בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עוד מכה נחרצת, לאותם "אזרחים" שעולים על סיפון ספינ

רצסיבי​(נשלט)
לפני 13 שנים • 29 במרץ 2011
רצסיבי​(נשלט) • 29 במרץ 2011
Sparafucile כתב/ה:

איך אנחנו שנואים כמו איראן ו צ.קוריאה?

בעוד השנייםה ראשונות מקבלות סנקציות על ימין ועל שמאל.. אנחנו מדינה דיי אהובה שמקבלת תמיכה רחבה ומנהל קשרים ענפים עם חלק גדול ממדינות העולם.

אתה רציני? (ואני רציני כשאני שואל את זה).
אתה לא רואה מה קורה בחצי ממדינות אירופה (למשל: ספרד, צרפת ואנגליה) ?
מעולם לא היה קשה יותר להכריז שם בקול שאתה ישראלי ולקבל יחס אוהד, כמו היום.
וזה לא משנה מה הסיבה או מי האשם.
העובדה הא שאנחנו "מוקצים" היום, כמו שלא היינו מעולם, גם בחלקים של כדור הארץ שמסורתית היו יותר ידידותיים אלינו.

אגב, בלי הוטו של ארה"ב, יש סיכוי לא מ בוטל שהיינו חיים היום עם סנקציות שמוטלות עלינו.
ובעצם, החרם העולמי ההולך ומתרחב על כל המוצרים מהשטחים ומהגולן (ובחלק מהמדינות זה גולש לכל מוצר מישראל) הוא לא סנקציה ?

ושוב, אני לא נכנס לשאלות כמו למה ובגלל מה, אבל חייבים להכיר בעובדות.
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 29 במרץ 2011
רצסיבי כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

בעוד השנייםה ראשונות מקבלות סנקציות על ימין ועל שמאל.. אנחנו מדינה דיי אהובה שמקבלת תמיכה רחבה ומנהל קשרים ענפים עם חלק גדול ממדינות העולם.

העובדה הא שאנחנו "מוקצים" היום, כמו שלא היינו מעולם, גם בחלקים של כדור הארץ שמסורתית היו יותר ידידותיים אלינו.

אגב, בלי הוטו של ארה"ב, יש סיכוי לא מ בוטל שהיינו חיים היום עם סנקציות שמוטלות עלינו.
ובעצם, החרם העולמי ההולך ומתרחב על כל המוצרים מהשטחים ומהגולן (ובחלק מהמדינות זה גולש לכל מוצר מישראל) הוא לא סנקציה ?

אבל מה זה קשור בכלל?
בכוח המוח​(שולטת)

Re: הרשו לי לקלקל לכם את הויכוח עם קצת עובדות

בכוח המוח​(שולטת) • 29 במרץ 2011
רצסיבי כתב/ה:
(אני שם פה תגובה שכתבתי בבלוג של בכוח המוח, כי יא מתאימה יפה גם לכאן)

זהו עוד חוק פוליטי שלא מוסיף כלום, וסתם עובד על הציבור בעיניים, ואני אסביר.

הסתכלתי בשני הסעיפים, במקורי (סע' 11 לחוק האזרחות) ובחדש (סעיף 11א' לאותו חוק), ואני לא מבין מה בכלל הוסיפו שם.

כל אותם סעיפי חוק שאם עברת עליהם ניתן לשלול ממך את האזרחות, היו גם קודם, לרבות פגיעה בריבונות, ריגול וכדו', למעט שני סעיפים חדשים מחוק העונשין (101, 112), שבמילא העבירות לפיהן נכנסות לאחד מהסעיפים האחרים.

אז מה השינוי הגדול? שלא חייבים לפנות לבית המשפט לעניינים מנהליים (סע' 11), אלא אפשר לעשות זאת במסגרת אותו בית משפט שהרשיע את האדם בריגול וכו' (סע' 11א').
וואו !

עד כאן על משפט, ועכשיו קצת על פליטיקה.
אם החוק הזה מעיד על משהו, הרי זה על הפטפטת חסרת הכיסוי של הימין הקיצוני בישראל.
הבטיחו לנו חוק ששולל אזרחות ממי שלא מביע נאמנות (זו היתה סיסמת הבחירות , לא ?) , ומה קיבלנו בסוף? חוק שלא מחדש כלום (וטוב שכך), כשאפילו עבירה של מגע עם סוכן חוץ (סע' 114 לח"ע) לא כללו בעבירות שמביאות לשלילת אזרחות.
אז מה הלקח? כל הפוליטיקאים חסרי יכולת, יש רק כאלה שמצליחים לעבוד על הציבור לחשוב שהם כן.

אם זה כאן, אז הנה התשובה לתגובה של רצסיבי אצלי בבלוג (

"תודה על התגובה המושקעת, תמיד אפשר לסמוך עליך בעניינים האלה (:
תראה, לפעמים משפטנים תולים את מראית פני הדין בחוקים עצמם, אבל חלק מאיתנו יודעים שזה רק אלמנט אחד המשמש כלי לעיצוב הדין.
ליברמן הוא פוליטיקאי המבטא רצון שיש לו שותפים רבים באוכלוסיה - במקרה הזה: הרצון להחיות את הרעיון שמי שכורת את הענף שעליו אנחנו יושבים, לא ישב איתנו על הענף. נקודה.
מדובר במדיניות, כי ענייננו פוליטיקה עכשיו - העלו את העניין לסדר היום הציבורי, ויש תמיכה גורפת לשני עניינים עיקריים -
1. ניתן לשלול אזרחות בהליך הפלילי העיקרי הקובע כי הנאשם עבר על העבירות המנויות. אני לא רואה את זה חסר ערך, (וימים הרי יגידו טוב יותר מכל תחזית), משום שיש כאן הסכמה ליד קלה יותר על ההדק, כחלק מהבחינות שיש לקחת בחשבון: ברוב גזרי דין מהסוגים המנויים תתחיל להבחן השאלה הזו, כעניין שבשגרה.

2. הרחבה ורענון השימוש בסעיף - בסופו של דבר, אנחנו יודעים שגם ללא ההרחבה המדינה יכולה היתה לעשות שימוש נרחב יותר בחוק הקודם, מצד שני אנחנו יודעים שהיא לא עשתה. ברענון ובהרחבה יש אמירה - יש "חוק חדש" עכשיו, שלא שונה במקרה דווקא בימים אלה, ולא על מנת שהוא ישכב במגירה, אלא יש לעשות בו שימוש, ויש להפוך את הרעיון הזה לחלק מהתפישה המוסרית של כל אזרחי ישראל בסגנון- "סתכלו, אנחנו עם יד על הדופק, אל תגידו שלא אמרנו."

ושוב, מה שישנה זה אם החוק יהפוך לחוק חי נושם שמשתמשים בו ובוחנים לאורו, או שהמדובר הוא באות מתה.
נדמה לי שישראל ביתנו, כגוף פוליטי, עשתה את שלה כשהרימה את כל הנושא אל סדר היום הציבורי וזכתה ברוב בעניין הזה.

מצד שלישי, רצסיבי, כלום לא מושלם, ואנחנו עדיין מברכים על תהליכים לא מושלמים שיש בהם פוטנציאל לקרב אותנו אל מקום רצוי יותר מבחינתנו.

ואחרון חביב - תראה את ההתלהמות והזעם בשמאל הקיצוני, כולל הטענות המצוצות מהאצבע, ותבין שגם הם חושבים שיש בידי החוק להביא לשינוי משמעותי."
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 29 במרץ 2011
בכוח המוח כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:

אבל מה זה קשור בכלל?

זה לא ממש קשור.
זה ויכוח בתוך ויכוח.

(ואין מצב שאני אעתיק לפה את התשובה שלי לתגובה שלך לתגובה שלי בבלוג שלך. עד כאן.)

(
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 29 במרץ 2011
אמממ...אני לא יודעת עד כמה ליברמן טוב ליהודים למען האמת

חוץ מלעשות "תנועות של אני בכנסת אני אעשה דברים כדי שהציבור ישאיר אותי שם" ולהרגיז את העולם הוא לא שינה יותר מדי בשורה התחתונה.

גם "הצעות החוק" שהוא העלה, אלו שעברו. לא באמת משנות משהו
לא זה וגם לא "חוק הנכבה" שעבר גם הוא לפני ימים ספורים.

אז זו לא חוכמה גדולה.

ופה אני עוד שמה בצד את העובדה שיש לו נטיה לעריצות.

אז מפה ועד להגיד לו כל הכבוד? מרחק שנות אור.

ומצד שני, אני לא יודעת אם יותר אשם פה זה ביבי
שנתן לבן אדם הכי לא מתאים את התיק שהכי לא מתאים לו...

או בעצם העם שלנו, ששוכח מהר ובוחר שוב בביבי..
ומתלונן.
nomorenomore
nomorenomore • 29 במרץ 2011
אני דדוקא בעדו. כמדינה שחיה עם איומים בטחוניים מבחוץ, חשוב שיהיה גם יש דואג להחזיק קצר קצר את האוייב שבפנים.
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 29 במרץ 2011
Sparafucile כתב/ה:
אני דדוקא בעדו. כמדינה שחיה עם איומים בטחוניים מבחוץ, חשוב שיהיה גם יש דואג להחזיק קצר קצר את האוייב שבפנים.

לא,

קודם כל, לא אמור להיות אויב בפנים, אבל סביר להניח שיהיה לנו מאוד קשה להגיע למצב הזה

אז נצא מנקודת הנחה, שכרגע זה המצב, אז במקרה הזה אין ספק שאתה צודק במה שאמרת.

ובכל זאת, אני לא חושבת שהוא עושה את זה בצורה הטובה ביותר
לפחות לא כמו שצפיתי ממנו.
ולמרות שברור לי שזה לא תלוי רק בו..
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 29 במרץ 2011
הסיבה האמיתית למה ישראל לא אהודה היא לא בגלל מעשיה
אלא בגלל ההתנצלויות הפאתטיות שבאות בעקבות המעשים.

המדינה לא צריכה להתנצל שהיא מגינה על גבולתיה ומחסלת אנשים
שעוסקים בטרור ומשפחותיהם ו/או אנשים שמגינים עליהם.

אני יודע שיש כמה שחיים בדמיון של עולם שבו כל האנשים אוהבים זה את זה,
אין מלחמות אין קללות אין גזענות אין העדפות ואינטרסים בכל כדור הארץ.
בעולם של דובוני איכפת לי זה היה עובד
בעולם שלנו לא

זה בסדר לשאוף לזה אבל להתאכזב כשאין את זה זה כבר נאיבי מדי.
ולוותר על כל יתרונותיך, זכויותיך ומשאביך בשביל האמונה שגם אחרים
יעשו זאת איתך, זה כבר טיפשי.

לגבי מדינות שנואות, כמעט כל מדינה חזקה היא שנואה.
להלן רשימה חלקית: ארה"ב,סין,יפן,גרמניה,איטליה,ספרד,צרפת, אנגליה, רוסיה.

ההבדל הוא שכולם נותנים להם כבוד. כי הם מתנצלים על מה שצריך
ולא על כל דבר רק כדי לצאת יפה.

סיכסוכים בין מדינות, ניגוד רעיונות ואינטרסים שונים לכל אחד
זה לא דבר אידיאלי אבל זו מציאות די קבועה בעולמינו.

והאו"ם.....לגנות באו"ם זה כמו להגיד "בוקר טוב" אחד לשני.זו הברכה
הכי נפוצה באו"ם וגם סימן מוסכם ל "לא מזיז לי מה אתה עושה עם מדינות אחרות
כל עוד זה לא פוגע בי אישית, אבל אני צריך להיראות כאילו איכפת לי
אז אני מגנה אותך". בפועל כמובן יש העלמת עין לעשות מה שבא לך.

המשקל שאנשים נותנים ל"מה יחשבו עלינו בעולם" תפס נתח כל כך גדול
עד שהוא גורם לנו לאבד מכבודינו העצמי ומהתפקוד שלנו כמדינה נורמלית
שבראש ובראשונה חושבת על להגן על עצמה.

אני לא מתומכי או מצביעי ליברמן. גם אצלו באג'נדה יש דברים מטרידים.
בלי נאמנות אין אזרחות נראה לי משהו הגיוני ביותר. גם בארה"ב נשבעים לחוקה
ומכריזים נאמנות. אני לא בקיא לגבי החוקה בשאר מדינות אבל נראה לי
שזה משהו די לגיטימי ובטח שלא קשור לגזענות. ממתי הצהרה שלא תבגוד
במדינה שלך זה גזענות?!
עם זאת, החשש שלי הוא שחוק כזה יעוות בפועל לצרכים שהם לא באמת הגנה
על המדינה אלא פשוט להיפטר מיריבים פוליטיים או עיסקיים.
huan
huan • 29 במרץ 2011
ציטוט: להיפך, לשלו זכויות ! גם מאלה וגם מאלה.

הממ אכן, אני בטוח שבחרת בליברמן בכדי שיפעל באותה נחישבות שבה הוא פעול כנגד ערבים גם כנגד חרדים, מתנחלים וטרוריסטים יהודיים כמו הרב בקשי דורון ואנשי הלח"י (שהולכים וצוברים מעמד של גיבוריים לאומיים ומודלים לחיקוי) וכל אותה אחרים שאתה קורה לשלול את זכויותיהם.
מעניין שהוא לא דאג להבטיח שום דבר בנושא אך עדיין זכה לקולך.
מעניין עוד יותר שנושאים אחרים בהם הוא תומך ובהם הוא נאשם אך טרם הורשע (בדיוק כמו באשרה) כלל לא מופיעים ברדאר שלך או לחלופין לא ממש מדאיגים אותך.

עוד קיקרו הזהיר אותנו ממנהיגים פופוליסטיים והסכנה שהם מהווים למדינה (זמנו היתה זו הרפובליקה ובימינו זו היא הדמקורטיה). וכבר היו לנו מקרים מאוד מצערים בה מדינה שהרגישה מאויימת מבחוץ התחילה לחפש את האוייבים מבפנים, זו נטייה מתועדת וכזאת שנחקרה היטב ואל כן אלינו להיזהר מכך שבעתיים ולנסות לשם שינו ללמוד מההיסטוריה במקום לחזור אליה שוב ושוב שוב.
אזוק{אזוקה}

הכי קל זה להיות אוהב ישראל.........

אזוק{אזוקה} • 29 במרץ 2011
כנראה שלא באמת התעמקנו במה שפרסם טמפלר בעמוד הראשון של שרשור זה - הקטע של נימולר. זה לא משנה אם זה חוק בשארה או חוק האזרחות. מנגינה ציינה את החרדים שלא עומדים בצפירה ביום הזיכרון. ויש את נטורי קרתא שנפגשים עם "אוהבינו" באיראן. ויש את נוער הגבעות שלמדו מבנה של לוחמת החופש גאולה כהן, מר צחי הנגבי, להכות את חיילי צה"ל בבואם לבצע החלטת ממשלה - החלטה לא פופולרית ככל שתהייה. הבעיה עם החקיקה שלנו שהיא תמיד עובדת נגד צד אחד, תמיד אותו צד, ובעד צד אחר - תמיד אותו צד....... ומי יצעק כשיקחו אותנו, חברי הכלוב? אני רוצה לחזור לנימולר, אותו נימולר. בתחילה לקחו את היהודים. 6000000 מהם....... אח"כ את השמאלנים........ אח"כ את הסוטים למיניהם.......... אני עונה על כל הקריטריונים הללו.