ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האסון ביפן

נוריתE
לפני 13 שנים • 12 במרץ 2011

Re: דבר טוב על היפנים בכל האסון הנורא.

נוריתE • 12 במרץ 2011
בתיה כתב/ה:
השקט והקבלה, כי הם רגילים כי הם לא מתלהמים, אולי כי הם יודעים שמול הטבע אין ברירה והמון מילים של מומחים גם בערוץ 2 כפי שצוין כאן לא יתנו פתרון.

אצל היפנים כור גרעיני הוא סמן נוראי. אבל הם לא זוכרים ולא חוגגים ימי זכרון להבדיל מאיתנו הם מביטים קדימה וזה ההבדל העיקרי.

הם העם אולי הכי מוכן בעולם לרעידות אדמה אך מה לעשות שהטבע בלי שילוב של אלוהים או אלילים או מעגלי חיים ממשיך לנהוג באופן בו הוא נוהג ולהזיז איים שלמים יפנים תוך כדי כך.

הערה אחרונה, לתומי חשבתי שפתיחת נושא לדיון הוא פתיחת נושא לדיון ולא התנגחות על דעתו של מי נחרצת יותר או הדירה של מי ממוגנת פחות. טעיתי, מתנצלת על כך.

אם כיוונת בהערה האחרונה אלי?
כתבתי שפורקת קיטור ביעקבות מה שהמומחה הממונה ההוא אמר לגבי בתים ישנים ורעידות אדמה וגם הסברתי אישית למה.
אני לא רוצה להכנס כאן לנגיחות אבל אחרי שקצת העזתי לשפוך כאן את הלב על דאגה אישית מוצדקת שלי
שמשותפת להמון אנשים במדינה
אז כל מה שהיה לך לאמר ולהביע לזה היה זלזול בי נוסח

וסליחה שלא הפנמתי מוקדם יותר עם היותך מומחית לגאולוגיה של כדור הארץ.
מתנצלת.

כך אמרת הגבתי למעלה.

חומד בתים הורגים אנשים ולא רעידות אדמה
ההמלצה תמיד היא לצאת לשטח פתוח
נוריתE

Re: א_לה ים :-)

נוריתE • 12 במרץ 2011
נוריתE כתב/ה:
בתיה כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:

ו

ונחזור לרעידת האדמה..
מקודם בחדשות של הערוץ השני
ישב איזה יושב ראש ואו חבר ועדה בלי שיניים לעניני רעידות אדמה בישראל ואמר כמו אחרים לפניו ש
70 עד שמונים אחוז מהמיבנים בישראל בנויים על פי תקנים ומוגנים ומתאימים לעמוד ברעידות אדמה והוא לא הראשון שחי בעולם פרטי משלו בנושא הזה של 70 עד שמונים...אחוז מותאמים ומוגנים
הרי אומרים שרעידות אדמה לא הורגות אנשים,בתים הורגים אותם ומסתבר שגם,צונמי

ואז אמר ששאר ה 20-30 אחוז בעלי הבתים הישנים שלא ניבנו על פי תקן "צריכים וחייבים בעצמם לנקוט אמצעים לחזק את בניני המוגרים שהם ,לבד".ועדיפה ,שעה אחת קודם..
המדינה,קרי כנסת ישראל ממשלתה וכל משרדיה עד לאחרון שבהם, מסירה מעצמה אחריות כללית ומוניצפלית מבעלי "בתים ישנים" בשעת רעידת אדמה ולפניה.
(ואני אומרת לעצמי GFUS חוכמולוג)

כי גם האזור שלנו של השבר הסורי אפריקאני ידע את חלקו ברעידות והמדינה הזאת לעלום לא תהיה ערוכה כמו שצריך לרעידות אדמה אפילו לא בסדר הגודל של טהיטי וניוזילנד" והרי הן כשלו וכושלות גם,הוא תרץ, ,ככה,הוא אמר בציבור בשעת פריים טיים מוקלט ומצולם
שלא לדבר שבאזור שלנו אליבא דה הוא רעידה כמו ביפן לא תהיה אף פעם, בזה,הוא בטוח להפתעת כל הישובים באולפן כמו זאת,שלי
ולמה?"המדינה לא ערוכה למגן לפני ולעזור אחרי " ?,כי "זה דורש יותר מידי כסף שאין לה" אחלה של סיבה הגיונית ומעשית במדינת ה שלם לבכירים כמה שבא לך כמה שיותר מופרך עדיף וכמה שהם דורשים כי מגיע להם כי הם דורשים שלא לדבר על "חוסר משאבים ומערכות מתאימות " לטיפול באסון בסדר גודל שכזה או פחות אפילו ,ראו אסון הכרמל אבל לשלוח ליפן צוותי מומחים לטיפולים באזורי אסון יש להם את כל המשאבים והמערכות התאימות , כש"הם" זה כמובן פיקוד העורף...

וחשבתי
למי לעזזל יש את הכסף(וזה יהיה סכום נכבד מאוד ) לתת לקופת ועד הבית כדי לחזק את הבינין בין ה 40 שאני גרה בו ,ברחוב ראשי של עיר שגובים בה את אחת מהארנונות הגבוהות בארץ- לא לי
אבל אם יצטרכו אאסוף אוותר ואתן וזאת בתנאי שגם יתר דיירי 11 הדירות בבנין ששליש מהן בערך מושכרות בכלל ושהועד בית מתלונן לי כל פעם שרואה אותי בדלת שהוא רודף אחריהם חודשים בשביל ה 50 ש''ח לחודש אולי תשלמי לי כבר לכל השנה אם כבר? שילמתי , יתנו את חלקם.
הוצאתי קיטור.
יאללה.ביי

אז הבתים הלא מוגנים מפני רעידות אדמה הם הבעיה.
וסליחה שלא הפנמתי מוקדם יותר עם היותך מומחית לגאולוגיה של כדור הארץ.
מתנצלת.

ציניות מיותרת יקירה
אם העעת כמוני צופה בשידורים ביומיים האחרונים
הית שומעת את הערכות המןטמחים לגבי ישראל
כמו שאמרתי
שבעים עד שמונים מוגנים השאר צריכים לטפל בזה לבד
במדינה לא ערוכים. מילים שלהם. לא שלי וכל הדיוט יודע שעד שנות השמונים בערך לא היו תקנים ולא חובה לפעול בבניה לגביהם בארץ

התגובה הזאת נכתבה לאור מנורת חירום בהפסקת חשמל אני עם לפטופ של פלאפון
ושחזר האור העריכה הלכה לי כבר.

לאורך כל היומיים הביאו אתרי החדשות מומחים אמיתיים, ושאלו אותם לגבי המדיניות וההערכות בארץ
כמו שכבר כתבתי למעלה
אני אביא לפה לינק אחד קשור לנושא מצוטט בחלקו מפי שר הבינוי והשכון אריאל אטיאס
שתביני שאני ממש לא מומחית גאולוגית כלשונך
אלא אחת שאכפת לה רק
ומתעניינת
הנה:
http://www.bizportal.co.il/shukhahon/biznews02.shtml?mid=256064
ציטוט:
אריאל אטיאס, שר הבינוי והשיכון, הודיע ביום רביעי האחרון כי התכנית הנוכחית לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה, התמ"א 38, נכשלה וכי יש לנקוט באמצעים חלופיים לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה. Bizportal ליקט מספר דרכים אלטרנטיביות שעשויות לזרז את תהליך חיזוק המבנים ולמנוע את האסון הבא.

בישראל ישנם עשרות אלפי מבני מגורים שאינם ערוכים לרעידת אדמה, מרביתם נבנו לפני שנות ה-80. ב- 2005 קבעה הממשלה תכנית מתאר ארצית שנועדה להעניק ליזמים פרטיים תמריצים כלכליים לחזק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה. במסגרת התכנית, היזם מחזק את יסודות המבנה ומשפץ את חזית המבנה ובתמורה הוא מקבל אישור לבנות קומה נוספת, אשר מהווה את הרווח לקבלן. אלא שהתוכנית אינה צולחת בערי הפריפריה שבהן הביקוש לדירות חדשות נמוך. ....

וזה רק אחד מהמאמרים והידיעות בנושא. אין לי כוח לצטט יותר
אני חוזרת לראות סרט שפספסתי את סופו בהפסקת חשמל.
בתיה

האסון ביפן vs רעידות אדמה בישראל

בתיה • 12 במרץ 2011
ההערה שלי התייחסה לשני דברים בלבד.

העלית נושא כאוב על מה שמתרחש ביפן ועל העם היפני בזמן הזה.
רצית להעלות בעיה אישית ורחבה כאובה לא פחות והיא מיגון מפני רעידות אדמה בישראל.

לשם מה לכל השדים והרוחות את צריכה לקשור בין השניים.
רוצה להעלות את המחדל שהבתים הישנים לא מגנים על התושבים, הרי זה נושא ראוי, אבל להתלבש על נושא שאינו קשור... זה כבר מיותר . כן רק לדעתי זה מיותר.

מי שהתחילה להכניס למי שלא ענתה במדויק לדעתה היית את ולא אני.
המומחים של ערוץ 2 כבודם במקומם מונח - בערוץ 2.
אני לעולם לא מערבת בין בשר וחלב או בין ירקות ופירות באותו סלט. זה הכל.
פרשתי מהחד שיח שלך עם עצמך.
nomorenomore
לפני 13 שנים • 13 במרץ 2011
nomorenomore • 13 במרץ 2011
לדעתי, 2012, זה בולשיט אחד גדול.

יפן ידועה כאחת המדינות בעלות פעילות סייסמולוגית חשודה, אשר מתבטאת תמיד בהתפרצויות של הרי געש ורעידות אדמה.

יש ביפן כמעט כל יום רעידת אדמה, פשוט בעוצמה לא מורגשת, אז כן, פעם בכמה שנים טובות, יש גם רעידה מאד חזקה, כמו ב קובה ב 95.

ואגב, הפעם זה צונאמי ולא רעידת אדמה, בא לדייק.
Rise
Rise • 13 במרץ 2011
נוריתE כתב/ה:
Rise כתב/ה:
נורית, את לא מאמינה בשום תיאוריה הזויה, אבל את כן מאמינה בשורה התחתונה של כל התיאוריות ההזויות? icon_rolleyes.gif

"אסונות טבע" הם המצאה של בני אדם. בואו נניח בצד את התרומה, התודעה, והסבל האנושי בהתייחסות לתופעות טבע. אז עכשיו, באובייקטיביות- אנחנו רק תקועים באמצע, ורק לנו אכפת מדם והרג. הטבע כמנהגו נוהג.

אחד באפריל היום ולא ידעתי רייס?
icon_rolleyes.gif
הלך ההגיון דרך החלון
BY BY
"אסונות טבע הם המצאה של האדם."
כואב כואב..
כשאדם נימצא באמצא תופעת טבע כמו שמתרחשת עכשיו ביפן
הוא מתמודד ,כמו בטהיטי ניוזילנד אוסטרליה תיאלנד האגן ההודי ניואורלינס ועוד מקומות
עם,מה -את-יודעת, וולל'א'ה,
אסון אנחנו קוראים לזה, בשפת בני האנוש.
איזו הארה.
. icon_idea.gif

נו,טוף.

אניח שאת אדם ממוצע בעל ידע ממוצע, בדומה אלי. במקרה הזה, יש שני דברים שאני לא מעריכה בטון שלך, והם בעלי מכנה משותף: הידיעה הגמורה שבה את מנסה להתנסח.

הנה הדבר הראשון. מזג האוויר והטבע היו כאן לפני בני האדם והתיאוריות הקונספירטיביות שלהם. עד כאן מוסכם? מכאן, את יכולה לבחור להאמין באסון סופני קרב, באנשים שרמזו עליו, ובנימוקים שהם בנו מסביב. רק אל תתייחסי לבחירה שלך, כאילו היא ההגדרה המילונית המדויקת להיגיון.
אני דווקא מוצאת יותר טעם בשלילה של רעיונות כאלה לפני שיצא לי להתעמק בהם. (הבהרה: הפניית מקור לכתבת ניו אייג' מווינט היא לא העמקה, גם לא שידורי ערוץ 2.)

הדבר השני הוא הרמיזה הדקה שלך בתגובה האחרונה לכך שאני לא מעריכה את מאבק האדם באסונות. רק האנשים שסובלים ביפן, יודעים במה מדובר, וגם הם לא בטוח מסוגלים להעריך או לקלוט את מלוא הנזק. אז נורית, להרגיש רע כי ראית בחדשות תמונות מיפן זה בסדר, זה מה שכולם עושים. אבל בחייאת, זה בטח לא מדד לרגש והזדהות כנים.

(ראי את מה שכתבתי למעלה כמבוטל, במקרה ואת בעלת השכלה, תארים, ואותות כבוד בנושאים הבאים: אסטרונומיה, גיאולוגיה, גיאופיזיקה, סיוע הומניטארי, "תיאוריות האלים החייזרים והתרבויות העתיקות".)
nomorenomore
Rise כתב/ה:
נורית, את לא מאמינה בשום תיאוריה הזויה, אבל את כן מאמינה בשורה התחתונה של כל התיאוריות ההזויות? icon_rolleyes.gif

"אסונות טבע" הם המצאה של בני אדם. בואו נניח בצד את התרומה, התודעה, והסבל האנושי בהתייחסות לתופעות טבע. אז עכשיו, באובייקטיביות- אנחנו רק תקועים באמצע, ורק לנו אכפת מדם והרג. הטבע כמנהגו נוהג.

דרך מאד מעניינת הסתכל על דברים.

אהבתי רייז icon_smile.gif
נוריתE

Sparafucile

נוריתE • 13 במרץ 2011
מה? לימדו אותך בבית ספר עד לפני חמש שנים?
זאת לא, "פעילות ססמולוגית חשודה"
אין כזה מושג,לא קיים
והפעם ,אם לדייק
זאת רעידת אדמה,מלווה,בצונמי.
הרעידה,כזה,באה קודם ככה זה עובד.
וגם אחר כך כל הרעידות מישנה...

יפן מבחינה גיאופיזית
יושבת על קווי שבר טקטוניים והיא חלק מחגורת האש האוקיאנית
מה שאומר הרבה הרי געש (שאחד מהם התפרץ אחרי הצהריים ומדענים
חוקרים אם יש לזה קשר לרעידת האדמה הנכחית)
ורעידות אדמה,המון.

באשר לצונמי,כאשר מתרחשת רעידת אדמה,באוקיאנוס,היא עושה שני דברים
אחד,שולחת וויברציות אל היבשה,
((וזה קשור לקו שבר הטקטוני,כל היבשות,יושבות בעצם
על לוחות טקטוניים שזזים כל הזמן ,זאת הסיבה שפעם,העולם היה מורכב מיבשת אחת
ואז נוצרו קווי השבר והיבשות נפרדו גם לאיים ומאז הן נודדות,
קווי שבר כאלו גם יוצרים רכסי הרים,כמו ההימליה וגם קניוני ענק
וזה היה שיעור קצר בגיאלוגיה וגאוגרפיה))
הלאה..
אז,הרעידה בים שולחת גלי זעזוע שגורמים לרעידות ביבשה
ומעבר לזה,גם גלי מיים,שעל פני הים הם נעים ומפוזרים על גובה נמוך אבל על פני מאות קילומטרים
וכשהם פוגעים ביבשה,אז כל המאסה הזאת של המרחבים הופכת לגובה(10 טרים במיקרה זה) ומציפה את האדמה,
מה שקרה עכשיו ביפן. ולא סתם הפיצו הזהרות צונאמי בכל האזור מזרחה מיפן דרך אינדונזיה וסין והוואי והחוף המערבי גם שם הכו השאריות שלו...

רעידת אדמה קודם צונמי אחר כך..

באשר לתאורית ה 2012
לא מדובר כאן ואמרתי כבר
שאני לא מתייחסת לכל תיאוריות המאיה-הופי-מסאי-נוסטרדמוס-חזון יוחנן-גוג ומגוג-החייזרים היו כאן וחוזרים-סוף העולם
אני לא

כבר כתבתי למעלה ,בשרשור הזה,על הפעילות הגיאופיזית אקלימית של כדור הארץ ועל המחזוריות שבה
וגם הסברתי בקיצור,ומדענים חושבים שאנחנו על סף מחזור נוסף,יעידו על כך כל הפעיליות על האדמה רק בארבע שנים האחרונות,רעידות אדמה,התפרצויות של הרי געש,אפקט האל ניניו שנובע מהתחממות גלובלית ועוד,כזה שכולל המסה מאסיבית של קרחונים בעולם,עליית פני הים טייפונים והוריקנים באוקיאנוסים ,סופות על האדמה,שריפות ענק,צונאמים בים,להמשיך? לא צריך
זוכרת מה היה בתיאלנד והאזור לפני שש שנים? ואחר כך ניואורליאנס ואז שנה שעברה האיטי ולפני חודש אוסטרליה ויפן עכשיו והיתה גם רעידת אדמה בטורכיה ובאפגניסטן או איפה שמה לפני שנה ומשהו
זה אפקט 2012

יש בעולם המון טלסקופים,אם שמעת למשל על הטלסקופ האבל?בחלל שמה בחוצ?
ואסטרו פיזיקאים חוקרים את החלל החיצון ברצינות וגם שולחים חלליות -גשושים
עם טלסקופים לחלל העמוק הרחוק

וכל זה?למה? כדי ללמוד את החלל החיצון וזה למה< כי פה אנחנו חיים וגם מה שקורה בחלל עלול להשפיע גם עלינו, הארוע הגדול האחרון לפני 65 מיליון שנים היה נפילת מטאור שהשמיד את הדינוזאורים
ולמה<?הוא השמיד אותם? כי הוא עורר גל הדף על הכדור שגרר רעידות אדמה,גלי צונמי התפרצויות הרי געש וסופות ענק ביבשה ובים וכל זה ממטיאור אחד קטן
ונכון ש"זה היה לפני מיליונים" אבל הכדור תמיד פעיל והוא שוב,פעיל במחזוריות שחוזרת על עצמה.

מה שמדענים צופים לסוף 2012
שוב ,הוא מערך חריג של הכוכבים,יישור,כל כוכבי הלכת של המערכת שלנו בקו אחד עם השמש וליקוי של וינוס וחוששים שמבחינה קוסמית זה ישפיע עלינו ישירות
חוששים, למה?זוכרת את המטיאור הקטן ההוא?
אבל מצד שני גם יכול להיות שהמערך לא ישפיע על הכדור
אבל אין לנו "צורך"בו לאור מה שקורה פה לאחרונה מבינה גיאלוגית ו אקלימית...
nomorenomore

Re: Sparafucile

נוריתE כתב/ה:
זאת לא, "פעילות ססמולוגית חשודה"
אין כזה מושג,לא קיים
והפעם ,אם לדייק
זאת רעידת אדמה,מלווה,בצונמי.
הרעידה,כזה,באה קודם ככה זה עובד.
וגם אחר כך כל הרעידות מישנה...

יפן מבחינה גיאופיזית
יושבת על קווי שבר טקטוניים והיא חלק מחגורת האש האוקיאנית
מה שאומר הרבה הרי געש (שאחד מהם התפרץ אחרי הצהריים ומדענים
חוקרים אם יש לזה קשר לרעידת האדמה הנכחית)
ורעידות אדמה,המון.

באשר לצונמי,כאשר מתרחשת רעידת אדמה,באוקיאנוס,היא עושה שני דברים
אחד,שולחת וויברציות אל היבשה,
((וזה קשור לקו שבר הטקטוני,כל היבשות,יושבות בעצם
על לוחות טקטוניים שזזים כל הזמן ,זאת הסיבה שפעם,העולם היה מורכב מיבשת אחת
ואז נוצרו קווי השבר והיבשות נפרדו גם לאיים ומאז הן נודדות,
קווי שבר כאלו גם יוצרים רכסי הרים,כמו ההימליה וגם קניוני ענק
וזה היה שיעור קצר בגיאלוגיה וגאוגרפיה))
הלאה..
אז,הרעידה בים שולחת גלי זעזוע שגורמים לרעידות ביבשה
ומעבר לזה,גם גלי מיים,שעל פני הים הם נעים ומפוזרים על גובה נמוך אבל על פני מאות קילומטרים
וכשהם פוגעים ביבשה,אז כל המאסה הזאת של המרחבים הופכת לגובה(10 טרים במיקרה זה) ומציפה את האדמה,
מה שקרה עכשיו ביפן. ולא סתם הפיצו הזהרות צונאמי בכל האזור מזרחה מיפן דרך אינדונזיה וסין והוואי והחוף המערבי גם שם הכו השאריות שלו...

רעידת אדמה קודם צונמי אחר כך..

באשר לתאורית ה 2012
לא מדובר כאן ואמרתי כבר
שאני לא מתייחסת לכל תיאוריות המאיה-הופי-מסאי-נוסטרדמוס-חזון יוחנן-גוג ומגוג-החייזרים היו כאן וחוזרים-סוף העולם
אני לא

כבר כתבתי למעלה ,בשרשור הזה,על הפעילות הגיאופיזית אקלימית של כדור הארץ ועל המחזוריות שבה
וגם הסברתי בקיצור,ומדענים חושבים שאנחנו על סף מחזור נוסף,יעידו על כך כל הפעיליות על האדמה רק בארבע שנים האחרונות,רעידות אדמה,התפרצויות של הרי געש,אפקט האל ניניו שנובע מהתחממות גלובלית ועוד,כזה שכולל המסה מאסיבית של קרחונים בעולם,עליית פני הים טייפונים והוריקנים באוקיאנוסים ,סופות על האדמה,שריפות ענק,צונאמים בים,להמשיך? לא צריך
זוכרת מה היה בתיאלנד והאזור לפני שש שנים? ואחר כך ניואורליאנס ואז שנה שעברה האיטי ולפני חודש אוסטרליה ויפן עכשיו והיתה גם רעידת אדמה בטורכיה ובאפגניסטן או איפה שמה לפני שנה ומשהו
זה אפקט 2012

יש בעולם המון טלסקופים,אם שמעת למשל על הטלסקופ האבל?בחלל שמה בחוצ?
ואסטרו פיזיקאים חוקרים את החלל החיצון ברצינות וגם שולחים חלליות -גשושים
עם טלסקופים לחלל העמוק הרחוק

וכל זה?למה? כדי ללמוד את החלל החיצון וזה למה< כי פה אנחנו חיים וגם מה שקורה בחלל עלול להשפיע גם עלינו, הארוע הגדול האחרון לפני 65 מיליון שנים היה נפילת מטאור שהשמיד את הדינוזאורים
ולמה<?הוא השמיד אותם? כי הוא עורר גל הדף על הכדור שגרר רעידות אדמה,גלי צונמי התפרצויות הרי געש וסופות ענק ביבשה ובים וכל זה ממטיאור אחד קטן
ונכון ש"זה היה לפני מיליונים" אבל הכדור תמיד פעיל והוא שוב,פעיל במחזוריות שחוזרת על עצמה.

מה שמדענים צופים לסוף 2012
שוב ,הוא מערך חריג של הכוכבים,יישור,כל כוכבי הלכת של המערכת שלנו בקו אחד עם השמש וליקוי של וינוס וחוששים שמבחינה קוסמית זה ישפיע עלינו ישירות
חוששים, למה?זוכרת את המטיאור הקטן ההוא?
אבל מצד שני גם יכול להיות שהמערך לא ישפיע על הכדור
אבל אין לנו "צורך"בו לאור מה שקורה פה לאחרונה מבינה גיאלוגית ו אקלימית...

כמה דברים.

1) יפה שאת מכתיבה לי את מה שאת קוראת בויקיפדיה. את זה גם אני עושה בזמני החופשי.

2) יפה שאת מנסה להתנשאות(?) מעליי. בקטנה, לא מתרגש.

3) "סייסמולוגית חשודה" נו באמת, את לבד אמורה להבין שלא התכוונתי לזה כמו שז נשמע.

4) אני בחור, כי נראה לי שפנית אליי כנקבה.

ואחרון חביב, כזאת ערמה של שטויות הרבה זמן לא שמעתי(חלק מהדברים נכונים, הצורה שהם נכתבו... תורמת לי מאד מאד מאד בעין)

יום נעים.
נוריתE

רייס..

נוריתE • 13 במרץ 2011
חמודלה
תארים אין לי
מה שיש לי בגילי, הוא שכל ישר ומוח פתוח
ויכולת לקרא אנשים כמו קרל סייגן וסטיבן הוקינג ולהבין אותם וגם קצת אנצקלופדיות,שמעת על המושג?
וגם מסוגלות אפילו להתרכז בתכניות מדע רציניות ולהבין מה הם מדברים כל אלו שהם כן בעלי התארים בהערה שלך האחרונה אלי בסוגריים,למטה..
העולם לא מורכב רק, מג'סטין ביבר מהאח הגדול והיפה והחנון ,לידיעתך וגם לא מיובל המבולבל..
אם קשה לך תפתח/י את ערוץ לוגי,בHOT,ההסברים שמה יותר ברורים.
ובכלל ,כשאנשים מבוגרים,מדברים,גם אם את/ה לא מסכימ/ה איתם?
כזה,קצת כבוד?

Rise כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:
Rise כתב/ה:

אחד באפריל היום ולא ידעתי רייס?
icon_rolleyes.gif
הלך ההגיון דרך החלון
BY BY
"אסונות טבע הם המצאה של האדם."
כואב כואב..
כשאדם נימצא באמצא תופעת טבע כמו שמתרחשת עכשיו ביפן
הוא מתמודד ,כמו בטהיטי ניוזילנד אוסטרליה תיאלנד האגן ההודי ניואורלינס ועוד מקומות
עם,מה -את-יודעת, וולל'א'ה,
אסון אנחנו קוראים לזה, בשפת בני האנוש.
איזו הארה.
. icon_idea.gif

נו,טוף.

אניח שאת אדם ממוצע בעל ידע ממוצע, בדומה אלי. במקרה הזה, יש שני דברים שאני לא מעריכה בטון שלך, והם בעלי מכנה משותף: הידיעה הגמורה שבה את מנסה להתנסח.

הנה הדבר הראשון. מזג האוויר והטבע היו כאן לפני בני האדם והתיאוריות הקונספירטיביות שלהם. עד כאן מוסכם? מכאן, את יכולה לבחור להאמין באסון סופני קרב, באנשים שרמזו עליו, ובנימוקים שהם בנו מסביב. רק אל תתייחסי לבחירה שלך, כאילו היא ההגדרה המילונית המדויקת להיגיון.
אני דווקא מוצאת יותר טעם בשלילה של רעיונות כאלה לפני שיצא לי להתעמק בהם. (הבהרה: הפניית מקור לכתבת ניו אייג' מווינט היא לא העמקה, גם לא שידורי ערוץ 2.)

הדבר השני הוא הרמיזה הדקה שלך בתגובה האחרונה לכך שאני לא מעריכה את מאבק האדם באסונות. רק האנשים שסובלים ביפן, יודעים במה מדובר, וגם הם לא בטוח מסוגלים להעריך או לקלוט את מלוא הנזק. אז נורית, להרגיש רע כי ראית בחדשות תמונות מיפן זה בסדר, זה מה שכולם עושים. אבל בחייאת, זה בטח לא מדד לרגש והזדהות כנים.

(ראי את מה שכתבתי למעלה כמבוטל, במקרה ואת בעלת השכלה, תארים, ואותות כבוד בנושאים הבאים: אסטרונומיה, גיאולוגיה, גיאופיזיקה, סיוע הומניטארי, "תיאוריות האלים החייזרים והתרבויות העתיקות".)
נוריתE

Re: Sparafucile

נוריתE • 13 במרץ 2011
עצוב מאוד
שאתה שואב את הידע של מויקיפדיה..
אני לא .
שמה אני יכולה לכתוב שהאדם הוא מוצאו מזאבים ואנשים יאמינו לי.עד כדי כך אפשר לסמוך עליהם.
אבל מה שכן סליחה שפניתי אליך כאל בת
אני התנסחתי בצורה פשטנית , שחשבתי שתהיה מובנת לך וכל המדע שהבאתי מדויק.

פתח עכשיו נשיונל גי'אורפיק ותתנסה בקצת מדע אמיתי..(ערוץ 46)
מומלץ.
מדברים שם על אסטרואידים על כדור הארץ..ויקיפדיה זה לא.

Sparafucile כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:

..

כמה דברים.

1) יפה שאת מכתיבה לי את מה שאת קוראת בויקיפדיה. את זה גם אני עושה בזמני החופשי.

2) יפה שאת מנסה להתנשאות(?) מעליי. בקטנה, לא מתרגש.

3) "סייסמולוגית חשודה" נו באמת, את לבד אמורה להבין שלא התכוונתי לזה כמו שז נשמע.

4) אני בחור, כי נראה לי שפנית אליי כנקבה.

ואחרון חביב, כזאת ערמה של שטויות הרבה זמן לא שמעתי(חלק מהדברים נכונים, הצורה שהם נכתבו... תורמת לי מאד מאד מאד בעין)

יום נעים.