שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

דברי בלע גזעניים שנכתבו הערב באתר- בשירשור על יום השואה.

מקבי​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 16 באפר׳ 2007
מקבי​(מתחלף) • 16 באפר׳ 2007
ציטוט: זה לא בדיוק נכון אומנם תורתה של המפלגה הנאצית התבססה על תורת הגזע אבל אלו הם רק דברי הבל

דברי הבל בשבילך - כל העולם בשביל הנאצים.

ציטוט: מכיווון שאנו כגזע משתייכים לגזע השמי

אין כזה דבר 'גזע שמי'. המילה 'שם' מתארת שני דברים - מוצא השפות השמיות (שומרית, אכדית, עברית וערבית) והשיוך לבית שם מהסיפור התנ"כי, שלפיו מוצא היהודים מבנו של נוח, שם. כל קשר לתורת גזע כזו או אחרת מקרי בהחלט ולרוב כלל לא קיים. סיפורי הדת או בלשנות לא ממש עיניינו את היטלר.

ציטוט: ומה לעשות כמוני גם הערבים אשר סביבנו , ואותי מפתיע איך אפשר לומר שנעשה כאן רצח על גזע שרק חלק מאותו גזע הושמד גם לאחר שהיטלר כבש אזורים אשר בהם היו בני אותו הגזע שלנו רק מדת שונה? בהם הוא לא נגע

ערבים אינם חולקים איתנו, היהודים, קשר אתני\גזעי של ממש (מעבר להתבוללות לאורך השנים). אנחנו הגענו במקור ממסופוטמיה (איראן\עיראק של היום) והם מאפריקה הצפונית וחצי האי ערב (ועד היום ניתן לראות את ההבדלים בינינו לבינם, ואת הדימיון בינינו לבין חלק מהפרסים). מעבר לעובדה פשוטה זו, להיטלר היה אינטרס ברור באיזור - הוא היה זקוק לסיוע כנגד בעלות-הברית, והערבים הבטיחו לעזור לו גם בלחימה וגם בהשמדת היהודים. הרי בתורת הגזע הנאצית היטלר גם מציין את הסלאבים כנחותים - מדוע כרת ברית עם הרוסים? אין קשר. אידאלים לחוד ומציאות לחוד. יודעי-דבר גורסים כי היטלר לא תכנן לתת לערבים להמשיך לחיות הרבה אחרי ניצחונו, לו היה מנצח.

ציטוט: אז אם כבר מדייקים אז עד בסוף

בהחלט. תמיד. icon_wink.gif

ציטוט: ומעבר לזאת לא אתייחס למה שכתבת היות ואינך מכיר כאן איש מאלו שהגיבו,
(ושאותם טרחת להשמיץ) וביחוד לא אותי ואת פועלי למען נפגעי שואה ופעולות איבה.

דיברתי על משהו אחד פשוט - ההשתלחות חסרת-הרסן והמגעילה בפגוש (שחטא גם בעצמו, אין ספק, בהיותו חסר טאקט ברמות קשות). אני לא צריך להכיר אף-אחד פה בשביל להגיד שזה מגעיל אותי.

ציטוט: יש פתגם נפלא שאומר-אם אין לך משהו חכם להגיד, אל תגיד כלום.

אם בא לך להגיד משהו חכם, רוב הסיכויים שמישהו אחר כבר אמר את זה לפנייך, והרבה יותר טוב. icon_wink.gif

ציטוט: א. אני יכול להבטיח לך שאם יהיה כאן איזה 'פגוש' שיזלזל ויצחק על ילד רעב או על נכה צה"ל פגוע הלם קרב , תושמע קול זעקה.

שיזעקו. מי שמספר בדיחת-שואה לניצול שואה מגיע לו לחטוף מכות רצח. מי שמספר בדיחת-שואה באופן כללי, אין שום בעיה. בכלל, פגיעה ברגשותיהם של אנשים זה לא סוף העולם, אגב 'תבונה ורגישות'.

ציטוט: אני קורא את דבריך ורואה בהם שתי כוונות אפשרויות - בחר את הנכונה:

צר לי, אך אף-אחת מהן אינה קולעת למטרה. לכן, לא אוכל לבחור. icon_wink.gif

הכוונה במשפט הייתה פשוטה. כולם פה קבלו בצורה קשה וגסה על מילותיו של פגוש, ובעצם חטאו באותו החטא של חוסר-רגישות ואטימות. אני מאוד אוהב את המשפט הזה, והוא נראה לי מתאים. אם נדמה לך שמישהו (או קבוצה או אומה, לא משנה) מתנהגת לא כשורה, אל תצטרף ובוודאי שאל תנקוט באותם אמצעים... היה אדם, גם אם אלו מסביבך אינם. קשה לעמוד בזה, אבל צריך לפחות לנסות.

ציטוט: כך או כך, לא מצאתי הגיון בדבריך

סביר. באופן טבעי קשה לעקוב אחר חוט המחשבה שלי, ובזמן כתיבת הפוסט הייתי הזוי באופן מיוחד... icon_razz.gif

ציטוט: ומשהו גורם לי להאמין שציפור הנפש שלך גוועה מזמן.

אנא, ספק עדויות לשפיטתך זו (הכוללות, כנראה, היכרות אישית עמי אשר איני מודע לה).

ציטוט: אתה יודע איך אומרים... "הפוסל במומו פוסל"

ב-ד-י-ו-ק. וזה כל השרשור המסריח הזה. לסתום את הפה למישהו בשם הרגישות? ג'יזס, זאת צביעות מדרגה ראשונה.
jem's
jem's • 16 באפר׳ 2007
מקבי יקירי צר לי לאכזב אותך אבל היסטוריה אתה לא ממש יודע

הבאתי לך ציטוט מויקיפדיה ...
גזעני
בספר "נצחון היהדות על הגרמניות" מקונן וילהלם מאר על מר גורלה של גרמניה אשר אומה מגזע שמי "פלשה" לתוכה, השתלטה עליה כלכלית ושואפת לכבוש אותה פוליטית: "היהודים רוצים לכבוש את גרמניה כיבוש מוחלט, אם גרמניה לא תעשה משהו יהיה סופה - אבדון!". הוא הקים את ליגת האנטישמים – ארגון אנטי יהודי שעודד לפתוח במאבק כנגד היהודים, מפני שהללו, לטענתם, שמו להם למטרה להשתלט על העולם ועל גרמניה.

גישה אחרת מציג אויגן דיהרינג אשר מצא ביסוס מדעי כביכול לשאלת היהודים - היהודים הם הענף הגרוע ביותר שבגזע השמי, שהנו נחות כשלעצמו. הם חסרי כל חוש מדיני ומעולם לא הצליחו להקים מדינה. הם חיים כטפילים בגוף האומות האחרות ומשחיתים אותן. הם חסרי כל חוש סוציאלי, רודפי בצע הם מטבעם, מחרחרי ריב ושנאה, ומטרתם: ניצול העמים ושליטה על העולם. תרבותם חסרת כל ערך וכו.. פתרונו דומה לפתרון הנאצים לימים יבואו: "על הממשלה לבטל את זכויותיהם ולהרחיקם מכל תחומי החיים הכלכליים, המדיניים והתרבותיים; יש לאסור עליהם נישואי תערובת, פן יתייהד הדם הגרמני ואין לשאוף להתנצרותם, כי על ידי הטבילה יעמיקו לחדור ביתר קלות לחיי הציבור הגרמני וישחיתו בו כל חלקה טובה...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%92%D7%A8%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%94
jem's
jem's • 16 באפר׳ 2007
עומריקו כתב/ה:
מקבי יקירי צר לי לאכזב אותך אבל היסטוריה אתה לא ממש יודע

הבאתי לך ציטוט מויקיפדיה ...
גזעני
בספר "נצחון היהדות על הגרמניות" מקונן וילהלם מאר על מר גורלה של גרמניה אשר אומה מגזע שמי "פלשה" לתוכה, השתלטה עליה כלכלית ושואפת לכבוש אותה פוליטית: "היהודים רוצים לכבוש את גרמניה כיבוש מוחלט, אם גרמניה לא תעשה משהו יהיה סופה - אבדון!". הוא הקים את ליגת האנטישמים – ארגון אנטי יהודי שעודד לפתוח במאבק כנגד היהודים, מפני שהללו, לטענתם, שמו להם למטרה להשתלט על העולם ועל גרמניה.

גישה אחרת מציג אויגן דיהרינג אשר מצא ביסוס מדעי כביכול לשאלת היהודים - היהודים הם הענף הגרוע ביותר שבגזע השמי, שהנו נחות כשלעצמו. הם חסרי כל חוש מדיני ומעולם לא הצליחו להקים מדינה. הם חיים כטפילים בגוף האומות האחרות ומשחיתים אותן. הם חסרי כל חוש סוציאלי, רודפי בצע הם מטבעם, מחרחרי ריב ושנאה, ומטרתם: ניצול העמים ושליטה על העולם. תרבותם חסרת כל ערך וכו.. פתרונו דומה לפתרון הנאצים לימים יבואו: "על הממשלה לבטל את זכויותיהם ולהרחיקם מכל תחומי החיים הכלכליים, המדיניים והתרבותיים; יש לאסור עליהם נישואי תערובת, פן יתייהד הדם הגרמני ואין לשאוף להתנצרותם, כי על ידי הטבילה יעמיקו לחדור ביתר קלות לחיי הציבור הגרמני וישחיתו בו כל חלקה טובה...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%92%D7%A8%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%94

ועוד
תורת הגזע הנאצית

ערך מורחב – תורת הגזע

אולי המוכרת מבין תורות הגזע וההרסנית ביותר מביניהן היא תורת הגזע שהגה אדולף היטלר ואשר היוותה את אחד מהמקורות האידאולוגיים של הנאציזם. בספרו "מיין קמפף" פרש היטלר את משנתו הגזענית אשר התבססה על יצירת היררכיה גזעית בקרב בני האדם. בראש הפרמידה עמד הגזע הארי, אשר העמים הגרמאנים שייכים אליו, ולצידו העמים הנורדיים. נחותים מהם הם הלאטינים והגזע הנחות ביותר הוא הגזע הסלאבי, ומכיוון שכך ייעודו היה לשרת את הגזע הארי העליון. הגזע השמי, אשר היהודים והערבים משתייכים אליו, כלל אינו נכלל בסולם המעמדות של היטלר. הוא נחשב לגזע טפיל אשר מנצל את שאר הגזעים ומנסה לזהמם. בהתאם לדרוויניזם החברתי, מלחמת הקיום השוררת בטבע תביא להכחדת הגזע הנחות - הגזע השמי, וייוותר הגזע העליון - הגזע הארי. תאוריה זו חוללה את השואה ואת השמדת כשליש מבני העם היהודי.

[עריכה] ביקורת, היסטוריזציה והבנייה חברתית של מושג ה"גזע"

הייתי מסמן לך את החלקים החשובים אבל אני לא מצליח לעשות את זה
תלמד טיפה הסטוריה לפני שאתה שולל את דעותיהם של אחרים
יום טוב
[B]
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%96%D7%A2_%28%D7%90%D7%93%D7%9D%29#.D7.AA.D7.95.D7.A8.D7.AA_.D7.94.D7.92.D7.96.D7.A2_.D7.94.D7.A0.D7.90.D7.A6.D7.99.D7.AA
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 16 באפר׳ 2007
מהלינק שאתה עצמך פרסמת, ציטוט מכתביו של אחד בשם אויגן דיהרינג:
"... יש לאסור עליהם נישואי תערובת, פן יתייהד הדם הגרמני ואין לשאוף להתנצרותם, כי על ידי הטבילה יעמיקו לחדור ביתר קלות לחיי הציבור הגרמני וישחיתו בו כל חלקה טובה..."

ומה אנו למדים מכך? שהבעיה לא הייתה טמונה בדתם של היהודים, כי אם בדמם ובמוצאם הגזעי. לנצר אותם לא יעזור ואף עשוי לזרז את חלחולם לחברה האירופאית שהנאצים ושאר הגזענים שאפו להגן עליה, כך לפי דבריו של אויגן דיהרינג ואחרים.

מעבר לכך, הדת לא עניינה את היטלר, ולמעשה הוא אף לא הקדיש מחשבה מרובה לנצרות. לדידו, דת הייתה עסק שעבד עליו הכלח - גרמניה ופולחן הגזע הארי היו הדת החדשה.

היהודים לא נטבחו בשל דתם (שאותה ניתן לשנות), אלא בשל מוצאם. עובדה זו עומדת בעינה כנגד כל טענה אחרת, ועל כך הערתי גם קודם (כשנטען שהיהודים ינרצחו בגלל דתם, דבר אשר היה להם עליו שליטה, מה שאומר שהם בחרו להירצח, טענה שגורמת לי אישית לחלחלה).

זו גם הסיבה שאני לא אוהב לשמוע "מתו על קידוש השם" כשמדברים על הנרצחים בשואה. לאלוהים ולדת לא היה כל קשר למוות של כל אותם גברים, נשים וטף, והם לא נרצחו בגלל מחוייבותם לאל היהודי או לדת היהודית. הם נרצחו בגלל דבר שכלל לא הייתה להם שליטה עליו - המוצא האתני שלהם.
huan
huan • 16 באפר׳ 2007
אל אף ששאלה זו לא רלוונטית כלל בשביל הדיון
הטעות של כל האנשים פה אשר טוענים שהיהודים הושמדו בגלל דתם היא בהגדרה שלהם ל"מי הוא יהודי" היטלר לא חשב שיהודי הוא מישמחזיק בדת היהודית שכן הוא שלח למחנות גם את אותם נוצרים שאבותיהם היו יהודים. יש הבדל משמעותי בין הגזענות הנאצית שהתבססה על גזע לבין האנטישמיות הקלאסית אשר התבססה על דת.
אין זה משנה איזה קרבה יש בינינו לבין הערבים, הרוסים או האסקימוסים שכן החלוקה לגזעים על פי היטלר היתה די שרירותית ולא תעמה את החלוקה שאנשים פה התיחסו אליהם שאל פיה גם ערבים שייכים לגזע השמי.
על השורשים ללמה דווקא היהודים הם אלו שנמצאו בתחתית ההיררכיה הגזעית אפשר כמובן להתווכח אך הקישור בין דת לגזע במקרה זה הוא מוטעה מיסודו.

ולמי שהילל פה לגבי פתיחת הפצעים מחדש וחיטוט בהם, אני מקווה שאתה יודע עד כמה מעוות מה שאמרת? כאשר אדם עושה משהו כזה חושדים בו שהוא צריך עזרה אבל כאשר זה נוגע לעם אז החיטוט והפתיחה מחדש זוכים לגלוריפקציה? בלי לציין שהחיטוט הזה הוא מאלכותי כי חוץ מהחזרה על המנטרה "בכל דור ודור בים עלינו לכלותינו" (אני מקווה שזה ציטוט מדוייק) ו"לא נסלח" אין פה דבר.
jem's
jem's • 16 באפר׳ 2007
מקבי כתב/ה:
מהלינק שאתה עצמך פרסמת, ציטוט מכתביו של אחד בשם אויגן דיהרינג:
"... יש לאסור עליהם נישואי תערובת, פן יתייהד הדם הגרמני ואין לשאוף להתנצרותם, כי על ידי הטבילה יעמיקו לחדור ביתר קלות לחיי הציבור הגרמני וישחיתו בו כל חלקה טובה..."

ומה אנו למדים מכך? שהבעיה לא הייתה טמונה בדתם של היהודים, כי אם בדמם ובמוצאם הגזעי. לנצר אותם לא יעזור ואף עשוי לזרז את חלחולם לחברה האירופאית שהנאצים ושאר הגזענים שאפו להגן עליה, כך לפי דבריו של אויגן דיהרינג ואחרים.

מעבר לכך, הדת לא עניינה את היטלר, ולמעשה הוא אף לא הקדיש מחשבה מרובה לנצרות. לדידו, דת הייתה עסק שעבד עליו הכלח - גרמניה ופולחן הגזע הארי היו הדת החדשה.

היהודים לא נטבחו בשל דתם (שאותה ניתן לשנות), אלא בשל מוצאם. עובדה זו עומדת בעינה כנגד כל טענה אחרת, ועל כך הערתי גם קודם (כשנטען שהיהודים ינרצחו בגלל דתם, דבר אשר היה להם עליו שליטה, מה שאומר שהם בחרו להירצח, טענה שגורמת לי אישית לחלחלה).

זו גם הסיבה שאני לא אוהב לשמוע "מתו על קידוש השם" כשמדברים על הנרצחים בשואה.

לאלוהים ולדת לא היה כל קשר למוות של כל אותם גברים, נשים וטף, והם לא נרצחו בגלל מחוייבותם לאל היהודי או לדת היהודית. הם נרצחו בגלל דבר שכלל לא הייתה להם שליטה עליו - המוצא האתני שלהם.

טוב כניראה אתה קורא רק מה שנוח לך
כי מה לעשות שגם כתוב שם היהודים הינו הנמוכים מבין השמי ועוד ועוד ציטטות מזעזעות כאלו
monk

סתם לידע כללי

monk • 16 באפר׳ 2007
בלי (ואולי עם) קשר למה שפגוש אמר (ואני מודע לזה שהוא פרובוקאטור, זו לא הפעם הראשונה שנתקלתי בשטויות שלו), רציתי לציין כי השואה והבדיחות על השואה, כמו גם כל ההומור השחור הקשור בשואה, התחילו כבר במהלך השואה בגטאות ובמחנות. אלה היו וגם כיום דרכים (אולי באופן מעט צורם לפעמים) לביטוי התסכול, הכאב וחוסר האונים מול מכונת ההשמדה והעינוי הנאצית. אני חושב שלדכא את הצדדים האלה ולא לתת לביטוי שלהם לגיטימיות, זו התעלמות מפן מאוד אנושי בשואה ובזכרון שלה.
אני יכול לאמר שבבית שאני גדלתי בו (ואני גדלתי עם שתי ניצולות שואה בבית), בדיחות השואה וההומור השחור היו חלק מהתרבות וההויה המשפחתית. זה לא מפחית מהכבוד ומזכרון המתים, זה מקדש את החיים שנושאים את הצלקות בנפשם ועל גופם ואת זכותם להמשיך לחיות. השואה איננה רק נרצחים או קשישים שחיים בעוני, אלא גם לא מעט ניצולים שחיים (או חיו) בינינו והשואה איננה רק יום בשנה וצפירה, אלא היא כל יום וכל שעה, כל פעולה, כל מחשבה בחייהם. וכן, גם היא נמצאת גם בכל בדיחה.
Agni​(מתחלף)

Re: סתם לידע כללי

Agni​(מתחלף) • 16 באפר׳ 2007
monk כתב/ה:
בלי (ואולי עם) קשר למה שפגוש אמר (ואני מודע לזה שהוא פרובוקאטור, זו לא הפעם הראשונה שנתקלתי בשטויות שלו), רציתי לציין כי השואה והבדיחות על השואה, כמו גם כל ההומור השחור הקשור בשואה, התחילו כבר במהלך השואה בגטאות ובמחנות. אלה היו וגם כיום דרכים (אולי באופן מעט צורם לפעמים) לביטוי התסכול, הכאב וחוסר האונים מול מכונת ההשמדה והעינוי הנאצית. אני חושב שלדכא את הצדדים האלה ולא לתת לביטוי שלהם לגיטימיות, זו התעלמות מפן מאוד אנושי בשואה ובזכרון שלה.
אני יכול לאמר שבבית שאני גדלתי בו (ואני גדלתי עם שתי ניצולות שואה בבית), בדיחות השואה וההומור השחור היו חלק מהתרבות וההויה המשפחתית. זה לא מפחית מהכבוד ומזכרון המתים, זה מקדש את החיים שנושאים את הצלקות בנפשם ועל גופם ואת זכותם להמשיך לחיות. השואה איננה רק נרצחים או קשישים שחיים בעוני, אלא גם לא מעט ניצולים שחיים (או חיו) בינינו והשואה איננה רק יום בשנה וצפירה, אלא היא כל יום וכל שעה, כל פעולה, כל מחשבה בחייהם. וכן, גם היא נמצאת גם בכל בדיחה.

אז תחליט.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%94%D7%90%D7%A8
מקבי​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 17 באפר׳ 2007
מקבי​(מתחלף) • 17 באפר׳ 2007
ציטוט: רציתי לציין כי השואה והבדיחות על השואה, כמו גם כל ההומור השחור הקשור בשואה, התחילו כבר במהלך השואה בגטאות ובמחנות.

כן! ראיתי פעם את 'הגדת הגטו', עם משפטים כמו "עבדים היינו להיטלר בפולין" וכו'... משהו קורע, בייחוד בקונטקסט של קבוצת יהודים רעבים ומסכנים שארוחת סדר החג רחוקה מהם מרחק שנות-אור, וכל שנותר להם הוא ההומור השחור הזה..