לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"חגיגות" יום העצמאות

NUMB
לפני 16 שנים • 7 באפר׳ 2008
NUMB • 7 באפר׳ 2008
תראו, אני מאוד בעד חיסכון וניתוב כספים, אין ספק שזה הכרחי
רק הבעיה במדינה היא לא בחגיגות, אלה בכך שחצי מדינה יושבת על התחת ומקבלת ביטוח לאומי במקומם עובדים פועלים זרים ואילו רבים שחושבים שזה מתחת לרמתם להתפרנס משכר מינימום, מתפרנסים מכיסיינו.
הדתיים לומדי הישיבות למשל(ולא העניין פה לא בדת עצמה) שמקבלים כסף מכספיינו על מנת לאפשר לעצמם לשבת כל היום עם ספרי תורה.
הערבים שתלויים על צווארינו ומושכים אותנו מטה.
תקציב הבטחון המטורף!! מטורף!! שאוכל כמעט את כל ההכנסה של המדינה אם לא יותר.
לבסוף כל השחיטויות למינהם, אנשים שגורפים מיליונים מהתקציב הכללי לכיסם ויוצאים ללא עונש.

פה נעוצות הנקודות שצריך לטפל בהם,רק פה, זה כסף שאמור לתת חינוך ליילדיינו, לדאוג לזקנים ולנכים. ולא בחגיגות יום העצמאות.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 7 באפר׳ 2008
רק רציתי לומר שאני מסכים לחלוטין עם NUMB.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 7 באפר׳ 2008
Black Lotus - תמיד יהיו דברים יותר דחופים והגיוניים מחגיגות, תמיד תהיה תרופה או טיפול שאינם בסל התרופות - אין מדינה שבה הקופה הציבורית יכולה להדביק את קצב הפיתוח של הרפואה - תמיד יהיה טיפול "מציל חיים" שלכאורה נראה שהגיוני יותר להפנות את התקציב אליו.
זו יכולה להיות תרופה חדשה ויקרה, איבר להשתלה, ניתוח חדשני בארץ או בחו"ל ועוד.
אבל אני לא מכיר מדינה שויתרה על טקסים, אירועים חגיגות וכיו"ב.

אפשר, לצורך ההמחשה, לוותר על דגלים. מהיום ועד עולם כל התקציב שמופנה לרכישת/ייצור דגלים יופנה לתרופות ולקשישים. את יכולה להסביר לי איזה נזק או בכלל שינוי יהיה אם לא יהיה במדינה הזו ולו דגל אחד? מה יהיה נשכח איך הדגל שלנו נראה?

יש לטקסים ואירועים ערך מוסף שלא תמיד בא לידי ביטוי באופן מוחשי ומיידי.

NUMB- תקציב הבטחון בימינו הוא......... פחות מעשרה אחוזים! מכלל התקציב. אם אני לא טועה 7.3% ואם אני לא טועה יש גם תרומה כלכלית אדירה לכספים שמושקעים בבטחון - תעשיית ההי טק למשל.

ובכלל..

בלי להיכנס לפוליטיקה, אם שמים לב מה קורה באזורנו ואיך ההנהגה שלנו מתמודדת עם זה - מי שטוען שרק בחגיגות ה-100 צריך לבזבז - הוא אדם מאוד מאוד אופטימי. אני חושב שצריך לחגוג כל עשור כמו שצריך כי מי יודע אם יהיה עוד עשור..... סתאם.
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: NUMB- תקציב הבטחון בימינו הוא......... פחות מעשרה אחוזים! מכלל התקציב. אם אני לא טועה 7.3% ואם אני לא טועה יש גם תרומה כלכלית אדירה לכספים שמושקעים בבטחון - תעשיית ההי טק למשל.

מהתוצר הלאומי הגולמי - לא מהתקציב. בתקציב הוא עדיין יותר משליש, למיטב ידיעתי, וגדל לאחרונה (מ-2006) בקצב מהיר. וכן, זה גם כסף שמושקע בתעשיה בארץ, אבל הרוב לא.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 7 באפר׳ 2008
מקבי כתב/ה:
ציטוט: NUMB- תקציב הבטחון בימינו הוא......... פחות מעשרה אחוזים! מכלל התקציב. אם אני לא טועה 7.3% ואם אני לא טועה יש גם תרומה כלכלית אדירה לכספים שמושקעים בבטחון - תעשיית ההי טק למשל.

מהתוצר הלאומי הגולמי - לא מהתקציב. בתקציב הוא עדיין יותר משליש, למיטב ידיעתי, וגדל לאחרונה (מ-2006) בקצב מהיר. וכן, זה גם כסף שמושקע בתעשיה בארץ, אבל הרוב לא.

ככה אתה עושה לי פאדיחות,

נכון טעיתי, זה 7.3% מהתוצר (בשנת 2007)

אבל,

בשנת 2008 התקציב עומד כרגע על 314 מילארד שקל, ותקציב הבטחון 50 מיליארד - היינו 15.9%.

(תקציב הרווחה לצורך ההשוואה - 35 מילארד).
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 באפר׳ 2008
מזכיר לי את הפרק ב"חברים" שבו מוניקה וצ'אנדלר מתחילים לתכנן את החתונה (כלומר, מוניקה מתחילה). מוניקה תמיד חלמה על הטקס הכי גרנדיוזי שיש, המסיבה של חייה שתהיה מפוארת ומדהימה וכולם ידברו עליה - והיא רוצה לפוצץ על זה את כל מה שצ'אנדלר הספיק לחסוך בחייו. צ'אנדלר חותם על עצומה נגד החגיגות ויש ריב גדול ובסופו של דבר הוא מתרפס כהרגלו, אבל רוחמוניקה מחליטה לוותר כי היא השתכנעה שעדיף שהכסף הזה ישמש אותם לא לערב אחד אלא לבניית החיים המשותפים שלאחריו.
בפראפרזה על דבריה המרגשים של מוניקה, I don't want a big wedding, I want a marriage: אני לא רוצה חגיגות גדולות, אני רוצה שתהיה פה תחבורה ציבורית נורמלית לעזאזל!

(וכן, אני גם רוצה שאנשים יעבדו, וחרדים יעבדו גם, וערבים לא יציקו, ולא יהיו שחיתויות וסהר ינצח ב"המטבח". לא סותר)
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: בשנת 2008 התקציב עומד כרגע על 314 מילארד שקל, ותקציב הבטחון 50 מיליארד - היינו 15.9%.

(תקציב הרווחה לצורך ההשוואה - 35 מילארד).

פ--סדר. אז שנינו טעינו קצת. icon_smile.gif

בכל מקרה, זה שתקציב הביטחון גדול מתקציב הרווחה, מתקציב הבריאות ובמיוחד מתקציב החינוך, בהחלט אמור להדליק לנו הרבה נורות אדומות... שעדיפים ציי מטוסים ואוגדות טנקים, על-פני רווחתם של התושבים, בריאותם ועתידם. מצד שני, זה ככה כבר איזה 60 שנה, אז go figure...

ולגבי החגיגות - אני בהחלט נגד חגיגות גרנדיוזיות כל-כך, אבל לא נגד חגיגות באופן כללי. שיהיה משהו 'צנוע' בכמה מיליונים, ולא ניפוח-כיסים של מקורבים בעשרות ומאות מיליונים.

אהה, ואם אפשר, אז אני רוצה גם שלום עולמי, סוף לרעב בעולם והרמון של נשים יפות + המון כסף.

תודה. icon_biggrin.gif