ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על שליטים מסוכנים ועל אנשים שמנסים לנהל את הקהילה

זאלופון​(שולט)
לפני 17 שנים • 17 בספט׳ 2006
זאלופון​(שולט) • 17 בספט׳ 2006
נויה הל כתב/ה:

17 זה הרבה ביחס לעונים בכלוב. זה נכון. אבל אתה לא יכול לדעת אם יותר לא ענו כשהם מתנגדים לדעתך או תומכים בה. מנבירה עמוקה בסטטיסטיקות ומספרים למיניהם בשנה האחרונה אני יודעת שמספר לא אומר כלום אם אי אפשר להוכיח אותו באופן מובהק עם סטיות תקן וכדומה. היה לי הרבה יותר קל לסיים את התואר אם יכולתי סתם לזרוק מספר ולהתבסס עליו.

נא לשים לב, אני בכוונה לא אומרת כאן את דעתי. לי אישית נמאס מויכוחים מתלהמים בהם אנשים רק צועקים אחד על השני. כל הקהילתיות ומה הקהילה אומרת וכדומה ממש לא מדבר אלי.

נויה

אם נמאס לך מויכוחים כאלה, למה את נכנסת לאחד כזה? icon_smile.gif

ואת צודקת שזה לא מייצג את הכלל, ולכן גם לא טענתי שמייצג אלא רק שמדובר, יחסית, דווקא בהרבה מאד מגיבים בניגוד למה שנטען (ועכשיו אני קורא שבעצם לא נטען). אגב, הבעיה החמורה באמת שבגללה לא ניתן להסיק לגבי הכלל היא לאו דווקא המדגם הקטן יחסית, למרות שגם הוא לא שוס, אלא העובדה שהמדגם הזה לא נדגם מקרית ולכן הוא מוטה (לי סטטיסטיקה דווקא סייעה לסיים את התואר בכך שהכניסה לי קצת כסף כיס מללמד אותה באופן פרטי). נראה לי שכדאי שנעצור כאן בענייני הסטטיסטיקה, כי מילא להתלהם, לגדף ולצעוק, על זה אנשים יכולים לסלוח, אבל אם נכריח אותם לקרוא על הסקה סטטיסטית הם ינטרו לנו עד יום מותם.
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 17 בספט׳ 2006
רפאל: אני מוצא שזו לי הפעם הראשונה שאני נכנס לשירשור ומגיב בו, ומסכים לדעתך. כה מסכים, כמעט לכל מילה. יש רק מילה אחת שאני מסתייג ממנה, בכל הפוסט שלך, וזו "מסוכנים".
אני גם מאד מסכים עם רחפנית, ממש לגמרי. אני גם מסכים למגיבים נוספים אחרים פה.

אבל..... ויש לי אבל קטן.

בכל פעם שקם לו מישהו, בקהילה הלא קיימת הזו, לעשות משהו, קמים לו מתנגדים, ומנסים לסרס את מה שהוא עושה. אז שלא יעשו ? לא מסכים בכלל. אז איך עושים בעצם ? פשוט עושים.
ללכת להתיימר לייצג את הקהילה זה מסוכן. ממש מסוכן. אפילו שתלטני וכפייתי. בטח שללא איזה מנגנון שאכן מסמיך מישהו, לייצג את אותה קהילה עלומה.

אני, שזאולופון ספר אותי בתור מתנגד לדעתה של השליטה. בחרתי גם דרך. התייצבתי לי שם, בשקט, טיפה פחות מנריסה המקסימה. שאלתי אם הכל פתוח לדיון שמה בפגישה הזו, ונעניתי שכן. אני עומד להתייצב שם בפגישה הזו, ולהציג את דעתי בלהט. ייתכן שאתקל בגישה דומה למה שהיה בשירשור ההוא, אך ייתכן שאצליח לגרום להקשבה, מתוך שימת כתף, למאמץ שאני מוצא כחשוב. ייתכן בכלל, שכאשר אני אשב שם, אצליח לשכנע בדעתי.

דעתי היא שכן צריך לייצר רשימת אנשים עם נכונות לייעץ וללוות, ולגבי השיטה, יש דרכים רבות אפשריות, בואו נדון בדרך הנכונה. לו רק מעצם העניין, שהרבה (א)נשים, שרוצים וזקוקים לכאלה עצות, לא מוצאים בכלל את נריסה למשל, דווקא בגלל סיגנונה העדין והלא מתבטא בנחרצות במתית בכל מיני שירשורים. דווקא בזכות סיגנונה העדין הזה, שגם בזכותו, הופך אותה לתומכת איכותית, עם הסכמה מקיר לקיר. ראו זה פלא, כל זה אפילו בלי קורס בכלל.

אני קורא לכל אלו, שחושבים באיזה אופן, שיש צורך ברשימה כזו, לבוא לאותה פגישה, ולא להכנע לכוחניות, אך גם לא להתרגש ממנה יותר מדי. בואו לפגישה, ונעשה ביחד שהרעיון יצליח, גם בדרך שמשקפת את אמונתנו.

כל עוד, כלובי לא תולה, בראשית עמוד הכניסה, או אפילו לא עלינו, משגר איגרת לכל חדש(ה) על אותה קבוצה תומכת נבחרת העם כולו והקהילה בפרט. הדרך היחידה לפרסם את קיומה של אותה קבוצה, היא לתלות שירשור, באלפוני. גם השאלה האם יצליחו באופרת הסבון הזו, לכופף את ידו של כלובי, כדי שיהפוך את השירשור לדביק, מוטלת בספק.

שם שם, באותו שירשור, שבו יפורסם דבר המעשה, ורשימת התומכים הנלהבים, יוכלו כולם כנראה, ללכת ולהגיב, בבורטליות זו ואחרת, על כמה נלוזה אותה יוזמה ולא מייצגת כלל את הסו קולד קהילה. כמובן שתיתכן תפנית טרגדית לאותה עלילה, בה יצליחו להשתלט על ליבו, ראשו ואפילו אצבע אחת מיד ימינו של כלובי, ויגרמו לו לנעול, לא עלינו, את אותו שירשור. אני מנסה להצטמרר לי בכיסאי, למשמע רעיונות נלוזים שכאלה, שלא רואה סבירות שיקרו.

לכן, יותר מאשר היתה כוחניות באופן בו הוצג העניין שם, אין שום כוח אמיתי מאחרי הדברים, כל עוד לא מגובשת לה הסכמה רחבה, בקהילתנו הלא מאוחדת בדיעותיה, לצערם של כמה.

אני קורא לכל מי שבעד נושא החונכות או איך שלא תקראו לזה, לבוא ולגבש את האופן בו זה ייעשה. ייתכן אפילו ותתקלו בגישה הרבה יותר פשרנית, מזו שאתם צופים, למרות דעות מנוגדות ליוזמת השליטה, כשתשבו שמה. לדעתי, שווה פגישה. ולדעתכם ?
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 17 בספט׳ 2006
צ'יטה,

היה פעם רעיון ל-PAINTBALL
גם הוא סורס. icon_biggrin.gif

בכל מקרה, מתארגן שוב רעיון למשחק הפיינטבול.
אני בתול בתחום הזה אבל אני מוכן לחוויות חדשות ומסעירות icon_biggrin.gif
כבר שייכו אותי(לקבוצה) הממזריות האלה... icon_redface.gif
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 17 בספט׳ 2006
צ'יטה...

הכתובת על הקיר,
האג'נדה מוצגת בכל עוצמתה וכיעורה,
אז להקציב זמן לנושא?..
אשריך וטוב לך...
בחירה להתקל בקירות מתנשאים היא אישית תמיד..
התמרורים ניצבים שם בדרך..

שא ברכה.
RIS
RIS
RIS • 17 בספט׳ 2006
שני אנשים בסך הכל, מתוך כל הערב רב של התגובות והמגיבים אמרו משהו לגבי היות יוזמת החונכות החדשה אקט שנולד ממקום של שלילה ופחד ולא מתוך גישה חיובית.
(אם היו עוד כאלה ולא השגחתי בהם - איתכם הסליחה).

וייאמר כאן במפורש - אני חושב שאכן חשוב שאנשים חדשים שמגיעים לפורומים יהיו חשופים מהר ככל האפשר לכמה נתוני יסוד ועובדות לגבי המלכודות שעשויות להיות מונחות לפניהם.

ועוד יותר במפורש - אני לא מאמין בקבוצות פעולה מטעם עצמן, ולא במינוי חונכים שיוצמדו לטירונים החדשים.
גם מבחינה פרקטית אני חושב שאלה הם הבל ורעות רוח.

אבל גם מבחינת ההשקפות שלי על חופש הפרט, על חופש הביטוי וההתבטאות ועל יצירת גטאות ומחנות ריכוז רוחניים ונפשיים שרק בתוכם יהיה "מותר" לאנשים החדשים לנוע.....

אמר רפאל בהזדמנויות אחדות בויכוחים אחרים ונדמה לי שגם טיצ'ר התבטא כך - יוזמת החונכות נולדת ממקום לא טוב. יוזמת החונכות נולדת ממקומות של פחד ופראנויה ושנאה.
אני קורא את התיאורים וחושב לעצמי - אדם חדש שמגיע למקומותינו מה הוא עשוי לחשוב?

הוא לא שומע כמה בדסם זה דבר שמביא שלווה ואושר לאנשים שנמצאים כאן.
הוא שומע רק כמה העולם חרא וכמה צריך להיזהר וכמה הוא יידפק אם הוא לא יקשיב לעצות שניתנות לו ולא יילך בדרך שמתווים לו.

אגב, צ'יטה הציע - אולי מבלי משים - הצעה מאוד פרקטית. כל אדם חדש שיירשם ייחשף לחומר שהנהלת אותו פורום תמצא לנכון לחשוף אותו אליו. עם כניסתו הראשונה לאתר הוא יקבל משהו כעין הפנייה לכמה שרשורי מידע. או אולי דף ריכוז של הנחיות ותובנות כמו שיש בכל פורום, אלפוני למשל, בפורום הזה.
ואני מדגיש - הנהלת הפורום ולא שום קבוצה מטעם עצמה.

והאזהרה צריכה להינתן לגבי כל האנשים המסוכנים ששמים מלכודות. כל המתחזים למיניהם - לדומים או לדומיות או למה שזה לא יהיה.

ואפשר שיהיה כתוב שם משהו בסגנון - אם יש לכם עוד שאלות או אם נתקלתם בגישה בעייתית מצד אדם מסויים אל תהססו ואל תתביישו ושגרו "שאילתא" בפורום המתאים, אלפוני, או הכללי או אחד מהפורומים הספציפיים.

אין לי ספק ש"שאילתא" כזו תענה ותספק מספיק מידע כדי שאותו אדם אינטיליגנטי יידע לעבד אותו לעצמו ולהחליט כיצד לפעול.

אין צורך לדחוף לאנשים האלה לגרון רשימה של שמות.
ליווי מרחוק - של הקהילה - יהיה מספיק ודי והותר.

אני מאמין שכל אדם אינטיליגנטי שיקרא את החומר הבסיסי יידע למצוא דרך לקבל עוד מידע מאנשים מנוסים יותר בכל הדרכים שפתוחות גם כיום.

בתוך הקהילה - לא רק זו שמתרכזת בפורומים - יש הרבה גוונים, הרבה קבוצות והרבה קשרים בין האנשים שמכילים גם אהבות וגם שנאות וגם אידיאולוגיות שונות.

הדרך הדמוקרטית היא להניח לאנשים להחשף להכל ולהחליט לעצמם מה מתאים להם.

הדרך הפסיכוטית היא לכפות על האנשים להחשף רק למה שאנשי הדרך הזו יחליטו. ייתכן שבכך יצילו איזו סאבית או איזה סאב מאיזה מתחזה לדום שמחפש מין זמין. אבל באותו זמן ייתכן גם שבכך הם הורגים לאנשים את הפרפר בתוכם שמנסה להשתחרר מהגולם.

יש משהו פגום ופסול מהיסוד בצורך של כמה אנשים לשלוט לאנשים במחשבות.
לא צריך להניח להם להלך עלינו אימים.

AND THEREBY HANGS A MORALE

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון ספט' 17, 2006 12:26 pm, סך-הכל נערך 3 פעמים
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 17 בספט׳ 2006
טום, תיזהר לא להיות בקבוצה הנגדית, כי אני בפנים, וצלף לא רע בכלל. icon_wink.gif
בינתיים נרשמתי לכל הקבוצות, כדי לאפשר לי בחירה מושכלת. icon_wink.gif
באדי, ידידי, תודה. נראה מה יהיה.