ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרוש סיוע דחוף לפליטים בתל אביב

Queeny​(מתחלפת){being}
לפני 16 שנים • 19 בדצמ׳ 2007

פעם היתה דרך לערוך הודעות, לא?

Queeny​(מתחלפת){being} • 19 בדצמ׳ 2007
אז ככה, הטלפונים בהודעה המקורית לא היו מדוייקים (בעיות ב cut&paste?( ולכן אני מפרסמת אותה שוב, הפעם עם המספרים הנכונים, לטובת מי שרוצה לתרום ולסייע.

שלום רב,
מכייוון שנפלה טעות במספר הטלפון של גבריאל ושל סיימון, אנחנו שולחים שוב את ההודעה. הפעם גם עם פרטים לתרומת כסף, למי שמעוניין.
סליחה על הנדנוד....

שלום לכולם

בימים האחרונים הגיעו עוד פליטים לבתי המחסה בתל אביב, המצב שם קשה ביותר, הצפיפות גבוהה ונוצר צורך דחוף בכמה דברים בסיסיים.

אפשר פשוט להגיע עם תרומות למקלטים:

המקלט ברח' מטלון 75, קומת מרתף.

במקום נמצאים למעלה מ 150 בני אדם. יש מספר נשים ומספר ילדים ותינוקות (גילאי שנה ושנתיים).

הצרכים:

חיתולים

מזון לתינוקות
בגדי תינוקות

מוצרי הגיינה לנשים

(לגבי התרומות לתינוקות אפשר להביא ישירות לחדר נשים. כדאי לתאם עם גבריאל שדובר אנגלית 0547489115)

וגם:

שמיכות
בגדי חורף לגברים, נשים וילדים.

נעליים סגורות

תחתונים

גרביים

סבונים ושמפו

משחות ומברשות שיניים

המקלט ברח' לבנדה 56 (הכניסה בין 54 ל56 מדרגות מוליכות לחצר מאחור)

הצרכים:

בגדי חורף לגברים

שמיכות

נעליים סגורות

תחתונים

גרביים

סבונים ושמפו

משחות ומברשות שיניים

כדאי לתאם עם במבה שדובר אנגלית 0547966588

תרומות מזון
יש צורך בתרומות בעיקר בסופי שבוע, אם יש קבוצות שרוצות להתארגן באופן חד פעמי, או קבוע,

אפשר ליצור קשר עם שלומית, שמרכזת את הסיוע במזון.

shlomit.bornstein@gmail.com

וגם:

ניתן לתרום חפצים לבית (כלי מטבח וכו')

וכן טיטולים ומזון לתינוקות

למשפחות של הקהילה הסודנית בכנסיה ברח' לבנדה 17 בחצר. ניתן לתאם עם פטריק 0503630373, או עם סיימון 0546510937 (שניהם דוברי אנגלית)

ניתן גם לתרום כסף:

למשלוח המחאות: (עבור) סטודנטים למען פליטים

(הם כבר מעבירים את הכסף לת"א)

הכתובת:

סטודנטים למען פליטים, רח' גוש עציון 85 דירה 29, באר שבע

חשבון הבנק הוא:
סטודנטים למען פליטים
מס חשבון 438435
מס' סניף 547
בנק פועלים

תודה

פעילים למען פליטים

laplitim@gmail.com
Here And There​(נשלטת)

Re: ובעת הזו היה עלי לידום

Here And There​(נשלטת) • 19 בדצמ׳ 2007
Gilgamesh כתב/ה:
למישהו זה מספיק חשוב כדי לכתוב את ההודעה יוצרת השרשור הזה.

ומאותו רגע ואילך למעט שני צדיקים תרבות ה- talkback פושה בכל חלקה.
התגובה שמאדירה את כותבה גוברת והופכת לעניין העיקרי.

הדעה האישית (שכבודה במקומו מונח) על החיים, המצב, הכותב (עוד לא הגענו אבל זה יגיע) והחיים בכלל או אם לדייק הדעה המאדירה לכאורה את הכותב הופכים לעיקר והמניע שהביא את ההודעה ומטרתה הינם הטפל.

תרצה תרום

לא תרצה תידום, ודאג לפרסם את דיעותיך על עניינים שברומו של עולם עצמאית ולא כתגובה לכוונה טובה של אי מי, למען יוערכו ותוערך.

לא כל תגובה משמעה אני קיים ולא תגובתי זו מחזקת קיום של אי מי.

לפעמים התנהלות הטקבוק ותרבות הכיכרות שאנו מסגלים לעצמנו מחליאה אותי.

אולי ננבור רגע לפני הלחיצה על "שלח תגובה בנבכי נפשנו ככל שקיימת כזו ונשקול אם אכן תגובתנו תורמת ובונה או מחרבת ומשמידה את היוזם והשרשור.

אני רק מצר על שגם תגובתי זו צריכה להעשות בשרשור הזה ועל שאני מכניס עצמי לתוך כלל הציבור.

חיו (אבל את זה עושים כולם היטב) ותנו לחיות (והרי כבר התעייפנו ואין כח לישום הסיפא)

גיל,
אתה מאוד מקצין את דבריי.
נכון, נפתח פה שירשור, מבורך ומאוד מרגש בנוגע לסיוע.
אני יודעת שהמטרה של השירשור היתה למצוא עזרה לפליטים ולא לערוך דיון לגביי האם צריך לעזור להם או לא, אבל, כדרכו של רוב השירשורים פה, הנושא התפתח והגיעה גם לעניין הזה.
קודם כל, אני חושבת שחלק מהיופי שלנו זה היכולות לפתח נושאים ולהרחיב עליהם, מעבר לזה אני חושבת שזה גם מה שמוסיף עניין לדיונים.
אני חושבת שאם היינו נצמדים תמיד לנושאים שעליהם נפתחו הישרשורים הדיונים שלנו ייהיו מאוד צרי אופקים ובשלב מסויים גם משעממים.

אתה כתבת:

ציטוט: לא תרצה תידום, ודאג לפרסם את דיעותיך על עניינים שברומו של עולם עצמאית ולא כתגובה לכוונה טובה של אי מי, למען יוערכו ותוערך.

לא כל תגובה משמעה אני קיים ולא תגובתי זו מחזקת קיום של אי מי.

מדבריך אני מבינה 2 דברים:
א. שאתה חושב שמהטרה של התגובה שלי היתה לצורך הבעת נוכחות מסויימת ולא במטרה להשמיע את דבריי, מתוך מחשבה שהנושא מעניין וחשוב לי להיות חלק ממנו.

וב.שיש בעצם העובדה שהגבתי, או שאולי לא בעצם זה שהגבתי, אלא בתוכן של הדברים ובעובדה שהם לא תמכו בדבריה של קוויני, הבעת התנגדות אישית וחוסר הערכה (אם הבנתי אותך נכון) כלפי מה שהיא עושה.

אז כפי שאמרתי מקודם, כמעט כל השירשורים שנפתחים כאן מתחילים בעניין אחד ומהר מאוד מתפתחים לנושאים אחרים, העניין בשירשור הזה היה שהוא התחיל במטרה מסויימת, כמחווה טובה והפך לדיון.
עצם זה שהגבתי לעניין כדיון ממש לא בא במטרה לגרוע מחשיבות העניין או להביעה איזשהי חוסר הערכה כלפי קוויני
להפך!
אנ מאוד מאוד מעריכה את קוויני על מה שהיא עושה!
כל הכבוד לה על שהיא אדם אכפתי ועוזר, ושהיא מוכנה להשקיע מזמנה ולתת מעצמה למישהו אחר.
אין מספיק מילים לתאר כמה אני מעריכה תכונות אלו, שיש מהן מחסור רציני, באנשים.
עם זאת, אני חושבת שיש כאן בעייתיות (הכוונה שלי היתה יותר ברמת סיוע ממשלתי ולא ברמת הפרט) שכן היה לי חשוב להגיב עליו.
מעבר לזה, אני חושבת שגם אם כן היו התנגדויות ספציפיות למעשים וכוונות טובות, כל עוד העלת ההתנגדויות לא נעשות בצורה מעליבה ופוגענית, ולא נכתבים בנימה אישית כלפי האדם עצמו, אין בזה פסול, ואין להסיק מזה משהו אישי.
לסיכום, מה שאני מנסה לאמר, זה, שאני חושבת שדווקא תרבות הטוק באק בעיניי הוא משהו מאוד מועיל וחיובי, ולא משנה אם זה תגובה לניסיון לסייע או לכל דיון אחר, ולא כל תגובה שיש בה התנגדות צריכה להיתפס כלא מפרגנת או מעליבה, צריך לעשות הפרדה בין תגובה שהתוכן שלה נכתב בצורה מעליבה ופוגענית ומיועדת אישית לכותב לבין תגובה עם התנגדות כללית לעניין,שזה מה שהיה פה.
וונטיגו​(נשלט)

פשיי כל הכבוד להם

וונטיגו​(נשלט) • 19 בדצמ׳ 2007
הצליחו להשיג דירה בת"א..
ממומחי נדל"ן ממולחים הפליטים האלה
Here And There​(נשלטת)

Re: המצב קשה

Here And There​(נשלטת) • 19 בדצמ׳ 2007
Queeny כתב/ה:
נכון. המצב בישראל קשה. מאוד אפילו.
נכון, עניי עירך קודמים - כך למדנו ממקורות מסויימים.
כמות המצוקה סביב היא כל כך גדולה שאם נתרום לכל מסגרת נזדקק לתרומות בעצמינו.
לכן כל אחד בוחר לאן להפנות את משאביו, אם בכלל. זה בסדר.

אני בחרתי להפנות את משאביי לפליטים מדרפור.
במרחק 10 דקות נסיעה מהבית שלי יש 250 אנשים שהגיעו ממלחמה. הם השיגו גבול וביקשו מקלט מדיני. הם אינם מהגרי עבודה, הם פליטים של איזור מוכה קרבות.
הם רעבים.
במרתף בו הם מתאכסנים אין מים זורמים, אין כיריים לבשל עליהם, יש מקרר אחד ישן.
אין להם לחם, אין חלב לתינוקות.
אני אסתכן באמירה פורנוגרפית: במלחמת העולם השניה נדדו יהודים מפולין ומגרמניה למדינות אירופה שסגרו את שעריהן - מכל מיני שיקולים, מובנים יותר ופחות. מי שלא הצליחו לעבור את הגבול, מתו.
מבחינתי (ומבחינתי בלבד, שאינה מחייבת אחרים) לקח השואה הוא זה, שעלינו להושיט יד וכתף ושטרות-כסף, אם צריך, לאנשים שבורחים ממלחמה.

בנימה צינית, זה דווקא אחלה שהשרשור התפתח לדיון לא רלוונטי, ככה לפחות הוא נשאר למעלה
icon_rolleyes.gif

כל הכבוד לך על העזרה והנתינה, כפי שאמרתי מקודם, קשה למצוא אנשים שמוכנים להקדיש מזמנם לנתינה ללא תמורה מיידית וחומרנית.
תבורכי ושתזכי למצוות.
לגביי עניין השואה, זה מעניין איך אנשם שונים מסיקים מסקונות שונות מאוד, מאותו אירוע.
אבל זו באמת מהות השוני בין בני אדם icon_smile.gif.
מקבי​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 20 בדצמ׳ 2007
מקבי​(מתחלף) • 20 בדצמ׳ 2007
ציטוט: הצליחו להשיג דירה בת"א..
ממומחי נדל"ן ממולחים הפליטים האלה

כן... זה גם מה שאני חשבתי. לא יותר הגיוני לעשות בתי-מחסה מחוץ לעיר היקרה ביותר בישראל? ואיך בכלל הם הגיעו לפה? מי הכניס, ומאיפה?

נו, טוב. שיהיו בריאים. בהצלחה לכל מי שתמעסק בזה. עשו חיל.
שש​(שולטת)

Re: המצב קשה

שש​(שולטת) • 20 בדצמ׳ 2007
זה לא המקום בו התכוונתי להגיב.
סליחה, טעות בכתובת.
מלך הארץ​(לא בעסק)

הכל באשמת הוטרינרים

מלך הארץ​(לא בעסק) • 20 בדצמ׳ 2007
הכל באשמת הוטרינרים,

מאז שהם התחילו להרדים חתולים אין לצפונבוניות מה ללטף,

הטרנד עכשיו זה פליט - מחמד, וכמו שהספקתי לראות יש אפילו ריבים על זה,

חברות שעמדו זו לצד זו בימים הכי קשים של הבגרויות והטירונות עכשיו מוציאות את כל המטען אחת על רעותה, עצוב.

אני באמת מקווה שהפליטים יעזבו כמה שיותר מהר את המרכז בת"א, לא מטעמי דת גזע ומין חלילה, פשוט יש עוד הרבה בדרך שמדלגים ממש ברגעים אלו על גדר הגבול המצ'וקמקת עם מצרים ואין להם כוונה לדעתי להסתפק במשהו אחר חוץ מתל אביב (אולי בהמשך רעננה).

בקשר לתרומות, אפשר בהוראת קבע?
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)

Re: הכל באשמת הוטרינרים

Sigurd כתב/ה:
הכל באשמת הוטרינרים,

מאז שהם התחילו להרדים חתולים אין לצפונבוניות מה ללטף,

הטרנד עכשיו זה פליט - מחמד, וכמו שהספקתי לראות יש אפילו ריבים על זה,

חברות שעמדו זו לצד זו בימים הכי קשים של הבגרויות והטירונות עכשיו מוציאות את כל המטען אחת על רעותה, עצוב.

אני באמת מקווה שהפליטים יעזבו כמה שיותר מהר את המרכז בת"א, לא מטעמי דת גזע ומין חלילה, פשוט יש עוד הרבה בדרך שמדלגים ממש ברגעים אלו על גדר הגבול המצ'וקמקת עם מצרים ואין להם כוונה לדעתי להסתפק במשהו אחר חוץ מתל אביב (אולי בהמשך רעננה).

בקשר לתרומות, אפשר בהוראת קבע?

rffl.gif rffl.gif rffl.gif
Queeny​(מתחלפת){being}
לפני 16 שנים • 22 בדצמ׳ 2007

שמיכות ומזרונים

Queeny​(מתחלפת){being} • 22 בדצמ׳ 2007
בכנסיה ברחוב לבנדה 32 , המשמשת גם כמקלט לפליטים, יש צורך דחוף בשמיכות ומזרנים. כרגע יש שם כ 45 בני אדם ולכעשרים אין שמיכות ומזרנים.
איך מגיעים?
עולים לקומה שניה, ומגיעים לדלת בצבע תכלת, עליה לוח מזהב.
אפשר לתאם בטלפון עם ג'רמיה 0545854336
תודה רבה

ניקי666 niki
לפני 16 שנים • 22 בדצמ׳ 2007
ניקי666 niki • 22 בדצמ׳ 2007
אין ספק בחברה הומניטרית ונאורה החזקים צריכים לעזור לחלשים ,מחמם את הלב כיצד אנשים כאן בפורום רוצים להרתם לעזרה לאנשים שהגיעו ממקום שמבוצע בו רצח עם .

אבל יש גם אבל גדול ...מחוץ לגוש דן קיימות משפחות ישראליות נזקקות ,ילדים רעבים
אנשים שחיים תחת מטרי קסאמים ,כן יש ערים בישראל שמופגזות באופן קבוע ,כאשר
אנו מבלים בבתי הקפה של תל אביב אנשים בשדרות נמצאים בממדים .
רוצים עוד ...?....קרנית גולדווסר ממנת את נסיעותיה לפגישות בחול מכספה ומכספי תרומת
ולא אלה אינן פגישות עסקים ...אלה הם פגישות בכדי לשחרר את בעלה וחבריו שנשבו כאשר אנו שלחנו אותם ...וישנם כמובן עוד הרבה דודמאות ..

אם כן במקרה זה למרות הצער שבדבר אאלץ לנקוט בעמדה של "עניי עירך קודמים "