שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פשרות מכיוון אחר - ונכון יותר - חוסר הפשרה

שמפניה
לפני 16 שנים • 11 בדצמ׳ 2007

מבט אחר

שמפניה • 11 בדצמ׳ 2007
ערגה יקרה וכולם,
מי מאיתנו מושלם? אני ובעלי חושבים שבוחרים בגלל "החסרונות". צריך למצוא מישהו שיאהב את החסרונות שלנו. icon_smile.gif

בעלי אוהב לאכול טוב, לעשן, לשתות יין טוב ולבלות ואני רצתי אחרי חתולים וכלבים עזובים ולא ידעתי לבלות, לאכול טוב ולהנות מאוכל. שמנתי קצת מאז שהכרנו והוא מיתן את העישון, אבל לימד אותי להנות מאוכל טוב ולבלות טוב. הוא למד לאהוב את בעלי החיים שהוא לא אהב. אנחנו צוחקים שכל אחד חיפש בשני את החסרונות המתאימים ומצאנו אחד את השני בגלל החסרונות ולא בגלל דברים אחרים.

אני חושבת שהכל גישה. יש אנשים שאומרים שבדסמ הוא חסרון אבל אנחנו מחפשים את הצד השני עם ה"חיסרון" המקביל. icon_smile.gif אני חושבת שלהנות מהחיים בכל דרך הוא אחד היתרונות היפים שקיימים, אבל יש כאלה שרואים בו חיסרון.

בהצלחה במציאת הצד השני שיראה בכל "חיסרון" רק יתרונות.
ערגה

אהבתי מאוד שמפניה

ערגה • 11 בדצמ׳ 2007
שמפניה כתב/ה:
ערגה יקרה וכולם,
מי מאיתנו מושלם? אני ובעלי חושבים שבוחרים בגלל "החסרונות". צריך למצוא מישהו שיאהב את החסרונות שלנו. icon_smile.gif

בעלי אוהב לאכול טוב, לעשן, לשתות יין טוב ולבלות ואני רצתי אחרי חתולים וכלבים עזובים ולא ידעתי לבלות, לאכול טוב ולהנות מאוכל. שמנתי קצת מאז שהכרנו והוא מיתן את העישון, אבל לימד אותי להנות מאוכל טוב ולבלות טוב. הוא למד לאהוב את בעלי החיים שהוא לא אהב. אנחנו צוחקים שכל אחד חיפש בשני את החסרונות המתאימים ומצאנו אחד את השני בגלל החסרונות ולא בגלל דברים אחרים.

אני חושבת שהכל גישה. יש אנשים שאומרים שבדסמ הוא חסרון אבל אנחנו מחפשים את הצד השני עם ה"חיסרון" המקביל. icon_smile.gif אני חושבת שלהנות מהחיים בכל דרך הוא אחד היתרונות היפים שקיימים, אבל יש כאלה שרואים בו חיסרון.

בהצלחה במציאת הצד השני שיראה בכל "חיסרון" רק יתרונות.

אין בי ספק שזה אתגר אולם כן, כדאי לנסות ולמצוא ולא להתפשר על מה שחשוב באמת.
מה שכן, כמו שכבר עלה קודם, כשאני קוראת את כל השירשור אני מבינה שהמילה המתאימה יותר לשירשור או לנושא היא קבלה ולא פשרה.
למילה פשרה יש מטען שלילי.
זה כורח המציאות כמו שכתב פה ידיד טוב שלי דוק, אין ספק ואני מסכימה עמו. ומהצד השני, מותר לנו במקום הרגשי לרצות שיהיה מי שיקבל גם את החסרונות וכמו שאתם כנראה יודעים לעשות היטב, וסלחו לי על המשפט הנדוש, להפוך לימון ללימונדה....

אהבתי את התיאור שכתבת כאן icon_smile.gif.
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 11 בדצמ׳ 2007
הוא כתב/ה:
הכל נכון ערגה
תמיד תהיה פשרה צריך לדעת לעשות שקלול נכון ואמיתי של מה חשוב לך בפרטנר.
אותה ידיעה והכרה של המגרעות היא בעצם מהות הפשרה.
אף פעם אין אופטימום. ומראה חיצוני ניתן לשפר. לעומת אופי , מבנה אישיות , אינטיליגנציה אותם לא ככ. את תהיי פשרה כשהוא יתן לך תחושה כזו . הכל תלוי ביכולתו לראות את הכוס המלאה לעומת הריקה בך ובכל תחום.

דווקא צודק לגמרי icon_smile.gif

יחד תמיד פחות נוח מלבד. את לא יכולה לעשות כל מה שאת רוצה לעשות מתי שאת רוצה לעשות, לפחות לא לאורך זמן. ובכל זאת- נוצרים זוגות, בשל יתרונות הזוגיות.

אז הכל פשרה, ופשרה היא לא מילה גסה. פשוט שיקלול של מינוסים מול פלוסים, כמו גם מה חשוב לך יותר ופחות בכל תקופה בחייך.
דוקטרינה​(שולט)

פשרה איננה מילה שלילית

דוקטרינה​(שולט) • 11 בדצמ׳ 2007
שמפניה וערגה - פשרה איננה מילה שלילית ולאל מצביעה בשום פנים ואופן (לדעתי בכל מקרה) על בינוניות או על דבר רע.

מה שאני טענתי קודם לכן היה כי פשרה (גם בתחום הבדסמ וגם בתחום הזוגיות, עבודה, קניית רכב, רכישת טלוויזיה) היא כורח המציאות.

דוק.
ערגה

משמעותן של מילים

ערגה • 11 בדצמ׳ 2007
מן הסתם כל אחד מאתנו גדל בסביבה אחרת, חווה חוויות אחרות (חוץ מכל הדומות icon_wink.gif ) ולמד את משמעותן של המילים אחרת.

עבורי המילה פשרה היא אכן כורח המציאות אולם כן מיוחסת לה משמעות של הפחתה בערך, של משהו פחות טוב. מה לעשות?
ואני משוכנעת שיש עוד כמה וכמה אנשים שיקראו את השירשור הזה וירגישו דומה לי, גם אם לא יודו בכך.

ועוד דבר נכון הוא שציינתי כמה פעמים במהלך השיחה כאן שאני בהחלט אדם מציאותי ומבינה כי תמיד יהיו פשרות כי אין אדם מושלם.

העובדה שעבורי המילה פשרה היא מילה פחות נעימה וכייפית או "טובה" לצורך הגדרת מה שעומד שם בקשר ואני מעדיפה לראות את ההסכמה להיות עם אדם למרות החסרונות שלו כ"קבלה" אינה עובדה כה בעייתית.
לא מבינה למה אתם מתעקשים שזה רע לראות זאת כך.

אחרי שהתחילו תהליכי הגירושין שלי אמרתי למישהי שאם אבחר בן זוג אחר בחיי זה יהיה אדם שאני אוכל לקבל את חסרונותיו ולחיות עמם יחד עם הייתרונות טוב, לא אחד שארצה לשנות את החסרונות שלו. (לכן גם לא הסכמתי עם מי שטען כאן לשינוי)
הבסיס לחשיבה זו היא הקבלה.
זו הדרך הנכונה בעיני לזוגיות.
זו נקודת פתיחה נכונה בעיני.
הדינמיקה אחר כך תשנה מה שדרוש שינוי, או שלא.
הזוגיות תתפתח ותהיה חזקה כך.

כשלמישהו המילה פשרה היא פשוט הגדרה של אותו דבר ללא הקונוטציה השלילית - אחלה!,
אין בזה בעיה.

אנחנו מדברים ומסכימים על אותו הדבר רק בסמנטיקה אחרת.

או שלא הבנתי כאן משהו?

ולך נורית, על ההערה שכתבת אומר כך:
גם בעיני עדיפה חברות טובה, ונילית אם היא כזו, על פני הלבד.
בעיני הבדסמ הוא כלי/תבלין/טעם/סגנון ועוד הרבה וגם מהותי מאוד אולם הוא אינו מטרה בפני עצמה.
אישית אבחר כן להיות עם אדם ונילי שהוא חבר ראוי ולא להיוותר לבד.
ואין בכך בושה, אולם לא אבחר להיות עם אדם שאינו ראוי בעיני רק כדי להתפשר ולא להיות לבד. זו נקודה רעה בעיני וכאן לא אתפשר.
נוריתE
נוריתE • 11 בדצמ׳ 2007
ערגה ,ללעייל..
לבחור באדם ככה סתם כדי לא להיות לבד,
זאת כבר לא פשרה
ואם זאת, הרבה נשארים במערכות יחסים ארוכות שנים, "רק בכדי לא להשאר לבד"
וזה רק עצוב.

אני, מעדיפה להשאר לבד.
dahanc​(שולט)
לפני 16 שנים • 15 בדצמ׳ 2007

פשרות..

dahanc​(שולט) • 15 בדצמ׳ 2007
לביטוי " פשרה " יש כל כך מורכבות , שלכל פשרה יש את הנושא שלה...!

יש פשרה שניכפת מכורח המציאות...

ויש פשרה מרצון אישי...

ויש עוד ועוד...לכן זה לא תמיד תלוי בנו או יותר נכון ברצוננו...לכן השאלה

היא מאוד אינדוידואלית...

אבל אנו קודם כל בני אדם , ולכן בכל עת ועיתוי רצוי פשרות בין בני אדם ,אני בעד..

כדי להיות פשרן ,אדם צריך להיות פשרן עם עצמו קודם !!!...

אבל זה כבר קשור לאישיות האישית...וזה כבר דבר מורכב בפני עצמו...icon_smile.gif
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 15 בדצמ׳ 2007
יש להתפשר על הבן אדם שאת איתו וזה משהו אחד ויש פשרות בתוך הזוגיות שזה משהו שכולם עושים .

שלומציון

איש אחד מאד חכם אמר :

שלומציון • 15 בדצמ׳ 2007
There is usually nothing wrong with compromise in a situation, but compromising yourself in a situation is another story completely, and I have seen this happen long enough in the few years that I've been alive to know that it's a serious problem.
ערגה

בדיוק, תודה לך.

ערגה • 15 בדצמ׳ 2007
בטי בום כתב/ה:
יש להתפשר על הבן אדם שאת איתו וזה משהו אחד ויש פשרות בתוך הזוגיות שזה משהו שכולם עושים .

וגם לכל מי שהתייחס לסוגייה גם אם לא הסכמנו בדיוק על נקודת הראייה icon_smile.gif.

יש ויתורים מחויבים והם חלק מהיום יום ויש דברים עקרוניים שהם כמו "לוותר על עצמך" וזו פשרה שינה טובה.
ביי, תודה ושבוע טוב icon_smile.gif.