אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לחברינו בעוטף עזה והסביבה

Lanya Colson
לפני 15 שנים • 28 בדצמ׳ 2008
Lanya Colson • 28 בדצמ׳ 2008
זאלופון כתב/ה:
ציטוט: אנשים כמוני מתקשים לצרף את קולם לשרשור המשבח אלימות כלשהי

ואני חשבתי שכל המטרה של האתר הזה היא לשבח אלימות כלשהי.
בחיי, מזל שלא מדברים פה על פוליטיקה, אחרת לא הייתי בטוח שאני באתר הנכון.

אלימות בהסכמה.
אתה רומז שתושבי שדרות בעצם בעניין?
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 28 בדצמ׳ 2008
Lanya Colson כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
ציטוט: אנשים כמוני מתקשים לצרף את קולם לשרשור המשבח אלימות כלשהי

ואני חשבתי שכל המטרה של האתר הזה היא לשבח אלימות כלשהי.
בחיי, מזל שלא מדברים פה על פוליטיקה, אחרת לא הייתי בטוח שאני באתר הנכון.

אלימות בהסכמה.
אתה רומז שתושבי שדרות בעצם בעניין?

ממש מצחיק
ניראה אם תיצחק\י ככה שיפגיזו את הילדים שלך
המלכהFM​(שולטת)

Re: לחברינו בעוטף עזה והסביבה

המלכהFM​(שולטת) • 28 בדצמ׳ 2008
נולי כתב/ה:
חזקו ואמצו בשעתכם הקשה.
אני איתכם.
תושבת הצפון.
N

(כל כך מוזר לי. מלחמה ראשונה שאני לא צריכה להיות צמודה למקלט/ממ"ד וכדומה.)

מצטרפת לחיזוקים!!!!!!
[למרות שאני מאזור המרכז]
Tame
Tame • 28 בדצמ׳ 2008
האמת שגם אני אישית כשקמתי כדי לגלות שהתחלנו במבצע חיסולים בעזה לא הרגשתי טוב (זו לא הדרך הכי טובה לקום בבוקר), אני אישית גם לא צופה הרבה בטלויזיה אז זה הפתיע אותי לחלוטין.
אני עדיין לא מרגיש טוב בקשר למבצע ובטח שלא מרגיש טוב בקשר לתושבינו שחוטפים טילים כל הזמן (ובקשר לעוד המון המון דברים שהשרשור לא עוסק בהם אבל ממש דפוקים במדינה שלנו ספציפית).
הסיבה שאני לא מרגיש טוב היא שאפילו שרובנו היינו מעדיפים שלום, ואפילו שרוב הפלסטינאים היו מעדיפים שלום (ואל תגידו לי שלא כי הם שמחים כשפוגעים בנו כי ממש עכשיו אנחנו שמחים כשפוגעים בהם ומחזקים את ידי הממשלה - ככה שאם פלסטינאי כלשהו היה נכנס לכאן ומתייחס לקבוצת הדעות כמדגם מייצג הוא היה בטוח שרוב ישראל רוצים מלחמה. אבל ככה זה רק מצטייר, זו אינה המציאות.
אבל יש רבים גם מאיתנו וגם מאצלם שכן רוצים מלחמה, הם לא הרוב אבל הם רבים מספיק כדי למשוך אותנו במסלול התנגשות.
אז איך הם עושים את זה? בקלות, התקשורת עושה זאת עבורם.
כולנו כאזרחים רגילים משני הצדדים שואבים את כל המידע שלנו מהמדיות השונות שמוצעות לנו דרך אמצעי התקשורת, אף אחד מאיתנו לא מקבל מידע נייטראלי ולא מוטה אלא כל צד (וגם מי שאינו צד ועדיין צופה בשידורים של המצב דרך רשתות זרות) מקבל בדיוק את המידע שהוא צריך לקבל כדי לגרום לו להמשיך לצפות.. וכולנו יודעים איזה מין מידע רוב האנשים אוהבים.
אז לא - אני לא אומר שהקסאמים והגראדים על שדרות ואשקלון זה לא אמיתי - זה כן, הבעיה היא שאלו שיורים את הקסאמים, החיילים הקטנים, בשר התותחים, השהידים של הצד השני שפועלים בלי התחשבות בביטחונם האישי עושים כך בגלל שגייסו אותם, בגלל ששיכנעו אותם במשהו מאוד מסויים, בגלל שהקרקע המנטאלית אצלהם הייתה בשלה לכיבוש ע"י אותם אלו ששולחים אותם אל מותם ואל ההרג של חפים מפשע (נכבו על הנושא ספרים שלמים, רובם לא יצאו מעבר לתחומי הצבא ומשרד הביטחון). בסופו של דבר אפשר לנעוץ את הסיבות במחזור הדמים והנקמה (ילד שראה את אבא שלו נהרג ואת הבית שלו נהרס ע"י הציונים המרושעים לא יתנגד כל כך לטענה שכולם מפלצות, כופרים, שאללה שונא אותם ושצריך לחסל את כולם/לזרוק לים וכו'). הגורם השני היא התקשורת שממשיכה להזין את תמונות הזוועה גם לאזרחים שלא נפגעו, הם רואים את בני עמם נהרגים יום אחרי יום אחרי יום וקל להם להגיע למחשבות קיצוניות. אותו הדבר נכון גם לגבינו, גם אצלנו יש את הקולות הדתיים שקוראים לפלסטינאים נחשים ועקרבים, גם אצלנו יש את קוראי קריאות המוות לערבים וגם אצלנו וגם אצלהם יש שלטון שעלה ותפס את הכוח בגלל המלחמה, בלי מלחמה אין לשלטון משני הצדדים בסיס (אוו יש בחירות בפתח) בין אם זה מפקדים של ארגון טרור שזכו בתמיכת העם שלהם בגלל פעולות לא הומניות ולא מוסריות של רצח ופגיעה באוייב תוך התחבאות בין אזרחים חפים מפשע ושימוש בהם כמגן אנושי (ותכלס זה האופציה היחידה שיש להם, אני לא אומר שזה טוב או מוסרי או שפוי אבל אם הם ינסו לתקוף אותנו באמצעים רגילים אנחנו נחסל אותם תוך רגע). גם אצלנו יש שלטון שעלה אולי בצורה יותר מוסרית והומנית (יותר - לא לחלוטין) אבל גם שם אנחנו מודדים את איכותם לפי טיב השירות הצבאי שלהם במרבית המקרים. הצבא הוא המקפצה הפוליטית גם כאן.
קחו את כל הגורמים הללו (ואלו רק חלק קטן מאוד מהגורמים אבל מספיק בכדי להעביר את הנקודה שלי) ואגב אם כתבתי משהו על הפלסטינאים ולא הזכרתי את המקבילה שלו אצלנו - זה לא בגלל שאין זה כנראה בגלל שנסחפתי ושכחתי אז תנסו בעצמכם לחשוב אם אתם יכולים לזהות אותה, אותו דבר גם אם כתבתי משהו עלינו ולא על הפלסטינאים - המקבילה קיימת. אז קחו את כל הגורמים האלו ותעיפו מבט על המבצע הנוכחי. אף אחד לא יכול להגיד שהוא לא טוב, אף אחד לא יכול להגיד שהוא לא רע כי יש בו מינון מסויים משניהם. מה שכן אפשר להגיד עליו, וגם בקלות רבה, זה שהוא המשך ישיר של אותו קו שבו הלכנו מאז שהסכסוך התחיל ועד היום, אין בו שום דבר חדש.
איזה היגיון יש בלנסות כל פעם את אותו הדבר ולקוות לתוצאות שונות?! (איינשטיין)

דעתי האישית היא שיש פיתרון לסכסוך (ולא אני לא טוען שאני יודע אותו, רק שהוא קיים), אנחנו פשוט נמצאים עמוק מידי בתוך הסכסוך, עמוק מספיק בכדי להתעוור. אני חושב שאם ננקוט בחשיבה נייטראלית, כשאנחנו מסתכלים מהצד גם על האוייב אבל גם על עצמנו ושופטים את העניין בצורה מפוכחת, בלי המשקפיים האדומים מדם שהתרגלנו אליהם כל כך, אולי אז נצליח לשבור את ההגה חזק לכיוון כלשהו ולהוציא את עצמנו מהדרך המטומטמת הזו שכל כך התרגלנו לדהור עליה.

המשקפיים האדומים לא מאפשרים לנו לקרוא את הכתובת על הקיר, כי היא כתובה בדם (דמם של הנופלים).
נילי ונילי

Re: בקשה

נילי ונילי • 28 בדצמ׳ 2008
*מנגינה* כתב/ה:
תשאירו את השרשור הזה כמקום להביע תמיכה וחיזוק לתושבים באזור
אחרי שתהיינה תגובות רבות אני אדפיס אותו ואשלח למתנ"ס בשדרות.
זה ודאי ישמח את ליבם לדעת שאנו איתם לפחות בלב.
אם יתפתח כאן דיון פוליטי כלובי מן הסתם ימחק את השרשור כי ידוע שאין פולטיקה בכלוב.
חבל שזה יקרה!

אבל גם הימנעות מאמירה פוליטית היא בעצם אמירה פוליטית.
זו תמימות (או היתממות) לחשוב שאין משמעות פוליטית ביצירת שרשור שעוסק אך ורק בחיזוק תושבי הדרום תוך התעלמות מוחלטת מתקיפת מטוסי חיל האויר בעזה ומן המוות שאנחנו גורמים שם.
Winner​(מתחלפת)

נילי ונילי כתב/ה:
*מנגינה* כתב/ה:
אם יתפתח כאן דיון פוליטי כלובי מן הסתם ימחק את השרשור כי ידוע שאין פולטיקה בכלוב.
חבל שזה יקרה!

זו תמימות (או היתממות) לחשוב שאין משמעות פוליטית ביצירת שרשור שעוסק אך ורק בחיזוק תושבי הדרום תוך התעלמות מוחלטת מתקיפת מטוסי חיל האויר בעזה ומן המוות שאנחנו גורמים שם.

נילי אני אסכים לך ב100% אם תסכימי להתחלף איתי השבוע במיגורים
זה חוכמה מאוד קטנה לדבר מרחוק וגבוה
Winner​(מתחלפת)

אסכים

לדעותיך ב100%

זו הייתה הכוונה
קשה לכתוב בלי שגיאות כשיש אזעקות כל הזמן...
huan
huan • 28 בדצמ׳ 2008
משום מה יש לי דה זה וו לשירשורי ה"מה נעשה לנאסרללה" של לפני שנתיים, שירשורי התמיכה בתושבי הצפון (כתושב חיפה שירשורים אילו פנו גם עלי) והחזית של הפטריוטיות העיוורת שנוצרה מקיר לקיר בחברה הישראלית שהפכה במהרה לצעקות מחאה כנגד הממשלה והמלחמה לכאשר התברר המחיר שיש לשלם בעבור אותה מלחמה (מחיר של דם חיילים דווקא ולא דמם של אזרחים שספגו את הקטיושות והגארדים).

השירשור הזה לדעתי הוא ציניות מהמדרגה הראשונה (ואני נותן מספיק קרדיט לתושבי שדרות להבין את זה גם) שכן הוא לא נתפתח לפני שנתיים וגם לא לפני שנה כאשר הרקטות נחתו על שדרות והמיגון בושש לבוא. הוא נפתח רק כאשר חיילנו האמיצים יצאו להילחם בחזית ובכדי לתת להם לנצח יש לנסות ולשמור על עורף חזק (כאשר לעורף עצמו אין קיום עצמאי משלו).

אני אישית תומך בפעולה בעזה. אני תומך בהפגזות חיל האוויר, תומך בכניסה להקרקעית ומכיר בכך שהמחיר יהיה מאות הרוגים (חיילים ואזרחים כאחד משני הצדדים) ומוכן להתמודד עם המציאות שבעוד שבוע אני אשמע את הגראדים של החיזבאללה בשמי חיפה ומוכן לקבל את זה בתמורה לפעולה מתוכננת טוב שלאחר שתושלם תשיג את מטרותיה קריא שיפור המצב האסטרטגי של ישראל בזירה המקומית והבטחת עמדת פתיחה יותר לדור הבא שיבוא אחרינו.

אני מתנגד לעיוורות הפנטי שכל מי שלא תומך בלחימה, מגלה חמלה כלפי הצד השני או מבקר את התנהלות האורועים מוקע כבוגד מבלי לבדוק עיניינית את טענותיו.
האם לא למדנו לפחות משהו מהמלחמה האחרונה?! שכן כאשר התותחים רועמים זה הוא הזמן שקולם של המוזות צריך להשמע הכי חזק.
זאלופון​(שולט)

זאלופון​(שולט) • 28 בדצמ׳ 2008
נילי ונילי כתב/ה:
*מנגינה* כתב/ה:
חבל שזה יקרה!

למה היתממות? אין תלות בין הדברים. יש כאן, בכלוב, גולשים שצפויים בזמן הקרוב לתקופה קשה (אפילו יותר מבדרך כלל). אפשר לשלוח להם מסרים חמים בין אם סבורים שהסיבה לכך מוצדקת ובין אם לאו, בין אם מרחמים גם על הצד השני ובין אם לאו, בין אם תומכים בחנין או בליברמן. אמפתיה אנושית פשוטה, שאינה פוליטית כשלעצמה, אלא אם מבקשים לנצל את מעורפלות המושג "פוליטי" כדי להרחיב אותו שלא לצורך.

ועכשיו, כמובן, מתבקש שיצוץ שרשור סאטירי לעילא וחלילה לא-פוליטי ששולח מסרי הזדהות ותמיכה לכל הפלסטינים המופצצים שבמקרה קוראים כאן בכלוב.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 28 בדצמ׳ 2008
huan כתב/ה:
משום מה יש לי דה זה וו לשירשורי ה"מה נעשה לנאסרללה" של לפני שנתיים, שירשורי התמיכה בתושבי הצפון (כתושב חיפה שירשורים אילו פנו גם עלי) והחזית של הפטריוטיות העיוורת שנוצרה מקיר לקיר בחברה הישראלית שהפכה במהרה לצעקות מחאה כנגד הממשלה והמלחמה לכאשר התברר המחיר שיש לשלם בעבור אותה מלחמה (מחיר של דם חיילים דווקא ולא דמם של אזרחים שספגו את הקטיושות והגארדים).

השירשור הזה לדעתי הוא ציניות מהמדרגה הראשונה (ואני נותן מספיק קרדיט לתושבי שדרות להבין את זה גם) שכן הוא לא נתפתח לפני שנתיים וגם לא לפני שנה כאשר הרקטות נחתו על שדרות והמיגון בושש לבוא. הוא נפתח רק כאשר חיילנו האמיצים יצאו להילחם בחזית ובכדי לתת להם לנצח יש לנסות ולשמור על עורף חזק (כאשר לעורף עצמו אין קיום עצמאי משלו).

אני אישית תומך בפעולה בעזה. אני תומך בהפגזות חיל האוויר, תומך בכניסה להקרקעית ומכיר בכך שהמחיר יהיה מאות הרוגים (חיילים ואזרחים כאחד משני הצדדים) ומוכן להתמודד עם המציאות שבעוד שבוע אני אשמע את הגראדים של החיזבאללה בשמי חיפה ומוכן לקבל את זה בתמורה לפעולה מתוכננת טוב שלאחר שתושלם תשיג את מטרותיה קריא שיפור המצב האסטרטגי של ישראל בזירה המקומית והבטחת עמדת פתיחה יותר לדור הבא שיבוא אחרינו.

אני מתנגד לעיוורות הפנטי שכל מי שלא תומך בלחימה, מגלה חמלה כלפי הצד השני או מבקר את התנהלות האורועים מוקע כבוגד מבלי לבדוק עיניינית את טענותיו.
האם לא למדנו לפחות משהו מהמלחמה האחרונה?! שכן כאשר התותחים רועמים זה הוא הזמן שקולם של המוזות צריך להשמע הכי חזק.

מסכים עם כל מה שכתבת

לגלות חמלה לצד השני זה בסדר. העיקר שהחמלה תהיה מופנית קודם כל לאזרחינו ושלהם יהיה בטחון קבוע.

Av