לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חרב. (סיפורו של אילוף).

צ'יטה​(שולט)
לפני 18 שנים • 10 במאי 2006

לחדשה ישנה

צ'יטה​(שולט) • 10 במאי 2006
תשמעי, את דמגוגית ברמה, וזו שוב מחמאה לגבי דידי.
אם לא הייתה לך כוונה, לתקוף את דן, ולא את מה שהוא אומר, אני מתנצל, על האשמתי הפוחזת.
אבל .... ויש אבל.
מהכתוב שלך, נרמז בצורה מוסווית, משולב בכל משפט כמעט, תוכחה ישירה כלפיו. אין משפט שאוכל לצטט ככזה שתוקף אותו ישירות. אבל יש משפטים, שמרמזים על נלוזות דרכיו. וחוט השני הזה, שעובר במשפטיך, מוביל הקורא, במקרה זה אני, למסקנה המתבקשת, שדן הוא טיפוס נאלח, שמשמש בדמגוגיה בגרוש, בכדי להונות את קהל קוראיו המאמינים והאדוקים.
אני מצטער לומר לך, ידידתי המלומדת, שיש פה סאב טקסטים, התוקפים לא את מה שדן אומר, אלא את האיש עצמו. ומלרות שאני מעריך מאד את כושר ההתבטאות שלך, וחריפותך, בכל זאת אצרף דוגמא או שתיים.

ציטוט: מה שעשית בשרשור הזה מבטא חוסר כבוד הן ליצירה, הן לריס, והן לקוראי השרשור

להלן, הצבעה אישית על דן, שהוא אדם אין לו כבוד לקוראיו. זו לא התייחסות לטיעוניו, זו תקיפה של אופי הטוען.

ציטוט: האמירה הזו מבטאת חוסר כבוד הן ברמה האישית לאנשים המחזיקים בדעה והן לטיעונים שלהם....... ולא גלישה לרמה האישית

להלן, דן לא מתייחס לטיעונים של הטוענים, אלא אליהם אישית.

ציטוט: וזה מוביל לרמה השלישית של חוסר כבוד - חוסר כבוד לקוראי השרשור. דמגוגיה היא תמיד חוסר כבוד לקורא

שוב אדם שלא מתייחס בכבוד לקוראיו.

ציטוט: ומה שבעיקר דמגוגי בעיני הוא המילים "אני מסכים אתכם שעדיף לבחור מילים אחרות" כביכול מוסכם שבחירת המילים שלך היא שעוררה את התחושה הלא נעימה, ולא המעשה שעשית

שקרן ונוכל הבחור. מנסה לזכות בדיון ברמייה.

ציטוט: אבל נלך רגע עם המשחק שלך: נאמין לרגע שהתגובה שלך ביטאה נאמנה את מה שהשיר עורר בך.

נאמין לרגע ..... משתמע, שלא ניתן להאמין.

ולסיכום יקירתי, את מנסה לזכות בדיון ברמיה ובדמגוגיה לא חיובית לדעתי, על ידי סאב טקסטים מוצנעים באמנות, התוקפים את הטוען, ולא את טיעוניו. יתר על כן, כשהצבעתי על כך, את מיתממת.
הפוסל, במומו פוסל.

עוד דבר אחרון, שלא יישמע פה כאילו אני מגן על דן בטעות. דן אינו זקוק להגנה ממני, ואני כמעט לא מכיר אותו בכלל, מעבר לכתיבה שלו באתר.

בעצם עוד משהו אחרון נוסף. חדשה ישנה. ההתפלמסות איתך מסבה לי הנאה, את דמגוגית ראויה, ויריבה מעניינת לוויכוח דמגוגי משובח.
newoldone
newoldone • 10 במאי 2006
התוכחה שלי, צ'יטה, לא "נרמזת בצורה מוסווית". היא נאמרה במפורש. אני חושבת שמה שדן עשה בשרשור הזה, כחלק מהוויכוח של השרשור האחר, היה בלתי ראוי, אמרתי את זה לא "במוצנע", והסברתי מה היה בלתי ראוי בעיני.
אם אתה חולק עניינית על דעתי, או על הפרשנות שלי לסאבטקסט של דן, אני פתוחה לשמוע את הפרשנות שלך.
אם דן יגיד שהוא באמת נגעל מהשיר של ריס אני אתנצל על שלא האמנתי שכך הוא הרגיש.

במשפטים שלי שציטטת המילה "מהווה" (חוסר כבוד) הייתה יותר מתאימה, גם עניינית וגם לכוונה שלי, מהמילה "מבטא" (חוסר כבוד). חבל שהניסוח המדויק לא היה זמין לי קודם, ואני מצטערת אם ניתן היה להבין מהניסוח אמירה כללית שלי על האישיות. לא לכך התכוונתי.
אבל אני לא חוזרת בי מכך שהאמירה/עשייה של דן כאן היוותה חוסר כבוד, בראש וראשונה לריס, אבל גם לכל האחרים שחלקו על דעתו, כולל אותי. וזו התייחסות לאמירה המסוימת של דן ולא לאופיו של דן.
אין לי שום עניין אישי עם דן או נגד דן, ויש לי הערכה לפעילות שלו.
במקביל יש לי גם דעה שהבעתי על אופן ההתדיינות שלו בשרשור הזה.

ועם כל זה, ולמרות שאני חולקת על הקריאה שלך את הסאבטקסט שלי, צ'יטה, אני מתכוונת לתת לדברים לשקוע כמה ימים, לקרוא שוב את מה שכתבתי, ולראות אם בקריאה חוזרת אחרי שלהט הויכוח ישכך אני אמצא בהם את מה שאתה מצאת בהם. פייר אינף?
צ'יטה​(שולט)

לחדשה ישנה

מצויין
אבל את מבינה, זה מה שאמרתי, שאת תוקפת אותו, ולא את דעתו על איכס. מותר לתקוף מישהו, זה בסדר. אבל לדעתי לפחות ניתן לעשות זו בצורה יותר מנומסת. היו פה בוויכוחים, כעסים גדולים, זה מה שהפריע לי. ורק על זה אני מדבר, ומנסה לשנות.

לגבי השאלה, האם דן הרגיש איכסה כשאמר איכסה ? את מי זה מעניין בכלל ? בשביל מה לדבר על זה ?

לגבי השאלה, האם מותר לומר איכסה ? בתחת שלי. לא מעניין אותי בכלל אם כן או לא. מי שרוצה שיגיד איכסה, מי רוצה להגיד איכסה על מי שאומר איכסה, שיגיד. שכל אחד יעשה מה שבא לו. מי אני בכלל להגיד לו אם כן להגיד או לא. מה זה מעניין בכלל ? זה נושא ראוי, להשחית עליו את כל הזמן הזה ?

היתה פה התנצחות ריגשית בכלל, הנושא של איכסה, או חרבות סמוראים, שימש רק במה לכעסים.
תתעלו מעל הכעסים האלה. בשביל מה אתם צריכים אותם ? הם לא מביאים לכם אושר. רק מפח נפש.

אז דן עיצבן פה את ריס, שהתנהג לדעתו באופן לא ראוי. אז מה קרה ? מה המעשה הנורא הזה שקרה ? זה כזה נורא ?
ונגיד אפילו, לשם הדיון, שהוא חטא בגאוות יתר. אז מה ? מה כבר קרה ? הוא איש חיובי, אבל אנושי, לא מושלם. זו סיבה ככה לחרוץ דין ? לפסול אותו ? לכעוס ? בשביל מה ? אפשר לומר לו בעדינות שהוא מתנהג בהתנשאות. הרבה יותר שווה.

ולסיכום, חדשה ישנה, נעמת לי. תודה על דיון מהנה ונטול כעסים.
גלתיאה
גלתיאה • 10 במאי 2006
[="RIS"][quot

(ואני מודה, במגינת לב, שה"איכסה" של דן השיג את שלו - דהיינו, להפוך גם את השרשור הזה לחרא...)[/quote]

זה משנה מי אומר את האיכס? העיקר שאתה מבין שאיכס יכול להפוך שרשור לחרא....
RIS
RIS
RIS • 10 במאי 2006
גלתיאה כתב/ה:
[="RIS"][quot

(ואני מודה, במגינת לב, שה"איכסה" של דן השיג את שלו - דהיינו, להפוך גם את השרשור הזה לחרא...)

זה משנה מי אומר את האיכס? העיקר שאתה מבין שאיכס יכול להפוך שרשור לחרא....[/quote]

מה שאני מבין הוא שרק חרא יכול להפוך שרשור לחרא.
וגם מי שמשתף פעולה עם החרא הוא חרא.
התפלשי לך, גלתיאה, כאוות נפשך. יפה לך.
צ'יטה​(שולט)
אתה מוצא אותי חרא, בהתנהלות פה, ריס ?
RIS
RIS
RIS • 10 במאי 2006
צ'יטה כתב/ה:
אתה מוצא אותי חרא, בהתנהלות פה, ריס ?

אם אתה רוצה תשובה מאוד מדויקת, הייתי אומר שההתערבות שלך, כאן, בשיר שלי, שדן קאפ ניסה לזהם אותו בתגובתו המטומטמת, המניפולטיבית והפסולה- היתה מיותרת עד מיותרת מאוד.

עוד יותר מדויק?

אני חושב שמה שעשית כאן היה ברמה של פעשקוויל, כתב פלסתר ואני מודה שזה הפליא אותי.
מהקצת שקראתי אותך לא הייתי חושד בך בכגון אלה.

אם תרצה תשובה מפורטת ומנומקת - אין לי מושג אם היא קודש לגופו של כותב או לגופו של עניין אשמח לשלוח לך אותה בפרטי.

אין לי ענין להרחיב יותר מכך בשרשור הספציפי הזה.
גלתיאה
גלתיאה • 10 במאי 2006
אני מצטערת שאתה כועס ריס. יש לי הערכה אליך כאדם יוצר. ואתה יודע את זה.

אתה הופך את זה לעניין אישי. אני את דן מאוד מעריכה, ויש לי איתו גם וויכוחים, ולא תמיד אני מסכימה איתו, וזה בסדר. אני לא מיישרת קו עם אף אחד. זה שאני כותבת את מה שאני חושבת וזה
גם תואם את מה שדן חושב, לא אומר שזו איזו קונפירציה נגדך. אם מחר אני לא אסכים איתו, אין לי בעיה לכתוב את זה.

אבל במקרה הזה אני חושבת שהאמירה האחרונה שלך אמרה את הכל.
וזה בדיוק היה מה שהוא ניסה להגיד. וגם אני. דיון כזה הוא חרא של דיון.

חבל שאתה כועס, זה לא ריב אישי, זה דיון עקרוני.
RIS
RIS
RIS • 10 במאי 2006
גם לי זה לא נעים גלתיאה להגיד לך שאת משתפת פעולה עם החרא אבל מה לעשות וכך אני חושב?
אם את חושבת שמה שדן קאפ עשה כאן בשרשור שלי הוא מעשה סביר ולענין אזי אינני יכול למשוך את הדברים שלי בחזרה.

מה שדן עשה כאן, הפרובוקציה המטומטמת והילדותית הזאת, שהצחיקה אותי בהתחלה בגלל השקיפות שלה אבל הרגיזה אותי אחר כך בגלל שהוא משך למלכודת הזו כמה אנשים תמימים - לא מוכיח את הנקודה שלו.
ההיפך. זה חושף את ערוותו של דן קאפ.
ולחשוב שאדם כזה משמש, בין השאר, ככל שידוע לי, כתומך ב"קו החם" מזעזע אותי ומפחיד אותי.

ואם את משתפת פעולה עם הדבר זה ואם את חושבת שדן קאפ עשה כאן מש"ל - דהיינו "מה שצריך להוכיח" אזי את לא יותר טובה ממנו בעיני.

צר לי.
גלתיאה
גלתיאה • 10 במאי 2006
ריס, מה שדן עשה בתגובה הפרובוקטיבית שלו, היא בדיוק להביא אותך למקום הזה, שתבין
שתגובות כאלו הן לא נעימות. אז על מה אתה מתרגז? אתה מגן על הזכות להשמיע את האיכס ומתרגז?

אני מצטערת שאני מגיבה בשמו, הוא יודע יפה מאוד להסתדר לבד.הוא לא צריך אותי
כדוברת שלו, אני מסכימה איתך שזה לא נעים, אבל אי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה. גם אם מדובר בעוגה אישית.