אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

Alexey90210​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 8 בנוב׳ 2007

הכל אפשרי

Alexey90210​(מתחלף) • 8 בנוב׳ 2007
שמפניה כתב/ה:
צריך לבדוק אם אפשר להקים פאבים ומסעדות למעשנים בלבד. כל לא מעשן שיכנס לפאב או למסעדה יחתום שהוא יודע שנכנס לפאב או מסעדה למעשנים בלבד והם מסכימים לתנאי המקום.

המסעדה תעוצב עם שולחנות מרווחים, רווח בין שולחן לשולחן ומערכת מיזוג אויר משוכללת, שתסנן את רוב העשן כדי שהמעשנים ירגישו בבית. חדר מיוחד יהיה למעשני סיגרים ומלוויהם. יכולים לתחום חדר מרווח וממוזג למעשנים ולמלווים וחדרים אחרים ללא מעשנים.
הפאב יעוצב עם שולחנות מרוחקים וכורסאות ורק ליד הדלפק לא יעשנו.
מי שיקים פאבים ומסעדות כאלה ירויח הרבה מעשנים שמחפשים מקום בילוי.

צריך לבדוק אם מותר להקים אותם ואם הם חוקיים. הלא מעשנים ילכו למקומות שלהם.

החוק הוא נגד מקומות ציבוריים..
עם תצליחי להוכיאח שהפאב שלך אינו ציבורי, הרווחת.. ))
קחי בחשבון מקום בילוי לא ציבורי צריך להיות: 1.פרטי 2.עד 20 איש 3.ללא מתרת רווח..
SO
U CAN DO IT
סיגריה​(אחרת)
סיגריה​(אחרת) • 8 בנוב׳ 2007
Blood כתב/ה:
אסור לעשן גם במועדונים?
יענו, ביום שישי הזה אף אחד לא מדליק סיגריה בלימיט?

החוק נכנס בפועל, אבל ייקח כמה שבועות טובים להפעיל אותו בכל מקום ציבורי, אל תשכח שצריכים גם ליישב את ענייני הקנסות, מה שכן, במהלך השבועות הקרובים, בעלי עסק ייצטרכו לשים שלטים על איסור עישון, הדרכות עובדים וכדומה..
אז לא לצאת עדיין בהתלהבות, תצטרכו לסבול עוד קצת...
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 8 בנוב׳ 2007
סיגריה כתב/ה:
Blood כתב/ה:
אסור לעשן גם במועדונים?

החוק נכנס בפועל, אבל ייקח כמה שבועות טובים להפעיל אותו בכל מקום ציבורי, אל תשכח שצריכים גם ליישב את ענייני הקנסות, מה שכן, במהלך השבועות הקרובים, בעלי עסק ייצטרכו לשים שלטים על איסור עישון, הדרכות עובדים וכדומה..

בהרבה מקומות בילוי בארץ החלו לאכוף את החוק באופן מיידי, החל מיום רביעי בו הוא נכנס לתוקף.
מה הבעיה להדפיס שלט זמני במחשב ולתלות עם סלוטייפ עד שיהיו שלטים קבועים?
מה הבעיה לתדרך את הצוות? לפנות מאפרות מהשולחנות ולאלתר פינת עישון מחוץ למקום הבילוי?
זה לוקח כמה דקות, שיחסכו הרבה כסף לעסק, כי את אף שופט לא יעניינו תירוצים כגון "נגמר הנייר במדפסת אז לא הכנתי שלטים".
סיגריה​(אחרת)
ים_yam כתב/ה:
סיגריה כתב/ה:
Blood כתב/ה:
אסור לעשן גם במועדונים?

בהרבה מקומות בילוי בארץ החלו לאכוף את החוק באופן מיידי, החל מיום רביעי בו הוא נכנס לתוקף.
מה הבעיה להדפיס שלט זמני במחשב ולתלות עם סלוטייפ עד שיהיו שלטים קבועים?
מה הבעיה לתדרך את הצוות? לפנות מאפרות מהשולחנות ולאלתר פינת עישון מחוץ למקום הבילוי?
זה לוקח כמה דקות, שיחסכו הרבה כסף לעסק, כי את אף שופט לא יעניינו תירוצים כגון "נגמר הנייר במדפסת אז לא הכנתי שלטים".

בייבי
זה לא קשור במדפסת, או נייר או תדרוך
כל עוד החוק אינו מגובש כאחד- כמו כל חוק חדש שיוצא
אף שופט לא יכריע מבחינה כספית...
החוק אושר, אך לא גובש, ולכן ייקח כמה שבועות עד שיסכמו אותו, כל אכיפה לאחר מכן יגרור למשפט מאוד כואב מצד העסק, כי אף שופט לא ימחול...
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
אני חושב שהחוק הזה חשוב מאוד.
אי אפשר לבלות במקומות שיש הרבה מעשנים פשוט אי אפשר.
אני 4.5 שנים לא מעשן .האייכות חיים עלתה מאוד.
אתם המעשנים בישביל הפוזה משלמים המון או בישביל החשקים האורלים כך חוקרים מגדירים את זה,משלמים מחיר יקר.גם כסף והכי חשוב בריאות ואייכות חיים.
במקום לעשן תעברו למין אורלי והכל יפתר.
סיגריה​(אחרת)
אמוץ כתב/ה:
אני חושב שהחוק הזה חשוב מאוד.
אי אפשר לבלות במקומות שיש הרבה מעשנים פשוט אי אפשר.
אני 4.5 שנים לא מעשן .האייכות חיים עלתה מאוד.
אתם המעשנים בישביל הפוזה משלמים המון או בישביל החשקים האורלים כך חוקרים מגדירים את זה,משלמים מחיר יקר.גם כסף והכי חשוב בריאות ואייכות חיים.
במקום לעשן תעברו למין אורלי והכל יפתר.

אמוץ, אני לא יודעת איך היית לפני שעישנת, אבל אם האיכות שלך עכשיו עלתה לאחר שהפסקת לעשן, אותי מאוד מדאיג להפסיק לעשן
מאוד... מאוד!
שמפניה
שמפניה • 8 בנוב׳ 2007
אני חושבת שמועדוני חברים סגוורים יוכלו לקבל את המעשנים שישארו ללא מקומות בילוי.

יהיה ביקוש למועדון חברים יוקרתי עם מערכת מיזוג טובה, שתסנן את העשן יחד עם מרחב בין השולחנות. צריך לבדוק אם מותר לפתוח מועדוני חברים סגורים כאלה. החוק צודק במובן שאסור לפגוע בלא מעשנים בעישון פאסיבי, אבל אפשר לתת למעשנים מקום בילוי שלהם, בלי הלא מעשנים או עם לא מעשנים, שמוכנים לתנאי המקום.

נראית לי פטרונות מוגזמת לזרוק את המעשנים ולא לתת להם מקומות בילוי. יכולים כמעט לא לעשן אבל לעשן כשיוצאים לבילוי. אפשר להציע חדרים מיוחדים למעשנים, עם תנאים משופרים של מיזוג, ומקומות ללא עישון ללא מעשנים.

בחו"ל יש מועדוני חברים סגורים למעשנים? המעשנים וחבריהם יוכלו לבלות במועדונים הסגורים שלהם. אני חושבת שלמועדון חברים סגור מותר לקבל תשלום.
סיגריה​(אחרת)
שמפניה כתב/ה:
אני חושבת שמועדוני חברים סגוורים יוכלו לקבל את המעשנים שישארו ללא מקומות בילוי.

יהיה ביקוש למועדון חברים יוקרתי עם מערכת מיזוג טובה, שתסנן את העשן יחד עם מרחב בין השולחנות. צריך לבדוק אם מותר לפתוח מועדוני חברים סגורים כאלה. החוק צודק במובן שאסור לפגוע בלא מעשנים בעישון פאסיבי, אבל אפשר לתת למעשנים מקום בילוי שלהם, בלי הלא מעשנים או עם לא מעשנים, שמוכנים לתנאי המקום.

נראית לי פטרונות מוגזמת לזרוק את המעשנים ולא לתת להם מקומות בילוי. יכולים כמעט לא לעשן אבל לעשן כשיוצאים לבילוי. אפשר להציע חדרים מיוחדים למעשנים, עם תנאים משופרים של מיזוג, ומקומות ללא עישון ללא מעשנים.

בחו"ל יש מועדוני חברים סגורים למעשנים? המעשנים וחבריהם יוכלו לבלות במועדונים הסגורים שלהם. אני חושבת שלמועדון חברים סגור מותר לקבל תשלום.

באמריקה, כמו באמריקה...
החוק הזה נכנס ממש חזק, כל מקום שנפתח, ומשלם את המיסים למדינה, נחשב כמקום ציבורי, לכן, חוק זה חל גם על מועדונים פרטיים, אף, כמו שאמרת, גם כמו שעושים בחו"ל, יש פינה מחוץ למקום בו המעשן יוכל להנות מהסיגריה המתוקה שלו.. אם תקראי תגובות לפני, העלו, בעל עסק, שהקים מאהל מחוץ לעסק, במיוחד למעשנים....
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 8 בנוב׳ 2007
הנה מסמך רשמי של משרד המשפטים המפרט את תיקון החוק.
הניסוח הוא מספיק מגובש על מנת שהאכיפה תוכל להיות מיידית:

28 אוגוסט 2007
סימוכין: 362994
הרחבת איסור עישון במקומות ציבוריים

ביום 25 ביולי 2007 התקבל בכנסת תיקון לחוק הגבלת העישון במקומות ציבוריים. התיקון, אשר ייכנס לתוקף ביום 7 בנובמבר 2007, מגביר את חובת הפיקוח של מחזיק המקום הציבורי, קובע קנס מוגדל וכן מטיל אחריות אישית על מנהלי המקום.

'מקום ציבורי', כזכור, מוגדר בחוק, בין היתר, ככל מקום בילוי, מסעדה, בית אוכל, מזנון, בנק, מקום עבודה וכן השטח הפתוח בקניון למעט חדר נפרד לחלוטין שהוקצה לעישון במקום. נוספו להגדרה בית משקה, מועדון, דיסקוטק או מקום אחר שבין עיסוקיו הגשת מזון או משקאות. כמו כן אסור לעשן בחנות, ובכל מקום בבניין שבו יש בית חולים או מרפאה

להלן עיקרי התיקון:

1.המחזיק של מקום ציבורי, כאשר הוא יכול להיות הבעלים, השוכר או אחר, חייב לפקח ולעשות כל
שניתן למניעת עישון של מוצר טבק כלשהו בתחום המקום הציבורי.
מחזיק אשר הוכיח כי ביצע את כל הפעולות הבאות יראוהו כממלא אחר חובתו:
• פנה לאדם המעשן או מחזיק סיגריה או כל כלי אחר לעישון כשהם דלוקים, בין בעצמו
ובין באמצעות אחר מטעמו, לחדול מהמעשה האסור או נקט אמצעים סבירים כדי
להבטיח מניעת עבירות לפי חוק זה.
• התלונן, בין בעצמו ובין באמצעות אחר מטעמו, בפני המפקח על הפרת איסור
העישון.
2. המחזיק של מקום ציבורי לא יציב מאפרה במקום הציבורי שבהחזקתו. זוהי תוספת על החובה
הקיימת לקבוע שלטים המורים על איסור העישון.
3. בוטלו ההוראות המתירות עישון בחלק נפרד בבתי קולנוע.
4. הסנקציות על הפרת הוראות החוק:
• הפרת איסור עישון - עבירת קנס עד לגובה 1,290 ₪.
• הפרת קביעת שלט – עבירת קנס עד לגובה 6,730 ₪.
• הפרת איסור הצבת מאפרה – כל עוד לא נקבעה כעבירת קנס , מדובר בעבירה
שהעונש המקסימאלי שבית משפט יכול להשית על מי שהורשע בעבירה זה, הוא
12,900 ₪ (כרוך בהליך משפטי מלא).
• הפרת חובת מחזיק מקום ציבורי – כל עוד לא נקבעה כעבירת קנס , מדובר בעבירה
שהעונש המקסימאלי שבית המשפט יכול להשית על מי שהורשע בעבירה זו, הוא
67,300 ₪ (כרוך בהליך משפטי מלא).
5.הטלת אחריות על נושא משרה של תאגיד: נושא משרה הוא מנהל פעיל, שותף או פקיד אחראי מטעם התאגיד של המקום הציבורי והוא מחויב לפקח ולעשות כל שניתן למניעת עישון בתאגיד או בידי עובד מעובדיו. כל הפרה בידי התאגיד או בידי עובד מעובדיו חזקה היא כי נושא משרה הפר את חובתו אלא אם כן עשה כל שניתן כדי למלא את חובתו.
6.ראש רשות מקומית יסמיך עובדים ברשות כמפקחים לעניין החוק.

לשאלות ו/או הבהרות: עו"ד שוש רבינוביץ, הלשכה המשפטית, 5631049 - 03
סיגריה​(אחרת)
תיקון לחוק בייבי...
את לבד אמרת, כבר כמה ימים נכנס החוק בפועל, החוק עד כה כלל הרבה פירצות, ולכן הוצא חוק חד משמעי, גם הקנסות נערכים בהתאם, ייקח כמה שבועות, להוציא את החוק במלואו, בעל העסק, בהחלט לא יהנה משום הטבות, ויחשוב יותר מפעמים לפני שירשה ללקוח להדליק את הסיגריה הנאווה, אין לך מה להתהלם בייב, הזמן יעבור יותר מהר ממה שחיכית לזה עד עכשיו...