לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חשוב מאוד!!! הצביעו למען ישראל!!!

Lakshmi​(נשלטת)
לפני 14 שנים • 28 בפבר׳ 2010
Lakshmi​(נשלטת) • 28 בפבר׳ 2010
מקבי כתב/ה:
ציטוט: אנא ממכם, כל התל אביבים שחיים בבועה שלהם ולא יודעים באמת מה המצב במדינה

חלאס עם ה'חיים בבועה' הזה. היו בתל-אביב פיגועים ואפשר היה לראות חתיכות של אנשים וטף מפוזרות, חרוכות ומדממות ברחובות העיר. אף-אחד בת"א לא 'חי בבועה', וכל התל-אביבים שכל הארץ שונאת הם בכלל תל-אביבים וונאבי'ז, שהגיעו לת"א מיישובי הפריפריה.

ציטוט: איזה יופי, לניקי יש אוייבים בני יומיים, שבועיים, חודשיים.
שאתה גבר-גבר...

טבעם של בני-האדם הוא שהזמן משפיע עליהם, וילד בן שבועיים יהיה, לבסוף, לגבר. יש לתת לו את האפשרות לבחור בנתיב חייו, וברגע שעשה זאת - לסיים אותו.

מכבי,
די, בחייך..הרי אתה יודע שהבועה התל אביבית חיה ובועטת הרבה אחרי הסרט של גל אוחובסקי
זה לא סתם צירוף מקרים שהרוב הגדול של השמאלנים נמצא באיזור המרכז.
מקבי​(מתחלף)
לפני 14 שנים • 1 במרץ 2010
מקבי​(מתחלף) • 1 במרץ 2010
ציטוט: מכבי,
די, בחייך..הרי אתה יודע שהבועה התל אביבית חיה ובועטת הרבה אחרי הסרט של גל אוחובסקי
זה לא סתם צירוף מקרים שהרוב הגדול של השמאלנים נמצא באיזור המרכז.

לא דיברתי על ריכוז שמאלנים. בתל-אביב ישנו הריכוז הגבוה ביותר בארץ של אקדמאים, ואלה נוטים סטטיסטית יותר לכיוון השמאלי של המפה הפוליטית. אין בכך משום 'בועה' - הם יודעים על מה הם מדברים, ובכל זאת מדברים שטויות. icon_smile.gif

אני פשוט חושב שמדובר בבורות כשאדם אומר "הבועה התל-אביבית" כאילו מדובר על מיקרו-קוסמוס בפני עצמו. הרי תל-אביב איננה רק ת"א, היא גם גבעתיים, רמת-גן, רמת-השרון, הרצליה, חולון, אפילו בת-ים וראשון-לציון. זה מטרופולין של כ-3.5 מיליון בני-אדם, אולי יותר. המרחק בין כל המקומות האלה למרכז ת"א הוא 20 דק' נסיעה לכל היותר.

תל-אביב כן נותנת דרור להרבה דברים שמוחזקים קרוב יותר במקומות אחרים, בדגש על חירות הפרט. חיי-התרבות מפותחים יותר וכתוצאה מכך גם האנשים. לתל-אביבים, אולם, יש קרובים במקומות אחרים בארץ, ואי-אפשר לומר שהם 'חיים בבועה'. אי-אפשר לומר את זה כמעט על אף-אחד במדינה שאפשר לחצות בכמה שעות נסיעה, זה אבסורד. אנחנו לא ארה"ב, סין או רוסיה. אנחנו בקושי בגודל של תת-פרובינציה. אין לנו אפילו מבטאים שונים (ולא, המא-אתיים הירושלמי לא נחשב מבטא).

באותה מידה אפשר לטעון, הרי, שלתושבי הפריפריה אין את ההשכלה ואורך-הרוח הדרושים כדי להבין תהליכים מדיניים ואסטרטגיים, והם מיד קופצים למסקנות דביליות ומצביעים למפלגות\אנשים שמבטיחים להם דברים בלתי-אפשריים ושאינם בטובתם, אבל שנשמעים מצויין -- וזה נכון. למרבה האירוניה, מהיכן מגיעים רוב הקולות של המפלגה הקפיטליסטית המובילה בישראל, הליכוד? מהפריפריה והבלתי-משכילים (וכתוצאה מכך, גם הבלתי-מרוויחים), ויש בכך משום "וואט דה פאק?!" רציני ביותר -- וזו רק אנומליה אחת.

אפשר לטעון הרבה דברים, והם עשויים להיות נכונים. אני חושב שהבידול הזה עושה בעיקר רע.
Beta Male
Beta Male • 1 במרץ 2010
כל מילה,מקבי
אגב,אגב לא זכור לי שתושבי שדרות ועוטף עזה הזדהו איתנו כשאוטובוסים התפוצצו לנו פה על ימין ועל שמאל או כשסאדמי החליט לירות קצת. וחלילה להסיק מדבריי שמותר היה למישהו להפקיר את אותם אנשים
בקיצור,הבועה התל אביבית היא לא יותר מאשר דמגוגיה נחמדה של פוליטיקאים שמלבה את השנאה של אנשי הפריפריה
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 1 במרץ 2010
ציטוט: כל מילה,מקבי
אגב,אגב לא זכור לי שתושבי שדרות ועוטף עזה הזדהו איתנו כשאוטובוסים התפוצצו לנו פה על ימין ועל שמאל או כשסאדמי החליט לירות קצת. וחלילה להסיק מדבריי שמותר היה למישהו להפקיר את אותם אנשים
בקיצור,הבועה התל אביבית היא לא יותר מאשר דמגוגיה נחמדה של פוליטיקאים שמלבה את השנאה של אנשי הפריפריה

בהחלט, ואין גם מה להשוות בין האימה והקטל של הפיגועים (שמהם סבלו גם כל ערי המרכז, כמו גם באר-שבע וירושלים) לבין אי-הנעימות המינורית בהשוואה של הפגזות הקסאמים. חוסנם של תושבי המרכז נמדד רבות ולאורך שנים, וגם יישובי הצפון סבלו שנים ארוכות מהפצצות כמעט רוטיניות של תחמישים כבדים בהרבה (קטיושות, פגזי ארטילריה סוריים...) ולא שמענו מהם יותר מדי. אבל כמה צינורות נופלים באיזו עיירה שכוחת-אל בדרום, וכל התקשורת לא מפסיקה לחפור, אפילו שנפגעים בנפש כמעט ולא היו.

ושוב, לא שאני מקל ראש בעניין. מבחינתי, היה נכון להתייחס לכל נפילת קסאם כאירוע רב-נפגעים ולהגיב בהתאם, באמצעות ירי מיידי של פגזי 155 מ"מ אל עבר מקור הירי, יהא זה אשר יהא ויהיה מיקומו אשר יהיה.