אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תהיות

צ'יטה​(שולט)
לפני 17 שנים • 13 בפבר׳ 2007
צ'יטה​(שולט) • 13 בפבר׳ 2007
בואי נניח לרגע, לטובת הדיון הזה, ליחסי שליטה. תכף נחזור אליהם, גם.

נניח שיש זוג, וונילי, {לא עלינו}.

את באמת חושבת שחברה שלך, לא מספרת לבן זוגה על השיחות שלכן ? זו לדעתי בגדר תמימות בכלל. עדיין, הבן זוג שלה מחוייב לדיסקרטיות למידע הזה, הרבה יותר מבת זוגו. גם כלפייך. את לא תראי סימן בכלל, שהוא יודע את התוכן של שיחותיכן. אבל להניח שהמידע נשאר רק אצל החברה שלך, זו תמימות, לדעתי לפחות.

מה ההצדקה המוסרית לעניין הזה, זה נושא עמוק. אבל בכל אופן זו המציאות. כל אחד שחי בזוגיות גלוייה, יודע שזה פשוט ככה.

ואם נחזור רגע ליחסי שליטה, כל וכל שכן. אצלי, לא רק שהיא מגלה לי הכל, אלא גם אני לה. זה פשוט בסיס טוב לדעתי ליחסי זוגיות, בכלל.
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 13 בפבר׳ 2007
אם אני מספרת לחברה שלי משהו אישי, ומבקשת ממנה לשמור את זה בסוד, כן, אני מצפה שהיא תקיים את הבטחתה.

ונעבור להפסקת פירסומות- משהו שכתבתי הרגע, בעקבות הדיון כאן:

http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=77498&blog_id=9208
צ'יטה​(שולט)
הציפייה הזו שלך, תמימה בעיני. אל תבקשי ממנה כזה דבר בכלל.
הוויכוח עקר, כי כנראה לא נגיע בו לעמק השווה.

זו לא סימביוזה במלוא מובן המילה, כמו שאין שליטה טוטאלית, במלוא מובן המילה. מלוא מובן המילה, זה בכלל דבר לא מובן. במלוא מובן המילה.

למשל אמונה באלוהים. גם שם אין מלוא מובן המילה. כי אין מישהו שמאמין בכלל, במלוא מובנה של המילה. ראי למשל סיפור קהלת. ראי למשל, אגדה מפורסמת מכתבי שלמה המלך, אגדה על שלושה ועל ארבעה.
העניין הוא לדעתי, שזה בכלל לא יעד בר השגה, טוטאליות, ואפילו לא הייתי מייחס לה ערך בכלל.

הגעה לרמות גבוהות של כל המילים הנשגבות הללו, יש בה ערך. המדד שלך לטוטאליות, הוא תמים בעיני.

בכל אופן, שיהיה לך בהצלחה, במערכת המושגים שלך, בכל העניינים הללו. לדעתי את פשוט מחפשת שחור ולבן, במקום שאין כאלה. זה חיים פה, ופה הכל באיזה גוון שהוא של אפור.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 13 בפבר׳ 2007
איימי_ כתב/ה:
תוספת: ואני רוצה לצטט כאן שוב את teacher, כי אני חושבת שהמשפט הספציפי הזה שלו הוא ממש מבריק: "מה כל כך בלתי נסבל ברעיון שלכל אדם תהייה פינה שתהייה רק שלו, ושלאף אחד אחר לא תהייה דריסת רגל בה???" (סליחה אם לא צוטט במדוייק, אבל זוהי רוח הדברים)

זה כמו זיון ללא קונדום. אם שכבת אתו, את שכבת עם זו שעמה שכב אמש ועם זה שעמו שכבה זו שעמה שכב אמש ועם כל מי שהשתתף באורגיה לפני שבוע עם זה שזו ששכבה עם החתול ועם השכנה ממול.

את באמת חושבת שכאשר רוחמה חוזרת הביתה אחרי ששתתה קפה עם איימי היא לא מספרת לו "צ'מע, לאיימינקה שלנו יש חבר חדש, היא זכתה בלוטו, מישהו דרס את האוגר שלה, נשברה לה השן וכו..." היא אולי לא תספר לו שיש לך טחורים כי לדעתה אותו זה לא בדיוק מעניין. אבל תאמיני לי שאם הוא ישאל אותה "למה איימי הייתה כל כך לא נינוחה על מושבה הערב? האם יש לה טחורים?" רוחמה תענה לו את האמת.

ולגבי הפינה של המורה, אמרתי, זהו ויכוח מורכב, ושוב, לא הרבה נכנס בפינה ופינות גדולות מדי מפריעות למערכות יחסים (וריהוט). אזי מי אני שאצפה/אקווה/אקבל כמובן מאליו שדווקא שיחתי תכנס לאותה הפינה ולא לסלון. כי מה קרה? כי אני ה"גמד"?

ובהחלט, הפעם אני מסכים עם צ'יטה. הוא מחוייב לך כפי שרוחמה מחוייבת, לשמור את סודותיך יותר מאלו שלו, כי בגידתו בך, תהיה בגידה ברוחמה. והוא הרי אדונה, האם לא באדונים ושפחות עסקינן באלפוני?
קינבה
קינבה • 13 בפבר׳ 2007
להבדיל אלפי הבדלות
אם מדובר בזוג נשוי שנכנס לכאן בייחד ברור לי שאני מדבר עם שניהם. אבל ככל שמדובר בסאבית טוטאלית אני מצפה בתחילת השחה לומר לי במפורש - כל השיחה הזאת עוברת לאדוני, תחליט אתה אם אתה מעוניין להמשיך לדבר.

בקשה מוגזמת?
Brave Dwarf
איימי_ כתב/ה:
אם אני מספרת לחברה שלי משהו אישי

זהו שלא על כך הדיון. הדיון על טופ שמנהל שיחה עם נשלטת משוייכת. ואם חברה, אז זה נושא בפני עצמו. את יודעת שאם לסבתא היה זין אזי היא קרוב לוודאי הייתה סבא. icon_smile.gif
צ'יטה​(שולט)
זהו ד"ר, שלטעמי לפחות, סאבית מקולרת שלי, היא יותר, מאשר אישה נשואה לי, מבחינת הגילוי כלפי.

הציפייה, שתישמר דיסקרטיות בינך לבין סאבית מקולרת למישהו, בפני אדונה, נראית לי תמוהה, בלשון המעטה.

הייתי מגדיל לאמור, שסאבית שתהייה דיסקרטית איתך, ותשמור שיחות שלכם, מפני אדונה, לא הייתי רוצה אותה בתור סאבית בכלל, ומשום מה אני מניח, שגם אתה לא.
Brave Dwarf
Dr. Evil כתב/ה:
להבדיל אלפי הבדלות
אם מדובר בזוג נשוי שנכנס לכאן בייחד ברור לי שאני מדבר עם שניהם. אבל ככל שמדובר בסאבית טוטאלית אני מצפה בתחילת השחה לומר לי במפורש - כל השיחה הזאת עוברת לאדוני, תחליט אתה אם אתה מעוניין להמשיך לדבר.

בקשה מוגזמת?

ועל כך כבר הבעתי את דעתי האישית. ללא שום קשר לכתובה ול"קניתי אותה בכך וכך דינר או גמלים". יש סגריים? הרי לשם מה המצאתם אותם אם לא כדי לסמן שייכות? בסגריים יש שם של מישהו אחר? אם כך גם עליך מוטלת האחריות כאדם בוגר ופעיל בנושא לשאול ולברר אצל הנשלטת את גבולות השליטה של אדונה בה.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

Re: תהיות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 13 בפבר׳ 2007
Dr. Evil כתב/ה:
יש דבר שנקרא "שליטה מנטאלית", ויש שליטה מנטאלית שבמסגרת מחויבות חלק מהנשלטות או אולי, מחויבים חלק מהנשלטים להעביר לצד השולט דיווח יומי, ויש דיווחים יומיים שבהם צריכים להיכלל לוגים של שיחות פרטיות מהצאט או מהמסנג'ר.
באופן עקרוני אין לי בעיה עם זה כלומר, החליט אדם בוגר לשתף עם אחר את כל מעשיו כולל כל שיחותיו הפרטיות – זכותו. הבעיה היא ביידוע או יותר נכון – באי יידוע הצד השלישי.
למשל, אם הייתה אומרת לכם מישהי שאת כל השיחה עליה להעביר לאדון שלה ייתכן שהייתם מוותרים על השיחה, או שאולי הייתם מדברים אחרת, מחסירים פרטים אלו ואחרים... אבל אם היא לא אומרת לכם כלום ופשוט מעבירה את הלוג, לדעתי האישית זה לא מכובד בלשון המעטה.
איש איש ושיקוליו, חלקם אולי לא מעיינים בלוגים ופשוט מראים "אפוטרופסות מדומה", אחרים אולי משתמשים במידע לצרכים אלו ואחרים, אבל כשלא מיידעים את הצד השלישי זה לא כל כך מוסרי.

לתקן את העולם? תחליטו אתם, גם לגבי מוסריות אם בכלל נשארה כזאת.

*לא מדובר בשום אירוע ספציפי, סה"כ תהיה שעברה לי בראש ורציתי לשתף*

רצוי מאד שאותם שולט/ת שמורים כך לנשלט/ת גם יבהירו להם שעליהם לומר זאת בתחילת השיחה - כדי לשמור על הפרטיות של מי שמדברים איתם.

ורצוי גם לנשלט/ת לברר מדוע יש צורך בכזו בקרה - כי זו גם דרך שבה מבודדים את הנשלט/ת ממגע עם אנשים אחריםן, ואת הדפוס הזה אנחנו מכירים מכמה מקומות שרחוקים מאד מבדסמ...