שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

עוד פתרון לדומים מסוכנים - רשימת ממליצים

פעם פרח​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 17 בספט׳ 2006

Re: דרכים לקבל מידע :)

פעם פרח​(נשלטת) • 17 בספט׳ 2006
babydoll כתב/ה:

הצלבת מידע טובה.
ממליצים הם האנשים שהאדם בעצמו בוחר. לאדם אלים ותוקפני יכולים להיות ממליצים וחברים.
אם יש חברים שסומכים עליהם יכולים לשאול.
חשבתי על עוד שיטה שלקוחה מהעצה הידועה:"אדם ניכר בכוסו, בכיסו ובכעסו."
בודקים איך האדם מגיב כשהוא מתרגז בלי סיבה.
אדם שלא יודע להשתלט על עצמו יכול להיות מסוכן אם הוא יתרגז.

לגבי הממליצים - תמיד כדאי לברר גם עם אנשים שהאדם עצמו לא הפנה אליהם.
יש לא מעט אנשים פה באתר ששמחים לעזור, צריך רק לפנות ולשאול האם הם מכירים אדם כזה או אחר. ואפשר לברר גם על הממליצים עצמם.

לגבי שיטות נוספות, אחת השיטות שגיליתי, היא לראות מה קורה כשאת אומרת שאת לא מעוניינת.
בין אם את לא מעוניינת בקשר עם האדם, או לא מעוניינת למשל לעשות סשן וירטואלי, או לדבר על נושא מסויים.
כבר נתקלתי בתגובות מאוד מעניינות.
DontMove​(שולט)
DontMove​(שולט) • 17 בספט׳ 2006
לא קראתי הכל, אני מודה (ועוזב ירוחם).
לא יודע אם מישהו נגע בכך באחת התגובות לפני - (לא קראתי, כתוב למעלה)

בסה"כ מדובר בשני סוגי צרכים.
פותח השרשור הזה מחפש דום. אני מניח שהוא מגיע מתפיסת ה"מקצועיות".
כאשר יש אחרים שמחפשים אנשים עם נטיה.

כשאתם מחפשים בעל מקצוע, אתם מבקשים לראות המלצות. אתם לא רוצים לגלות אחרי שכבר סיימו להחליף לכם את כל החלקים במקרר, שהטכנאי הזה הוא בכלל טכנאי טנקים.
כשאתם מחפשים להכיר בני אדם, אתם רוצים להנות מלהכיר את הבן אדם. אני מניח לפחות.
זה לוקח זמן, זה דורש השקעה וזה דורש להיות בן אדם.

כל דרישה והצרכים שלה - כל דרישה והפתרון שלה.
אין כאן מקום לויכוח בין שתי האשכולות - הבסיס אינו זהה.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 17 בספט׳ 2006
אחד ההבדלים הוא גודל הקהילה, אם כבר משוים, לכל קהילת BDSM אחרת.
וכבר ראיתי בשרשור אחר, שמישהי אומרת ש-17 מגיבים שונים זה מעט מאוד ביחס לכמות האנשים הרשומים בכלוב...

צריך להסתכל על זה כמו שזה. אנחנו קבוצה פעילה מאוד קטנה. מספר הרשומים כנראה לא אומר כלום על מספר הפעילים, גם ברמת הבעת דיעה ( ולא רק לבוא למסיבות ואירועים, דבר שלא מעניין תמיד את כולם).

ויוצא שכמעט כולם מכירים את כולם. דבר שמביא אותי אישית לעיתים, למצבים לא נוחים בהם אני נשאל שאלות לגבי טיבם של מכרים, חברים, וסתם אנשים שאני מכיר היכרות שטחית.
מה גם שלעיתים קרובות השאלות הללו באות מנשים שאני כלל לא מכיר, או מכיר היכרות ראשונית בלבד.
ולמרות שאני מסביר שחוות הדעת שלי היא מאוד לא BDSMית, כי בסופו של דבר לא הייתי עם אף אחד מהם בסשן כנשלט או במערכת יחסים זוגית, ואני מכיר אותם בנסיבות חברתיות.
ואין לי בעיה לומר את דעתי. הכלל היחידי שאני שם לעצמי, זה האם זה מה שהייתי אומר לבנאדם בפרצוף. וזה פותר לי את הבעיה.

לגבי הצ'ק ליסטים והרשימות, כבר דובר רבות על כך שהחיסרון שלהם הוא הישירות שלהם, אין שיחה אין דיבור אלא יש רשימות שצריך לסמן, וזה הפריע לכמה אנשים.
התשובה שלי לכך היתה:
א. אפשר פשוט לשאול דברים שמעניינים אותך, ואם צריך דוגמה לשאלות או שיחה מהסוג הזה אז הנה:
http://www.maledom.co.il/phpsite/modules.php?name=News&file=article&sid=23

ב. הצ'ק ליסט הענק - מכיל לעיתים דברים שלא חשבנו עליהם ויכולים להיות סופר מעניינים לנסות, ולפעמים מוצאים מכנים משותפים מעניינים דרך הצ'ק ליסט הזה. נכון שזה לא תחליף לשיחה, אבל זה לא דבר רע, ומי שמרגיש לא בנוח למלא אותו, יכול פשוט להתייחס אליו כרפרנס ולדבר רק על מה שמעניין אותו.
שיחה = תקשורת.
צ'ק ליסט = תיאום ציפיות ברמה הבסיסית ביותר.

אין סתירה.

teacher
פייה{O}
פייה{O} • 17 בספט׳ 2006
עם כל הפוסטים שמסתובבים כאן לאחרונה, על צ'ק ליסט, המלצות, חונכות, קורסים, וותיקים לעומת חדשים, פורומים סגורים ופגישות וישיבות,
אני מתחילה להרגיש שמנסים מסביבי בכוח לחרוש תלם, תלם ישר ואחיד שכולנו נלך בו ואז יהיה ברור מי בתוך ומי מחוץ לתלם.
שאפילו כאן, במעוז הסטייה שלנו, נהיה קונפורמיסטים.
במקום שכל אחד ילך בעקבות הלב שלו והתשוקות שלו, שזה בעצם מה שהביא אותנו לבדסמ,
צריך להתחיל ללכת לפי חוקים ונהלים ותוך זהירות מימין ומשמאל.

מאונן יקר - אני בהחלט מבינה ומכבדת את הצורך שאתה חש ברשימת ממליצים,
וכפי שנאמר לפני - אף אחד לא אומר לך שזה לא בסדר או לא לגיטימי.
אולי זה לא נורמה, אבל ממתי אכפת לך או לנו מנורמטיביות?

אני למשל מאוד לא רוצה שזה יהפוך לנורמה.
אני רוצה שמה שיש לי עם מישהו, גם אם הוא כבר 20 שנה בעניין והיו לו 200 סאביות (10 בשנה!), שעדיין בינינו יהיה מה שאנחנו יוצרים בינינו ולא תבנית שהייתה לו עם קודמות לי (או להפך).

מעבר לכך, אני רוצה שיהיו כמה שפחות 'נורמות' שיגידו לי איך 'אמורים' להתחיל מערכת יחסים בדסמית.

fishy.gif
עמק יא רוק​(אחר){הנסיכה ברנ}
לפני 18 שנים • 18 בספט׳ 2006
מאונן מקלדת יקר
נראה לי שאתה מנסה בכל הכוח ליצור משהו שלא נוח ולא מתאים לארצנו הקטנטונת. השימוש ברשימות עבדים או דומים וכו' והפיכת הענין מפרטי לכללי נראה רע כי הצעד הבא אחריו הוא אאוטינג, שפה בקהילתנו הארצישראלית הקטנה והאינטימית נחשב טאבו.
ניתנו לך פה עצות מועילות רבות. אנא שים לב להן, הן יוכלו לעזור לך בעתיד למצוא את מה שאתה מחפש.
דרך מצוינת לפגוש אנשים ולשאול על אחרים היא להגיע למסיבות וליצור קשרי ידידות לשם ידידות וגם לצורכי החלפת מידע אחד על השני. אני מקווה בשבילך שתמצא מה שאתה מחפש.
בהצלחה

עמק