לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

זהירות- מתחזים

רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 17 שנים • 19 באוק׳ 2006

Re: דעתי בענין התחזויות

DearPrudence כתב/ה:

[color=yellow] ואם השיחה אכן נשארת בגבולות הצ'ט בלבד ולא חורגת משם, אז באמת לא רואה שנגרם פה איזה נזק גדול... אתה יכול לחוש אי נעימות כזאת או אחרת, תחושה של 'פדיחה' כשמתגלה התרמית, אבל לא מעבר לכך.
...[/r][/quote

הגבתי אתמול וההודעה איכשהוא נמחקה לי אבל כשראיתי את ההודעה החדשה הזו היום בבוקר.
אני רוצה להגיד לך משהו בנוגע להתחזויות והמעטה בערך הפגיעה שלהן, כשהחברה/שיפחה החדשה של האקסית-שמקסית-דומיקולואית-לשעבר שלך מתחזה בפנייך בצ'אט כמעט יום-יום ואת מגלה את זה רק אחרי כמה חודשים, התחושה היא מעבר לנעימות כזו או אחרת.
כשאת חושפת בפני הצד השני את עמקי נשמתך, דברים שלא הייתי מספרת אם היית יודעת במי מדובר, ואחר כך את מגלה שבעצם לכל אורך הדרך שיטו בך, ועוד בידיעה של מישהו שאהבת ובטחת. כשההתחזות מתגלה, רק ככה במקרה, במציאות, תוך הצגה איוולית וצידוק מטומטם, שנראה מגוחך לעין שעור במציאות, את לא מרגישה חוסר נעימות, את מרגישה פגיעה נוראית.

אנשים ערמומיים מוצאים כל מיני דרכים לשטות ולהמנע מלדבר בטלפון או למסור פרטים מזהים. יש כל מיני נסיבות ודרכים לשטות בבן אדם אחר ולגרום לו להאמין בלי להגיע למבחן המציאות במשך תקופה ארוכה. ולהגיד שהצד השני הוא תמים או שזו אשמתו שלא ביקש לעבור לטלפון או להיפגש כדי לדעת עם מי הוא מדבר, לא מוריד כהוא זה מעצם הגועליות וחוסר הרגישות המשווע שבמעשה.

יש כל מיני דרגות וסוגי התחזות - ובכל התחזות שכזו יש בעיני זילות של ערכים של תום ואהבה.

ומין הסתם אנשים ימשיכו להתחזות גם אחרי ההודעה הזו, אבל חבל שאיזה מתחזה יקרא את ההודעות שבשרשור הזה ויחשוב שכל מה שהוא גורם זה סתם לחוסר נעימות.
"חוסר נעימות" מצטבר זה דבר מאד לא נעים.[/quote]

פרודנס-אני חושבת שמספיק עם הנושא הזה.
הוא מוצה בכל דרך אפשרית.
דנו במקרה שלך בכל פוסט אפשרי כמעט.
לפעמים צריכים לדעת מתי לשים את השדים מאחור.

לא לזאת התכוון המשורר באזהרתו לגבי התחזויות.
Madame T​(שולטת)
לפני 17 שנים • 19 באוק׳ 2006

Re: דעתי בענין התחזויות

Madame T​(שולטת) • 19 באוק׳ 2006
DearPrudence כתב/ה:

ואם השיחה אכן נשארת בגבולות הצ'ט בלבד ולא חורגת משם, אז באמת לא רואה שנגרם פה איזה נזק גדול... אתה יכול לחוש אי נעימות כזאת או אחרת, תחושה של 'פדיחה' כשמתגלה התרמית, אבל לא מעבר לכך.
...[/r][/quote

הגבתי אתמול וההודעה איכשהוא נמחקה לי אבל כשראיתי את ההודעה החדשה הזו היום בבוקר.
אני רוצה להגיד לך משהו בנוגע להתחזויות והמעטה בערך הפגיעה שלהן, כשהחברה/שיפחה החדשה של האקסית-שמקסית-דומיקולואית-לשעבר שלך מתחזה בפנייך בצ'אט כמעט יום-יום ואת מגלה את זה רק אחרי כמה חודשים, התחושה היא מעבר לנעימות כזו או אחרת.
כשאת חושפת בפני הצד השני את עמקי נשמתך, דברים שלא הייתי מספרת אם היית יודעת במי מדובר, ואחר כך את מגלה שבעצם לכל אורך הדרך שיטו בך, ועוד בידיעה של מישהו שאהבת ובטחת. כשההתחזות מתגלה, רק ככה במקרה, במציאות, תוך הצגה איוולית וצידוק מטומטם, שנראה מגוחך לעין שעור במציאות, את לא מרגישה חוסר נעימות, את מרגישה פגיעה נוראית.

אנשים ערמומיים מוצאים כל מיני דרכים לשטות ולהמנע מלדבר בטלפון או למסור פרטים מזהים. יש כל מיני נסיבות ודרכים לשטות בבן אדם אחר ולגרום לו להאמין בלי להגיע למבחן המציאות במשך תקופה ארוכה. ולהגיד שהצד השני הוא תמים או שזו אשמתו שלא ביקש לעבור לטלפון או להיפגש כדי לדעת עם מי הוא מדבר, לא מוריד כהוא זה מעצם הגועליות וחוסר הרגישות המשווע שבמעשה.

יש כל מיני דרגות וסוגי התחזות - ובכל התחזות שכזו יש בעיני זילות של ערכים של תום ואהבה.

ומין הסתם אנשים ימשיכו להתחזות גם אחרי ההודעה הזו, אבל חבל שאיזה מתחזה יקרא את ההודעות שבשרשור הזה ויחשוב שכל מה שהוא גורם זה סתם לחוסר נעימות.
"חוסר נעימות" מצטבר זה דבר מאד לא נעים.[/quote]

[color=red]אני לא מצדיקה ולא חושבת לרגע שהתחזות היא דבר יפה, נעים או מכובד. אבל נראה לי שמי שרגיל לצ'וטט באינטרנט צריך לקחת בחשבון, שאכן ישנם מתחזים ובוודאי לא לגלות את צפונות הלב ודברים אינטימיים וחושפניים אם את לא בטוחה במאה אחוז ולא יודעת באמת מי מעברו השני של המסך, מבלי ששמעת או ראית אותו. זהו סיכון שאת נוטלת על עצמך. עדיף אם כך לא להמשיך בשיחות עם אדם, ושוב לא משנה מה מינו, אם הוא סתם 'מושך אותך באף'. זו דעתי האישית בענין. כל אחד ינהג כמובן לפי הבנתו.