שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

התפקדות טבעוניים-צמחוניים-בשלבי מעבר-מתעניינים למיניהם.

up u rs​(אחרת)
לפני 12 שנים • 21 בפבר׳ 2012

Re: גשם, אתה מזכיר לי

up u rs​(אחרת) • 21 בפבר׳ 2012
Geshem Black כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
למה הפסקתי להיות אקטיביסטית.
למרות שבתפיסת עולמי אני שמאלנית-פמיניסטית, בילוי עם אנשי שמאל וטיבעונים ראדיקאלים -מצריך ממני לספור הרבה מאודפעמים עד 10 כדי לא להתפוצץ.

אין שום הבדל בין קיצוניות שמאלנית לקיצוניות לאומנית.
ברגע שקבוצה מסויימת בטוחה שהאמת המוחלטת בידיה- היא מאבדת סובלנות לכל מי שטיפה חושב אחרת. וזה, ידידי, מאוד רחוק מכל ערך הומאני אפשרי.
עדיף שתאכל שניצל- אבל תהיה בנאדם!
(ואת זה אומרת צמחונית אדוקה.icon_smile.gif

סיגורני, מי יותר בן אדם, אלו שאוכלים את החיות או אלו שמצדיקים את אכילתם?
ככל הנראה לפי ערכי המוסר שלך, עדיף לאכול שניצל מאשר למנוע את קריעת החיה לגזרים לצורך הכנתו.
היגיון בריא יש לך.
ואת עוד צמחונית.

זה בדיוק העניין ,ידידי, שבדרך השיכנוע שבחרת-אתה לא תמנע "רקיעה לגזרים" של אף חיה.
מקסימום- תגרום לאילו שחושבים ש"צמחונים וטיבעוניים הם חבורת פסיכים תמהונים שלא צריך להקשיב להם"- להסתגר עוד יותר בעמדתם.
לא ראיתי פה אף אחד ש"מצדיק אכילת בשר" - פיילה אף אמרה שהיא רוצה צמחונות, אבל מתקשה לוותר על בשר. לא "הצדקה". אלא שיתוף.
"דרך השיכנוע " שלי קצת שונה- אני מעדיפה לא לתקוף אנשים כך שהם מרגישים מספיק בנוח להתארח אצלי, ודרך המטבח שלי הם רואים שלא חייבים בשר כדי לאכול טוב וטעים. (אם כי בן הזוג היה ונשאר קניבור גאה, לפחות הפחית קצת כמויות, שזה גם סוג של הישג) כל מתכון שחברים מבקשים ממני אחרי ארוחה- זה תרנגולת פחות שהם אוכלים.
הרבה יותר יעיל מהטפה ולוחמנות.
צימחונות זאת תפיסת עולם אקולוגית שהיא הרבה יותר מלאכול חיות או לא. (קיימות,, צריכת מזון מקומי כדי להמנע מבזבוז משאבי הובלה, ואצלי -גם העדפה של מזון בתפזורת כדי להמנע מצריכת אריזות בלתי מתכלות...מעדיפה להוציא עוד שקל שניים בשביל לדעת שהמזון שאני קונה עומד ב"חוקי הכשרות" המחמירים שלי)

טיפה עוד טיפה עוד טיפה תהיינה לים.

גישת ה"תמות נפשי עם פלישתים" לא תקרב אף אחד לתפיסת העולם שלך.
עוגיות טחינה טבעוניות עם שקדים- דווקא כן.
רוצה מתכון?
Geshem Black
Geshem Black • 21 בפבר׳ 2012
Sparafucile כתב/ה:
הדיון גורם לי לצחקק.

אני מוכן להתערב ש 99% מהדברים שיש לנו בבית, וזה לא אוכל, בא בצורה עקיפה על חשבון בעלי חיים.ש

ראבק, מפעלי מכוניות נבנו על שטחים של בתי גידול של חיות ! ואתם יודעים מה קורה שלוקחים לבעל חיים את בית הגידול הבעי שלו? טוב נו, אם ילד בן 10 מסוגל להבין, אני בטוח שרובכם גם תבינו icon_smile.gif

אתרי הנופש בעולם, אילת - דוגמא קרובה... הרי חיו שם אלפי מינים לאורך השנים... עד שלקחנו מהם את הבית גידול וכפינו עליהם הכחדה או מעבר לאזור אחר.

אז גשם היקר - הדרך חיים שלך... היא מלחמה בתחנות רוח.

תמשיך לשפוט אותנו כמה שבא לך. אבל עצם קיומך, פוגע בבעלי חיים. וזה שאתה "לא אוכל דבש או ביצים ומאמץ חתול בשביל מצפון נקי" - מוציא אותך צבוע ביותר, מר בחור.

ואגב - סתם, כדי לסבר לכם את העין, הארנב הזה, על הסבון שלכם - לא אומר שלא היו ניסויים, זה רק אומר שהמוצא הסופי לא נוסה. הדרך למוצר הסופי - נוסה גם נוסה.

דיינה, אין עוררין שעצם קיומו של האדם והאנושות פגעה ופוגעת כבר אלפי שנים בבעלי החיים ובטבע שהיה פה פעם.
אבל ההבדל בינינו הוא שבעוד שאני מנסה לשנות ולתרום לשינוי ולמיזעור הנזק שאני כאדם באינדיבדואליות שלי גורם, אתה גם אוכל את החיות, גם נון לגיטימציה להמשיך עם זה ואפילו לא מנסה.
איך זה שאני מנסה לעשות יותר ממך עושה אותי ליותר צבוע ממך? כי אתה כבר הרמת ידיים וויתרת לעצמך ולאמות המוסר הקלוקלות שלך?
את החשבון נפש שלנו לך יהיה יותר קשה לעשות בבוא הזמן.
Geshem Black
Tom. כתב/ה:
כדי לשאול מי פה צמחוני/טבעוני לא היית צריך לרדת על אנשים שאוכלים בשר.
בכל זאת עקצת, אז מה אתה מתפלא שעוקצים בחזרה? השיבו לך באותו מטבע.

התנצלת ואחר כך מייד חזרת לסורך שוב
ודיברת על "אוכלי הבשר האלה".

תחיה צמחוני/טבעוני כפי שבא לך ותפסיק להטיף לאנשים שלא מעוניינים לשמוע את הטפתך.

נ.ב:
אנשים יעשו לייק למי שבא להם, או שגם על זה אתה דורש פיקוח.

מתחילים מחדש:

מי כאן צמחוני/טבעוני?

תום, הסברתי בהתחלה שהנוסח שלי היה קצת אגרסיבי מדיי,
אבל הרצון המקורי שלי היה רק לגבש את הצמחונים / טבעונים.
לא רציתי שהשרשור יגיע לרמה כזו בכלל. השרשור הזה בכלל לא מיועד לאוכלי הבשר,
ואני לא מבין למה זה הפך להיות דיון על בעד ונגד אכילת בשר.

תום, מי שלא מעוניין לשמוע את שיש לי לומר, שמלכתחילה לא ייכנס לשרשור שיצרתי ובטח ובטח בנושא שלא מעניין אותו או שגורם לו להרגיש לא נעים.
עצם זה שאנשים בכל זאת מגיבים ועוד בסרקזם למרות שבמפורש ביקשתי שלא יעשו זאת,
היא הרצון לריב או לעורר פרובוקציה,
שכאמור, אלו מעולם לא היו כוונותיי.

ועוד משהו, תום - לא "חזרתי לסורי". דעותיי לא השתנו, ולא ישתנו לגבי אכילת הבשר.
להיפך, ככל שאני פוגש עוד ועוד דעות שלכם אני מתחזק ומבין עד כמה מלחמתי ראויה היא.
גולוסקלפרה​(נשלט)
גולוסקלפרה​(נשלט) • 21 בפבר׳ 2012
זו הזדמנות מצויינת לקצת קלאסיקה (גשם, בבקשה קח את זה בהומור ולא אישית):
http://www.youtube.com/watch?v=YJNj35QcE0A
"בסוף המאה ה 20..."! יא אללה...

ולעניין, הרי לא תבוא בטענות ללביאות בבוצואנה שטורפות אנטילופות חסרות אונים, נכון?
באותה מידה אין להלין על בני אדם טורפי בהמות.

יחד עם זאת, יש פה לא מעט צביעות. למשל, למה פרה כן וכלבלב לא? וגם התעשייה הצינית (אולי אפילו רצחנית) שמתחוללת סביב העניין אכן מעוררת גועל כשמוכנים להסתכל לאמת בעיניים ועדיין, להציב אוכלי בשר במקום אחד עם רוצחים נראה לי קצת קיצוני. כל אחד יעשה את שיקוליו המוסריים וטוב שיש אנשים כמוך שמעלים את המודעות אך לדעתי הרבה יותר יעיל למשל להציע לאנשים במקום לוותר על בשר להפחית כמויות (גם בריאותית זה מומלץ) או לצרוך בשר בלתי מעובד וכך להתעמת עם האמת המרה וכו'. כך לעניות דעתי בנושא.

גילוי נאות: אני מת על בשר. מעדיף את הסטייק שלי מדמם, או בכלל חי ומשוטח (ע.ע. קרפאצ'יו).
nomorenomore
nomorenomore • 21 בפבר׳ 2012
גשם - כתבת בתגובה לזזאלופון שטות על קניבליזם. קניבל - זהו יצור שאוכל את בני מינו. אני בטוח שאם ננסה לסווג את בני האדם על פי אילן קלדוניסטי או אילן אחר, החיה היחידה שנאכל ונוכל להקרא קניבלים, זה קופים, וגם בזה אני לא בטוח.

אז אדם שאוכל פרה, הוא לא קניבל.

מציע לך ללמוד קצת על המושג הזה, למידה עוד לא הרגה איש.
גולוסקלפרה​(נשלט)
גולוסקלפרה​(נשלט) • 21 בפבר׳ 2012
גם אם כל מה שכתבת הוא נכון. זה עדיין לא עושה את זה צודק. ואין כל רע בלנסות לתקן אפילו במעט את העולם הזה, שהופך מכוער יותר ויותר ככל שפוטנציאל ההרס שלנו הולך ומתעצם.

Sparafucile כתב/ה:
הדיון גורם לי לצחקק.

אני מוכן להתערב ש 99% מהדברים שיש לנו בבית, וזה לא אוכל, בא בצורה עקיפה על חשבון בעלי חיים.ש

ראבק, מפעלי מכוניות נבנו על שטחים של בתי גידול של חיות ! ואתם יודעים מה קורה שלוקחים לבעל חיים את בית הגידול הבעי שלו? טוב נו, אם ילד בן 10 מסוגל להבין, אני בטוח שרובכם גם תבינו icon_smile.gif

אתרי הנופש בעולם, אילת - דוגמא קרובה... הרי חיו שם אלפי מינים לאורך השנים... עד שלקחנו מהם את הבית גידול וכפינו עליהם הכחדה או מעבר לאזור אחר.

אז גשם היקר - הדרך חיים שלך... היא מלחמה בתחנות רוח.

תמשיך לשפוט אותנו כמה שבא לך. אבל עצם קיומך, פוגע בבעלי חיים. וזה שאתה "לא אוכל דבש או ביצים ומאמץ חתול בשביל מצפון נקי" - מוציא אותך צבוע ביותר, מר בחור.

ואגב - סתם, כדי לסבר לכם את העין, הארנב הזה, על הסבון שלכם - לא אומר שלא היו ניסויים, זה רק אומר שהמוצא הסופי לא נוסה. הדרך למוצר הסופי - נוסה גם נוסה.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 21 בפבר׳ 2012
סתם מתוך סקרנות - היכן עובר הקו בין מה שלדעתך מותר לאכול לבין מה שלא?

הוא בוודאי לא עובר ב"אסור לאכול את מה שחי". רוב האוכל שלנו היה חי לפני שהפכנו אותו לאוכל. בלחם אחד שאפיתי השבוע הרגתי יותר אורגניזמים חיים ממספר הפרות שצרכתי בכל חיי (אבל בזכות קורבנם ההירואי הלחם יצא תפוח ויפה וגם מאוד טעים. אם סיגורני תצליח להפוך את השרשור הזה לשרשור מתכונים אולי אחלוק את שלי).

אני מניח שהוא גם לא עובר ב"אסור לאכול את מה שמרגיש כאב", כי גם אם היתה נמצאת שיטה להמיר פרה לסטייק ללא שבריר כאב עדיין היית מתנגד לכך (כך אני משער). בטח לא ב"אסור לאכול את מה שיש לו פרצוף ושיכול לתקשר בדרך שאנחנו איכשהו יכולים להתחבר אליה", כי זה קריטריון שהוא אולי מאוד פרקטי ואינטואיטיבי, אבל קשה להגדיר אותו כצודק מבחינה מוסרית. מה שמשאיר אותנו עם "אסור לאכול משהו שיש לו מוח ומערכת עצבים", שעושה את העבודה, אבל הוא טכני משהו ולא מעורר הזדהות מיוחדת. אז בכל הרצינות של קרניבור שמנסה להבין את הרציונל מאחורי הלהט: מה הקריטריון? איפה עובר הקו?
Geshem Black
Sparafucile כתב/ה:
גשם - כתבת בתגובה לזזאלופון שטות על קניבליזם. קניבל - זהו יצור שאוכל את בני מינו. אני בטוח שאם ננסה לסווג את בני האדם על פי אילן קלדוניסטי או אילן אחר, החיה היחידה שנאכל ונוכל להקרא קניבלים, זה קופים, וגם בזה אני לא בטוח.

אז אדם שאוכל פרה, הוא לא קניבל.

מציע לך ללמוד קצת על המושג הזה, למידה עוד לא הרגה איש.

לפי המילון, קניבל זה יצור שאוכל את בני מינו.
זכור לי לא אחת שייחסת את בני האדם לחיות."כולנו חיות," אמרת. "וככה זה בטבע."
אם כולנו בעלי חיים, מלשון בעלי הזכות ללחיות שמקיימים חיים, הרי כולנו חיים שאוכלים את בני מינינו. זו השלכה לוגית שאמורה להבהיר לך שהטיעון ההכחשתי שלך "הם לא בני אדם, אפשר לאכול אותם" הוא לקוי מבסיסו. הם חיים ולכן לא מוסרי וצודק לאכול אותם.
באותה מידה אתה יכול להגיד: "האנשים האלו אינם בני משפחתי ואינם חבריי, לכן מותר להרוג אותם ולבזוז את ביתם."
Geshem Black
\
שפחון כתב/ה:
זו הזדמנות מצויינת לקצת קלאסיקה (גשם, בבקשה קח את זה בהומור ולא אישית):
http://www.youtube.com/watch?v=YJNj35QcE0A
"בסוף המאה ה 20..."! יא אללה...

ולעניין, הרי לא תבוא בטענות ללביאות בבוצואנה שטורפות אנטילופות חסרות אונים, נכון?
באותה מידה אין להלין על בני אדם טורפי בהמות.

יחד עם זאת, יש פה לא מעט צביעות. למשל, למה פרה כן וכלבלב לא? וגם התעשייה הצינית (אולי אפילו רצחנית) שמתחוללת סביב העניין אכן מעוררת גועל כשמוכנים להסתכל לאמת בעיניים ועדיין, להציב אוכלי בשר במקום אחד עם רוצחים נראה לי קצת קיצוני. כל אחד יעשה את שיקוליו המוסריים וטוב שיש אנשים כמוך שמעלים את המודעות אך לדעתי הרבה יותר יעיל למשל להציע לאנשים במקום לוותר על בשר להפחית כמויות (גם בריאותית זה מומלץ) או לצרוך בשר בלתי מעובד וכך להתעמת עם האמת המרה וכו'. כך לעניות דעתי בנושא.

גילוי נאות: אני מת על בשר. מעדיף את הסטייק שלי מדמם, או בכלל חי ומשוטח (ע.ע. קרפאצ'יו).

שפחון, אתה לפחות מסתכל על הדברים בצורה יותר פתוחה.
האם בני אדם הם לביאות? או אריות? או דובים?
לא, הם קונים בשר מדוגם במדפים מקוררים בסופר מרקט.
הם שומעים על סוג חדש של שניצלים בפרסומת בטלוויזיה של תרנגולת צבעונית מחייכת ומקפצת.
השימוש הציני והמבחיל של תעשיות הבשר והחלב בשקרים שמא טוב לחיה שהורגים אותה ושמים את איבריה הגדועים על המנגל הוא הזוי. יש מישהו שנהנה מלחיות בתנאי דוחק והתעללות ומקיים את חייו אך בשביל לשפחוןמות? מי הגאון שקם והחליט שהחיות נהנות מזה? להיות כלואות למען אכילתן. כמו סחורה דוממת.

שפחון, אתה מבין עד כמה שזה חורה לי לקרוא שאנשים מייחסים את היתרון היחיד לצמחונות את הבריאות? החיים שלהם אינם חשובים וראויים?
up u rs​(אחרת)
up u rs​(אחרת) • 21 בפבר׳ 2012
[quote="זאלופון"]ס
הלחם יצא תפוח ויפה וגם מאוד טעים. אם סיגורני תצליח להפוך את השרשור הזה לשרשור מתכונים אולי אחלוק את שלי).

בקשת-קבלתicon_razz.gif
(חשבתי כבר שאף אחד לא ישאל...)
אז ככה:

חצי כוס טחינה

250 גר חמאה (לצמחונים) -או 250גר מרגרינה צמחית (לטיבעונים) או 250 גר שומן קוקס טבעי (לפאנטיים כמוני..)

חצי כוס סוכר חום

כף סילאן

חבילת אבקת אפיה

חבילת סוכר וניל

כפית קליפת לימון או תפוז מגורדת.

כ20 שקדים בלי קליפה

מערבבים הכל ,חוץ מהשקדים עד לעיסה, שמים רבע שעה במקרר עד שמתקשה קצת (זרקו אסוציציות חופשי) .
שמים על תבנית נייר אפיה (חשוב מאוד! אחרת הן נדבקות!)

מהעיסה יוצרים כדורים בגודל של כף כל אחד ומועכים קצת את החלק הפנימי- הצורה הסופית צריכה להיות כמו של צלחת חימר- כלומר, שקוע במרכז עם שוליים מורמים (שוב, אסוציאציות...או שזאת רק אני?) במרכז השקוע של כל עוגיה שמים שקד.

לתנור לרבע שעה-20 דקות ,עד שמשחים קצת.
נותנים לעוגיות להתקרר בתבנית, כי אם מוציאים אותם חמות-הן מתפוררות.

יש גם מתכון מנצח למרק אפונה (5 כוכבים בדירוג הקניבור הפרטי שלי...)