבוצת אנשים שיש להם קיום.

אני לא מתכוון לדבר בשמו של אף אחד, אני מדבר בשמי, ובשם אלה שמבקשים שאדבר בשמם

עמק
המלט
המלט • 29 באפר׳ 2006
laila כתב/ה:
עד שלא תשתנה הגישה בתוך הקהילה אין מה לחפש לגיטמציה ועזרה בחוצ לבעיות הפנימיות שלנו. השינוי בא מבפנים

זוהי לדעתי התובנה הכי עמוקה בכל השרשור הזה.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 29 באפר׳ 2006
עמק ירוק
מחשבה ראויה, אך אני לא מאמין שהדרך הנכונה להוריד את סטיגמת ה"סוטים" היא להזדהות עם "סוטים" אחרים. זה עלול רק להעצים את הדחיה בחברה. בבריטניה לפני מספר שנים היו כמה מקרים שהגיעו לבית המשפט. מקרים של פעילות בדס"מית שכולם היו בהסכמה. כל הנתבעים זוכו. חוץ מהנתבעים ההומוסקסואלים. למה? כי לחברה יש גבול ל"סטיה" שהיא מסוגלת לסבול כנראה.
אני לא כל כך מבין למה כל כך דחוף לנסות להפוך את כל העסק לפומבי. לא טוב לכם כך בפינה השקטה? אני חושש שמי שינסה להוציא את המאבק לפועל ישלם מחיר אישי בלתי נסבל (מי ירצה לקבל "מג'נון" כזה לעבודה? איך יתייחסו לילדים שלו בבית הספר? "אנחנו נקשור את אמא שלך! נהנה בננה" וכו')
Lady Mod​(אחרת)
לפני 18 שנים • 30 באפר׳ 2006
Lady Mod​(אחרת) • 30 באפר׳ 2006
עמק יא רוק כתב/ה:
תמיד אפשר להצטרף לקהילת הגייז במצעד הגאווה\אהבה.
חבירה לגוף מאורגן היטב כמו הקהילה ההומו לסבית יכולה להוסיף אלמנט של רצינות למי שמוכן להיחשף , זה כבר לא יהיה תהלוכה ביזארית של מועדון סאדו אלא אנשים עם אג'נדה.
גם בתוך התהלוכה שלהם יכול להיות לנו מקום חשוב משלנו כך שנוכל להביע את הרעיונות והעיסוק המיני שלנו באופן נפרד.

מי שמוכן להרים את הכפפה וליצור את הקשר יבורך.
אני מתנדב לטפל בנושא דרך כלי התקשורת

עמק

בהחלט רעיון לא רע, אני בעד .אבל לא חייבים לחבור לשום קהילה אחרת.

אפשר להיות קבוצה בפני עצמה
huan
לפני 18 שנים • 30 באפר׳ 2006
huan • 30 באפר׳ 2006
ציטוט: לא טוב לכם כך בפינה השקטה? אני חושש שמי שינסה להוציא את המאבק לפועל ישלם מחיר אישי בלתי נסבל (מי ירצה לקבל "מג'נון" כזה לעבודה? איך יתייחסו לילדים שלו בבית הספר? "אנחנו נקשור את אמא שלך! נהנה בננה" וכו')

העם אתה לא רואה את הבעיה הענקית שיש בדברים שלך?...העם זה לא מדליק לך פרוז'קטור ענקי אדום ומהבהב?
להיסתתר בפינה חשוכה, מפוחדים שעם מישהו יחשוד או יגלה משהו הקריירה שלנו תסתיים והילדים שלנו יסבלו. מתביישים בעצמנו וב"סטייה " הנוראה שלנו, חוששים אפילו אחד מהשני ובוחרים להסתתר מאחורי מסכות ניקים ועשן אפילו במקום שהוקם לכבודנו ומשרת אותנו.

העם אתה לא רואה את הבעיה בזה ושצריך לשנות ולעשות משהו בנידון???!!!

האם אתם חושבים שההומואים והלסביות היו יכולים ללכת היום עם ראש מורם גאים במה ומי שהם ולזכות להגנה משפטית ולגיטמציה חברתית עם הם היו מתחבאים בברים החשוכים שלהם, במסיבות האפלוליות פוחדים מהרגע שמיהו יגלה שמישהו יסחט אותם והחיים שלהם יגמרו?

ציטוט: בהחלט רעיון לא רע, אני בעד .אבל לא חייבים לחבור לשום קהילה אחרת.

אפשר להיות קבוצה בפני עצמה

כמובן שלהיות קבוצה נפרדת זו האפשרות הטובה ביותר אך לצערי אני בפסק עם יש לנו את הכוח האדם והמשאבים להיות קבוצה נפרדת לפחות נכון לעכשיו
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 18 שנים • 6 במאי 2006

מהיכן נולדה פניה שכזו - והאם מודעים כאן לכמה נזק היא עלולה ל

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 6 במאי 2006
בפורום סקס ובדסמ בתפוז פורסמה הפניה הבאה על ידי עמק יא רוק:
"
סאדו זו לא מילה גסה!

בימים אלה הצטרפתי לקבוצה חדשה בקהילת הבדס"מ ששמה לעצמה כמטרה להעלות את המודעות הציבורית לנושא הבדסמ.

הצטרפתי אליה מהסיבות הבאות:
1. אני רוצה להיות חופשי וגאה, ללכת בראש מורם ברחוב ולא להתבייש במי שאני, בדברים שאני עושה ובדברים עליהם אני חושב ומפנטז.
2. לא לפחד מחשיפה, סחיטה ואאוטינג!
3. אני רוצה שנושא הבדסמ יקבל נוסח שונה ומעודכן לימינו, כשקבוצות כמו שלנו מגיע.
4. לקבל יחס שיוויוני בפני החוק ובכלי התקשורת.
5. נמאס לי לקרוא על עוד סאבית שנאנסה, נפגעה ולא יכלה לעשות דבר בנידון כי נתקלה באטימות ובחוסר ההבנה של המשטרה והמערכת המשפטית שמתמצאת היטב במשפט "את הרי מתעסקת בסאדו".

נשמח אם גם אתם תשקלו להצטרף לקבוצה וכמובן לתגובות בנושא.
כמו כן אני מפנה אתכם לדיון שכבר נפתח בכלוב:

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=14372&postdays=0&postorder=asc&start=0
"

לדעתי, מה שאתה כותב כאן פועל בדיוק בכיוון ההפוך למטרות שלך ושל הקבוצה שאתה שייך אליה.

1. אף אחד לא מונע ממני ומעוד אנשים כאן להיות חופשיים, גאים, ללכת בראש מורם ולעסוק בבדסמ, לספר ודלבר עליו בכל מקום שאנחנו בוחרים.

2. אני לא מפחד מחשיפה, סחיטה או אאוטינג, ונדמה לי שגם אתה מצהיר על מי ומה אתה ברבים.

3. נכון - ההגדרה של הבדסמ ב-DSM-IV-TR עוד רחוקה מלהיות דומה לזו של העדפות ונטיות אחרות שכיום לא מקובל לרדוף בעיתונות, במדיה ובפוליטיקה, אך היא גם רחוקה בכמה דורות מההגדרה שלה ב-DSM-III או מאיך שתוארה על ידי קראפ-אבינג.

4. כמדומני שאנחנו מקבלים יחס ההולך ומתקרב לשיוויוני - ראה את כל הכתבות שהופיעו בעיתונות מאז קום המועדון. נכון - היו גם כתבות שהיו בסגנון של "תראו את הסוטים הללו" או שנדמה היה שמישהו הכריח את הכתב/ת לכתוב כששוט מונף מעל ראשם. אך כל כתבה שכזו לוות ותמשיך להיות מלווה בתגובות נזעמות ובהתנצלויות בתקשורת - ראה הכתבה הארחונה בידיעות וההתנצלות המהירה של הד"ר ב-YNET.

5. כאן להערכתי אתה גורם נזק כבד, מתוך כוונות טובות. אתה מדבר על מקרה אחד ויחיד - ומפרסם אותו כאילו שאין יכולת למערכת להתמודד עם מקרים של פגיעה באדם אחר. המשטרה והפרקליטות אמורים לשקול שיקולים מקצועיים בלבד בנושא פשוט - האם ניתן להוכיח אשמה מעל לספק סביר.
בכל מקרה - קיים מסלול שמאפשר לערער על החלטות כגון סגירת תיק החקירה במשטרה או החלטה לסגור את התיק בפרקליטות.
החלטות אלו הן החלטות אישיות של מי שעברה תקיפה מינית במסוות של "בדסמ" - ולך ולי אין שום סמכות להכתיב לה מה לעשות.
בעיני - אתה מפרסם מקרה יחיד, מבלי שיש לך את כל הנתונים ומסיק מהם על הכלל.

חבל שהרבה רצון טוב מסתיים בהודעה שכזו...
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 18 שנים • 6 במאי 2006

מה כן אפשר לעשות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 6 במאי 2006
המקומות שבהם נחוצה עבודה, לדעתי:

1. מניעה
צעדים ממשיים למניעה של של ניצול והתעללות במסווה של בדסמ, כגון מתן מידע נגיש על בדסמ.

2. תגובות בתקשורת
כל מאמר בסגנון הכתיבה של גיל ריבה או של YNET על הסאדיסטים המסוכנים ויחסם ל"וני-לא" צריך לגרור תגובות - גם במדיה האלקטרונית, גם במכתבים למערכת ואפילו בביטול של מינוי על עיתונים.

3. מפגשים עם הפרקליטות והמשטרה
המטרה של המפגשים היא להסביר מהו בדסמ ומה איננו בדסמ, כדי לנתץ סטיריאוטיפים קיימים ולתת מושגים וכלים לחוקרים ופרקליטים בחקירות של פגיעה במסווה של בדסמ (וגם לחסוך מהם מבוכות כמו הפשיטה על ביתה של פט, בעקבות הכתיבה שלב בבלוג ותלונה מגמתית, כנראה על התעללות).
המפגשים אמורים להיות באותו סגנון של המפגש שערכנו עם מתנדבות מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בעבר. אשמח לסייע במפגשים שכאלו, ואני מנסה לארגן משהו בנושא יחד עם עוד מספר אנשים.

4. מנטורינג
בהרבה קהילות בחו"ל מקובל שאדם שחדש לתחום מקבל אדם שמלווה אותו/ה בצעדיהם הראשונים בתחום. אדם זה הוא אדם בעל ניסיון מעשי והוא אמור לעזור להתגבר על הקשיים הראשונים ולסייע להקטין את הניצול של התלהבות של אנשים שחדשים לתחום לצרכים שאין ביניהם לבין בדסמ שום קשר.
אשמח לסייע בנושא זה, מההיכרות שלי עם המנטורינג בקהילות אחרות ובשיטות שפותחו שם כדי למנוע ניצול לרעה של מנטורינג.