בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם להתערב?

בטי בום​(שולטת)
לפני 14 שנים • 21 באוג׳ 2010
בטי בום​(שולטת) • 21 באוג׳ 2010
חתולה, אומנם אני לא די אמ במקסים אבל אצלינו במסיבות פנו אלי מספר פעמים לגבי סשנים, נגשתי ולא ראיתי מצוקה ולכן לא הפסקתי את הסשן.
בחלק מהפעמים לאנשים קשה לראות סשנים שעוברים את הגבול של הצלפות, ספנקים ואולי איזה מחט או שתים.
אני מסכימה עם בודי בגישה שלו וחותמת על כל מילה אבל הרבה פעמים מה שנראה לאדם אחד מצוקה גורם לאדם השני שנמצא בסשן לסאב ספייס הכי מדהים שיש.

מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 21 באוג׳ 2010
אני יכולה לתת דוגמה שהייתי במסיבה בניו יורק וישבתי בצד וצפיתי בסשן של מלכה מבוגרת על עבד צעיר והיה נראה כאילו הוא מאוד חסר ניסיון. היא קשרה אותו לצלב וביצעה בו סשן רגיל לגמרי. בחור שישב לידי סיפר לי שהיא אחת הותיקות והמקצועיות ופיאר את שמה. פתאום שמתי לב, שהיא מצליפה בו (ובכוונה) על איזור הגב התחתון מעל הישבן, במקום שקרוב לעמוד השדרה ולכליות.
אני שולטת מחונכת ויודעת שבמקום כזה לא מצליפים לעולם (והיא לא הצליפה בעדינות).
מאוד התחבטתי ביני לבין עצמי אם לקום ולהעיר לה או לא, במיוחד כששמתי לב שהעבד צעיר וחסר ניסיון ואולי לא מודע למה מותר ומה אסור, מה מסוכן ומה בטוח. לא ראיתי די אם באיזור, או שאולי לאהיה מסומן. בסופו של דבר, לא פניתי, במיוחד בגלל התחושה שאף אחד לא מתרגש סביבי ושהיא ידועה ומקצועית והכל ופתאום, אני, הזרה, שלא מכירה איש ואפילו לא מקומית- לא רציתי שיסתכלו עליי בזילזול ואפילו בעוינות.

אני עד היום לא יודעת אם טעיתי או לא, עקבתי אחרי הסשן עד הסוף והיא נראתה לי די מקצועית ולכן אני מניחה שהיה בסדר.
מעניין אותי לדעת אם זה משהו שאנשים היו מגדירים כ"מסוכן".

באופן כללי, אני חושבת שצריך להתערב רק במקרים של נשלט במצוקה או ששולט נראה כאילו הוא מאבד שליטה עקב אלכוהול או סמים או "סתם" או מבצע דברים שאינם בטיחותיים, כי גם אם יש דברים שאני לא מתחברת אליהם או אפילו דוחים אותי, זה לא מקומי לבקר אותם. לכן אני חושבת שאין מקום להשוות אותנו לונילים, במיוחד כי ונילים לא יכולים להבדיל בין בטיחותי ולא בטיחותי וזה העניין ולא כמה זה "פםוגע בנפשך הרכה".

היה גם את המקרה ההוא שסביר שלא אשכח לעולם שותיקי הקהילה בטח זוכרים על הבקבוק השבור בהופעה והרבה אנשים לא התערבו, בין אם כי היו בהלם, כי חשבו שמישהו יעצור את זה או כי היה מדובר בדמויות מוכרות מאוד בקהילה.
לילה לבן
לילה לבן • 21 באוג׳ 2010

"אסור"... זה לפי הקוד?

אני עם בודי ונילי -- עדיף להתערב ולטעות, מאשר לעמוד בצד ולטעות. זה נורא פשוט.
אתה רואה משהו במועדון שמדליק אצלך נורות אדומות... ואתה ישר יוצא מהנחה שאלה שניהם פרטנרים? ופרטנרים מודעים? שהנשלטת (או הנשלט לצורך העניין) מבינה את האופציות שלה?

התערבות קלה יכולה לפתור את העניין בפשטות.
זה ענין של מחיר הטעות.
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 21 באוג׳ 2010
לורי, כפרות עליה, חוטפת ממני באבי-אביה בזמן סשנים. אם מדובר בסשן שתוכנן מראש, סביר שהתחת שלה ידמם מכמה וכמה מוקדים.
היא מגיבה בהתקפלויות, צרחות, יבבות, תחינות, זעקות, איומים, בכי בלתי נשלט ושאר מרעין בישין.
זה לא מחזה נעים לעין.

אבל, אם מישהו היה מתערב לי בסשן ברמה של לנסות לעצור אותי פיזית, הוא היה מוצא את עצמו מקופל על הרצפה.

חריג לעניין הזה - ניגש אלי DM של המקום ומבקש ממני להפסיק את הסשן. מבחינתי זה כמו לציית לשוטר.

אני תפקדתי על תקן DM בתקופת הFמיליה. DM הוא הסמכות היחידה במועדון, עם כל הכבוד לסטנדרטים של פלצנים שונים למיניהם שחושבים שהם יודעים לעשות את זה יותר טוב / חכם / שפוי / בטוח ממני.
לילימיי​(שולטת)

Re: האם להתערב?

לילימיי​(שולטת) • 21 באוג׳ 2010
מריונטה של אדוני כתב/ה:
תדמיינו שאתם במסיבה, מסתכלים מסביב, מוזיקה רעש וכן גם מסתכלים על הסשנים. פתאום אתם קולטים בזוית העין סשן שלדעתם יצא משליטה משהו ביחס של השולט/ת, משהו שמדליק לכם נורה אדומה . , אתם מזהים שהנלט/ת במצוקה ולא יודע/ת כיצד לעצור. השאלה שלי היא.. האם תתערבו? האם תיגשו לשולט/ת ותעירו לו? או שאולי פשוט תגידו לעצמכם.."זה לא קשור אלינו" ותמשיכו הלאה.

מה עוצר בעדכם מלהתערב? האם זה הפחד של התגובה של השולט/ת?אן שאתם מקווים שמישהו אחר ייגש?

אני מאמינה, שצריך להתערב...
אולי לא ישירות, אבל
בהחלט לפנות ל D.M.
למארגני המסיבה, או למישהו בעל סמכה.
עדיף, מאשר מאוחר מדי.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 21 באוג׳ 2010
[quote="עבודת מאסטר"]לורי, כפרות עליה, חוטפת ממני באבי-אביה בזמן סשנים. אם מדובר בסשן שתוכנן מראש, סביר שהתחת שלה ידמם מכמה וכמה מוקדים.
היא מגיבה בהתקפלויות, צרחות, יבבות, תחינות, זעקות, איומים, בכי בלתי נשלט ושאר מרעין בישין.
זה לא מחזה נעים לעין.

אבל, אם מישהו היה מתערב לי בסשן ברמה של לנסות לעצור אותי פיזית, הוא היה מוצא את עצמו מקופל על הרצפה.

חריג לעניין הזה - ניגש אלי DM של המקום ומבקש ממני להפסיק את הסשן. מבחינתי זה כמו לציית לשוטר.

אני תפקדתי על תקן DM בתקופת הFמיליה. DM הוא הסמכות היחידה במועדון, עם כל הכבוד לסטנדרטים של פלצנים שונים למיניהם שחושבים שהם יודעים לעשות את זה יותר טוב / חכם / שפוי / בטוח ממני.[/quote

לגמרי.
Rey H​(שולט)
Rey H​(שולט) • 21 באוג׳ 2010
עבודת מאסטר כתב/ה:

זהו.. שהבעיה מצויה באנשים בגרוש כמוך,
ומתוך זה שלצערנו קיימים אנשים כדוגמתך,
כפי שציינתי קודם, הציבור הופך להיות אפטי
כי מי רוצה שרק בגלל שהיו לו כוונות טובות, ובא וניסח את עצמו בצורה מנומסת ומכבדת
שדום רבע גרוש שכזה יפנה אליו בגישת אלימות.

ישנם מצבים שה-DM's לא פנויים, לא בקרבת מקום, או שלא מתייחסים. כן קיימים מצבים כאלו
אז עדיף פשוט שלא לעשות כלום ולחכות ולחכות ולחכות.. עד ש?..
אז כן, אם אני אראה לנכון, אני אתערב, ונו תנסה לקפל אותי אם זו הגישה הזוועתית שלך. שיהיה לך בהצלחה.
Tobias​(אחר)
תקרא את הכתוב,

ברמה של לעצור אותי פיזית.

לא ברמה של להעיר הערה, לשאול שאלה, או להציע הצעה.
Tobias​(אחר)
משהו שלא הבנתי פה,
אתם מדברים על להתערב בשביל לראות אם השולט\ת מודעים למה הם עושים או לא?
או שאתם מדברים על לבדוק האם זה עדיין בהסכמה?

כי וואלה, גם אם מישהו מצליף למישהי אחרת על הפנים ביודעין וזה בהסכמה בין שניהם, האם יש לנו זכות להתערב?
Rey H​(שולט)
Rey H​(שולט) • 21 באוג׳ 2010
tebayes כתב/ה:
תקרא את הכתוב,

ברמה של לעצור אותי פיזית.

לא ברמה של להעיר הערה, לשאול שאלה, או להציע הצעה.

לעצור את המתרחש יכול להיות גם ברמה שבאת ונתת הערה, או שאלת שאלה
או הצעת הצעה.
תגדיר לעצור פיזית, באו ונתנו לך סטירה? הצליפו בך בחזרה?
יש טעם בכלל לציין הגדרה מפגרת שכזו כדוגמא?
כל מהות השיחה והנושא פונה סביב זה שאדם מתערב באמצעות פניה, ולא בא ובועט אותך הצידה.