בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

משקל יתר ושאר ירקות

Anakin
לפני 14 שנים • 18 במרץ 2010

אז זו החברה שאנו חיים בה. מקדשים את היפים והיפות.

Anakin • 18 במרץ 2010
יצא לי לראות פעם בטלויזיה ראיון עם פורטיס. ובו הוא אמר שהיום הוא לא היה מצליח לפרוץ. הרי הוא מכוער ושמן. והוא סיפר די בסלידה שאיזו בלונדינית חתיכה (שכחתי מי זו הייתה) שרה את אחד השירים שלו בטלויזיה.
יש תחרות בעולם היופי, ואני חושב שהתחרות הזו הייתה פעם מאוד בולטת בקרב הנשים. והיום היא לחלוטין איבדה פרופורציה.
אך גם אצל הגברים התחרות הזו כבר נהייתה ממש בולטת.
החברה שלנו די איבדה פרופורציה בנושא זה. אנו מביטים על שלטי חוצות ועל דוגמניות ודוגמנים בצילומים וחולמים להיות שם. אך אין זה משקף את המציאות. תמונות אלו עברו עיבודים מכאן ועד הירח ובחזרה.

יצא לי לפני כשנה או שנתיים לצלם בגדים בבוטיק. הגיע דוגמנית רזה בצורה שלא תאמן. ממש מוגזם.
אך היא יצאה נהדר בתמונות.
באמת שהתמונות לא שיקפו את המציאות. אך הן בהחלט מכרו ועשו את הרושם.

בכל פעם שאני מגיע לתל אביב אני שם לב שבאופן ממוצע, הנשים בתל אביב הרבה יותר רזות מכל מקום אחר שביקרתי בו בארץ.
מה ? זה משהו באוויר ? לא אוכלים בתל אביב ?
זו עיר מאוד תחרותית, וכמעט כל תופעה באה בה לידי ביטוי בצורה מוגזמת.
לאדם שמן יש מסכת התמודדויות שונה מאוד מאשר זה של הרזה או המלא. ואיני מתיימר להיות צדיק ולומר שאני מזדהה.
לכל מי שאני מכיר יש איזה קושי בחיים, דבר שהיה עליו להתמודד עימו. גם לי.
פרט לאותם מקרים רפואיים, שאני חושב שהם האחוז השולי מקרב השמנים, כך הם בחרו להתמודד עם הקשיים שלהם בחיים. וזה בסדר גמור. כל אחד מתמודד בדרך שלו.
חבר אמר לי פעם, שאני מדאיג אותו. אני רזה, אוכל די בריא בסך הכל. לא מעשן, לא שותה, לא רואה כדורגל, גם לא ממש מקלל.
הוא לא יודע כיצד באה לידי ביטוי הדפיקות שלי.
אם לא רואים אצל מישהו את הבעיה זה לא אומר שהיא לא שם, זה רק אומר שלא רואים אותה.
אצל השמנים, נלקחה מהם האינטיות של ההצגה שאני נהנה ממנה "אין לי בעיות".
ובני אדם אוהבים להלקות את אלו שהנכות שלהם ברורה.
לעיתים גם שאר הנכים הנהנים מאותה אינטמיות מצטרפים לאותה הלקאה.

השרשור הזה לקח אותי למקום אחר.
Morticia

Re: הצעה

Morticia • 18 במרץ 2010
seelinewoman כתב/ה:
אני מציעה שנעבור בית בית וניקח את כל השמנות, קרי – 7 ק"ג עודף משקל ומעלה, ונסגור אותן במתחם תיקון ועיצוב מחדש של גוף ותודעה. ובמחנה מעצר זה ייושמו החוקים הבאים לרווחת המין הגברי ונשים משת"פיות, המואשמים גם כלוקים בתסמונת הדמיונית "שנאת שמנות":
כל השמנות וה"מלאות" שהן סקסיות רק בעיני עצמן ובני מיעוטים, שידוע שהם נמשכים לסטיות גופניות כאלה, יעברו בדיקות גופניות למספר מטרות:
1. להפריך אחת ולתמיד את השכנוע העצמי שלהן שמדובר במטבוליזם עצל, ולא בעצלות הטבעית שלהן.
2. לתעד את כל הנזק לסחוסים, פרקים, בלוטת הלבלב ותנגודת האינסולין, כלי הדם הפקוקים, הלב הנאנק, הכבד השומני והעור הפגום, כדי להטיח בפניהן את הנזק שהן מעוללות לעצמן. אולם החידוש הוא שלצד כל סעיף תפורט העלות הכלכלית למשק הישראלי כתוצאה מתחלואיה של השמנה המחליאה. יובהר לשמנה שאם תיכשל בחינוכה מחדש ובתיקונה, תחל לשאת במחיר גרגרנותה ואופייה הפגום.
קירות חדריהן יצופו בתמונות של כוסיות רזות במבט מצועף ופה לח פתוח לקבלת זין גברי חטוב, כדי להוציא להן את העיניים וכדי לסתת במוחן עוד יותר את תחושת הנחיתות הטבעית שלהן, בכל פעם שיעזו לאהוב את עצמן כפי שהן, או רחמנא לצלן – יעזו לצפות לאהבה.
בכל יום ייערכו להן מסדרים, כמה פעמים ביום, על ידי כוסיות שינבחו עליהן כמה הן בזויות ולא ראויות לאהבה או לידידות ושלא יצפו לרחמים או חמלה או חלילה – אמפתיה השמורה רק לבנות אנוש ראויות השומרות על משקלן. להווי ידוע שאף רזה לא אוהבת להיראות ליד שמנה ולכן אין להן כל עניין בחברות נחותות שכאלה ולהתייחס לרזות כנעלות ואציליות מהן בעליל.
אותן כוסיות ייבחרו בקפדנות מכל אותם פורומים של אנורקטיות היודעות לשלוט בגופן ובאכילתן ומוכנות להקריב את בריאותן ואת שפיותן למען לא יחסרו לגברים הנפלאים שלנו חורים ראויים לתחיבת כלי זינם המפוארים.
כל ערב ירצו בפניהן גברים חטובים, ששריריהם משורגים והם מוקפים פמליית רוסיות בלונדיניות חטובות, המעריצות את עמודי שוקיהם המוצקים, על כך ששמנות הן חלאת המין האנושי שמונעות ומקפחות את הגברים ממה שמגיע להם: נשים ראויות לזיון ולהצגה בפומבי לצידם, האלילים, כאלה שלא יאיימו עליהם ברגישויות ובתסביכים נפשיים, שהרי אין הן אנושיות ורגישות, ותעיד על כך שכבת השומן שלהן.
הרי לא ייתכן שגברים ייאלצו להתחכך בכיעור הנשי הזה ולהיגעל מעצם המחשבה ש"אישה" שכזאת מעזה לפנטז על יצורים אלוהיים שכמותם.
שמנות לא יורשו בשום פנים ואופן להתרועע עם רזות וראויות לזין. לא מגיע להן חברות.
שמנות לא יורשו לאונן עד שיוכיחו ירידה עקבית במשקל. חצי קילו פחות = אורגזמה אחת.
שמנות יהיו נתונות למשטר אכילה דכאני ואימתני שיוציא להן את החשק לחיות.
שמנות יעברו שיעורי הקאה מיוחדים שבהם ילמדו אותן כיצד לפלוט פרוסת לחם קל מיותרת או עגבניית שרי שהעזה לחמוד.
נשים שמנות יעברו ריסוק אישיותי והרכבה מחדש של עצמן ככלי קיבול נאה ויאה לנוזלי גוף גבריים, כשגבולות גופן ומידותיו ייקבעו לפי סרגל מידות מיוחד:
עד 20 ס"מ בלבד מכל צד של הכוס, ולא יותר היקף של 30 ס"מ של כל עגבה. וכן הלאה.
שדיהן הכבדים והנפולים ינותחו, גם במחיר הקטנתם, עד זקיפות קומה. אין לדכא את הגברים במראה "טבעי" ופרימיטיבי עגום שכזה.
במוחותיהן ייעשה שימוש בכפייה, לטובת החברה, מבלי לשלם להן ולתגמל אותן על התועלת שמפיקים מהן, שכן עליהן לשלם ביוקר על מידת הכיעור המסליד, גועל הנפש והמיאוס שהביאו לעולם זה.
וכן הלאה. שרשור זה פתוח להצעות על ענישה נוספת.

אני לא בטוחה מה יותר עצוב:

זה שרק מי שמתנגד לרעיונות כאלה לא פחות ממך מבין שאת צינית

או זה שאישה עם "עודף משקל" של 7 ק"ג נחשבת לשמנה בחברה שאנו חיים בה

שזה כבר ממש מזעזע

ורק מעודד את המחלה הקשה העונה לשם הכללי "הפרעות אכילה"

ותופתעו עד כמה נשים רזות שאוטומטית כמעט זוכות לתואר כוסיות, גם אם הן לא ממש ראויות לו, סובלות ממנה

זה בטח לא מצחיק...
בלוסום​(לא בעסק)

Re: הצעה

בלוסום​(לא בעסק) • 18 במרץ 2010
Morticia כתב/ה:
seelinewoman כתב/ה:
אני מציעה שנעבור בית בית וניקח את כל השמנות, קרי – 7 ק"ג עודף משקל ומעלה, ונסגור אותן במתחם תיקון ועיצוב מחדש של גוף ותודעה. ובמחנה מעצר זה ייושמו החוקים הבאים לרווחת המין הגברי ונשים משת"פיות, המואשמים גם כלוקים בתסמונת הדמיונית "שנאת שמנות":
כל השמנות וה"מלאות" שהן סקסיות רק בעיני עצמן ובני מיעוטים, שידוע שהם נמשכים לסטיות גופניות כאלה, יעברו בדיקות גופניות למספר מטרות:
1. להפריך אחת ולתמיד את השכנוע העצמי שלהן שמדובר במטבוליזם עצל, ולא בעצלות הטבעית שלהן.
2. לתעד את כל הנזק לסחוסים, פרקים, בלוטת הלבלב ותנגודת האינסולין, כלי הדם הפקוקים, הלב הנאנק, הכבד השומני והעור הפגום, כדי להטיח בפניהן את הנזק שהן מעוללות לעצמן. אולם החידוש הוא שלצד כל סעיף תפורט העלות הכלכלית למשק הישראלי כתוצאה מתחלואיה של השמנה המחליאה. יובהר לשמנה שאם תיכשל בחינוכה מחדש ובתיקונה, תחל לשאת במחיר גרגרנותה ואופייה הפגום.
קירות חדריהן יצופו בתמונות של כוסיות רזות במבט מצועף ופה לח פתוח לקבלת זין גברי חטוב, כדי להוציא להן את העיניים וכדי לסתת במוחן עוד יותר את תחושת הנחיתות הטבעית שלהן, בכל פעם שיעזו לאהוב את עצמן כפי שהן, או רחמנא לצלן – יעזו לצפות לאהבה.
בכל יום ייערכו להן מסדרים, כמה פעמים ביום, על ידי כוסיות שינבחו עליהן כמה הן בזויות ולא ראויות לאהבה או לידידות ושלא יצפו לרחמים או חמלה או חלילה – אמפתיה השמורה רק לבנות אנוש ראויות השומרות על משקלן. להווי ידוע שאף רזה לא אוהבת להיראות ליד שמנה ולכן אין להן כל עניין בחברות נחותות שכאלה ולהתייחס לרזות כנעלות ואציליות מהן בעליל.
אותן כוסיות ייבחרו בקפדנות מכל אותם פורומים של אנורקטיות היודעות לשלוט בגופן ובאכילתן ומוכנות להקריב את בריאותן ואת שפיותן למען לא יחסרו לגברים הנפלאים שלנו חורים ראויים לתחיבת כלי זינם המפוארים.
כל ערב ירצו בפניהן גברים חטובים, ששריריהם משורגים והם מוקפים פמליית רוסיות בלונדיניות חטובות, המעריצות את עמודי שוקיהם המוצקים, על כך ששמנות הן חלאת המין האנושי שמונעות ומקפחות את הגברים ממה שמגיע להם: נשים ראויות לזיון ולהצגה בפומבי לצידם, האלילים, כאלה שלא יאיימו עליהם ברגישויות ובתסביכים נפשיים, שהרי אין הן אנושיות ורגישות, ותעיד על כך שכבת השומן שלהן.
הרי לא ייתכן שגברים ייאלצו להתחכך בכיעור הנשי הזה ולהיגעל מעצם המחשבה ש"אישה" שכזאת מעזה לפנטז על יצורים אלוהיים שכמותם.
שמנות לא יורשו בשום פנים ואופן להתרועע עם רזות וראויות לזין. לא מגיע להן חברות.
שמנות לא יורשו לאונן עד שיוכיחו ירידה עקבית במשקל. חצי קילו פחות = אורגזמה אחת.
שמנות יהיו נתונות למשטר אכילה דכאני ואימתני שיוציא להן את החשק לחיות.
שמנות יעברו שיעורי הקאה מיוחדים שבהם ילמדו אותן כיצד לפלוט פרוסת לחם קל מיותרת או עגבניית שרי שהעזה לחמוד.
נשים שמנות יעברו ריסוק אישיותי והרכבה מחדש של עצמן ככלי קיבול נאה ויאה לנוזלי גוף גבריים, כשגבולות גופן ומידותיו ייקבעו לפי סרגל מידות מיוחד:
עד 20 ס"מ בלבד מכל צד של הכוס, ולא יותר היקף של 30 ס"מ של כל עגבה. וכן הלאה.
שדיהן הכבדים והנפולים ינותחו, גם במחיר הקטנתם, עד זקיפות קומה. אין לדכא את הגברים במראה "טבעי" ופרימיטיבי עגום שכזה.
במוחותיהן ייעשה שימוש בכפייה, לטובת החברה, מבלי לשלם להן ולתגמל אותן על התועלת שמפיקים מהן, שכן עליהן לשלם ביוקר על מידת הכיעור המסליד, גועל הנפש והמיאוס שהביאו לעולם זה.
וכן הלאה. שרשור זה פתוח להצעות על ענישה נוספת.

אני לא בטוחה מה יותר עצוב:

זה שרק מי שמתנגד לרעיונות כאלה לא פחות ממך מבין שאת צינית

או זה שאישה עם "עודף משקל" של 7 ק"ג נחשבת לשמנה בחברה שאנו חיים בה

שזה כבר ממש מזעזע

ורק מעודד את המחלה הקשה העונה לשם הכללי "הפרעות אכילה"

ותופתעו עד כמה נשים רזות שאוטומטית כמעט זוכות לתואר כוסיות, גם אם הן לא ממש ראויות לו, סובלות ממנה

זה בטח לא מצחיק...

ומה תגיד ילדה שתייגו אותה כשמנה רק כי אהבה אוכל וממתקים?
הופכת לאישה עם השמנת יתר חולנית של 140 קילו ועם צלקות נפשיות מפה עד להודעה חדשה.
החברה שלנו חולה מהראש. ידעתן שמידות הבגדים מוקטנות בכוונה, כדי שהבגדים יהיו קטנים על האנשים? ומה זה גורם? מכניס יותר ויותר אנשים למעגל הזה. מזעזע!
אנאלון​(נשלט)
לפני 14 שנים • 19 במרץ 2010

אז קודם כל שמנה/שמן זה עינין של הרגשה

אנאלון​(נשלט) • 19 במרץ 2010
יש כאלה ששוקלות 53 קילו ובטוחות שהן שמנות
ויש כאלה ששוקלות 90 וטוב להן עם זה
אחת הבעיות הכי גולות היא תעשית הרזון של החברה שלנו
שמקדשת דוגמניות שחיות על מים וחסה
והדבר הכי מזעזע שקראתי בשירשור הנוכחי
הוא שלאהוב שמנות זה סוג של סטיה
אז אני גאה להיות סוטה
ואם זה לא פוגע לכן בבריאות אז תעשו מה שבא לכן
אתנה

יכול להיות שהייתי צריכה להגיב בבלוג שלי ועדיין :

אתנה • 19 במרץ 2010
אני לא מכירה אישה בעלת משקל עודף שלא מנסה לרזות .
וזה לא משנה אם יש לה 3 ק"ג עודפים או 30 .
כל אחת פה תשמח לגלות בוקר אחד שהיא קמה וכל ק"ג עודף שישב לה על הנשמה
התנדף לו בזמן שישנה .

בתור מישהי שעברה חוויה לא נעימה בגיל 17 ועיוותה לעצמה את הצורה בכוונה ע"י אכילה מטורפת , גזירה של השיער,
ובעצם העלימה כל סממן אסתטי ונשי שהיה לה , אני מתרעמת על מה שנכתב פה ע"י מספר אנשים .

התמודדתי עם התוצאה ועם מה שהוביל אליה, וירדתי מעל ל 30 ק"ג .
כמו שנכתב פה לפני,
מה לעשות שהגוף הוא לא יו יו . ואי אפשר להגמל מדפוס מסויים .
להוריד במשקל זה ממש לא כמו להפסיק לעשן !

נכון לעכשיו , למי שרואה אותי בפעם הראשונה , אני עדיין אישה גבוהה בעלת משקל עודף .
הרושם הוא : " איזה יפה את , את "רק" צריכה לרדת במשקל ותהיי מהממת " .

וחבל .

כי כשאני מסתכלת על עצמי במראה , אני רואה אותו הדבר
אבל יחד עם זה , אני רואה אישה שנלחמה ועדיין נלחמת במראה שלה
אישה סקסית שמרוצה שאיך שהיא נראית לעומת איך שנראתה לפני 5 שנים .
שאוהבת את עצמה בצורה שלא תיאומן ויודעת שהזרוע עוד נטויה .

אז כן , אני אהיה מהממת פחות 20 ק"ג .
יודעת .
אין אפשרות להעלים אותם בין לילה .
זה תהליך ארוך ומייגע שמצריך כושר גופני ונפשי .
לכל מי שעוברת אותו אני מאחלת בהצלחה .

לפותחת השרשור אני מוחאת כפיים .

הזוי לגלות עד כמה המילה " שמנה " והצורה בה היא נזרקת לאוויר , עושה לי עצוב עמוק בפנים

ובנימה זו ..

שתהיה לכולנו שבת שלום ,
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 19 במרץ 2010
שמן זה לא רק עניין של משקל,
זה הופך להיות עניין של זהות.

וזה גורם לכל שינוי בנושא להפוך למאוד מורכב.
נוצות ומסמרים

Re: יכול להיות שהייתי צריכה להגיב בבלוג שלי ועדיין :

נוצות ומסמרים • 19 במרץ 2010
אני חושבת שכולנו היינו רוצים לקום בוקר אחד ולגלות שאנחנו יפים יותר, צעירים יותר, מצוידים בהרגלים טובים ובריאים יותר, וכשירים לעסוק במקצוע שיכניס לנו הרבה כסף. כל הדברים האלה - באופן עקרוני - אפשריים.

בימינו אפשר להפטר מאף נשרי, אפשר להחליק ומלא קמטים, אפשר להפסיק לכסוס ציפורניים וגם ללמוד לתואר במדעי המשב/הכנס כאן מקצוע משתלם אחר.

כל הדברים האלה דורשים זמן, דורשים - לפרקים - נכונות להתמסר להליך כירורגי פולשני, דורשים מאמץ וכח ואינטלקט שחלקנו מעדיפים, אולי, להשקיע באפיקים אחרים וחלקנו חסרים מלכתחילה. הקביעה לפיה "להיות רזה" היא מטרה לשמה עלינו להקריב את כל הזמן והמשאבים שלנו - בין אם יש לנו כאלה ובין אם אין, בין אם מדובר בתכתיב חברתי או אישי, בין אם מתאים או לא מתאים לנו כרגע - היא לא יותר מנורמה חברתית. וכמו כל נורמה, היא עניין של אופנה.

הרבה גורמים מרוויחים מתעשיית הרזון. מעצבי אופנה, רשתות בגדים, רשתות מזון, חברות תרופות- לגורמים האלה יש עניין לסווג שומן כמחלה. הגורמים האלה אחראים, בין השאר, על הנמכת ה-BMI האידיאלי במהלך 50 השנים האחרונות.

ככלות הכל, אי אפשר לשווק תרופה למחלות שאינן מוכרות על ידי הFDR (ראו עניין האורגזמה הנשית. איך נשווק ויאגרה לנשים? נשכנע את נשות ארה"ב שקושי להגיע לאורגזמה היא מחלה בעלת מקורות פיזיולוגיים, במקום, למשל, קושי הנובע בין השאר ממקורות פסיכולוגיים).

אז כן, להשמנת יתר יש גם השפעות שליליות. אבל בדיוק כפי ש-50% מהמחקרים יראו לכם שאנשים הסובלים מהשמנת יתר נוטים יותר לסבול ממחלות כרוניות מסוימות, יצבעו מחקרים אחרים על תוצאה הפוכה.

בסופו של דבר, השמנת יתר היא חריגות שאת העדויות לה אנחנו נושאות על גופנו. זה לא אידיאלי, הייתי שמחה להיות רזה יותר וקלילה יותר - אבל אני שמחה גם במצבי הנוכחי. האם הבחירה הזו נותנת למישהו זכות לבייש אותי? לשנוא אותי, להפלות אותי, לשלול ממני זכויות או להטיח בי עלבונות? לא, לא ושוב הפעם לא.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 19 במרץ 2010
"בסופו של דבר, השמנת יתר היא חריגות שאת העדויות לה אנחנו נושאות על גופנו. זה לא אידיאלי, הייתי שמחה להיות רזה יותר וקלילה יותר - אבל אני שמחה גם במצבי הנוכחי. האם הבחירה הזו נותנת למישהו זכות לבייש אותי? לשנוא אותי, להפלות אותי, לשלול ממני זכויות או להטיח בי עלבונות? לא, לא ושוב הפעם לא"

בוודאי שכן,
אנחנו עושים את זה כל הזמן בתור בני אדם בלי להקדיש לזה מחשבה שניה, כלפי כמעט כל דבר.
אני לא חושב שקיים אדם שאין איזו תכונה כלשהיא באדם אחר שכשהוא רואה אותה הוא מגיב אחרת כלפיו ולא כפי שהיה נוהג בכל אדם אחר.
Morticia
Morticia • 19 במרץ 2010
tebayes כתב/ה:
"בסופו של דבר, השמנת יתר היא חריגות שאת העדויות לה אנחנו נושאות על גופנו. זה לא אידיאלי, הייתי שמחה להיות רזה יותר וקלילה יותר - אבל אני שמחה גם במצבי הנוכחי. האם הבחירה הזו נותנת למישהו זכות לבייש אותי? לשנוא אותי, להפלות אותי, לשלול ממני זכויות או להטיח בי עלבונות? לא, לא ושוב הפעם לא"

בוודאי שכן,
אנחנו עושים את זה כל הזמן בתור בני אדם בלי להקדיש לזה מחשבה שניה, כלפי כמעט כל דבר.
אני לא חושב שקיים אדם שאין איזו תכונה כלשהיא באדם אחר שכשהוא רואה אותה הוא מגיב אחרת כלפיו ולא כפי שהיה נוהג בכל אדם אחר.

וזה עושה את זה בסדר???
icon_eek.gif

דווקא חושבת שחלקנו יותר עמוקים, רגישים, נבונים ובעלי שליטה עצמית מזה

תתפלא...
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 19 במרץ 2010
Morticia כתב/ה:
tebayes כתב/ה:

בוודאי שכן,

וזה עושה את זה בסדר???
icon_eek.gif

דווקא חושבת שחלקנו יותר עמוקים, רגישים, נבונים ובעלי שליטה עצמית מזה

תתפלא...

אני כל הנ"ל, אבל כשמציבים בפני מראה מאוד לא מחמיאה של עצמי שמראה לי תכונה שהיתי מעדיפה לשכוח בעצמי - זה קשה לי להשאר אדישה, לרוב אני נהיית "סנאפיש".