בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אל תעשו את זה בלי. . .

NotHereNow
לפני 13 שנים • 9 במאי 2011

Re: הנקודה שמוסכמת כיום על רופאים

NotHereNow • 9 במאי 2011
קיפופיף כתב/ה:
היא שכ80% מאיתנו נושאים כבר את הנגיף (גברים ונשים). רובנו לא נפתח שום תופעות לוואי כמו יבלות ותאים סרטניים. לכן החיסון לא יעיל לגילאים מבוגרים- הוא מונע הדבקה בנגיף ,אבל חסר כל תועלת כשמדובר במי שכבר נדבקה. הוא לא מחסן נגד סרטן-שזאת התפתחות של התאים האילו, אלא רק נגד ההדבקה עצמה. חיסון יעיל במניעת הדבקה על פחות מ30% מאילו שמקבלות אותו. ככה שברמת הסיכון מול ההגנה שהחיסון מעניק-הוא פשוט חסר חשיבות במקרה הטוב ומסוכן במקרה הפחות אופטימי. מה גם שהחיסון הזה הוכנס לשוק לפני אישוראים סופיים- שוב- מין בטוח ובדיקות בזמן. רוב הבדיקות מאתרת את התאים הבעיתיים ומי שכמוך, רוצה לנקוט במשנה זהירות-תמיד יכולה לבצע בדיקה פרטית (ראבק, 200 שקל זה פחות ממה שמוציאים על כוסות קפה בחודש) .
לא להכניס לגוף חומרים זרים! כאשר את היא הנפגעת-זה 100% הרס של חיים.

אני מצטערת, אבל אתה מנסה לשכנע ביעילות הרפואה האלטרנטיבית שלא תומכת בחיסונים, וזה משהו שאני לא יכולה להסכים איתו (אני גם לא במיוחד רוצה להתווכח, זה לא שאני יכולה לשנות את דעתך). אני יכולה להגיד לך שביררתי את הנושא הזה עם כמה וכמה רופאים (בין היתר מורים שלי לפתולוגיה ולמיקרוביולוגיה, אנשים שיודעים יותר ממך וגם יותר ממני בנושא), והדעה הרווחת זה לעשות את החיסון במידה ומדובר בבחור או בחורה שלא מקיימים יחסי מין עם מספר מרובה של אנשים, וסקס בטוח.
להגיד ששמונים אחוז נושאים את הנגיף? אולי, אבל יש לך מושג איזה נגיף? רוב הנשים נושאות את ה-Strains הפחות מסוכנים של הוירוס, אלו שלא גורמים סרטן ואפילו לא WARTS. אז אם אישה בת 30 עדיין לא נדבקה בסוגים 6,11,16 או 18, למה שלא תעשה את החיסון? (שזה משהו אגב, שניתן לבדוק ע"י ביצוע PCR על דגימה שנלקחת מהנבדק) למה לא למנוע סרטן? כי יש נשים שכן שפיתחו תופעות לוואי? (אתה יודע מי הנשים האלה? אתה יודע אם היו להם בעיות רפואיות אחרות? מערכת חיסונית פגומה?) אפשר להגיד את אותו דבר על החיסון לפוליו, אז זה אומר שלא תחסן את הילדים שלך ?

בכל אופן, אני לא עובדת לפי הדעה הרווחת או שמועות. אני עובדת עם מאמרים והוכחות מדעיות.
אם יש לך קישור למאמר אמין בנושא, אתה יותר ממוזמן לחלוק איתי. לנסות ולשכנע אנשים בגישה האלטרנטיבית של לא לחסן ו\או לקחת תרופות, זה לא ניסיון לעזור.
פייה{O}

פייה{O} • 9 במאי 2011
קיפופיף כתב/ה:
היא שכ80% מאיתנו נושאים כבר את הנגיף (גברים ונשים). רובנו לא נפתח שום תופעות לוואי כמו יבלות ותאים סרטניים. לכן החיסון לא יעיל לגילאים מבוגרים- הוא מונע הדבקה בנגיף ,אבל חסר כל תועלת כשמדובר במי שכבר נדבקה. הוא לא מחסן נגד סרטן-שזאת התפתחות של התאים האילו, אלא רק נגד ההדבקה עצמה. חיסון יעיל במניעת הדבקה על פחות מ30% מאילו שמקבלות אותו. ככה שברמת הסיכון מול ההגנה שהחיסון מעניק-הוא פשוט חסר חשיבות במקרה הטוב ומסוכן במקרה הפחות אופטימי. מה גם שהחיסון הזה הוכנס לשוק לפני אישוראים סופיים- שוב- מין בטוח ובדיקות בזמן. רוב הבדיקות מאתרת את התאים הבעיתיים ומי שכמוך, רוצה לנקוט במשנה זהירות-תמיד יכולה לבצע בדיקה פרטית (ראבק, 200 שקל זה פחות ממה שמוציאים על כוסות קפה בחודש) .

אשמח לדעת על מה את מבססת את הנתונים האלו.
הייתי מאוד נזהרת בהמלצה נגד חיסון שיכול להציל חיים ולמנוע המון סבל.

כמה עובדות, לשירות הציבור:
קיימים כיום שני סוגי חיסונים ל-HPV -
1. GARDASIL שמחסן כנגד 4 זנים של HPV - זנים 16 ו-18 שאחראים ל-70% ממקרי סרטן צוואר הרחם וזנים 6 ו-11 שאחראים ל-90% מהיבלות באיברי המין (warts).
2. CERVARIX שמחסן כנגד זנים 16 ו-18 בלבד.

רוב המחקרים הגדולים הם על גרדסיל שמאושר לשימוש כבר מ-2006 ומליוני נשים ברחבי העולם כבר חוסנו באמצעותו.
לפי המחקרים לחיסון פרופיל בטיחות מצויין, כלומר תופעות לוואי חמורות מופיעות רק באחוז מזערי ותופעת הלוואי הנפוצה ביותר היא כאב באיזור ההזרקה.

ההמלצה הגורפת היום היא לחסן נשים בגילאי 12-26. כמובן שעדיף לחסן לפני התחלת פעילות מינית ואז היעילות של החיסון הכי גדולה, אבל גם נשים פעילות מינית ואפילו נשים שכבר נגועות ב-HPV יכולות (ומומלץ להן) להתחסן כיוון שרוב הסיכויים שהן לוקות בזן אחד של HPV כך שהן עדיין יכולות להנות מחיסון כנגד שאר הזנים.
לאחר גיל 26 אין המלצות פשוט כי לא בוצעו מחקרים מתאימים.

חוצמזה – גברים בהחלט יכולים להדבק ב-HPV וגם לחלות ביבלות באיבר המין וסרטן באנוס.
יש דיעות חלוקות אם צריך לחסן גברים (גם בגילאי 12-26) באופן גורף, אבל גברים בהחלט יכולים לקבל את החיסון ולהנות ממנו, בעיקר הומוסקסואלים.
נילי ונילי

נילי ונילי • 9 במאי 2011
קיפופיף כתב/ה:

קיפופיף, בעיקרון הסטטיסטיקות שלך נכונות, אבל נראה לי שקצת התבלבל לך עם וירוס ההרפס. הדיון פה הוא על וירוס הפפילומה ויש פה מיש-מש שלם של עובדות.

לטובת הקוראות, בואי נעשה סדר-

סרטן צוואר הרחם יכול (!) להיגרם על ידי סוגים מסויימים של וירוס הפפילומה, שעליו כתבה פותחת השרשור. הווירוס הוא לא הגורם היחידי לסוג הזה של סרטן, ולכן החיסון מפניו לא נותן ביטוח של 100% מפני סרטן צוואר הרחם.
בנוסף, צריך לזכור שלוירוס יש זנים שונים והחיסון מחסן רק מפני כמה מהם (וגם על זה כתבה פותחת השרשור). זנים אחרים אינם מושפעים מן החיסון.
אני לא מכירה את הסטטיסטיקה שהבאת לגבי 30% מהמקרים, אבל היא נשמעת לי הגיונית. אכן, החיסון לא מכסה את כל האופציות ואת כל הגורמים לסרטן צוואר הרחם.

מכאן לגבי הקריאה שלך להבדק תקופתית על ידי רופא- אני מסכימה בכל פה. בדיקות PAP בודקות את צוואר הרחם ויכולות לסייע באיתור מוקדם של סרטן. לא משנה מה הגורם שלו ומאיפה הוא בא. אם יש לך את זה- בדיקת פאפ תעלה על זה. ובשלבים מוקדמים היא גם תציל את חייך.

לגבי שאר הסטטיסטיקות- את צודקת לגבי הסטטיסטיקות של 80% מהאוכלוסיה נשאים של הוירוס, אבל לדעתי התבלבל לך פה עם *הרפס*. בנוסף, את צודקת בכך שהפתולוגיה היא כרונית. יש התפרצות מדי פעם ולא באופן תמידי, ולא ניתן להרוג את הוירוס אחת ולתמיד.

לגבי סיכונים שבחיסונים- זה נכון באופן תמידי ולגבי כל חיסון באשר הוא. החל מחיסון סאלק נגד פוליו (שיתוק ילדים) וכלה בחיסון מפני שפעת החזירים. כל אחת חופשייה ללמוד עוד על הסכנות, לקרוא יותר, ולהחליט בהתאם לסיכון מול הרווח. זו החלטה אינדיבידואלית.

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

בארה"ב - לכ-1% מהגברים הפעילים מינית יש יבלות גניטליות

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 9 במאי 2011
קיפופיף כתב/ה:
shiver כתב/ה:
[
למיטב ידיעתי, גברים לא יכולים לחלות בפפילומה. הם רק משמשים כנשאים. אם הוא נשא, ברגעים אלו ממש הוא עלול לסכן נשים רבות... icon_confused.gif

אני דווקא נתקלתי אישית בנשא הנגיף שספר לי שהתפרץ אצלו הסמפטום בצורת היבלות הכואבות והמגעילות האלה.

אולי אצלנו הנשים הן אוהבות יותר להשתכן, לכי תדעי icon_mad.gif

הם יכולים. גם אצלם זה מבבטא בנגעים ,גירוד ואפילו עקרות.[/quote]

הנה עמוד מידע בנושא מהאתר של ה-CDC בארה"ב - http://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-and-men.htm

ציטוט:

How common are HPV-related health problems in men?

About 1% of sexually active men in the U.S. have genital warts at any one time.
Each year in the U.S. there are about:
800 men who get HPV-related penile cancer
1100 men who get HPV-related anal cancer
5700 men who get HPV-related head and neck cancers. [Note: although HPV is associated with some of head and neck cancers, most of these cancers are related to smoking and heavy drinking.]

ולגבי החיסון לנשים, הנה עמוד המידע בנושא באותו אתר - http://www.cdc.gov/std/hpv/monitoring-rpt.htm