בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדסם ריגשי, או האם מערכות יחסים בדסמיות הן 'סאדו-מזוכיסטיות'

Venus in Furs
לפני 17 שנים • 9 בדצמ׳ 2006

מיינד גיימס

Venus in Furs • 9 בדצמ׳ 2006
אוקיי, אני מסכים, רק מה שאני שואל זה האם ייתכן שזה לא יגיע להתעללות. הרי סף הריגוש הולך ועולה, וככל שמעמיקים הרגשות כך גם גובר הרצון להתמסר טוטאלית. ה'שפוי בטוח ובהסכמה' מתאים בעיקר לסשנים בין זרים, או למערכות מוגבלות. אהבה היא לא שפויה, לא בטוחה, וההסכמה ניתנת הרי למפרע. ואני מזהה לפחות אצלי, את הרצון הסאבי ללכת ולהקצין, ככל שאני אוהב יותר, ובדיוק במקומות שהכי כואבים לי.
שפנפנת חצות
לפני 17 שנים • 9 בדצמ׳ 2006

גבולות

שפנפנת חצות • 9 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:
אוקיי, אני מסכים, רק מה שאני שואל זה האם ייתכן שזה לא יגיע להתעללות. הרי סף הריגוש הולך ועולה, וככל שמעמיקים הרגשות כך גם גובר הרצון להתמסר טוטאלית. ה'שפוי בטוח ובהסכמה' מתאים בעיקר לסשנים בין זרים, או למערכות מוגבלות. אהבה היא לא שפויה, לא בטוחה, וההסכמה ניתנת הרי למפרע. ואני מזהה לפחות אצלי, את הרצון הסאבי ללכת ולהקצין, ככל שאני אוהב יותר, ובדיוק במקומות שהכי כואבים לי.

icon_redface.gif שאלת את מיינד גיימס אבל מה שתארת על ההקצנה עוצר אצל הרבה אנשים כגבולות.
כשהרצון להקצנה הוא של בעל הרצון הסאבי והוא מצליח לשלוט במערכת אין מי שיעצור אותו.
כשיש מערכת של שולטת יותר דומיננטית ונשלט היא תעצור אותו כגבול והוא יקבל את מה שהיא קובעת.
אם יש מישו דומיננטי שאחראי למערכת הוא מחזיק במושכות ולא נותן למערכת לגלוש.
אני חושבת שמישו עם רצון סאבי כזה צריך להעביר ת'שליטה על הגבולות לבת הזוג שלו.
icon_redface.gif לכן אמרתי שמערכת עם מישו יותר דומיננטי יחיד שאחראי לקשר היא יותר יציבה.
תהום
לפני 17 שנים • 10 בדצמ׳ 2006

דעתי בנושא

תהום • 10 בדצמ׳ 2006
לצערי עוד לא ממש פגשתי זוג בדסמי ש"הסוף הייה טוב"
למעשה לא נתקלתי בשום "סוף" במערכת יחסים שהוא טוב אבל זה נושא אחר.
אני לא פעם שמעתי על מקרה שסאבית נתנה את כל כולה למאסטר והוא התעלל בה נפשית, רגישית ופיזית וכנ"ל הפוך.
גם תופעה אחרת שנתקלתי בה שלזוגות בדס"מים בשלב מסוים הם מגיעים למיצוי הפן הבדסמי וחוזרים לשירגה ולנורמה לסקס הונילי והטלויזיה.

אני בהחלט מאמינה ומקווה שיש סוף טוב לכל העסק הזה אחרת בשביל מה אנחנו כאן?!
ושאפשר לשמור על המשכיות לאורך זמן בבדס"מ וזה לא דבר חולף.
אני אישית כן רואה את עצמי היום ובעתיד כסוטה מתחלפת שנהנת משליטה והישלטות וכן משלבת את הבדס"מ בחיי היומיום.
outsider1
לפני 17 שנים • 31 בדצמ׳ 2006

Re: בדסם ריגשי, או האם מערכות יחסים בדסמיות הן 'סאדו-מזוכיסט

outsider1 • 31 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:
אני כותב את זה בפורום המתחלפים כי הוא מרגיש מאוד מוזנח, אבל זה לכולם.

בעולם הונילי , כשאומרים על מערכת יחסים שהיא סאדומזוכיסטית מתכוונים שיש התעללות רגשית בין המעורבים, תלות חזקה יחד עם הרבה מריבות וסבל.

כשהייתי יותר צעיר ותמים חשבתי שבדסם פותר את זה, כי במקום להתעצבן בחיים מוציאים את העצבים 'במיטה', מה שמנקה את הרגשות השליליים ומאפשר מערכת זוגית תקינה והרמונית.

אבל יותר ויותר אני נתקל בסאביות שאכן מתקרבנות אצל אדונן, ובסאבים שנותנים את נשמתם לדומיות שמואסות בם ומנצלות אותם, ובזוגות מתחלפים שמאמללים אחד את השני.

ולכן אני שואל, האם נידונו (והכוונה היא לזוגות הרומנטיים, לא לסטוצים או למערכות היחסים המוגבלות לקטע מסוים) למערכות יחסים שכאלו, בגלל השריטה? האם זה נשאר רק ב'משחק' או גולש ל'חיים'?

האם יכול להיות סוף טוב למערכת יחסים בדסמית?

icon_rolleyes.gif

לדעתי האישית אם מעט השקעה זה בהחלט אפשרי. מה שחשוב זה שכל צד יזכור למה הוא בחר בשני. אני גם חושב שמערכת יחסים המבוססת כל BDSM היא מערכת יחסים אשר עוזרת מאוד לרומנטיקה היות והיא מקרבת את מי שבא ע"י המחוייבות שיש להם אחד/ת כלפי השני/ה.

מערכות יחסים ואניליות יותר טובות? לא. גם שם יש ריבים ואלימות ובמקרים מסויימים גם רצח.