ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרושים נחקרים למחקר בסמינריון!

מיתוסית​(שולטת)
לפני 16 שנים • 28 באפר׳ 2008
מיתוסית​(שולטת) • 28 באפר׳ 2008
עניתי על חלק מהשאלות האלה כבר בהודעות קודמות.

נושא המחקר הוא השפעת מיניות האדם על החיים/התנהגות, או נכון יותר לומר מציאת קשר (מאחר ובמחקר מהסוג הזה לא ניתן להוכיח סיבתיות).

מושאי המחקר הם אוכלוסיית הבדסמים והקינקים וקבוצת ביקורת של ונילים.

אני לא יכולה לפרט הרבה מעבר לזה, מאחר ולא נהוג לספר על מטרות המחקר שמא הנחקרים יטו את תשובותיהם ולפיכך גם את תוצאות המחקר.

לאחר שיהיו לי את כל הנבדקים ואתחיל לעשות ניתוחים סטטיסטיים, אני אשמח לספר בדיוק מה אני מחפשת.

לגבי האנונימיות- נתתי כאן מייל, כך שניתן לשלוח אליי מייל ישירות וכך אני לא אדע מה הניק שלכם. אתם יכולים ממייל קיים אם יש בו את השם האמיתי שלכם או לפתוח מייל אחר עם שם בדוי כדי שאני בכלל לא אדע. כל טופס שאני מקבלת, מקבל מספר סידורי ומאותו רגע אין כל חשיבות לגבי מיהו אותו אדם. אינכם מוסרים לי כל פרט מזהה כמו שם, אלא פרטים כלליים ביותר כמו גיל, איזור מגורים (צפון, איזור גוש דן וכו'), עיסוק וכו'.
לאחר שיש לי את הטופס, אני מזינה את כל הפרטים לתוכנה סטטיסטית בשם SPSS ושם כל הנתונים מעובדים באופן קולקטיבי כך שלא ניתן לדעת איזה נתון שייך למי. כל הטפסים נמצאים רק אצלי ואצל בנזוגי למחקר ובמידת הצורך- לעיניי המנחה שלי.
גם אם נניח (ואין סיבה שזה יקרה) מישהו יראה את הטופס הזה, הוא עדיין לא ידע למי הוא שייך, כך שהפרטיות שלכם נשמרת במלואה.

שוב, מדובר במחקר כמותי (המבוסס על נחקרים רבים ושאלון אמריקאי ואין אפשרות לדעת איזה נתון שייך למי) ולא במחקר איכותני שמבוסס על נחקרים בודדים ועל ריאיונות אישיים שהם לרוב חושפניים יותר.

את שם מוסד הלימודים שלי אני מעדיפה להימנע מלמסור מאחר וכך אני בעצם חושפת את עצמי וכמו שחשוב לכם לשמור על הפרטיות שלכם, כך חשוב לי לשמור על שלי.

אשמח לענות על עוד שאלות אם צריך ולתת שקיפות מירבית עד כמה שאפשר מבלי שזה יפגע בי או במחקר.
כל מי שישתתף במחקר ויהיה מעוניין, יוכל לקבל את תוצאות המחקר למייל שלו.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 16 שנים • 28 באפר׳ 2008

הנה דוגמה של תלמידה במוסד אקדמי שחושבת אחרת

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 באפר׳ 2008
ציטוט:

Hi. My name is Evelyn and I am a graduate student at Northern
Illinois University. I am part of a research team doing a study on
BDSM behaviors. Although many people engage in some form of BDSM,
very few scientific studies have examined what people do during BDSM
scenes. Unfortunately, this means there is a great deal of
misunderstanding and misinformation out there about BDSM activities
and practitioners.

Our goal is to increase the level of knowledge and understanding
about BDSM/Ds. The project is headed by Dr. Brad Sagarin at NIU, and
the research team includes Dr. Bert Cutler and nadine, International
Master/slave 2003. Our initial studies were conducted in
collaboration with the Arizona Power Exchange (APEX) and Thunder in
the Mountains.

It would be very helpful to have an opportunity to observe scenes
which is why I'm posting this message. Every scientific study
requires volunteer participants and this one is no different. For
our current study, we are seeking volunteers who would be willing to
allow us to observe their scenes. What is involved is that a set of
trained observers will have you fill out a pre-scene questionnaire,
they will then watch the scene, noting the behaviors as they happen,
and finally, will have you fill out a post-scene questionnaire.
Confidentiality of the participants is of utmost importance and
certainly will be respected. You will not be asked to give out
identifying information at any time. The scenes can take place at
private parties, public playspaces, or other public events.

Our goal is to have witnessed a total of 40 scenes. Because our
observers are located in Chicago and Phoenix, it would be easiest to
observe scenes in these areas. If you are interested or would like
further information please contact me at niusmstudy@yahoo.com. You
can also contact Brad Sagarin at 815-753-7067 or bsagarin@niu.edu.

Thank you for your time and consideration. Your participation would
help advance the scientific study of BDSM/Ds. We believe that
accurate and unbiased knowledge about BDSM will benefit both the
scientific community and the BDSM community.

כחולית, הנה לך דוגמה לפרסום של מחקר ברשימת תפוצה שאני חבר בה.

שימי לב למידת הגילוי שאליה מגיעה הפונה, כולל מטרת המחקר והמנחה.

בהצלחה!
מיתוסית​(שולטת)
לפני 16 שנים • 29 באפר׳ 2008
מיתוסית​(שולטת) • 29 באפר׳ 2008
אם הבנתי נכון מתוך מה שהיא כתבה כאן, אף היא לא פירטה יותר מידי מעבר ל"אנחנו רוצים לדעת יותר מידע לגבי הפעילויות שעושים אנשים המתעסקים בבדסמ", כלומר היא מתעניינת בפרופיל שלהם ובפעילויות הנעשות במהלך הסשן.
מדובר בנושא הרבה יותר ערטילאי ממני. לא מצאתי בקריאה נושא מוגדר המחפש קשר בין שני גורמים או סיבתיות, ולפי מה שהבנתי מדובר כנראה בשאלונים ולא בריאיונות, דווקא היה מעניין אותי לראות את השאלון שלהם מאחר ואני הרכבתי את רוב המחקר שלי לבד עקב חוסר קשה בשאלונים מיוחדים לאוכלוסיה.

השקיפות הרבה ביותר שלהם היתה לגבי המוסד והמנחה, אבל זה בגלל שהן כנראה לא בדסמיות ולכן לא אכפת להן וסביר להניח שאם הייתי עושה מחקר על הקשר בין אלכוהול לנהיגה גם אני הייתי נותנת את כל הפרטים בעולם icon_smile.gif

מי שרוצה יכול לקבל את השאלון לאימייל וזכותו המלאה לא לענות עליו במידה והוא רואה צורך לא לענות עליו מכל סיבה שהיא (פרטי מידי, לא נראה לו אנא ערף).

אני אסביר אולי קצת יותר על השאלון. הוא מורכב משלושה חלקים: חלק דמוגרפי על שאלות לגבי מין, גיל, מצב משפחתי, עיסוק, השכלה וכו', חלק שבו יש טבלת פעילויות בדסמיות ששם אתם מדרגים את הפעילויות שם לפי מידת משיכה וניסיון והחלק האחרון הוא טבלה של התנהגויות שבו אתם מדרגים עד כמה המשפטים הללו נכונים לגביכם.

זה באמת לא יותר מידי מסובך icon_smile.gif

וכמו שאמרתי, ברגע שיהיו לי את כל הנחקרים, אני אענה על כל השאלות ואני גם אתן את תוצאות המחקר לכל מי שיהיה מעוניין בכך והשתתף.

אני מבינה את החשדנות ובכל זאת אני מתעקשת לא לומר את מטרת המחקר המרכזית שלי מכיוון שאני יודעת שהנחקרים יכולים להטות את התשובות וזה יהרוס לי אותו (בלי קשר לזה שתמיד נחקרים תמיד מנסים לנחש).

אשמח לשיתוף פעולה בכל מקרה.
קלולס
לפני 16 שנים • 2 במאי 2008
קלולס • 2 במאי 2008
בקבוצות מיעוט יש חשדנות שמא חוקרים יגיעו למסקנות לא מחמיאות. אצל חברה מוכרת כמו כחולית אין חשש כזה.

אני מקפיצה בשבילך. icon_smile.gif
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 2 במאי 2008
תודה על המחמאה, אבל אני חוששת שעליי לתקן אותך- אני לא מתכוונת לעוות את המחקר או תוצאותיו, אז ייתכן שתוצאותיו לא יהיו מחמיאות לקהילה שלנו ובכל זאת, אם זה מה שקורה בשטח אין מה לעשות ואני לא אייפה את המציאות icon_cool.gif

אגב, מה איתך? לא נראה לי שאת השתתפת במחקר icon_smile.gif
קלולס
קלולס • 2 במאי 2008
כחולית כתב/ה:
עניתי על חלק מהשאלות האלה כבר בהודעות קודמות.

נושא המחקר הוא השפעת מיניות האדם על החיים/התנהגות, או נכון יותר לומר מציאת קשר (מאחר ובמחקר מהסוג הזה לא ניתן להוכיח סיבתיות).

מושאי המחקר הם אוכלוסיית הבדסמים והקינקים וקבוצת ביקורת של ונילים.

חוקר משפיע בבחירת השאלות. את לא צריכה להטות תוצאות כדי לערוך מחקר לא אוהד. חוקר שרוצה "לחפש" את הקהילה עלול לכתוב שאלה:" פעם פינטזת על כפיית סקס ללא הסכמה או מעשה אלים אחר ללא הסכמה?" רוב התשובות הבדסמיות יביאו את המחקר למקום לא אוהד. חברה בקהילה תבחר, בלי לשים לב, שאלות הוגנות.

icon_redface.gif לא רציתי לקלקל את המחקר שלך. תקבלי ממני תוצאות שיזיזו את המחקר שלך לכיוונים לא נכונים.
אני מאוד לא מיצגת.
ליברלית מאוד במחשבה אבל שמרנית מאוד במעשה.
מיתוסית​(שולטת)
לפני 16 שנים • 3 במאי 2008
מיתוסית​(שולטת) • 3 במאי 2008
המטרה היא לערוך מחקר שיהיה אובייקטיבי ככל הניתן גם בבחירת הנחקרים וגם בשאלון. יכולתי גם לשאול שאלה בסגנון שנתת- השאלה מה אני מחפשת להוכיח במחקר.
האמת שזו בהחלט שאלה מעניינת מה שכתבת ויהיה מעניין לתת אותה אם למשל בודקים אם אנשי בדסמ הם עושים הכל תחת הסכמה בגלל פחד מהחוק או בגלל אמות המוסר החברתיות או בגלל שמלכתחילה המוסר האישי והאישיות שלהם לא יתנו להם לבצע מעשים ללא הסכמת השותף.

את לא אמורה להיות מייצגת הקהילה. ההיפך- המטרה שלי היא להגיע לכל הקצוות באוכלוסיה ולכן גם התעקשתי להכניס קינקיים ואנשים מכל הגילאים כדי לתת תמונה שכמה שיותר תשקף את הקהילה ותתקרב למציאות.
הרי גם את מייצגת חלק לא קטן במיוחד של אנשים שמפנטזים אבל לא מעיזים לנסות icon_smile.gif
זו בדיוק הסיבה שאני נותנת לאנשים להגדיר את עצמם כבדסמיים ומתחשבת בכך אם הם ביצעו מעשים או רק מפנטזים.
פסט
לפני 16 שנים • 16 במאי 2008

נחקר

פסט • 16 במאי 2008
אוי.. קפץ. icon_rolleyes.gif

ממתין לשאלון (חטטי במייל).
צפניה

לא הייתי חושב אפילו להשתתף אלמלא...

צפניה • 16 במאי 2008
לא חשבתי להשתתף עד שראיתי את חתימתה של 'כחולית' כ'ארכיאולוגית של הנפש'. בהנחה אם כן שכחולית קראה את פוקו, אני יכול להניח שהניתוח שלה לא יהיה רק סוציולוגי כמותי (למרות הפניה לסטטיסטיקה) אלא גם איכותי ולכן אשמח להשתתף.
ברם... אם מטרת הניתוח לראות למשל קשר בין מיניותו של אדם עם משיכה לבדסמ לחייו עצמם (עיסוקיו/ה, תחושותיו/ה לגבי עצמו, יכולתו/ה לתת הוראות ולפקד מחוץ לזירה המינית, תחומי העניין שלו/ה, סוגי המוסיקה, ועוד ועוד) כי אז חייב המחקר גם להניח שהמדגם שיגיע מאתרים/מסיבות/חוגים/קהילה לא רק שאיננו מייצג אלא שהוא אף מוטה שכן אלו הם אנשים שלא רק שהם בדס"מיים אלא הם גם מתעסקים בנטיה המינית שלהם; כלומר לא רק שהם בדסמים הם גם מודעים/חוקרים/מחפשים קשר עם עולם הבדסמ. החשש שלי שזו תת קבוצה עם הטיה נובעת מכך שהווייתם מוגדרת באופן מהותי דרך מיניותם ולכן הגדרם עצמית תכלול אלמנטים בדסמיים ותשפיע על העדפותיהם/חייהם מחוץ למין (כמו קושי או משיכה לפיקוד, חיפוש סוג מוסיקה מתאים, תחושות ביטחון עצמי דרך ראי המיניות, וכד').

בכל מקרה, אשמח להשתתף ולקרוא
בהצלחה
אני
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 16 במאי 2008
ג'ונס, לא השארת מייל ולכן צור איתי קשר בבקשה באמצעות המייל שהשארתי.

צפניה: אומנם קראתי מעט את פוקו, אבל לא משם הגיע הביטוי בחתימה שלי שאותו המצאתי, פשוט בגלל שכולם קוראים לי "חפרנית" ומשום שאני מתעניינת מאוד בפסיכולוגיה ובנפש האדם.

להערותיך באשר למחקר: ישנם שני סוגי מחקרים: איכותני וכמותי ועוד לא נתקלתי אפילו במחקר אחד שמשלב את השניים ואין בזה גם שום היגיון. המחקר של כמותי/סטטיסטי בלבד ואני במקשת מהנחקרים שיענו לי רק על השאלות שנמצאים בשאלון.
המחקר אינו בודק את הקשר בין מיניות האדם למשיכה הבדסמית אלא מיניות האדם להתנהגויות מסויימות בחיים, כשבתוך מיניות האדם יש קשת רחבה של אנשים: ונילים, קינקים ובדסמים.
החלטתי לא מזמן לבטל את החלוקה לקבוצת הביקורת וקבוצת המחקר דווקא בגלל התפיסה שלי שהבדסמים אינם אנשים שהחלוקה בינם לבין הונילים היא דיכוטומית וכל אחד בעל משיכה שונה ובעוצמה שונה ויש קשת רחבה של פעילויות ופטישים בתחום וכל אחד מגדיר את עצמו אחרת וזה חשוב יותר איך אדם מגדיר את עצמו מאשר איך אני מגדירה אותו, הגם שקשה לי להגדיר אדם כקינקי או בדסמי מאחר וגם אנחנו כקהילה לא ממש יודעים איך להגדיר icon_smile.gif

המדגם נלקח מאתרים שונים וממסיבות שונות.
מן הסתם המדגם ייצג את האנשים שגם מודעים לנטיה שלהם וגם מחפשים אנשים כמוהם. אין לי אפשרות להגיע לאנשי בדסמ אם הם לא יודעים שהם בדסמים או אם הם לא נרשמים באתרי בדסמ. האפשרות היחידה היא במקרה אם אני אעשה את המחקר על האוכלוסיה הרחבה וזה באמת מה שקרה לי- מבין עשרות סטודנטים מהמכללה שלי שהשתתפו במחקר, רק אדם אחד או שניים הגדירו את עצמם כבדסמים וזה ריגש אותי מאוד icon_smile.gif
ברור שעם אחוזים כאלה בודדים אתה לא יכול להסיק כלום וזה גם מקובל בקהילה המדעית ללכת לקבוצות מסויימות של אנשים בעלי מכנה משותף: למשל למצוא כמות גדולה של הומואים במסיבות או באתרי הומואים, למצוא אנשים עם מחלות מסויימות בבית חולים מסויים עם מחלקה מתמחה או בפורומי תמיכה וכו'.

לא כל אדם באתר הזה (לדוגמה) מגדיר את עצמו כבדסמי שהבדסמ הוא חלק חשוב בחייו ואף מגדיר אותו ואני רואה את זה בבירור בסקאלה שבניתי שבה האדם מדרג את עצמו מ- 1-10.
אנשים רבים הגדירו את עצמם במספר 6 לעומת 8 או 10.
יש לי דווקא קשת רחבה אל אנשים בתחום. דווקא מגוון גילאים אין לי ורובם בני 20- 35, אבל זה דווקא די הגיוני כי גם באתר הזה אנחנו רואים שאלו הגילאים השכיחים ובני ה- 40+ הם מעטים יחסית, כך שיכול להיות שמדובר במדגם מייצג יחסית.

החשש שלך לגבי כך ש: " שזו תת קבוצה עם הטיה נובעת מכך שהווייתם מוגדרת באופן מהותי דרך מיניותם ולכן הגדרם עצמית תכלול אלמנטים בדסמיים ותשפיע על העדפותיהם/חייהם מחוץ למין (כמו קושי או משיכה לפיקוד, חיפוש סוג מוסיקה מתאים, תחושות ביטחון עצמי דרך ראי המיניות, וכד'). " הוא מעניין, אבל זה כלל לא נוגע לתחום המחקר שלי, אבל יכול לשמש כרעיון למחקר אחר icon_smile.gif

אשמח אם תשלח לי מייל לכתובת המצויה בתחילת השרשור.