בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכלוב- דו''ח מצב.

פרינססה​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 17 בינו׳ 2008

Re: הכלוב- דו''ח מצב.

פרינססה​(נשלטת) • 17 בינו׳ 2008
BODYGUARD כתב/ה:
כשאדם מעיד וכותב על עצמו נאצי

כשאישה כותבת שחבל שרק הומלס אחד קפא למוות

כשרוב האנשים כאן דומם מול המילים ,

כשהנהלת הכלוב שבעבר נקטה לפחות בהתערבות לפני מחיקה-

וכעת היא דוממת.

באופן אישי אין לי תלונה, כך אנו ניראים וכך אנו נשמעים.

אובדן חמלה אנושית והצהרתה בריש גלי לא הופך אותנו למשהו טוב יותר

מחיות המשאירות את החלשים מאחור למות או משסעות אותם בעצמן.

פעם היציאות המכוערות הללו היו מביאות אולי רייטינג, היום הן מביאות עווית הקאה.

היום, במיוחד הכלוב ,כאתר הגדול בישראל לקהילת הבדס''מ, החשוף לכלל האוכלוסיה

מתוך מודעות ופירסום, חשוב שישמור על הציביון הנכון. מי שנכנס מהעולם החיצוני

ורואה מה קורה כאן נאחז באימה פעמיים. פעם אחת בשל היותנו "סוטים" ופעם אחת בשל

מה שאנו מביעים כאן.

מילים של כאב.לא יותר.

דו''ח מצב.

מזעזע, לכאורה - כן.
אבל למעשה אם תסתכלו טיפה מעבר לקופסא - הבעת דעות וחופש הביטוי הפכו לזכות נרדפת ע"י טוקבקיסטים טיפשים ומתלהמים ואנשים צבועים המפחדים להסכים בקול למה שרוחש ליבם.
בשלב זה עלי להבהיר- אני נגד נאצים ובלה בלה - הפואנטה היא - חופש הביטוי.
הכלוב, אתר אינטרנט גרידא, הפך אצל רבים מאיתנו כמקום לברוח אליו - יש שיגדירו אותו ממכר. למה הוא ממכר? הרקע השחור? הבחור עם הגאג בפה בצד? לדעתי החופש ממכר.
אין זה אירוני שדווקא כאן בכלוב משתתפיו מרגישים חופשיים - להביע דעתות "מזעזעות" ככל שיהיו - אולי אין הרבה מן המשותף בין חברי הכלוב, וכולם מיוחדים ומגוונים - אך יש מה מן המאחד, לדעתי, אנשים לא שופטים כאן. או שופטים פחות. יש ביקורתיות אך זוהי ביקורתיות בריאה. אנשים כאן ליברלים. לוחמי החופש. כל עוד זה לא פוגע ברגשות הזולת ומדובר בחופש הביטוי גרידא - למה לא לתת לו במה.
A v​(שולט)

עצוב.

A v​(שולט) • 17 בינו׳ 2008

זאלופון כתב/ה:
אותי אישית היה מפחיד להכנס לאתר שיושביו סבורים שרק הדברים "הנכונים" צריכים להאמר ולהשמע, ועוד מציגים זאת, למרבה האירוניה, כניגוד לנאציזם.

כל עוד נשמרת הזכות של ההמון לבצע לינץ' וירטואלי בכל מי שאומר את הדברים הלא-מקובלים, וכל עוד יש לו זכות לנסות להסביר מדוע הוא חושב שדווקא עמדתו היא הנכונה וההמון טועה, אני לא חושב שדרושה רגולציה כלשהי. מי שלא מסוגל להתמודד עם העובדה שאנשים חושבים אחרת ממנו, אין לי בעיה שייבהל ויילך לאתר בדסמ אחר, למרות שלא ברור לי איזה.

[B]
[color=red]
אישית מוכן להילחם על זכותו של כל אחד להביע את דעתו

כל עוד לא מסית כל עוד דבריו לא יגרמו למטורף לעשות מעשה!!!

אבל מבחינתי המילה נאצי. זו מילה שאסור לומר!!!

הקונוטציה שהיא מעלה לי בראש ולעוד הרבה אנשים היא רעה ביותר

כן אלחם שלכל אחד תהיה זכות לומר את שלו

אבל יש מילים והן בודדות שאהיה מוכן להלחם כדי שלא יאמרו!!!

נאצי- לא מעניין אותי מה הפירוש של המילה מה היא מייצגת במילון או בכלל

מעניין אותי מה היא אומרת לי. ולי היא מילה זוועה!!!

שמיליונים מאחינו נרצחו עונו נאנסו ערכו עליהם ניסויים. חיות אדם זו מחמאה בשבילם

כי אפילו חיות הרעותביותר צדות רק על מנת לשרוד

נאצי מילה שהייתי מוציא מחוץ לחוק!!!

ויקומו כל האנשים שידברו בזכות "חופש הביטוי" אני רק אומר להם

מעל שש מליון ניספים (יהודים) ועוד מאות אלפים עם צלקות נפשיות שלא נעלמות.

Av

[/color
]
[/B]
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 17 בינו׳ 2008
ציטוט: אבל מבחינתי המילה נאצי. זו מילה שאסור לומר!!!

הרגע אמרת אותה. זו מילה בעלת משמעות קשה, אבל זו רק מילה. מצד שני, לקרוא למישהו נאצי (ולא במובן ה'מודרני', כאדם קשה, בלתי-מתפשר וכו') זה דבר חמור מאין כמותו.
A v​(שולט)

כן אמרתי..

מקבי כתב/ה:
ציטוט: אבל מבחינתי המילה נאצי. זו מילה שאסור לומר!!!

הרגע אמרת אותה. זו מילה בעלת משמעות קשה, אבל זו רק מילה. מצד שני, לקרוא למישהו נאצי (ולא במובן ה'מודרני', כאדם קשה, בלתי-מתפשר וכו') זה דבר חמור מאין כמותו.

אבל זו לא קטנוניות מצידך?

אבל אוקיי אתקן

לקרוא לאדם במילה הזו..

זה יותר טוב?

Av
morgause​(מתחלפת){מ}
morgause​(מתחלפת){מ} • 17 בינו׳ 2008
אגב, עוד נקודה חשובה.
נראה לי, מקריאה של התגובות פה, שכמה אנשים לא הבינו שלא מדובר פה "באמת" בנאציזם. שאף אחד לא הביע דעות נאציות, קרי גזעניות וכל היוצא בזה.
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: לקרוא לאדם במילה הזו..

זה יותר טוב?

ממש לא, ולכן התעצבתי לי כשקראו לי כך או רמזו שאני כזה. אבל, ניחא. icon_smile.gif

ציטוט: נראה לי, מקריאה של התגובות פה, שכמה אנשים לא הבינו שלא מדובר פה "באמת" בנאציזם. שאף אחד לא הביע דעות נאציות, קרי גזעניות וכל היוצא בזה.

זה לא משנה. 'נאצי' בישראל היא מה שנקרא buzz word, מילה שעושה הרבה רעש, ולא תמיד עם קשר ישיר למשמעות שלה. ניתן לזרוק אותה אפילו מחוץ לקונטקסט, ולצפות במהפכה. כמו המילה nigger בארה"ב, שכלל לא משנה באיזה הקשר היא נאמרה (כל עוד נאמרה על-ידי אדם לבן).

אנחנו נותנים הרבה כוח למילים מסויימות, ולא שמים כלל לב לעיתים למה שאנחנו אומרים ולמסר.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
מקבי כתב/ה:
ציטוט: לקרוא לאדם במילה הזו..

זה יותר טוב?

ממש לא, ולכן התעצבתי לי כשקראו לי כך או רמזו שאני כזה. אבל, ניחא. icon_smile.gif

ציטוט: נראה לי, מקריאה של התגובות פה, שכמה אנשים לא הבינו שלא מדובר פה "באמת" בנאציזם. שאף אחד לא הביע דעות נאציות, קרי גזעניות וכל היוצא בזה.

זה לא משנה. 'נאצי' בישראל היא מה שנקרא buzz word, מילה שעושה הרבה רעש, ולא תמיד עם קשר ישיר למשמעות שלה. ניתן לזרוק אותה אפילו מחוץ לקונטקסט, ולצפות במהפכה. כמו המילה nigger בארה"ב, שכלל לא משנה באיזה הקשר היא נאמרה (כל עוד נאמרה על-ידי אדם לבן).

אנחנו נותנים הרבה כוח למילים מסויימות, ולא שמים כלל לב לעיתים למה שאנחנו אומרים ולמסר.

פעם שמעתי פה ביטוי אבל שכחתי איך הוא הולך. זה מונח מפילוסופיה- ברגע שמישהו בויכוח עורך השוואה לנאציזם, יש ניצחון טכני לצד השני.
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: פעם שמעתי פה ביטוי אבל שכחתי איך הוא הולך. זה מונח מפילוסופיה- ברגע שמישהו בויכוח עורך השוואה לנאציזם, יש ניצחון טכני לצד השני.

Godwin's Law

http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law

החוק אומר דבר פשוט - ככל שדיון מקוון מתארך, כך הסבירות שאחד הצדדים יקרא לשני נאצי או ישווה אותו לנאצים מתקרבת למאה אחוזים. נגזרת של אותו חוק היא שהצד שהחל באנלוגיה הבזויה הזאת הפסיד טכנית בדיון.
A v​(שולט)

מקבי.

כנראה שלא הבנת אותי נכון

או שאני הסברתי לא נכון

מתנגד בתוקף לשימוש במילה הזו כלפי אנשים!!!

ומי שקרא לך ככה...נו בטח לא התייחסת אליו נכון?

טיפשים ונבערים לא חסר לצערינו

Av
newoldone
newoldone • 17 בינו׳ 2008
morgause כתב/ה:
אגב, עוד נקודה חשובה.
נראה לי, מקריאה של התגובות פה, שכמה אנשים לא הבינו שלא מדובר פה "באמת" בנאציזם. שאף אחד לא הביע דעות נאציות, קרי גזעניות וכל היוצא בזה.

איך את, מורגאוס, היית מכנה דעה שמתייחסת לבני אדם כאל מזיקים שעדיף לדלל?

ובאשר לנושא השרשור, מצב הכלוב:
א. גם אני מעדיפה מקום שבו אישה יכולה להביע דעה מתועבת ואחרים יכולים לקרוא לה נאצית, על פני מקום שבו לא יאפשרו לה להתבטא, או ימחקו את דבריה.
ב. הפוסט שהשליטה פתחה בכלוב, וההיענות החיובית שהייתה לו, הם גם חלק ממצב הכלוב.