בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איכס...אשכנזים(זיות)

בכוח המוח{Aion}
לפני 13 שנים • 17 באפר׳ 2011
בכוח המוח{Aion} • 17 באפר׳ 2011
תודה שעדנכת אותי פט. כל יום הרי לומדים דברים חדשים.
ברור שהנאורות הזו "שלכם" גורסת תפישה מסוג מסויים מאוד, שיפוטיות, והבנה שרק אתם יודעים להחזיק את האמת מהדגדגן, ושיש סלקציה חריפה בכניסה ל"אמת" הזו.
תהיי בריאה.

pet כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
איש אחר כתב/ה:
צר לי לאכזב אותך, אבל במעט הארועים שהייתי בהם,היה שם רוב גדול של ערסים במובן הכי ירוד של המילה, כאלה שמשחקים אותה נאורים, אבל מנשקים מזוזות בחשאי, נטולי אינטליגנציה מינית לחלוטין ובאים בעיקר בשביל ה"חברה" מה שנקרא חוק העדר.וכן, אני מדבר על יוצאי עדות המזרח, לא כהכללה, אלא כרוב בארועים האלה
"אדונים" עאלק
וכמובן שיש גם ערסים אכנזים, אבל לא זה הנושא

רק עכשיו הבנתי מה זה ערס במובן הכי ירוד.
עכשיו אני מבינה שנאורות לא יכולה לבוא עם נישוק מזוזות,
ואני מבינה שיש כאן כאלה שחושבים שצריך מי יודע איזו אינטיליגנציה מינית בשביל לנשק כפות רגליים ולהצליף, במקום סתם לנשק ולאהוב (נו, כמו אלה שחסרי איטנטליגנציה כזו עושים), שערסים יוצאי עדות המזרח הם רק וונאבי, לעומת אדונים אשכנזים שהשכינה שורה בהם ואינם באים בצרורות אלא בבודדת.

אני מבינה גם שמזרחיות הן כנועות ולא חכמות במיוחד, ומוכנות לקבל יחס משפיל ומזלזל שלא כמו אחיותיהן האשכנזיות.

הכי אני מבינה שהשד העדתי לא מת וחי דווקא בצד השני, והוא בורח מהפה לכל "אשכנזי טוב" ברגע שבו לא עומדים על המשמר.

וואלה. השכלתי היום. תודה.

מצטערת לחדש לך, אבל רוב מנשקי המזוזות, בין אם הם מקפידים מאוד או שסתם עושים את מתוך הרגל (אחרת לא ברור לי למה לנשק מזוזות הם כן עושים ואת כל שאר המצוות הם לא מקיימים) הם לא אנשים הכי נאורים.
אולי זה רק אני, אבל איסור נגיעה בין גברים לנשים, והאמונה שדם זה כ"כ טמא שצריך להקפיד ביתר מידה שלא לגעת בו ועוד מליון ואחד אמונות שצריך לחיות לפיהן כי מישהו כביכול אמר, בעיניי לא נחשב לנאור במיוחד.
לגבי הצייתנות של הנשים המזרחיות, אולי את לא מעודכנת, אבל לפי מה שידוע לי, המזרחיים עדיין ברובם מסורתיים באורח חיים, באמונות ובדרך חשיבה שלהם (גם הלא מאמינים), חלק מאמונה הזו סוברת שלגבר יש את התפקיד הראשי במשפחה שמבתטא בעיקר בלפרנס ואילו לאישה יש תפקיד משני שהוא בעיקר לדאוג לילדים ולבית, כפועל נגזר מזה, לאישה יש הרבה פחות SAY בבית ובכלל.
אצל האשכנזים יש יותר שיוויון בין המיניים, שזה מתבטא בעיקר בעובדה שהיום הרבה נשים עובדות, ובעיקר מתגרשות.

וכן, אני חושבת שלבוא ולהגיד שאני אוהבת לנשק רגליים/להיות קשורה/שיצליפו בי וכו' זה הרבה יותר פתוח וגם נאור מאשר להגיד על מי שאוהב תנוחה שהיא קצת שונה מהמיסיונרית "משוגע/לא נורמלי", שזה מה שאני בד"כ שומעת מהרבה מזרחים כשהם שומעים על אנשים עם העדפות שונות משלהם.
.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 17 באפר׳ 2011
בכוח המוח כתב/ה:
ברור שהנאורות הזו "שלכם" גורסת תפישה מסוג מסויים מאוד, שיפוטיות, והבנה שרק אתם יודעים להחזיק את האמת מהדגדגן, ושיש סלקציה חריפה בכניסה ל"אמת" הזו.
תהיי בריאה.
אני מבינה גם שמזרחיות הן כנועות ולא חכמות במיוחד, ומוכנות לקבל יחס משפיל ומזלזל שלא כמו אחיותיהן האשכנזיות.

הכי אני מבינה שהשד העדתי לא מת וחי דווקא בצד השני, והוא בורח מהפה לכל "אשכנזי טוב" ברגע שבו לא עומדים על המשמר.

מי זה "שלכם", בכוח? אני לא משתייכת לעדה של פט, אפילו שאני עונה כמעט במדויק להגדרה של גילשר לנשלטת אשכנזיה.

קל ליפול לפרובוקציות של גילשר. אבל האמת היחידה שנמצאת צאחורי הסטטיסטיקה המטופשת שלו, היא שמשעמם לו.
ויכוח עדתי זה הדבר הכי מטופש שאפשר לעשות, לטעמי. כאילו, בחייאת אמא שלכם, לא עברנו את השלב הזה?
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 17 באפר׳ 2011
[quote="בכוח המוח"]
איש אחר כתב/ה:

לשיטתם של המזרחיים, השד העדתי לא מת אף פעם, הוא היה קיים לפני 60 שנה והוא עדיין חי ובועט, והם עדיין מקופחים ושנואים.
כל מילה שלילית על עדות המזרח, אורח חייהם, או חס וחלילה, המוזיקה שלהם זה גזענות.

לקרוא לאשכנזיות "שמנות ומכוערות שאוהבות בדס"מ רק מתוך הצורך להיות מקובלות" זה בכלל לא גזעני.
גם לא לקרוא לאשכנזים "פרידמנים מתים".
זה כנראה נקרא "אפליה מתקנת".
אגב, אם את כ"כ נגד גזענות, למה על דבריו הראשונים של גיל לא הגבת?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 17 באפר׳ 2011
ציטוט: ויכוח עדתי זה הדבר הכי מטופש שאפשר לעשות, לטעמי. כאילו, בחייאת אמא שלכם, לא עברנו את השלב הזה?

נראה לך? יש שני דברים שאנשים לעולם לא יתעייפו מלשמוע: שהם יותר טובים מאחרים בגלל שהם שייכים לקבוצה מסוימת, ושמקפחים אותם בגלל אותה השתייכות ממש. ויכוח עדתי נותן מקום לשני הדברים האלה. הוא עוד ישרוד אחרי הג'וקים.
בכוח המוח{Aion}
פרלין : )

ברור שה"שלכם" לא מתכוונת ל"אשכנזיות" או ל"אשכנזים", אחרת אני בעצם אומרת אותם דברים רק מהצד השני.
אני מתכוונת לאלה שחושבים שהם מחזיקים את נס הנאורות אבל לא קולטים שאחד הפרמטרים לכך זה סובלנות וכבוד לאמונות האחר, ככל שזה לא פוגע בהם.

גילשר לא מעניין אותי, פרלין. אבל תראי איזה קטליזטור חסר תחכום הוציא את הדברים האלה החוצה. יכול להיות שאני לא צריכה להתרגש כי "ככה זה"? כי מנשקי מזוזות הם ערסים חסרי אינטליגנציה רגשית (איך זה בכלל נבדק?) אבל להודי שמחזיק באמונות שלו הסובלנות תהיה גדולה יותר, עד שניתן לקחת ולנכס משהו מהליבה שם וזה יחשב נאור אפילו?
כי זה בסדר להגיד שנשים מזרחיות הן כנועות ומוכנות שיתעללו בהן, בניגוד לאחיותיהן האשכנזיות החכמות?

ובכלל, יש לכם משהו על גילשר, מה זה קשור אליהן או אליהם? נפתח פתח קט וזה פשוט גולש החוצה?

וזה אפילו לא ויכוח עדתי, זה התפרצות של יהירות במסווה של נאורות. זה הכי חסר מודעות שיש.

פרלין כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
תהיי בריאה.

מי זה "שלכם", בכוח? אני לא משתייכת לעדה של פט, אפילו שאני עונה כמעט במדויק להגדרה של גילשר לנשלטת אשכנזיה.

קל ליפול לפרובוקציות של גילשר. אבל האמת היחידה שנמצאת צאחורי הסטטיסטיקה המטופשת שלו, היא שמשעמם לו.
ויכוח עדתי זה הדבר הכי מטופש שאפשר לעשות, לטעמי. כאילו, בחייאת אמא שלכם, לא עברנו את השלב הזה?
בכוח המוח{Aion}
[quote="pet"]
בכוח המוח כתב/ה:
איש אחר כתב/ה:

לשיטתם של המזרחיים, השד העדתי לא מת אף פעם, הוא היה קיים לפני 60 שנה והוא עדיין חי ובועט, והם עדיין מקופחים ושנואים.

לקרוא לאשכנזיות "שמנות ומכוערות שאוהבות בדס"מ רק מתוך הצורך להיות מקובלות" זה בכלל לא גזעני.

כי דבריו הם פרובוקציה זולה, לא חייבים להגיב על כל דבר, פט.
והנה לך חצי השקל שלי.
daniel222
daniel222 • 17 באפר׳ 2011
מה לא עושים כדי לעורר כאן פרובוקציה זולה.
עוד שירשור מפגר מבית היוצר של האידיוט התורן.
Here And There​(נשלטת)
[quote="בכוח המוח"]
pet כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
איש אחר כתב/ה:

כי דבריו הם פרובוקציה זולה, לא חייבים להגיב על כל דבר, פט.
והנה לך חצי השקל שלי.

מעניין, ועל דבריי הרגשת שאת כן צריכה לענות כי?

אגב, בעיניי שתיקה זה סימן להסכמה, וזה מתחזק עוד יותר לאור השתלשלות השירשור הזה שבו שתקת כשנאמרו דברים על צד אחד, אך כשהצד השני העיז להגיב את ישר ירית בחזרה.
אגב, את אשכנזיה/מזרחית?

בכוח המוח כתב/ה:
פרלין : )

ברור שה"שלכם" לא מתכוונת ל"אשכנזיות" או ל"אשכנזים", אחרת אני בעצם אומרת אותם דברים רק מהצד השני.
אני מתכוונת לאלה שחושבים שהם מחזיקים את נס הנאורות אבל לא קולטים שאחד הפרמטרים לכך זה סובלנות וכבוד לאמונות האחר, ככל שזה לא פוגע בהם.

גילשר לא מעניין אותי, פרלין. אבל תראי איזה קטליזטור חסר תחכום הוציא את הדברים האלה החוצה. יכול להיות שאני לא צריכה להתרגש כי "ככה זה"? כי מנשקי מזוזות הם ערסים חסרי אינטליגנציה רגשית (איך זה בכלל נבדק?) אבל להודי שמחזיק באמונות שלו הסובלנות תהיה גדולה יותר, עד שניתן לקחת ולנכס משהו מהליבה שם וזה יחשב נאור אפילו?
כי זה בסדר להגיד שנשים מזרחיות הן כנועות ומוכנות שיתעללו בהן, בניגוד לאחיותיהן האשכנזיות החכמות?

ובכלל, יש לכם משהו על גילשר, מה זה קשור אליהן או אליהם? נפתח פתח קט וזה פשוט גולש החוצה?

וזה אפילו לא ויכוח עדתי, זה התפרצות של יהירות במסווה של נאורות. זה הכי חסר מודעות שיש.

פרלין כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
תהיי בריאה.

מי אמר שהן מוכנות לקבל התעללות?
את בכוונה מספלת מילים או שסתם יש לך בעיות בהבנת הנקרא?
אני לא חושבת שהן "מוכנות" לקבל התעללות, אני חושבת שבגלל החינוך המסורתי שהן קיבלו שסובר שנשים הן במעמד יותר נחות מהגברים וכי הן תלויות בגברים לקיומן הן נוטות לספוג הרבה ולהיכנע.
בנוסף, לפי המסורת המזרחית לתא המשפחתי יש חשיבות מאוד גבוהה שגם עבורו הן מוכנות לספוג הרבה.
לא אמרתי שהן מטומטמות, לא אמרתי שהן נחותות.
כל שאר הדברים ששאת טוענת שאני כביכול טענתי הן בסה"כ פשרנויות שלך.
בכוח המוח{Aion}
נו פט, תפסיקי להפוך ולהפוך בזה כדי לטפול על מישהו אחר את התפישות שלך.
לי ברור שזו פרובוקציה זולה מצד גילשר, כמו שברור לי שאת באמת מאמינה במה שכתבת שם, והפכת את המזרחיות למסורתיות פתאום, ותלויות בגבר, כדי לנסות להסביר איך את רואה את החיה הזו.

והנה לך ציטוט. מקווה שעזרתי -

"בניגוד למזרחיות הצייתניות מבן ולידה, שמקבלות על עצמן כל מכה שהוא מביא עליהן (בעיקר עוני, יחס משפיל והתעללות פיזית/מילולית ונפשית) כגזרה משמיים?
אני מניחה שזה באמת עדיף על נשים מוארות חכמות שיודעות מהן רוצות מעצמן ויודעות להציב גבולות כשצריך, ויודעות מה הן אוהבות ולא מתביישות לעשות את זה. "

את באמת רוצה שנעשה טבלה ונראה מה את אומרת על אלה ועל אלה?
את באמת רוצה שנבחן את ההבנה שלי ואת האקסיומות המסתתרות באמירה הזו שלך?

ולא. אני עדיין לא מתכוונת להגיב על מה שגילשר אומר. הנה לך רעיון יוצא דופן: לא על כל מה שאני לא מגיבה מקובל עלי, ולא על כל דבר אני מגיבה, בעיקר אם האמירה מנסה לדלות ממני תגובה. מאיפה הבאת את הרעיון הזה? כדי לאנוס את המחשבה התלושה שאני מחזיקה בדעות כאלה ואז זה אולי זה יתן לך איזו "הרשאה" להחזיק בשלך?
מה הקשר בכלל?

ובכלל - לא ברור לך שזו פרובוקציה של גילשר? ואם יש לך משהו נגד גילשר, למה את לא יוצאת נגד האמירה שלו או נגדו. מה זה קשור למזרחיות בעצם? זה קשור אליו, נכון?

ואגב - את באמת חושבת שזה משנה אם אני אשכנזיה או מזרחית?
Here And There​(נשלטת)
בכוח המוח כתב/ה:
נו
לי ברור שזו פרובוקציה זולה מצד גילשר, כמו שברור לי שאת באמת מאמינה במה שכתבת שם, והפכת את המזרחיות למסורתיות פתאום, ותלויות בגבר, כדי לנסות להסביר איך את רואה את החיה הזו.
והנה לך ציטוט. מקווה שעזרתי -
"בניגוד למזרחיות הצייתניות פט, תפסיקי להפוך ולהפוך בזה כדי לטפול על מישהו אחר את התפישות שלך.
מבן ולידה, שמקבלות על עצמן כל מכה שהוא מביא עליהן (בעיקר עוני, יחס משפיל והתעללות פיזית/מילולית ונפשית) כגזרה משמיים?
אני מניחה שזה באמת עדיף על נשים מוארות חכמות שיודעות מהן רוצות מעצמן ויודעות להציב גבולות כשצריך, ויודעות מה הן אוהבות ולא מתביישות לעשות את זה. "

את באמת רוצה שנעשה טבלה ונראה מה את אומרת על אלה ועל אלה?
את באמת רוצה שנבחן את ההבנה שלי ואת האקסיומות המסתתרות באמירה הזו שלך?
ולא. אני עדיין לא מתכוונת להגיב על מה שגילשר אומר. הנה לך רעיון יוצא דופן: לא על כל מה שאני לא מגיבה מקובל עלי, ולא על כל דבר אני מגיבה, בעיקר אם האמירה מנסה לדלות ממני תגובה. מאיפה הבאת את הרעיון הזה? כדי לאנוס את המחשבה התלושה שאני מחזיקה בדעות כאלה ואז זה אולי זה יתן לך איזו "הרשאה" להחזיק בשלך?מה הקשר בכלל?ובכלל - לא ברור לך שזו פרובוקציה של גילשר? ואם יש לך משהו נגד גילשר, למה את לא יוצאת נגד האמירה שלו או נגדו. מה זה קשור למזרחיות בעצם? זה קשור אליו, נכון?
ואגב - את באמת חושבת שזה משנה אם אני אשכנזיה או מזרחית?

הבנתי.
את לא מגיבה אליו כי את חושבת שזו סתם פרובוקציה ואת לא מאמינה שהוא באמת מאמין במה שהוא כתב?
איזו טענה נוחה להתחבא מאחוריה כתירוץ לא להגיב.
ומאיפה לך לדעת את זה?
ואני עומדת מאחורי כל מה שאמרתי, ועדיין, אני לא חושבת שאני גזענית, יש לך נטייה שחוזרת על עצמה בכל השרשורים לנפח ולסלף דברים, במקרה הזה את מוסיפה מימד של גזענות ודעות קדומות למה שכתבתי, ולמרות שהבהרתי לך את כוונותיי את עדיין בשלך (לא ברור לי למה, אבל זכותו של כל אדם להרגיש מקופח).

לגבי מה קשורה התגובה של גילשר למזרחיות, זה לא ברור?
הוא השווה בין שתי העדות, אז עניתי לו.
ואם המוצא שלך לא רלוונטית לדיון, אז למה לא להגיד אותה?