סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חזקת הגיל הרך- או איך מתגרשים כמו בניי אדם.

מUחדת
לפני 12 שנים • 30 בינו׳ 2012

אנקדוטה

מUחדת • 30 בינו׳ 2012
דנה ספקטור הביעה דעתה על עניין הצעת החוק החדשה בטור שפורסם בידיעות אחרונות בשבוע שעבר. היא הביאה נתון- מתוך 400 אנשים המתאבדים בישראל מדי שנה בממוצע-
200 מהם גברים גרושים עם ילדים.
זה נתון מזעזע שלא בטוח שמישהו בכלל מתייחס אליו- בטח לא בהשוואה לחשיפת מקרי רצח נשים בישראל.

אנקדוטה שנייה- דנה ספקטור קבלה אמש מכתב. אני מצטטת אותה:
"הרגע התבשרתי שפמיניסטיות רדיקליות מתכננות לגרום לי לשלם על הטור של השבוע, ושמה שהם יעשו לי יהיה "אישי וכואב". איומי קו קלוקס קלן= נשיות 2102"
A v​(שולט)

Re: אנקדוטה

A v​(שולט) • 30 בינו׳ 2012
מUחדת כתב/ה:
דנה ספקטור הביעה דעתה על עניין הצעת החוק החדשה בטור שפורסם בידיעות אחרונות בשבוע שעבר. היא הביאה נתון- מתוך 400 אנשים המתאבדים בישראל מדי שנה בממוצע-
זה נתון מזעזע שלא בטוח שמישהו בכלל מתייחס אליו- בטח לא בהשוואה לחשיפת מקרי רצח נשים בישראל.

"הרגע התבשרתי שפמיניסטיות רדיקליות מתכננות לגרום לי לשלם על הטור של השבוע, ושמה שהם יעשו לי יהיה "אישי וכואב". איומי קו קלוקס קלן= נשיות 2102"

אנשים שלא חווים את הניתוק הזה מילדיהם ,לא ממש יכולים להבין מה עובר על אדם

שרגיל להתעורר לקול צחוקם להירדם או להרדים בחיבוק. פתאום זה אתה וארבע קירות

בחורות סמים שתייה הופך למקום מפלט..והרבה טובים שנפלו לשם ולא חזרו.

השבר הזה גרוע מאובדן של אדם לצמיתות קרי מוות,לפחות במוות יש לאחד מצבה ללכת אליה.
בגירושין מאישה שמשתמשת בילדים ככלי ניגוח,יכול להוציא אדם מדעתו.

אני יכול להעיד על עצמי שבתקופות מסויימות כמו אחת של 39 ימים שלא ראיתי את ילדי או במקרה שהבת שלי פחדה להסתכל עליי ברחוב בגלל "אמא" שלה,שם במקומות האלה גם הבנתי למה נרצחו נשים על ידי גברים בתהליך כזה.ואתם יכולים לתקוף על המשפט הזה במקום לנסות להבין מאיזה מקום אדיר של כאב עמוק עמוק הוא בא.

האשמה עצמית שגורמת לך לעשות דברם שבשום מצב אחר לא היית עושה.

נשים שמשתמשות בחוק כבשוט ובכוונה תחילה מנסות הכול למנוע קשר,השינוי בחוק לא ממש יועיל כפי שכבר כתבתי.כל עוד רשויות הרווחה מנוהלות בידי נשים,כל עוד העוסיות למיניהן חיות בעולם משלהם,מבחינתן "אמא" זה הכי שיכול להיות גם אם האמא ויש רבות שלא ראויות לגדל חתול.

ווינר יקירתי,גרושתי לא ממש ידעה מה זה רופא מה זה בדיקה גן או כל דבר אחר עד ליום שעזבתי את הבית,האם זה מה שיכריע לאן יילכו הילדים?

היום ברירת המחדל היא האמא. אם ברירת המחדל היתה משמורת משותפת,ואם למי מהצדדים יש השגות על כך,קיימת בדיקה למסוגלות הורית שתכריע.

אמא שמגדלת את ילדיה זכאית אוטומטית לדמי מזונות.גבר צריך להילחם וברוב הזמן לא יקבל.

הרשויות כאן עיוורות ולא רואות באמת מה קורה,והשינוי הזה הוא טיפה בים שלא ממש יעזור.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}

kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 30 בינו׳ 2012
אדון וחבר כתב/ה:

אני יכול להעיד על עצמי שבתקופות מסויימות כמו אחת של 39 ימים שלא ראיתי את ילדי או במקרה שהבת שלי פחדה להסתכל עליי ברחוב בגלל "אמא" שלה,שם במקומות האלה גם הבנתי למה נרצחו נשים על ידי גברים בתהליך כזה.ואתם יכולים לתקוף על המשפט הזה במקום לנסות להבין מאיזה מקום אדיר של כאב עמוק עמוק הוא בא.

האשמה עצמית שגורמת לך לעשות דברם שבשום מצב אחר לא היית עושה.

המשפט הזה רק מעיד על כך שכול אדם שנדחף מספיק חזק כואב "ונכון" לפינה יכול לבחור בכלות בשטן שבו , במיוחד כשהוא קל וזמין לבחירה .

ולא אלו שישפטו אותך רק מעידים על זה שהם או פשוט בחרו בו בלי לשים לב , או שחייהם מספיק יפים כדיי לא להגיע לפינות אלו.

אני באופן אישי רואה בחוק הזה רק את הקצקץ של ההתחלה.
אנו אכן חיים במדינה אחושרמותה לא שוויונית, לא בתנאי ההעסקה לא ביחס של מקומות הציבוריים ומתן השרות שלהם, לא בגובה השכר .
נכון כול הצדיקים שיקפצו ויקומו שלא לכול אישה מתאים לעבוד בעבודות מסוימות , אז נספר לכם שגם לא לכול גבר מתאים סיפור הבקבוקים מוצצים וחרא בטיטול.
כול זה נכון אך הוא לא העניין.
המדינה שלנו עקומה ומעוותת מיסודה , עצם זה שאנחנו הולכים לרבנות , ויש נשים עגונות , כמות עצומה של נוער במצוקה וגברים שהופכים מהם סמרטוטים על ידיי תימרון ערמומי רק מעידה על כול זה.

יש לי שאלה כול המצטדקות היו פעם בנעליו של ילד קטן שהוריו מתגרשים ובטור תירוץ למה אין אבא, אוכל בבית , או חיבוקי במיתה זה ניחם אותם?
ישנתן יותר טוב כי הסבירו לכם שהמדינה שלנו עקומה ?
זה שהיא עקומה בהרבה ויש עוד המון מה לתקן בה זה מאוד נכון , רק ההצטדקות בזה קצת צולעת ועלובה.

להרבה גברים מאוד נוח להמשיך במרדף אחריי הכסף וקריירה וההצלחה , כדיי חלילה לא לשרוף זמן מיותר על בקבוקים מוצצים וימי גן.
ולחלק מנשותיהם זה אפילו נוח יותר.
להיות בבית הרבה יותר נעים מהרבה מקומות עבודה והמאבק על לנסות להתקדם בעולמנו המודרני והלא שוויוני.
להרבה מאוד זה נוח כך, בחייכם סיפורים על ויתורים עצומים יפים רק לעובדות הסוציאליות ובטלנובלות .

אני חושבת שאם החלטתם להביא ילד לעולם , בהנחה שהקדשתם לזה קצת מחשבה וקצת התארגנות ראוי שגם קצת תשימו את האני בצד ותתחילו לחשוב עליו.

במדינתנו הקטנטונת כול אחד עסוק בשאלת הילדים ונו אז מתיי וכמה שיותר , רק אף אחד לא מתעמק במה עושים איתם ואיך נכון אחר כך, והאחר כך הוא הכי חשוב לפחות עבורם.

גירושים זה טראומה לילד , גם במשפחה הכי אוהבת תומכת ודואגת בעולם זה עדיין חוויה קשה מאוד להתמודד איתה.
בטח אם מישהו החליט להשתמש בך בטור כלי החבטה שלו מול הצד השני.

אני רואה בחוק הזה משהו שהוא רק קצה הקרחון , לזה שהנשים יבינו שצריך להוציאה את התחת מהבית אחריי החופשת לידה אם הן רוצות לא להישאר איתו ערום אחריי הגירושין.
והגברים יתחילו להפנים שמה לעשות גם אם לא בזין שלהם להחליף טיטול וזה נורא לא טוב להם בלוז לקחת יום חופש לצרות הילד עכשיו הם יצטרכו.
מה לעשות גם כשהוא גדול ואתם זקנים בבית אבות זה גם לא יהייה בזיין שלו לבוא לבקר אתכם ולטפל בכם.

אי אפשר ללמד את הילד ערכים של דאגה לשני אכפתיות והערכה של אנשים אחרים אם שניי הצדדים לא ממש משקיעים בזה, ומה לעשות היום אתם בעמדת כוח והוא קטן, כשתזדקנו זה יתהפך .
תשאלו את עצמכם האם אתם רוצים את היחס שנתתם לו?

ובחיאת רבקום איך תלמדו אותו להקים משפחה חמה ואוהבת , או לפחות קרובה לזה אם הוא משמש רק החפץ להתנגחות בעולמכם.

לצערי אנחנו חיים בעולם שבו אין צורך ברשיון להביא ילד , ולחלקנו הוא לא הייה מזיק.

אין מה לעשות הרווחה היא לא המקום שיעניק לילדיכם את מה שאתם בחרתם להתעלם ממנו .

אני בעד לחלוק חצי חצי בלגדל לפרנס וגם בלאהוב , וגם אם אני אמא למופת והוא חרא של אבא, לפעמים גם אם זה כואב עדיף להבין שיש לך חרא של אבא כשאתה קטן מאשר לחיות בסיפור על חרא בעל שאף פעם לא זכית לפגוש.
נולי
נולי • 30 בינו׳ 2012
אנשים מדברים על שוויון אבל כשהיה להם נח לצאת לעבוד ולברוח מכל ה"גועל נפש" ולצאת עם חברים כשהיא בבית גדלה את הילדים והתעוררה 5 פעמים בלילה הם גם חשבו שזה שוויוני כנראה. גם כשקבלו 30% יותר בשכר על אותו תפקיד כי הם "המפרנסים" והמנהלים לא מצליחם לראות בחד הורית "מפרנסת" זה נראה גם שוויוני. אחרי הכל גברים שוויום יותר. לכו אתם תגדו ילד מ1200 שח לחודש כולל מדור. כן זה מה שמקציבים אם יש אי הסכמה. למה לאישה שויתרה על הקרירה לטובת הילדים המשותפים והתמיכה בבעל לא מגיע פיצוי על השנים האלו? משהו שיקל על הגידו של הילדים שעדין מדי פעם חולים והיא מותרת על ימי עבודה כדי להיות עם הילדים?
כשהמדינה תהיה שוויונית באמת אז אפשר יהיה לדבר על זה אבל כרגע זה נראה כאילוומתחלים מהקצה הלא נכון של הפלונטר.
זאלופון​(שולט)
לפני 12 שנים • 31 בינו׳ 2012
זאלופון​(שולט) • 31 בינו׳ 2012
נולי כתב/ה:
אנשים מדברים על שוויון אבל כשהיה להם נח לצאת לעבוד ולברוח מכל ה"גועל נפש" ולצאת עם חברים כשהיא בבית גדלה את הילדים והתעוררה 5 פעמים בלילה הם גם חשבו שזה שוויוני כנראה. גם כשקבלו 30% יותר בשכר על אותו תפקיד כי הם "המפרנסים" והמנהלים לא מצליחם לראות בחד הורית "מפרנסת" זה נראה גם שוויוני. אחרי הכל גברים שוויום יותר. לכו אתם תגדו ילד מ1200 שח לחודש כולל מדור. כן זה מה שמקציבים אם יש אי הסכמה. למה לאישה שויתרה על הקרירה לטובת הילדים המשותפים והתמיכה בבעל לא מגיע פיצוי על השנים האלו? משהו שיקל על הגידו של הילדים שעדין מדי פעם חולים והיא מותרת על ימי עבודה כדי להיות עם הילדים?
כשהמדינה תהיה שוויונית באמת אז אפשר יהיה לדבר על זה אבל כרגע זה נראה כאילוומתחלים מהקצה הלא נכון של הפלונטר.

יש אצלי בעבודה כמה אבות טריים. כולם מגיעים טרוטי עיניים ומתלוננים ש"היא לא מתעוררת". הנשים של כולם עובדות. כולם אוהבים את הילד ומאחרים לפעמים כי צריך היה לקחת אתו לרופא או כי לא הצליחו לקום.

מדוע הם צריכים לשלם מחיר מפני שגברים *אחרים* לא מטפלים בילדיהם, רואים בשהייה במחיצתם טרחה ומקיימים את משפחתם בדוחק ממשכורת אחת (רחוקה מלהיות גבוהה ב-30% מזו של אישה, מיתוס מוזר) בעולם שבו זה כמעט בלתי אפשרי?

אם טוב יותר עבור הילד לגדול אצל אמו, בנסיבות הספציפיות של משפחה ספציפית, אז שיגדל שם. אבל לא כברירת מחדל ללא תלות בנסיבות.
A v​(שולט)

זאלופון בוא אגיד לך למה...

A v​(שולט) • 31 בינו׳ 2012
זאלופון כתב/ה:
נולי כתב/ה:

יש אצלי בעבודה כמה אבות טריים. כולם מגיעים טרוטי עיניים ומתלוננים ש"היא לא מתעוררת". הנשים של כולם עובדות. כולם אוהבים את הילד ומאחרים לפעמים כי צריך היה לקחת אתו לרופא או כי לא הצליחו לקום.

מדוע הם צריכים לשלם מחיר מפני שגברים *אחרים* לא מטפלים בילדיהם, רואים בשהייה במחיצתם טרחה ומקיימים את משפחתם בדוחק ממשכורת אחת (רחוקה מלהיות גבוהה ב-30% מזו של אישה, מיתוס מוזר) בעולם שבו זה כמעט בלתי אפשרי?

אם טוב יותר עבור הילד לגדול אצל אמו, בנסיבות הספציפיות של משפחה ספציפית, אז שיגדל שם. אבל לא כברירת מחדל ללא תלות בנסיבות.

כי מרוקאי סכין

כי פרסי קמצן

כי רוסיה זונה

אשכנזים חננות וגנבם מתוחכמים

כי גברים לא מוצלחים בטיפול בילדים

כי רק האמהות יכולות לגדל את הילד "נורמלי"

הכול סטיגמות...ואף אחד במערכת השופטת או המסייעת לה לא מוכנים לראות טיפה מעבר. לבדוק באמת לראות באמת את הילד..את האב או את האם..
sub for you

ל"מסכנה"

sub for you • 31 בינו׳ 2012
נולי כתב/ה:

כשהבאת ילדים לעולם לקחת אחריות,אם את לא מסוגלת לפרנס אותם תני אותם לאב או למשפחה אומנת,אני מכיר אמהות נפלאות חד הוריות שלא דורשות שקל מהאב אלא רק שיבוא ויראה את ילדיו
ה"מדור" הוא כלי לשלם במקומך את השכירות ו\או המשכנתה,אם תדאגי לקורת גג מעל ראשך אז גם לילדייך יהיה.קחי אחריות תפסיקי לסמוך על הגבר תיהי אחראית לילדייך,אם אין אבא?חלילה קרה לו משהו?
עצלנות לשמה והתקטננות,כול ה"מגיע" לי הזה,לא מגיע לך כלום ההחלטה להביא ילדים היא שלך,ההחלטה לשבת בבית היא שלך כי נוח לך ככה.
החוק המוצע קובע-הם יהיו אצלכם באופן שווה ותטפלו בהם באופן שווה ,האב ידאג לקורת גג לעצמו ולילדיו ואת תדאגי לעצמך ולילדייך כשהם אצלו הוא יזין אותם וכשהם אצלך את,שניכם תוכלו לצאת לעבודה ולטפל בהם במידה שווה זכותם של הילדים לשני הורים גדולה מזכותכם
החוק אומר אין יותר אבא ירצה יראה את ילדייו,מוכרח לראות ולטפל בהם כי זה זכותם של הילדים.
אין סיבה שאת תממני את האב או הוא אותך,אין צורך יותר במזונות
שויון מוחלט בכול ההוצאות בכול צורה שהיא כולל הקשר הרגשי
כשהפלונטר הזה נפתר ולאף אחד לא "מגיע" יותר, אלה רק לילדים מגיע משניכם בצורה שווה
כי זאת האחריות שלכם בבחירה להביא ילדים,אין יותר פלונטרים ועל מה לריב ואז או אז רק הילדים מרוויחים.
מUחדת
מUחדת • 31 בינו׳ 2012
SFY, כתבת: "החוק אומר אין יותר אבא ירצה יראה את ילדייו,מוכרח לראות ולטפל בהם כי זה זכותם של הילדים".

זה באמת מה שמציע החוק? אני שואלת בכנות כיוון שכל מה ששמעתי עליו היה עניין ה"לא באופן אוטומטי".
**
לפעמים נידמה לי שיותר מדי זוגות בכלל לא דנים בשאלת 'ילדינו העתידיים- איך נרצה לגדל אותם?', לא משקיעים בתיאוריה של ההורות בינם לבין עצמם, לא מתעכבים לבדוק אם האיש שמולם הוא האיש שגם היו רוצים להתגרש ממנו ושמאמינים בכל לבם שהפרטנר שלהם יהיה הורה מדהים גם אם ייפרד מתפקיד הבעל/האישה. נכון שלא הכל ידוע מראש, נכון עוד יותר שהרוב לא ידוע כלל- אבל, ראבאק, השנאה שחשים לא מעט גרושים כלפי הגרוש/ה, הבוז, הגועל- אף פעם לא הבנתי איך אפשר להגיע לשם בכלל?
*
יש אבות מהממים אבל צריך להודות שישנם לא מעט סיפורים על אמהות המוותרות על כל אגורה ובלבד שאבי ילדם בכלל יטריח את עצמו ויגיע לפגישה.

אני בטוחה שיש כאן לא מעט ילדים להורים גרושים שיכולים להעשיר את השרשור הזה. חוויות חיי כוללות יתמות, אבל גירושים? שני בתים? זה לא. התעקשו להישאר יחד, הביולוגים, ולמנוע ממני את כל הפאן הזה.
sub for you

הבהרה

sub for you • 31 בינו׳ 2012
החוק מציע כאבן יסוד אב שיתכחש לחובתו לראות את ילדיו יוטלו כנגדו סנקציות ,כלכליות ואחרות
למעשה-אין דבר כזה לא תתעסק בטיטולים וקשר רגשי,אתה מחוייב לכך

באופן אישי אני רואה בזה זכות להיות עם ילדיי ולטפל בהם, לא חובה, או מבאס, או קשה
תני לי להיות אתם ושהאישה תעבוד,אני קמתי אליהם בלילות לא היא וגם קמתי בבוקר לעבודה לא היא
The Gondola Man
לפני 12 שנים • 9 בפבר׳ 2012

The Gondola Man • 9 בפבר׳ 2012
[quote="מUחדת"]דנה ספקטור הביעה דעתה על עניין הצעת החוק החדשה בטור שפורסם בידיעות אחרונות בשבוע שעבר. היא הביאה נתון- מתוך 400 אנשים המתאבדים בישראל מדי שנה בממוצע-

"הרגע התבשרתי שפמיניסטיות רדיקליות מתכננות לגרום לי לשלם על הטור של השבוע, ושמה שהם יעשו לי יהיה "אישי וכואב". איומי קו קלוקס קלן= נשיות 2102"[/quote

אכן נתון מזעזע, אך לא נכון.
http://saloona.co.il/blog/%D7%AA%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%93%D7%A0%D7%94-%D7%A1%D7%A4%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%A8/

המספרים האמיתיים מדברים על בין 20 ל50 בשנים 2007-2009.
(ואם כבר הכנסת רצח נשים, אפשר גם לבדוק כמה גברים גרושים ונשואים התאבדו לאחר שרצחו את נשותיהן)

בנוגע לאנקדוטה2#:
אם שלחו לה מכתב איום, היא יכולה לפנות למשטרה.
בין זה לבין להפוך את הפמיניזם הרדיקלי לKKK יש עוד מרחק מסויים.