בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שיעבוד.

בכוח המוח-אשה
לפני 16 שנים • 1 במרץ 2008
בכוח המוח-אשה • 1 במרץ 2008
[quote="TooT"]
פייה כתב/ה:
אז אם בשלישי לחודש הוא מנסה להכריח אותך לאכול לחם קימל, את זועקת מילת בטחון והכל חולף.
אז מגיע החמישי לחודש, והוא שוב מכריח אותך לאכול לחם קימל, אבל הי! אין לך יותר מילת בטחון!
אז תאכלי לחם קימל?! אין כבוד לאמנת ז'נבה??

או שמסכימים על קונספט מילת בטחון, או שלא. all or none.
הגבלה על מילת בטחון מאבדת את כל המשמעות שלה.

חוץ מזה, כפי שכתבו לפני - משחק נחמד, כל עוד ברור לכולם שמדובר במשחק ושלמעשה את אישה חופשיה.

שיהיה בכיף.

fishy.gif

אישה חופשיה באמת עשויה לרצות לתת עצמה למישהו אחר, להיות באמת שלו ולתת לו לשלוט בה וברכושה בדיוק כפי שאישה חופשיה אחרת תרצה מערכת יחסים שיוויונית ותיצור אותה עם מי שהיא בחרה. אולי עבור כל העולם ההסכם שלהם שווה לתחת אבל עבורם זה מאוד רציני.
אפשר להיתווכח אם זה מסוכן או לא, חכם או טיפשי אבל אני לא חושבת שצריך למהר ולזלזל או לפקפק בשיקול הדעת של נשים שבוחרות לחיות ככה. גם זה סוג של חופש.[/quote

אני חושבת שהתשובה תמונה במשפט הראשון שלך, תותינה }{ -
אישה חופשיה באמת עשויה לרצות

אישה חופשיה באמת גם צריכה לדעת שרצונות זה משהו דינמי ביותר.

אישה חופשיה צריכה לדעת ש"אהבה" ו"עסקים" זה לא תמיד משהו שהולך יחד, ואם כבר לסמוך על מישהו חוץ מאשר על אבינו שבשמיים, אז עדיף על עצמה.

אישה חופשיה באמת צריכה לצפות פני עתיד ולראות מה יקרה גם במקרים שהשמן לא יחליק את גלגלי העגלה. אישה חופשיה באמת לא תכבול את עתידה מבלי יכולת להחלץ במינימום שריטות.

אני יודעת מה משועבדת אומרת לאדונה שם, היא אומרת: אני הרי מודעת לסיכונים, אבל אני כל כך מאמינה בך, עד שאני מתקלפת מכל הגנותי ונותנת לך לעשות בי כרצונך ממש. אני אוהבת אותך ובוטחת בך שתדע להגן עלי, על רכושי, על האינטרסים שלי, על הצמיחה האישית והרגשית שלי, ואני מניחה לך את כל זה על טס של כסף.

שזה רומנטי, אני מודה. פרקטי? קצת פחות.

יקומו אלה שיגידו שמדובר בחוזה שלא ניתן לאכוף בגלל שאי אפשר להתנות על עניין זה או עניין אחר, ועל כן כל החוזה הוא בעצם משחק בכאילו.

אני לא חושבת שהדבר נכון. אי אפשר גם להמנע גם מהידיעה שבפועל חוזה כזה יתממש זמן מה, ובבתקופה זו השליטה בפועל על גופה ועל שאר מאגריה הכלכליים יהיו בידי אדונה.

יכול להיות שהכל יהיה שם על מי מנוחות, האהבה תאמר את דברה שם, והוא יהיה קשוב לכל בדל צורך שלה מבלי שהיא תעפעף, אבל יכול להיות גם שלא. יכול להיות שהוא ישקיע את כספיה בתבונה ויגרום לצמיחתה הכלכלית כמו גם צמיחתה בתחומים אחרים, אך יתכן שהוא ישקיע את כספה אצל מושיקו שם הוא משחק פה ושם קלפים, ומה לעשות - הפעם הזו לא הלך לו "קלף"..

האם תעמוד לו הטענה שהיא נתנה את עצמה וכספה בידיו, והרשתה לו לעשות בה וברכושה כפי הבנתו?

ובכן, יכול להיות שבאופן חלקי תעמוד לו טענה כזו, גם אם לא לגבי גופה (נא לשים באמת בצריך עיון..), אז לגבי כספיה ודרך ההשקעה שלהם. וזו היתה רק דוגמה קטנה מה יכול לא לעבוד.

מה אני אומרת?
מותר לך לתת כל מה שיש לך, כל עוד את יודעת מה את נותנת. באמת יודעת. יודעת גם בתמורה למה - בהסכם הזה לא מאוד ברור בתמורה למה, וזה אכן פתוח לפרשנויות..

וכמו שאמרה תות - מותר לך לתת כל מה ששלך, זה חלק מהחופש שלך לתת את החופש עצמו, אם את מקבלת משהו שבאמת שווה ערך לו.

בהצלחה icon_smile.gif
venus in our blood​(שולטת)
לפני 16 שנים • 2 במרץ 2008

אחחח יהודים עם קשה...

venus in our blood​(שולטת) • 2 במרץ 2008
''מה אני אומרת?
מותר לך לתת כל מה שיש לך, כל עוד את יודעת מה את נותנת. באמת יודעת. יודעת גם בתמורה למה - בהסכם הזה לא מאוד ברור בתמורה למה, וזה אכן פתוח לפרשנויות..

וכמו שאמרה תות - מותר לך לתת כל מה ששלך, זה חלק מהחופש שלך לתת את החופש עצמו, אם את מקבלת משהו שבאמת שווה ערך לו. ''

במילים אחרות...

אנחנו יהודים אנחנו..
אנחנו חיים בעולם של רווח והפסד. בעולם של מה יוצא לי מזה.

יש במשפט הכמעט יפה שלך סתירה מובהקת , בכוח המוח, '' מותר לך כל מה מה שיש לך כל עוד את יודעת מה את נותנת ''
ואם לרגע, לשבריר שנייה, תרשי לי להיות מעט פחות פרקטית,גם במערכת יחסים זוגית רגילה, ונילית, ללא קשר לשיעבוד\ כסף\ וואטאבר - האם את ת מ י ד יודעת מה את נותנת מעצמך, בכוח המוח ?
האם הדברים לא מתרחשים תוך כדי תנועה ?

ובחזרה להסכם השיעבוד ( ולא רק ) - כתבת : '' יודעת גם בתמורה למה - בהסכם הזה לא מאוד ברור בתמורה למה, וזה אכן פתוח לפרשנויות.. ''

מי אמר שחייבת להיות תמורה ?

מותר לך לתת כל מה ששלך, זה חלק מהחופש שלך לתת את החופש עצמו, אם את מקבלת משהו שבאמת שווה ערך לו. ''

היכן כתוב החוק הזה ?

לחופש יש בכלל מחיר ? ( שווה ערך לו או לא...? )

האם לא תיתכן נתינה ללא תמורה ? Pure נתינה ?
תורת האמת

נביאה חדשה בעיר

תורת האמת • 2 במרץ 2008
בכוח המוח , אם את יודעת מה המשועבדת אמרה לאדונה כנראה שאת יודעת מה שהיא לא יודעת
טס של כסף ? את בטוחה ? יש לך מצלמה או שאת יודעת מה שעובר במוחה ? ולא יצא מפיה ?
להמר בכסף שמעולם לא ניתן ? מעניין עד כמה שנאת הזכר קיימת, כנראה שנאה זו צרובה .
כספה ? לוקח , מניין הבאת את הרעיון המטורף הזה ? כל מה שלא כתוב תמיד יהיה גחמת הזכר ?

כנראה בעולמך הצר יש רק לוקח ונותנת (עולמה הצר של הנמלה רחב עד כמה מעולמך שלך(

תלמדי לקרוא היטב ואם את רוצה להסיק מסקנות תשאלי קודם , לא כל מה שכתוב ברור לך ולאחר
וכל מה שלא כתוב לא נכתב על מנת שלא יהיה ברור לאחר

שיעבוד - את משועבדת לבנק מבחירה , לעירייה מבחירה , למדינה מבחירה , ואם לא תשלמי את כספך תפסידי את כל אשר לך , שכחת כנראה שכל העולם הזה חי על שיעבוד כל שהוא
כרטיס האשראי שלך הוא שיעבוד, את משעבדת את ביתך על מנת לקבל הלוואה, את משעבדת את רכבך על מנת לקבל הלוואה , את משעבדת את משכורתך על מנת לחיות
את משעבדת את זמנך על מנת לקבל שכר

לצאת מהשעבוד ? כם בכתובה יש תאריך גמר ? לי זה חדש , אני חתמתי על חוזה שכזה ויודע שאין
שם תאריך גמר

מילת הביטחון שיש לה זכות להתקיים פעם אחת, אולי יש גם רק סשן אחד בחודש ?

אם היא לא יודעת מה היא נותנת איך היא יכולה לדעת מה לא לתת ?
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
נוגה, תיקון קטן : אני אמרתי שאישה חופשיה עשויה לרצות לתת עצמה למישהו אחר, להיות באמת שלו ולתת לו לשלוט בה וברכושה...
בלי התנאי שהוספת אפילו.

פיה, לך ברור שבמערכת היחסים שלך השליטה היא משחק וזה מה שאת רוצה, זה לא צריך להיות ברור לכולם. רק לך ולפרטנר שלך. זוג אחר יכול לרצות לקחת את זה מאוד ברצינות. קשה לי להבין אנשים שמתייחסים בביטול ובזילזול לקשר כזה. ולכתוב משפט כזה הוא דוגמא נהדרת לכך: חוץ מזה, כפי שכתבו לפני - משחק נחמד, כל עוד ברור לכולם שמדובר במשחק ..."

אגב, אני לא מכירה לא את המשועבדת ולא את המשעבד אבל כל העיניין הכספי, לא ממש מרשים אותי, אנשים מתחתנים כל יום והופכים לבעלי שליטה כזו או אחרת ברכושם של בן זוגם.
זאלופון​(שולט)

Re: נביאה חדשה בעיר

זאלופון​(שולט) • 2 במרץ 2008
משעבד כתב/ה:

שיעבוד - את משועבדת לבנק מבחירה , לעירייה מבחירה , למדינה מבחירה , ואם לא תשלמי את כספך תפסידי את כל אשר לך , שכחת כנראה שכל העולם הזה חי על שיעבוד כל שהוא
כרטיס האשראי שלך הוא שיעבוד, את משעבדת את ביתך על מנת לקבל הלוואה, את משעבדת את רכבך על מנת לקבל הלוואה , את משעבדת את משכורתך על מנת לחיות

לצאת מהשעבוד ? כם בכתובה יש תאריך גמר ? לי זה חדש , אני חתמתי על חוזה שכזה ויודע שאין
שם תאריך גמר

דבריך תומכים בדברי בכח-המוח. כל הדוגמאות לשעבוד שהבאת מבוססות בדיוק על התן-וקח שיש, כביכול, בעולמה הצר.
מלבד זאת, אפשר בהחלט:
להחליף בנק
לעבור דירה, אפילו לעיר אחרת
להגר
להחליף חברת אשראי
להחליף עבודה
להתגרש
שכחתי משהו?

לא חושב שפייה ובכח-המוח מזלזלות. הן פשוט מודעות לכך שהסכמים כאלה טובים רק כל עוד שני הצדדים מעוניינים בהם, וברגע שאחד הצדדים חדל להיות מעוניין, גם ההסכם בטל. מכיוון שהרעיון של הסכם מבוסס בדיוק על כך שהוא תקף גם אם לאחד הצדדים פתאום לא מתחשק (כי אחרת כמובן שאין צורך בהסכם), הן מכנות הסכם שכזה "משחק". זה לא אומר שזה רע או מטופש או לא רציני מבחינת המעורבים. תהנו.
בכוח המוח-אשה

Re: אחחח יהודים עם קשה...

בכוח המוח-אשה • 2 במרץ 2008
[quote="נוגה"]''מה אני אומרת?

וכמו שאמרה תות - מותר לך לתת כל מה ששלך, זה חלק מהחופש שלך לתת את החופש עצמו, אם את מקבלת משהו שבאמת שווה ערך לו. ''

במילים אחרות...

אנחנו יהודים אנחנו..
אנחנו חיים בעולם של רווח והפסד. בעולם של מה יוצא לי מזה.

יש במשפט הכמעט יפה שלך סתירה מובהקת , בכוח המוח, '' מותר לך כל מה מה שיש לך כל עוד את יודעת מה את נותנת ''
ואם לרגע, לשבריר שנייה, תרשי לי להיות מעט פחות פרקטית,גם במערכת יחסים זוגית רגילה, ונילית, ללא קשר לשיעבוד\ כסף\ וואטאבר - האם את ת מ י ד יודעת מה את נותנת מעצמך, בכוח המוח ?
האם הדברים לא מתרחשים תוך כדי תנועה ?

ובחזרה להסכם השיעבוד ( ולא רק ) - כתבת : '' יודעת גם בתמורה למה - בהסכם הזה לא מאוד ברור בתמורה למה, וזה אכן פתוח לפרשנויות.. ''

מי אמר שחייבת להיות תמורה ?

מותר לך לתת כל מה ששלך, זה חלק מהחופש שלך לתת את החופש עצמו, אם את מקבלת משהו שבאמת שווה ערך לו. ''

היכן כתוב החוק הזה ?

לחופש יש בכלל מחיר ? ( שווה ערך לו או לא...? )

האם לא תיתכן נתינה ללא תמורה ? Pure נתינה ?[/quote

((((((((:

הדגשתי את שתי השאלות, נוגה ואני אענה עליהן -

לא. לא תמיד ברור מה אנחנו נותנים בתמורה למה, אבל מי אמר שזה מה שאנחנו אמורים לשאוף אליו? אם משהו קורה גם במקומות אחרים, זה אומר שזה מה שנשאף שיקרה לנו? שקיפות היא לא מילה גסה גם במערכת יחסים.

ולעניין השאלה השניה - מותר לתת את החופש שלך תמורת כלום, את רק צריכה לדעת (באמת) שאת נותנת את הדבר היקר ביותר שלך תמורת כלום. אלמנטרי, לא?

ותתכן נתינה ללא תמורה, בהחלט תתכן, אבל אף אחד לא נותן את כל המהות שלו בתמורה לכלום.
אני לפחות מקווה כך.
בכוח המוח-אשה

בכוח המוח-אשה • 2 במרץ 2008
משעבד כתב/ה:
בכוח המוח , אם את יודעת מה המשועבדת אמרה לאדונה כנראה שאת יודעת מה שהיא לא יודעת
כספה ? לוקח , מניין הבאת את הרעיון המטורף הזה ? כל מה שלא כתוב תמיד יהיה גחמת הזכר ?

תלמדי לקרוא היטב ואם את רוצה להסיק מסקנות תשאלי קודם , לא כל מה שכתוב ברור לך ולאחר

שם תאריך גמר

יש לי רק מילה אחת להגיד לך משעבד -

ה ב נ ת ה נ ק ר א

טוב נו, אלה שתי מילים. בטח באידיש זה יוצא יותר יפה.
amy​(נשלטת)

Re: אחחח יהודים עם קשה...

amy​(נשלטת) • 2 במרץ 2008
בכוח המוח-אשה כתב/ה:

ולעניין השאלה השניה - מותר לתת את החופש שלך תמורת כלום, את רק צריכה לדעת (באמת) שאת נותנת את הדבר היקר ביותר שלך תמורת כלום. אלמנטרי, לא?

ותתכן נתינה ללא תמורה, בהחלט תתכן, אבל אף אחד לא נותן את כל המהות שלו בתמורה לכלום.
אני לפחות מקווה כך.

לפעמים החופש, אפילו ה"מהות", ניתנים פשוט בתמורה לכך שהאדם ישלוט בך. יעניק לך את חווית הנשלטות, אם מתוך צורך מיני, ואם מתוך צורך אחר. זה יכול להתבטא בדרגות שונות. שי גולדן לוקח את זה לאקסטרים:

לא רחוק ממקום מגוריכם, בפינת רחוב זה וזה, סמוך להיכן שעומד הבניין ההוא, במקום שממנו ניתן לראות כך וכך, עומד אדם ומציע את עצמו למכירה.
"אדם למכירה! אדם למכירה! הוא קורא.

"...אתה זונה ממין זכר?" שואלת אישה.
"לא", אומר האיש, "אני זונה ממין אדם."
...האישה מביטה בו. "מה אתה מוכר?" היא שואלת.
"אני מוכר את עצמי. את כולי. את המהות שלי. את האני שלי. את שמי. את פני. את ריחי. את לשוני. את האופן שבו אני מצחצח שיניים, את צחוקי. את הצורה שבה אני נועל נעליים, את חוויות ילדותי. את הניסיון שצברתי בתיקון מכוניות, בביצוע עבודות בבית, את הזין שלי, אבל לא רק אותו."
...האישה מושכת את ידה ממנו. "אם אני קונה, מה אני מקבלת?" היא שואלת.
"...את מקבלת את כולי. גוף ונשמה. עבר ועתיד. רוח וחומר. את כל החבילה. לא ליום אחד. לא ללילה אחד של תשוקה זולה. לכל החיים, או עד שאת מחליטה למכור אותי. אני נהיה שלך. הרכוש שלך. אני ממלא את מבוקשך. את נהיית הגבירה שלי."

"אני לא מחפש אלוהים בשמים", מסביר האיש. "אני מחפש אלוהים כאן, על הארץ. אני מחפש מישהו שיסכים להיות אלוהים שלי. מישהו שיקנה אותי. מישהו שיקבל אותי, כמו שאני, וימצא לי גורל אחר. נמאס לי מהגורל שנקבע לי. זה גורל שרירותי. אני רוצה גורל מתוכנן. אני רוצה מישהו שיהפוך אותי לנתין שלו. שיחליט מה יקרה לי בחיים, לטוב ולרע. מישהו שאוכל להבין את ההיגיון מאחורי המעשים שלו. מישהו עם פנים ועם שם. מישהו עם סיבה. מישהו שניתן להוכיח את קיומו. בא לך להיות אלוהים?"

שי גולדן/ בא לך להיות אלוהים?
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 2 במרץ 2008
Let me not to the marriage of true minds
Admit impediments. Love is not love
Which alters when it alteration finds,
Or bends with the remover to remove:
O no! it is an ever-fixed mark
That looks on tempests and is never shaken;
It is the star to every wandering bark,
Whose worth's unknown, although his height be taken
Love's not Time's fool, though rosy lips and cheeks
Within his bending sickle's compass come:
Love alters not with his brief hours and weeks,
But bears it out even to the edge of doom.
If this be error and upon me proved,
I never writ, nor no man ever loved.

כשקראתי את תגובתה של בכוח המוח ואז את זו של נוגה, מיד נזכרתי באחת הסונטות של שייקספיר (116). האם אנשים שבדומה לשייקספיר מאמינים בנצחיותה ובקיומה ללא תנאים של אהבה, משלים את עצמם וחיים במציאות אגדית ומסוכנת? בכוח המוח טוענת שכן, נוגה טוענת שלא, שייקספיר נשבע שאם בכוח המוח צודקת הרי שהוא מעולם לא כתב ואף אדם מעולם לא אהב.

אבל גם אם שייקספיר ודומיו צודקים הרי שלא החוזה הוא זה שיוכיח את זה. נהפוך הוא. הצורך בבניית חוזה, ואין זה משנה את חובותיו של איזה צד מבין השניים הוא משקף, התוחם את מערכת היחסים במסגרת קטנה, מוכיח את צדקתה של בכוח המוח דווקא. עניין ה"סשן" שמוזכר שם מקצין אף יותר את המסגרת המוגבלת ממילא והמותנית בתנאים. אז אם יש תנאים לקיומה של מערכת היחסים והם מחולקים לסעיפים, אם יש עליהם תשלום מוגדר וקבוע, אם פעמיים בחודש יש "סשן" ושלוש פעמים בשבוע "נשיקה באוזן" ופעמיים נשיקה במקום אחר, הרי שההגדרה "משחק" פשוט מתבקשת. שיהיה זה משחק במיטה, שיהיה מעל לוח קרטון, שיהיה עם חיילים מעץ או עם אנשים בשר ודם אבל כל עוד יש תנאים שנקבעו מראש, זה משחק ולכן כדאי לברר אותם היטב טרם מעמידים את הפרש הראשון על המשבצת.
נמשכת{משויכת}
לפני 16 שנים • 3 במרץ 2008

נמשכת{משויכת} • 3 במרץ 2008
משעבד כתב/ה:
שם תאריך גמר

לדעתי בכוח המוח צודקת בדבריה.ובטח לא נובעים משנאה כלפי המין הזכרי.
לא צריך להיות גאון או מצלמה כדי לדעת מה היא אמרה או חשבה ועצם זה שזה נכתב בפורום כנראה גם מראה שהיא לא שלמה עם העניין עד הסוף ורצתה לשמוע דיעות של אנשים.
לא הגיוני חוזה שמתאר רק חובות וזכויות של המשועבד ומצד שני רק זכויות של המשעבד. אין לו חובות?לא אמור לתת כלום מעצמו לטובתה?כמו שכתובים הדברים על הצד שלה כדי שזה יהיה ברור ולא תוכל להגיד שלא התחייבה אליהם כך צריך להיות גם מהצד שלו.
אתה מזכיר שאנו משועבדים לכל מיני דברים זה נכון אך תמורת השעבוד אליהם אנו מקבלים תמורה ולא תלויים בשגעונות של אדם אחד בלבד ובכל תחום בחיינו.
לגבי מילת בטחון גם אם הסשן הוא פעם בחודש זה עדיין לא מצריך הגבלת השימוש.לא יכול להיות מצב בסשן אחד שהנשלטת תצטרך את המילת בטחון?