צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אם ההודעה הייתה מועברת לכאן מלחתחילה

בכוח המוח{Aion}
לפני 11 שנים • 7 בינו׳ 2013
בכוח המוח{Aion} • 7 בינו׳ 2013
fog כתב/ה:
מה זו,
בואי נשים רגע בצד את זה שאני מסכים איתך לגמרי וזה ממש רותח בדמי כמו אצלך. אוקי?

אבל את אמרת בעצמך: שכל אחד יעשה בדק ביית. בואי נעשה גם אנחנו בדק ביית. בואי נשתוק לרגע וננסה להבין, להקשיב לצד השני.
אולי היה משהו בהודעה של אישה צייתנית שהדליקה אנשים, ואנחנו לא שמנו לב לזה.
בואי נתן דוגמא אישית. הייתי לפחות מנסה להבין את הצד השני. זה הבדק ביית אצלנו.

אני לא מבינה למה זאלו צריך להסביר את מה שאני אמרתי ועשיתי (למרות שלו הייתי זקוקה לדובר, אין לי ספק שהוא היה יכול להיות מהמועמדים המצטיינים, עם הבהירות, הקוהרנטיות, הסבלנות ואי הגלישה להתלהמות. אוהבים אותך כאן, זאלו icon_smile.gif), ואני לא מבינה למה הוא ולוטוס חוטפים ריקושטים, דרמות, שלא לדבר על התבטאויות מעליבות עשרות מונים ממה שמישהו חשב לומר אי פעם לאישה צייתנית . אני חושבת ששם בדק הבית צריך להתחיל - לבדוק על מה הזעם הגדול "שלכם". אחרי הכל אנחנו לא באמת כיתה טיפולית ו"אתם" לא הילדים הדחויים" כמו שאנחנו לא "הילדים המקובלים ומלכי הכיתה". זה בולשיט, אבל הסיפור הזה זה רק הכיסוי העליון לתחושות תת קרקעיות שמתקיימות מתחת לפני השטח.

אני בחופשה כעת, אבל מבטיחה תגובה מנומקת ובהירה מאוד. גם תגובה מנומקת לעניין ההתנהלות שלי, וגם בחינה מדוקדקת של הסיבה לבערה, שאין לה קשר אמיתי למקרה עצמו לדעתי, אלא היוותה אך זרז.

בינתיים ברשותך, אשמח אם תעשה קצת עבודת בית: כנס לפרופיל של אישה צייתנית וקרא את השרשורים שהיא פתחה לאורך היומיים שלושה טרם תגובתי. יש לכך חשיבות להמשך הדיון. מעבר לכך הייתי שמחה אם היית קורא בשנית (אתה ומי שמבקש שיח אמיתי וכן בעניין) את השתשלשות הדברים בפוסט המקורי לאורך העמודים הראשונים. משתי סיבות: אני חושבת שאני בהירה מספיק שם, והשניה - תתבונן שם על הטענות, על ה"קליקות" ועל הדרך בה מנסים למצב את הסיבות.

אם כך תעשה, וגם תמצא סבלנות לחכות עוד יומיים שאחזור, לתגובה מפורטת ומנומקת - אני מבטיחה אחת כזו.

תעשו חיים.
מלכתא
מלכתא • 7 בינו׳ 2013
ma zo כתב/ה:
. אני חושבת שבמקום כל הדיון שמשום מה איבד את כיוונו וירד לפסים אישיים (באמת למה?) כל אחד יעשה אצלו בדק בית. כל דבר ניתן לכתיבה בכמה צורות, וגם העברת ביקורת יכולה להיעשות בצורה הנכונה.

עם זאת, אני חושבת שבתוך הפורומים יש לשים לב לנושא הפורום ולהתרכז בו ובנוסף לכבד את פעילי הפורום שאני מבינה את טענתם.

ואלה חוקים לא כתובים של אנושיות בסיסית ולא של אתר בדס"מ.

מסכימה, ויותר מזה, כשאני הצעתי שנעשה בדק בית בתוכנו, רמזו לכך שאני משוגעת, צדקנית וקיללו אותי.
אז אני באמת מקווה שכשהדעה שלי לא במיעוט, לשם שינוי יתחילו להקשיב....
claw
claw • 7 בינו׳ 2013
למרות שאני חדש ולא ממש מכיר את כל ההיסטוריה של האתר, הרשו לי להסכים שבאמת צריך לשים יותר לב ל"איך" כותבים... מדרך כתיבה זו או אחרת, גם אנשים שלא ניסו לפגוע יכולים להיראות בוטים. אני לא אומר שכולם צריכם ללכת על זכוכית ולהיזהר בכל מילה, אבל לנסות להירגע קצת ולתת כבוד מינימלי גם לאנשים עם דעה שונה. וכשיורדים לפסים אישיים ועוד בפני כולם... מכאן קשה מאוד לעצור את ההידרדרות, אז חבל להתחיל עם זה. ועל כל אלה שזורקים קללות וביטויים מפגרים רק כדי לפגוע, שימו פס כי הם באמת לא שווים תגובה.
אישית, בכל פעם שמישהו כותב משהו שאני לא ממש אוהב, אני מדמיין שהוא הוסיף לדבריו את המילה "לדעתי" (גם אם לא כתב אותה). כמובן, כל הוא או היא כתבו מתוך כבוד לאחרים וללא הפגנת זלזול ברורה.
ואני מסכים עם מה שנאמר על ידי זאלופון שפנים מול פנים מגלים שהרבה אנשים הם דווקה מאוד נחמדים. מילים שנקראות מתוך מסך לא תמיד מעבירות את הלך הרוח של אותו מגיב/ה באותו הרגע כמו שהם באמת.
בנו של ג'ור אל
בנו של ג'ור אל • 7 בינו׳ 2013
מלכתא, לא ברור לי איך קרה שהתמנית מטעם עצמך למיישבת הסכסוכים הראשית של הכלוב.

עשר שנים, בית אחד ומלכתא האם שתעשה פה סדר.
אז נכון, אני בסך הכל באתי לעורר סקדל כדי לעצבן את כלובי, בשאיפה שיום יבוא והוא יחסום אותי כמו שהוא מבטיח מ2003.
את במקרה היית שם עם החזות המזרחית, אז זה יצא עלייך. האמת, עבר לי כבר.
וזה לא שיש לי משהו נגד מזרחים, אני שונאת את כולכם באותה מידה. אבל אם עליי להעדיף את חברתו של מי מהיושבים פה, אעדיף אשכנזים. זה נכון, ידוע שלאשכנזים יש נימוסים והם ידועים בקלאסה שלא נחנו בה בני עדות המזרח.

אבל לענייננו, לא הביישן למד ולפיכך אשאל: מדוע לדעתך מלכתא, אישה צייתנית יכולה לכתוב ככל העולה על רוחה ולהציף את הפורום בדברי גבבה חסרי משמעות שלא מובילים לשום דיון ואחרים לא יכולים להעיר לה? זה לא אותו דבר?
אבל אם השרשור הגיע כבר עד כאן רצוי שאנצל במה זו לעניינים בוערים יותר:
למכירה פורד פיאסטה מודל 83 כחדשה, עברה טיפול כללי יד שלישית 200 אלף קילומטר חמשת אלפים שקלים + מציצה בחצר.
walking dead
walking dead • 7 בינו׳ 2013
ורק כדי להרגיע את משטרת הלייקים-קליקות-בריוני-רשת: הלייק שנתתי הוא לחלק השני של דברי חיה שקלים, שעמו אני מאוד מסכימה.

כמובן שאיני מסכימה עם דבריה כנגד המזרחים, כשידוע לכל שהאשכנזים הם הגורמים לכל הצרות האמיתיות בעולם.

שלכם, פריסי-יובל-פרי.
aka BODYGUARD

שתיקת הכבשים.

aka BODYGUARD • 7 בינו׳ 2013

אתחיל בתודה לזאלופון.

ללא ספק האימרה המטופשת שלך נעצה את המסמר האחרון בארון שאני מעמיס עליו
את חלק מהמילים שנכתבו כאן במשך עשור שהייתי באתר, מילים שמהוות ביוגרפיה אישית
עבורי.

צר לי לאכזב אותך, יקירי, אבל לא.
ה-BODYGUARD לא המציא שום דבר בדסמי למעט ניסיון לשמר כמה ערכים בדסמיים
אבל ברוב אינטיליגנטיות רהוטה והיבריסית שמאפיינת אותך, טחו עיניך מראות.
זה היה אמור להפתיע שהרי כבודו ידוע ברהיטות ואיכות כתיבה שאישית החמאתי לה
לא מעט פעמים אבל ככה זה כשתן עולה לראש.
אז אתה, מלחכי הפנכה למינהם, הבטטות האקסקלוסיביות, השפנים, הכבשים-
כולכם כבר לא ממש מזיזים למי שבאמת רואה מה שמוקלד מתחת ידיכם.
אתם ורק אתם גרמתם לטובים ורבים להעלם מכאן כדרכה של קבוצת זאבים שתכלה כל
מי שלא יעמוד בקריטריון או לחילופין לא יגדל לשון מספיק ארוכה.

לכל קבוצה באתר יש קובץ חוקים שונה.
יש חלק שמותר לו להביע דיעה פוליטית, יש כאלה שברגע שהם עושים זאת, הם מכונים
בתואר "אידיוט" מבעל האתר עצמו ומאויימים בחסימה/מחיקה/הרחקה.
יש כאלה שמתנצלים על טעות שאולי עשו ויש כאלה שמרשים לעצמם/ן מעבר לאי קבלת
ההתנצלות, שכמובן לא מחייבת אף אחד, להמשיך ולירוק אש באמצע היום, באמצע
שירשור, וראו פלא.. הם לא ימחקו, לא ייחסמו ולא יורחקו למרות שהם/ן חוטאים בחטא
החמור מכולם של הלבנת אדם ברבים.
יש כאלה שזועקים "חופש ביטוי", "אל תמשטרו את הכלוב" אבל ברגע שמדובר בדעה
שאינה תואמת, חופש הביטוי הינו מושג ערטילאי שאינו מוכר בויקיפדיה/אבן שושן.
ויש כאלה שמודיעים שבתוקף סמכותם ימחקו לכם דברים, לא שחלילה הפרתם חוק
כלשהו שבשם חופש הביטוי גורם למישהו להתבייש בד' אמותיו..

אז מה כעת?
כעת למעשה הותרו הגבולות ומותר לכם "לשתכשך באיזה בוץ שתירצו", רק אל תשכחו
שלא כל בוץ יאה לאלה שמטיחים בוץ "אחר".

כולכם מוזמנים להשתלח בפוסט האחרון שלי כנראה כאן.
תהנו מכל שניה.

שאו ברכה, בריאות ואושר גדול.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 7 בינו׳ 2013
אני רוצה להסתכן ולשאול משהו.

נורא זעמו על זאלופון כשהוא דיבר על כותבים איכותיים ואני יכולה להבין את זה, הרי אנחנו פלורליסטים פה בכלוב ומי שם אותך שופט וכל זה.

אבל אין הבדל בעיניכם, בין כתיבה מקורית, אפילו סתם שאלה שמטרתה לעורר דיון, לבין קופי פייסט?
או שבשם הדמוקרטיה אתם מוכנים לקבל גם את הקופי פייסט ובלבד שקולו של הקופי פייסט ישמע?

אני חייבת להודות שלמרות שזה נראה ככה, בחיי שאין לי עדיין דעה מגובשת, אבל אני חושבת על זה. אני אשמח לשמוע את דעתכם.
מלכתא
מלכתא • 7 בינו׳ 2013
חיה שקלים, עד שלא תתנצלי על הקללות שלך, והגזענות שלך-
אני לא אכבד אותך בהתייחסות לדברים שלך, ובמענה לשאלות שלך .

אגב, אני אשכנזיה... וזה רק ממחיש כמה כל הרפש שהטחת- אין בו ולו שבב של אמת. ועדיין, הגזענות הזאת קוממה אותי הרבה יותר מכל התיאורים הציוריים של מה שאת מדמיינת בתור המראה החיצוני שלי, שלא ידוע לך ולעולם לא יוודע.
אם את רוצה לעצבן את כלובי, או מתבלבלת ביני לבין מישהי אחרת, זאת לא בעיה שלי ואת לא תעשי את זה על חשבוני.
אני אתדיין עם אנשים, ולא עם בהמות.ואם את נושאת מטענים ומרמורים מהחיים האישיים שלך, אני לא שק החבטות שלך. את מוזמנת לבעוט בקיר או לחילופין להתפרק עם סשן טוב. העיקר שממני תתרחקי.
עבד של המלכה
עבד של המלכה • 7 בינו׳ 2013
פרלין כתב/ה:
אני רוצה להסתכן ולשאול משהו.

נורא זעמו על זאלופון כשהוא דיבר על כותבים איכותיים ואני יכולה להבין את זה, הרי אנחנו פלורליסטים פה בכלוב ומי שם אותך שופט וכל זה.

אבל אין הבדל בעיניכם, בין כתיבה מקורית, אפילו סתם שאלה שמטרתה לעורר דיון, לבין קופי פייסט?
או שבשם הדמוקרטיה אתם מוכנים לקבל גם את הקופי פייסט ובלבד שקולו של הקופי פייסט ישמע?

אני חייבת להודות שלמרות שזה נראה ככה, בחיי שאין לי עדיין דעה מגובשת, אבל אני חושבת על זה. אני אשמח לשמוע את דעתכם.

אין ספק שמדובר בכותב איכותי ,גם את עמדותיו הוא מסביר בצורה ברורה מנומקת ולא מתלהמת
אבל הדיון עסק בנושא אחר, בסתימת פיות ובסגנון דיבור של חלק מהאנשים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 בינו׳ 2013
היי מלכתא,

קודם כל, אני שמח שהרמת את הכפפה והשבת ברצינות וברוח טובה. ענית לי על השאלות ששאלתי ובסך הכל אני חושב שגם אם דעותינו על הטריגר לכל העניין ועל האופי ומידת הצדק של המתדיינים השונים חלוקות, הרי שדעותינו על האופן שבו ראוי לנהל דיון ולנהוג איש ברעהו אינן כה רחוקות זו מזו. בוודאי לא במידה שתציב אותנו ב"צדדים" שונים.

רק הערה אחת לי, ואני מעיר אותה מכיוון שאני מאמין בכנות כוונותייך: את מציינת שבראייתך יש כוח אדיר ללייקים, ומסבירה שתמכת בתגובות תוקפניות מסוימות מתוך הסכמה כללית עם הרעיון ולאו דווקא עם דרך הניסוח הבלתי ראויה. אני מבין את כוונתך, אבל סבור שדווקא בגלל הכוח של הלייק, כדאי להסס בטרם מביעים תמיכה בתגובות מסוג זה, גם אם מסכימים עם חלק מהרעיונות המובעים מהם, מפני שהתמיכה היא כללית ולא ברור על שום מה ניתנה. כאשר תמיכה ניתנת לתגובות שמביעות רעיון ראוי בצורה לא ראויה, היא מחזקת הן את הרעיון והן את דרך הבעתו. אני יכול לתאר לעצמי שכשקראת את התגובות שהכילו קללות וגסויות לכיוונך, נפגעת לא רק מהן אלא גם מכך שהן זכו לתמיכה בדמות לייקים. לו הייתי עושה לייק לתגובות כאלה ואז מביע הסכמה מלאה עם קריאתך לאדיבות, היית עשויה לתהות כיצד אני מיישב בין הדברים.
אני לא ממשטרת הלייקים וזו איננה ביקורת, מפני שכאמור, הבנתי למה התכוונת. פשוט נקודה למחשבה.

עד כאן. ניפגש בשרשורים שמחים יותר icon_smile.gif