בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קורס מזורז בלשון

חתולת הלילה
לפני 17 שנים • 8 בספט׳ 2006
חתולת הלילה • 8 בספט׳ 2006
אני מכירה היטב אנשים בעלי קשיי למידה, מקרוב מאוד. מהפרעות קשב וריכוז, עבור להפרעות זיכרון, מגירות לא מאורגנות בראש (אחד הדברים היותר מאתגרים לטיפול) וכדומה.
צר לי, אף אחד מהם לא כותב באופן עילג.

יש הבדל בין עילגות, דיסלקציה, טעויות בגלל שפה שאינה שפת אם.

ושוב: עוד לא ראיתי מישהו שהיה טיפש או עילג- ורהוט.
Here And There​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 8 בספט׳ 2006
Here And There​(נשלטת) • 8 בספט׳ 2006
חתולת הלילה כתב/ה:
אני מכירה היטב אנשים בעלי קשיי למידה, מקרוב מאוד. מהפרעות קשב וריכוז, עבור להפרעות זיכרון, מגירות לא מאורגנות בראש (אחד הדברים היותר מאתגרים לטיפול) וכדומה.
צר לי, אף אחד מהם לא כותב באופן עילג.

יש הבדל בין עילגות, דיסלקציה, טעויות בגלל שפה שאינה שפת אם.
ושוב: עוד לא ראיתי מישהו שהיה טיפש או עילג- ורהוט.

צר לי לאמר לך- חוסר אירגון מתבטא גם בכתב.
זו תוצאה של התופעה שאת מגדירה אותה כ "מגירות לא מאורגנות".
לגבי המשפט:
"עוד לא ראיתי מישהו שהיה טיפש או עילג- ורהוט."
אז כנראה שלא יצא לך להכיר מספיק אנשים כי זה נכון, לא כל חוסר רהיטות נובעת מטיפשות.
וחזרה על המשפט 20 אלף פעם כאילו זה מנטרה ונתון בל עוררין, לא ישנה את העובדות.
לא ברור לי למה זה כ"כ קשה לך לקבל את זה, הרי שמסתבר שיש גם אנשים
צרי מוח בעלי יכולות ביטוי גבוה. הרי שיש לנו את ההוכחה לזה בדיוק כאן.
בכל אופן, מעבר לזה אני לא מתכוונת להוסיף לדיון.
רק אישה
לפני 17 שנים • 9 בספט׳ 2006

חידה בדקדוק.

רק אישה • 9 בספט׳ 2006
עבודת מאסטר כתב/ה:

אני - אעשה

הוא - יעשה
הם / הן - יעשו

היא - תעשה
אתה - תעשה
את - תעשי
אתם - תעשו

אנחנו - נעשה

.

אם בדקדוק עסקינן ולא בקיטלוג אנשים ראיתי שבטבלה יש הטיה של גוף שלישי נסתרות אבל ההטיה אינה נכונה.
חסרה בטבלה הטיה של גוף שני נוכחות.

כדי שלא תחשבו שאני כותבת בעברית רהוטה אסביר שאני כותבת באינטרנט במכוון בשגיאות דקדוקיות.
כשאני חייבת לכתוב גוף שלישי נסתרות אני כותבת בשגיאה של "עבודת מאסטר" כדי לא להיות יוצאת דופן.(מה מקור הביטוי?)
נהפוך את השרשור לחידות בעברית?
חתולת הלילה
חתולת הלילה • 9 בספט׳ 2006
אני אתעלם ממה שאינו ממין העניין, ברשותך.

מצידי הם יכולים לחזור מאתיים פעם על אותו משפט אם הוא משהו בעל טעם (קשוט עצמך תחילה, את יודעת...). שהמשפט לא יהיה מאורגן, ומצידי שייכתב הפוך.
אבל התוכן- הו, התוכן! כי מי שחושב אינטיליגנטי - אפשר גם לראות זאת מהכתיבה שלו. היא תהיה מלאת שגיאות כתיב, עם דילוג על אותיות ורעיונות שמתחילים בפיסקה אחת ונגמרים שלוש פיסקאות אחר כך, אבל הדברים יהיו דברים בעלי ערך, והשגיאות לא תהינה שגיאות שמעידות על בורות. הן יעידו בדיוק על אחת הבעיות שהוגדרו כאן.
עבודת מאסטר{lori}

Re: קורס מזורז בלשון

עבודת מאסטר{lori} • 9 בספט׳ 2006
רק אישה כתב/ה:

ההודעה שלך הפתיעה אותי כי אם הפרופיל של הסאבית מצא חן בעיניך והחלטת להכיר אותה אתה יכול ללמד אותה דקדוק בפגישה הראשונה.
אתה לא חייב ללמד את כל חברי הכלוב דקדוק בסיסי.
אם הדימוי של הסאבית נפגע סימן שאתה מיחס לשגיאה חשיבות.
אם אפשר לתקן אחרי הערה אחת מדוע אתה מיחס לשגיאה חשיבות?
ראיתי בשרשור של החידות את השגיאה "אני יתקן" אצל שולט שהמתמטיקה שלו טובה מהעברית שלו. הוא כתב כמה חידות מתמטיות.
השגיאה לא הורידה אותו בעיני.

אם אתה חושב שהשגיאה מלמדת על עילגות כללית וחוסר התאמה של הסאבית אליך מה יעזור התיקון?

הסברתי לעצמי את פוזיצית המורה לדקדוק בצורה הבאה.
אתה "שולט" ואוהב להפגין שליטה ועליונות על סאביות
בכל פרופיל שני של שולט כותב שהוא מורה, מחנך ומאלף.
אני חושבת שפוזיצית המורה, שנמצאת בהרבה פנטזיות של שולטים, צריכה להיות שמורה לסאבית שלהם.
בנסיון ללמד את כולם דקדוק יש פטרונות שעלולה להעליב.
חידה בדקדוק:
לא השלמת את כל הטבלה.
שכחת את גוף שלישי רבות.
פעל ע.ז.ר. הן מה?

שלום רק אישה icon_smile.gif
לגבי שאלתך - תעזורנה. לא צריך לפתוח מילון בשביל זה icon_smile.gif
אני לא מסכים עם הצורה בה הצגת את הדברים, ואסביר את עצמי בכמה נקודות -
א) כתבתי במפורש, ששגיאה מהסוג הזה פוגעת בדימוי שכבר פיתחתי על בעלת הפרופיל. הפגיעה לא כל כך קריטית אבל היא קיימת. נא לא לשפוט אותי על כך, אין לי כוונה להתנצל על הצורה בה אני לומד להכיר אדם. לדעתי, השגיאה הספציפית הזו היא תסמין אחד בלבד, המשויך לסוג מסויים של אופי, או של טיפוס, שבדרך כלל לא כל כך מוצא חן בעיני. זה תסמין אחד בלבד, והוא לא קובע (לראות עיני כמובן) שלאדם שמולי יש בהכרח אופי כזה.

ב) לדעתי, לא מדובר בטעות דקדוקית קטנה, אלא בחוסר רהיטות. אם אפגוש בבחורה שתמשוך אותי, נוכל לעבוד יחד על העניין הזה, כי הרהיטות של הסאבית שלי חשובה לי. אני חושב שברוב המקרים, אדם שמתנסח בצורה רדודה הוא אדם רדוד. אני לא אומר שאם אדם מסויים מתבלבל בין י' ל-א' הוא רדוד, בכלל לא! אני אומר שזה רק חלק ממכלול של דרכי התנסחות שמצביעות על האדם שעומד מולי.

ג) כתבת שאני שולט וזה אומר שאני אוהב להפגין עליונות מעל הסאבית... ולתפוס את הסאבית שלי על שגיאת דקדוק זו דרך להפגין עליונות... יקירתי, אם זה הדימוי שלך לגבי שולט, אז יש לי הרגשה שזה לא ילך בינינו icon_smile.gif יש הבדל בין גבר שולט לבין ילד מתנשא שתופס דבר כל כך פעוט כמו שגיאת דקדוק ככלי לשליטה.

ד) מי שבוחר להעלב מדברי לא יפיק מהן תועלת חיובית. הוא יכול לשבת מול המסך ולהעלב, אפילו לכתוב על זה ביומן שלו - "יומני היקר, אם עבודת מאסטר ימשיך להתנהג ככה אני יעליב אותו בחזרה". זה לא הטיפוס שאני כותב בשבילו. כתבתי את מה שכתבתי בשביל אלו שיקבלו את הדבר לתשומת לבם ויפיקו ממנו תועלת. אני לא מגלומן ולא חושב שאני זה שיראה לאלפי חברי הכלוב איך להתנהג, זו לא הכוונה. בסך הכל נתתי חומר למחשבה בפורום לא קשור, זה לא מסע כיבוש.

עכשיו נראה - מי יצטט אותי ויסביר לי למה אני טועה?
עבודת מאסטר{lori}

Re: חידה בדקדוק.

רק אישה כתב/ה:
עבודת מאסטר כתב/ה:

אני - אעשה

הוא - יעשה
הם / הן - יעשו

היא - תעשה
אתה - תעשה
את - תעשי
אתם - תעשו

אנחנו - נעשה

.

אם בדקדוק עסקינן ולא בקיטלוג אנשים ראיתי שבטבלה יש הטיה של גוף שלישי נסתרות אבל ההטיה אינה נכונה.
חסרה בטבלה הטיה של גוף שני נוכחות.

כדי שלא תחשבו שאני כותבת בעברית רהוטה אסביר שאני כותבת באינטרנט במכוון בשגיאות דקדוקיות.
כשאני חייבת לכתוב גוף שלישי נסתרות אני כותבת בשגיאה של "עבודת מאסטר" כדי לא להיות יוצאת דופן.(מה מקור הביטוי?)
נהפוך את השרשור לחידות בעברית?

נכון, את צודקת, ואני מתנצל על ההטעיה. זה היה רגע של חוסר תשומת לב.
הן תעשינה.
רק אישה

Re: קורס מזורז בלשון

רק אישה • 9 בספט׳ 2006
עבודת מאסטר כתב/ה:
רק אישה כתב/ה:

ההודעה שלך הפתיעה אותי כי אם הפרופיל של הסאבית מצא חן בעיניך והחלטת להכיר אותה אתה יכול ללמד אותה דקדוק בפגישה הראשונה.
אתה לא חייב ללמד את כל חברי הכלוב דקדוק בסיסי.
אם הדימוי של הסאבית נפגע סימן שאתה מיחס לשגיאה חשיבות.
אם אפשר לתקן אחרי הערה אחת מדוע אתה מיחס לשגיאה חשיבות?
ראיתי בשרשור של החידות את השגיאה "אני יתקן" אצל שולט שהמתמטיקה שלו טובה מהעברית שלו. הוא כתב כמה חידות מתמטיות.
השגיאה לא הורידה אותו בעיני.

אם אתה חושב שהשגיאה מלמדת על עילגות כללית וחוסר התאמה של הסאבית אליך מה יעזור התיקון?

הסברתי לעצמי את פוזיצית המורה לדקדוק בצורה הבאה.
אתה "שולט" ואוהב להפגין שליטה ועליונות על סאביות
בכל פרופיל שני של שולט כותב שהוא מורה, מחנך ומאלף.
אני חושבת שפוזיצית המורה, שנמצאת בהרבה פנטזיות של שולטים, צריכה להיות שמורה לסאבית שלהם.
בנסיון ללמד את כולם דקדוק יש פטרונות שעלולה להעליב.
חידה בדקדוק:
לא השלמת את כל הטבלה.
שכחת את גוף שלישי רבות.
פעל ע.ז.ר. הן מה?

שלום רק אישה icon_smile.gif
לגבי שאלתך - תעזורנה. לא צריך לפתוח מילון בשביל זה icon_smile.gif
אני לא מסכים עם הצורה בה הצגת את הדברים, ואסביר את עצמי בכמה נקודות -
א) כתבתי במפורש, ששגיאה מהסוג הזה פוגעת בדימוי שכבר פיתחתי על בעלת הפרופיל. הפגיעה לא כל כך קריטית אבל היא קיימת. נא לא לשפוט אותי על כך, אין לי כוונה להתנצל על הצורה בה אני לומד להכיר אדם. לדעתי, השגיאה הספציפית הזו היא תסמין אחד בלבד, המשויך לסוג מסויים של אופי, או של טיפוס, שבדרך כלל לא כל כך מוצא חן בעיני. זה תסמין אחד בלבד, והוא לא קובע (לראות עיני כמובן) שלאדם שמולי יש בהכרח אופי כזה.

ב) לדעתי, לא מדובר בטעות דקדוקית קטנה, אלא בחוסר רהיטות. אם אפגוש בבחורה שתמשוך אותי, נוכל לעבוד יחד על העניין הזה, כי הרהיטות של הסאבית שלי חשובה לי. אני חושב שברוב המקרים, אדם שמתנסח בצורה רדודה הוא אדם רדוד. אני לא אומר שאם אדם מסויים מתבלבל בין י' ל-א' הוא רדוד, בכלל לא! אני אומר שזה רק חלק ממכלול של דרכי התנסחות שמצביעות על האדם שעומד מולי.

ג) כתבת שאני שולט וזה אומר שאני אוהב להפגין עליונות מעל הסאבית... ולתפוס את הסאבית שלי על שגיאת דקדוק זו דרך להפגין עליונות... יקירתי, אם זה הדימוי שלך לגבי שולט, אז יש לי הרגשה שזה לא ילך בינינו icon_smile.gif יש הבדל בין גבר שולט לבין ילד מתנשא שתופס דבר כל כך פעוט כמו שגיאת דקדוק ככלי לשליטה.

ד) מי שבוחר להעלב מדברי לא יפיק מהן תועלת חיובית. הוא יכול לשבת מול המסך ולהעלב, אפילו לכתוב על זה ביומן שלו - "יומני היקר, אם עבודת מאסטר ימשיך להתנהג ככה אני יעליב אותו בחזרה". זה לא הטיפוס שאני כותב בשבילו. כתבתי את מה שכתבתי בשביל אלו שיקבלו את הדבר לתשומת לבם ויפיקו ממנו תועלת. אני לא מגלומן ולא חושב שאני זה שיראה לאלפי חברי הכלוב איך להתנהג, זו לא הכוונה. בסך הכל נתתי חומר למחשבה בפורום לא קשור, זה לא מסע כיבוש.

עכשיו נראה - מי יצטט אותי ויסביר לי למה אני טועה?

ראשית ח"ח על תעזורנה ותעשינה.
נכון.

סעיף א' וב'.
אם החלטת לצאת עם הסאבית ואתה רוצה לתת לה שיעורי דקדוק אין צורך לתקן את כולם כאשר יש אתרים שעוסקים בנושא.
איש לא מונע ממך להפוך למורה של הסאבית שלך.
בסעיף ד' הסברת שהחלטת לצאת במבצע כללי לטובת הקהל.

סעיף ג':
מסכימה.
הדבר החשוב בגבר הוא לא ידיעת הדקדוק בעברית.
יש לגבר תכונות יותר חשובות ויותר מהנות..icon_wink.gif

סעיף ד':
פה אני חוזרת לסעיף ג' שלך.
כתבת שאם אתה נמשך לסאבית שלך השאר הופך מישני ואתה תשקיע בלימוד אישי מזורז שלה.
כל השאר ידעו להסתדר בעצמם בהתאם להעדפות שלהם.
לא כולם מעוניינים בשיעורי דקדוק.
אולי חלק מהשולטים יחשבו על שיעורים בקשירה או מקראמה לסאבית הפרטית שלהם? icon_wink.gif
יש אתרים ללימוד דקדוק ונראה לי שפוזיצית המורה לכולם לא מחמיאה לשני הצדדים.
עבודת מאסטר{lori}
רק אישה, נראה לי שמצאתי איפה הקצר בתקשורת בינינו

זה לא היה שיעור לסאביות, לא שיעור לנשים, ולא שיעור לשולטים. זה לא היה שיעור לשום תת קבוצה בקהילה. זה היה פוסט תמים! icon_smile.gif

תראי, השגיאה הזו מפריעה לי כשאני קורא טקסטים בפורומים ובצ'טים, ועשיתי עם זה משהו. זה הכל. אם יש מישהו שמאוד מפריע לו שהרבה אנשים בכלוב לא יודעים לסרוג, אז שיפתח פוסט קטן עם הסבר או מבוא לסריגה. האם זה יהיה פוסט מעליב? האם תרגישי שהוא מתנשא מעליך בגלל שהוא יודע לסרוג ואת לא?
בדיוק בשביל דברים כאלו יש פה פורום "לא קשור".
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 9 בספט׳ 2006
חתולת הלילה כתב/ה:
אני אתעלם ממה שאינו ממין העניין, ברשותך.

מצידי הם יכולים לחזור מאתיים פעם על אותו משפט אם הוא משהו בעל טעם (קשוט עצמך תחילה, את יודעת...). שהמשפט לא יהיה מאורגן, ומצידי שייכתב הפוך.
אבל התוכן- הו, התוכן! כי מי שחושב אינטיליגנטי - אפשר גם לראות זאת מהכתיבה שלו. היא תהיה מלאת שגיאות כתיב, עם דילוג על אותיות ורעיונות שמתחילים בפיסקה אחת ונגמרים שלוש פיסקאות אחר כך, אבל הדברים יהיו דברים בעלי ערך, והשגיאות לא תהינה שגיאות שמעידות על בורות. הן יעידו בדיוק על אחת הבעיות שהוגדרו כאן.

את כבר מדברת 2 דברים שונים: בהתחלה טענת שחוסר רהיטות מעידה
על טיפשות, עכשיו את אומרת שאדם יכול לכתוב בצורה לא רהוטה
(עם שגיאות כתיב ובצורה לא מאורגנת), אבל כל עוד התוכן בעל משמעות
אז הוא אינטיליגנט.
אז השאלה היא, איך את מגדירה אינטיליגנציה?
ידע באסטרופיזיקה?
ידע בתורת הקוונטים?
איך את מגדירה "דברים בעלי ערך"?
רק אישה

יש בדיחות על אינטיליגנציה ואיך מעתיקים פרופילים

רק אישה • 9 בספט׳ 2006
שאלתן על אינטיליגנציה ומה זאת אינטיליגנציה אבל האתר הזה הוא אתר הכרויות שבו אנשים מנסים למצוא את החצי השני שמתאים להם.

מי שמתעניין באסטרופיזיקה מתקדמת אצל השולט או הסאבית יחפש את הסימנים אצלם בפרופיל אבל, כפי ש"עבודת מאסטר" בעצמו כתב, אנשים כותבים כדי שיכירו אותם ויבחרו בהם כבני זוג.

עבודת מאסטר כתב/ה:

כשאני קורא פרופיל של מישהי, שממש מצליח להרשים אותי, ופתאום בסוף אני רואה שכתוב משהו בסגנון - "נא לפנות בכבוד, אחרת אני פשוט יתעלם" - זה פוגע בדימוי שכבר פיתחתי על אותה בחורה.
בהצלחה, ואם יש שאלות אתם מוזמנים לפנות אלי.

הדרך הפשוטה ביותר שראיתי היא לא לתקן את הפרופיל של עצמם אלא פשוט לקחת פרופיל יפה של מישהו ולהתחיל להעתיק עם שינויים קלים.
יצירתי, מלא דמיון ומרשים.
בעידן המחשב "העתק והדבק" הוא דבר נפוץ.
השליטה המנטלית היא רגישה וסבלנית והיצירתיות בפרופיל בשחקים.
מתחילים להתכתב עם השולט המרשים.

"איפוא את גרה?" שואל אותי השולט היצירתי עם הפרופיל הספרותי, ללא שגיאת כתיב אחת, שמתעניין בפילוסופיה ומדע.
אני היום יעשה את הכלבה שלי את רוצה לצתרף?"
"תביאי תמונה במסנג'ר ואם את כוסית אני יצרף אותך ונעשה סשן בשלושה."

מה זאת אינטיליגנציה היא שאלה קשה.
לכל אחד ואחת התשובה שלו מה הוא מחפש בחצי השני שלו אבל להעתיק פרופילים או להציג מישהו ששונה מהאישיות האמיתית באתר הכרויות הוא לא רעיון טוב כי תוך זמן קצר מגלים.

אני מעדיפה גבר אמיתי וכן שיודע להבליט את היתרונות האמיתיים שלו על פרופיל שכל סעיף שלו מועתק ומודבק ממקום אחר וכל קשר בין הפרופיל והאדם הוא מקרי בהחלט.